• 10 důvodů, proč začít používat Spotify

  Je to revoluční a funguje to ve světě. To se dá ve zkratce říct o službách, které nově útočí na naší přízeň a chtějí změnit uvažování o tom, jak naložit s hudbou a jakým způsobem získávat novou. Zároveň vymýšlí rozumný kompromis pro umělce, kterým mnohdy hudba moc nevynáší, protože si dnes každý stáhne všechno nelegální cestou. Říkáte si, že jste o službách jako Spotify, Deezer, Google Play a dalších zatím ani neuvažovali? Možná by nebylo od věci o tom začít alespoň přemýšlet. Nabídneme Vám pár argumentů, proč to udělat…

  Úvodem ještě dodám, že sám jsem byl skeptik a příchod Deezeru nebo Google Play do Česka jsem přešel bez většího zájmu. Říkal jsem si, že streamování hudby je nesmysl, protože potřebuju, abych měl hudbu dostupnou i ve chvíli, kdy u sebe nemám internet a používat streamovací službu v našich zeměpisných šířkách, kde operátoři nadále drží nesmyslně nízké FUP datové limity, je téměř nemožné. Přesto když před měsícem vtrhlo Spotify také na náš trh, řekl jsem si, že to alespoň zkusím a zjistím, co na tom ve světě lidé vidí. Udělal jsem více než dobře, tyto služby si totiž rozhodně pozornost zaslouží. Proč?

  1. Můžete fungovat zadarmo
  To skutečně můžete. Přístup do systému Vás nenutí utratit ani korunu. Samozřejmě to přináší svá úskalí, jak už to u věcí zadarmo bývá. V tomto případě budou skladby prolínané reklamou, což není sice nijak nesnesitelná věc, ale po čase Vám to začne vadit. Další omezení spočívá v tom, že si pustíte album pouze v shuffle módu, tudíž si nevyberete, kterou skladbu si pustit a Spotify Vás bude regulovat, jak ho to zrovna napadne. Pro náročnějšího posluchače utrpí také kvalita, free mód nabízí nejvyšší datový tok okolo 160 kbps/s. Zadarmo také můžete fungovat skutečně pouze online. Jiný problém zde nenajdete, takže se dá předpokládat, že budete do jisté míry i spokojeni.

  2. Za málo peněz, hodně muziky
  Patříte také do skupiny těch, co pronášeli před časem památnou větu typu: “Já bych za tu hudbu i nějakým způsobem platil, ale CD mi jsou k ničemu a digitální hudba je u nás moc drahá, třicet korun za jednu písničku se mi dávat nechce.” nebo “Já jsem student a nemám peníze navíc, tak to je snad pochopitelné, že za hudbu neplatím a stejně to tak dělají všichni.“? Teď už se na to vymlouvat nemůžete, protože Spotify stojí pouhých 5,99 Eur za měsíc, což je v přepočtu nějakých 167 korun. No uznejte, že za tyhle peníze mít přístup v podstatě ke všem hudebním dílům, na které si vzpomenete, je prostě nabídka, která se neodmítá.

  3. Nejdřív si to vyzkoušejte, plaťte až za měsíc
  Neradi kupujete zajíce v pytli? Není problém. Spotify Vám totiž nabídne prvních 30 dnů zdarma. Stačí po založení účtu přejít na https://www.spotify.com/cz/freetrial/ a zde si můžete svých 30 dnů zdarma pořídit. Jediný háček je v tom, že musíte službu propojit se svou kreditní kartou, takže už prakticky najedete na systém při pořízení premium účtu s tím rozdílem, že první měsíc bude za nulu. Pokud se do toho pustíte a služba po 30 dnech nenaplní Vaše očekávání, tak nezapomeňte kartu v nastavení deaktivovat. Spotify totiž v defaultním nastavení funguje jakožto automaticky obnovující se předplatné a každý měsíc si své peníze strhává samo. Kdyby tedy nepatřilo ke službám, za které budete chtít platit, tak si dejte pozor na to, aby nadále nebralo nevědomky Vaše finance z účtu.

  4. Když už platíte, úžívejte si výhod naplno
  Pokud si Spotify zamilujete jako já, rozhodnete se k tomu, že si jednou za měsíc odpustíte nějaké to pivo a věnujete 160 korun za několika milionovou hudební databázi, tak si jistě říkáte, jaké bonusy přináší ono používání Premium Spotify. Jak jsme zmiňovali už v úvodu, premium účet Vám zajistí přehrávání hudby v nejvyšší možná kvalitě, tedy 320 kbps/s. Samozřejmostí je také přehrávání skladeb u hudebních alb v pořadí, které si zvolíte. Ze služby zcela vymizí jakékoliv reklamy. Co ale patří k hlavním výhodám a přednostem, proč za Spotify platit, je offline režim. Ten Vám umožní v aplikaci uložit vybranou hudbu a jednoduše fungovat i bez internetu. To oceníte zejména u mobilních telefonů.

  5. S chytrým telefonem jste o level dál
  Mobilní telefony jsem nakousl v předchozím bodě. Co k nim ještě dodat? Snad už jenom to, že aplikace, které Spotify vyrobilo jak pro iOS, tak i pro Android nebo Windows Phone, jsou velmi zdařilé a propracované. Vypadají skvěle na mobilních telefonech a i na tabletech. Zmiňovaný offline režim navíc v mobilu oceníte hlavně v případě, že se někam chystáte a představa připojování mobilu k počítači s následným zdlouhavým vybíráním nějaké hudby je pro Vás prostě už ztráta času. Stačí totiž najít požadovanou hudbu a vytvořit offline playlist, aplikace si tak vybrané skladby uloží a vy si můžete nerušeně oblíbenou hudbu dopřávat i bez připojení k internetu. Obsah pak můžete jednoduše smazat a ušetřit tak cenné místo v mobilním zařízení.

  6. Tvořte playlisty, poslouchejte rádia
  Další z mnoha funkcí na Spotify jsou playlisty. V nich si snadno vytvoříte list skladeb, které si chcete poslechnout nebo je posloucháte. Navíc můžete playlisty veřejně sdílet a dát tak ostatním k dispozici to, co posloucháte. Doporučení hudby kamarádům nebo známým nebylo nikdy jednodušší. Pokud se stane to, že Vás opustí fantazie, k dispozici jsou i žánrová rádia. V nich si snadno vyberete požadovaný žánr, případně i interpreta, kterému má být požadovaná hudba podobná či jakého interpreta má zahrnovat a nerušeně posloucháte. Zároveň můžete i ovlivňovat, které skladby se Vám líbí nebo naopak nelíbí. Při přehrávání vybraného songu je totiž k dispozici tlačítko s palcem nahoru a s palcem dolu. Na základě hlasování pak rozhodujete o tom, zda se při příštím spuštění bude hodnocená skladba někdy v budoucnu ještě objevovat v náhodném výběru nebo bude nežádoucí a Spotify zvolí raději jiného interpreta. Je to vše o pohodlí a jednoduchosti. Jako přidanou hodnotu navíc objevíte zajímavé interprety, o jejichž existenci jste třeba neměli ani ponětí.

  7. Využijte také sociální funkce
  Spotify dokáže fungovat také jako obstojná spojnice sociálních sítí. Po propojení s Facebookem bude velmi aktivně informovat kamarády o tom, co zrovna posloucháte. Zrovna za tuto možnost asi pochvalu od facebookových přátel nedostanete, jelikož zahltí přehled aktivit na facebooku skutečně ve velkém množství, takže je jenom otázka času, kdy kamarádům dojde trpělivost. Nicméně propojovat můžete na zajímavějších místech. Například s populární službou Last.fm, která zaznamenává, co zrovna posloucháte. K dispozici je i menší App finder, který najde aplikace vytvořené pro některé další podporované služby k propojení. Ostatně i samotné Spotify funguje jako obstojná sociální síť. Můžete si zde najít přátele, které po jejich přidání máte jako pod lupou a vidíte, co zrovna poslouchají, popřípadě jim napsat vzkaz a komunikovat s nimi.

  8. Přehlednost a jednoduchá orientace je samozřejmostí
  Své oblíbence zde najdete také skryté pod rouškou sociální sítě. Do vyhledávače napíšete svého oblíbeného interpreta, naleznete jeho profil, a tam zjistíte mnoho zajímavých informací. Kromě čísla lidí, kteří ho sledují, zde najdete možnost spustit rádio, které namixuje vše z tvorby této hvězdy. Můžete prozkoumat diskografii interpreta, zjistit, které skladby jsou nejpřehrávanější a samozřejmě začít s přehráváním. Spotify má vlastní desktopovou aplikaci, kterou stáhnete do svého počítače, víc k tomu nepotřebujete. Může v klidu pracovat na pozadí a nebude nijak rušit při práci nebo jiné aktivitě u PC.

  9. Nebudete muset už řešit pořádek v hudbě na disku
  Pro mě osobně hlavní důvod, proč používat Spotify je také v tom, že odpadá otravná povinnost mít v hudbě nějaký systém a přehled. Znáte to, chcete si přidat hudbu do přehrávače a zjistíte, že nejsou vyplněné ID3 tagy a další informace, bez kterých je v přehrávačích zobrazováno plno nesmyslů nebo dokonce vůbec nic. Má lenost může nyní být v klidu, protože tady už nic takového dělat nemusím. Tagy jsou vyplněné, vše je srovnané, stačí jenom vyhledat a spustit, popřípadě stáhnout do telefonu. Pokud patříte mezi uživatele Last.fm, jistě tuto výhodu oceníte, jelikož na Last.fm jsou vyplněné ID3 tagy nedílnou součástí ke správné funkčnosti této služby. S premium účtem si jednoduše stáhnete hudbu klidně i do offline módu a stejně vše je vyřešené. Až se opět připojíte k internetu, tak na Last.fm se vše doplní samo. Prosté, jednoduché, funkční a hlavně šetrné k Vašemu času.

  10. I českou scénu zde najdete hojně zastoupenou
  Čekáte, že Spotify sice v Česku je, ale tvorba z našich končin tam už není? Tak to se velmi pletete. Bylo to to první, co jsem zkoušel, když jsem tuto službu začal testovat. K mému překvapení jsem našel téměř všechno, co jsem zkusil hledat, nechybí tu větší kapely jako Chinaski, Kryštof, Kabát, Nightwork, Charlie Straight, UDG, Support Lesbiens, Portless, ale i menší interprety zde mnohdy najdete. Klasici zde pak samozřejmě najdou i Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou a jiné. Velcí gurmáni naleznou pak také nepřeberné množství a výběr Moravanky či jiných národních pokladů. Zkrátka každý zde najde to svoje a dá se počítat, že zde bude růst velký zájem ze strany hudebníků a vydavatelství se v těchto službách objevovat.

  Stále nejste přesvědčeni o tom, že Spotify a jemu podobné služby mají smysl? Pak Vás už pravděpodobně nepřesvědčíme, ale minimálně doporučujeme alespoň některou ze streamovacích služeb vyzkoušet. Mít přístup k několika milionům skladeb všech možných žánrů rozhodně není nabídka, která se odmítá. Jistě i vy se tak dostanete k interpretům, které se Vám nechtělo shánět a nyní, když je máte na dosah ruky, tak si je konečně rádi pustíte. Možnosti objevit mnoho zajímavých interpretů jsou neskutečně lákavé plus, jenž tyto služby nabízí. Navíc za 160 korun nekoupíte dnes ani CD, takže tato malá investice jistě nikoho nezrujnuje. Vemte v potaz už jenom to, kolik chvil hudba ve Vašem životě zpříjemňuje. Tohle minimum tak jistě každý rád oželí. Budoucnost se jistě vydá tímto směrem, je jenom otázka, jestli se k této technologii připojíte už nyní nebo ještě budete chvíli odolávat a čekat, jestli přijde ještě něco lepšího. Pokud se chcete podělit o Vaše názory nebo zkušenosti, neváhejte a pište pod článek, rádi na všechno odpovíme.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   snoopyk

   Červen 8, 2015 v 1:57 pm

   to by mne zajimalo jak to je stim strhavanim kdyz sem platil ted va mesice v akci za 1Euro jednorazove pres paypal. jako ze ne s kreditu na paypalu ale z me karty. a kdyz na paypal musi clovek zadat heslo tak by to automaticky nic strhnout nemelo pokud se nepletu ???

   Odpovědět
   • Profilový obrázek

    Tomáš Vyšinský

    Červen 10, 2015 v 4:23 pm

    Tak to bohužel nevíme 🙁

    Odpovědět
   • Profilový obrázek

    Petr bouma

    Listopad 10, 2015 v 11:11 am

    Paypal mas propojenej s kreditkou..bude ti to odebirat furt dokud to na paypalu nezrusis 🙂

    Odpovědět
  2. Profilový obrázek

   honza

   Červenec 31, 2015 v 7:57 am

   Chtěl jsem si přečíst článek ale ten bílej text na černým pozadí???? Vždy rovnou zavírám stránku. škoda….

   Odpovědět
   • Profilový obrázek

    Kuba

    Říjen 23, 2015 v 8:51 am

    😀 Proč zavíráš stránku nechápu. Právě, že bílej text na černém pozadí je mnohem příjemnější, nesvítí ti bílé pozadí do ksichtu. Já osobně si ztmavuju monitor kvůli bílému pozadí. Naopak tmavé pozadí oceňuji. 🙂 A k tomu Spotify.. článek dobrý, pouze nezmiňuje jednu zásadní věc a to, že Spotify “krade” hudbu z celého světa a interpretům dává směšnou, ne-li žádnou částku z poslechu. Bohužel tedy po zaplacení nemůžete mít pocit, že poslouchané interprety podpoříte. Např. jsou zde všechna alba od Chaozzu. Kdo je tam dal? Nevěřím, že tito bývalí interpreti za to něco dostali, či dostanou za poslech.

    Odpovědět
    • Profilový obrázek

     Jakub

     Červenec 4, 2017 v 7:37 pm

     Souhlasim. Bily text na cernem pozadi je sileny. Boli z toho oci jak svina….

     Odpovědět
  3. Profilový obrázek

   Greg

   Září 29, 2015 v 9:31 am

   Jediné co mě štve na Spotify je, že u některých skladeb je v závorce (Remastered – 1999), (Clean Version) atd.

   Odpovědět
  4. Profilový obrázek

   Fox

   Listopad 5, 2015 v 10:53 pm

   Ahoj mam premium ucet a chtel bych u svych vybranych interpretu videt, kdyz pridaji novou hudbu. Jde to nejak nastavit? Diky

   Odpovědět
  5. Profilový obrázek

   Pett

   Listopad 9, 2015 v 7:12 pm

   Ahoj, jen se chci zeptat, nevíš náhodou, jestli jde nějak zjistit (třeba z nějaké historie) jaký jsem poslouchala playlist, který bych si ráda znovu poslechla, ale nepamatuju si jeho název?
   Předem děkuji 🙂

   Odpovědět
  6. Profilový obrázek

   Strb

   Leden 7, 2016 v 3:44 pm

   Zajímavý, ale jestli to chápu, tak v momentě kdy přestanu platit, tak nemám nic. Takže měsíčně vysolím 160 kč a vlastně nic nemám. Kromě aktuálního přístupu k hudbě. Ti raději za tu cenu jednou za dva měsíce koupím cd a vím, že si ho můžu poslechnout i za 10 let bez placení.

   Odpovědět
   • Profilový obrázek

    Miro

    Leden 10, 2016 v 12:24 pm

    Ano.tak o tomto to myslím je a souhlasím.Musí se tedy platit stále.Moje uložená hudba je pak v čudu.

    Odpovědět
  7. Profilový obrázek

   David

   Březen 11, 2016 v 10:14 pm

   chtěl bych se zeptat kdyz si stahnu hudbu na offline mode a pote ju odstranim ( remove download ) tak z pameti data nezmizi ale hudbu po vypnuti aplikace neprehraju, , je jina moznost jak hudbu odstranit z pameti? nez odinstalovat a znova nainstalovat aplikaci. Diky

   Odpovědět
  8. Profilový obrázek

   Marko

   Červenec 11, 2016 v 5:49 pm

   Ahoj, prečítal som si tvoj pútavý článok a veľmi zvažujem zakúpenie Premium Spotify. Rád by som sa ťa opýtal či zakúpenie funguje klasicky vyplnením údajov o karte na počítači a tým sa automaticky sprístupní Premium na mobile a keď po 30 dňoch Free Premium účtu nebudem chcieť ďalej používať Premium pôjde platobnú kartu bez problémov odpojiť, t.j. aby mi nestiahlo poplatok ?

   Za odpoveď ďakujem 🙂

   Odpovědět
  9. Profilový obrázek

   Jindrich Keller

   Červenec 25, 2016 v 6:45 pm

   Dobry den se zeptat je prelozena verze? Spofity mam vodafone operatora. Ukazuje se mi jen 7 dni zdarma verze a ne 30 denni verze jak sem cetl v clanku tady. Dekuji za odpovedi. Jak se to da stopnout jeste.

   Odpovědět
  10. Profilový obrázek

   Michaela

   Květen 23, 2017 v 4:03 pm

   Dobrý den, plánuju si zařídit spotify premium, pokud budu chtít zrušit, co všechno musím podstoupit? Děkuji 🙂

   Odpovědět
  11. Profilový obrázek

   Ignituscz

   Červenec 14, 2017 v 1:34 pm

   Měl jsem Spotify premium od o2.když mi premium skončilo nechal jsem aplikaci v offline režimu a pořád ji mohu poslouchat a tvořit playlisty jediný mínus je že hudbu nemůžu přidávat ale stejně jsem si hudby uložil dost .radši si tu aplikaci nebudu aktualizovat.

   Odpovědět
  12. Profilový obrázek

   Jakub

   Srpen 16, 2017 v 7:07 am

   chtěl jsem se zeptat jak vymazat staženou hudbu ze spotify aby nezabírala zbytečně místo jak na windows tak na android předem dík za odpověd

   Odpovědět
  13. Profilový obrázek

   Johny

   Prosinec 7, 2017 v 6:31 am

   Bohuzel je take par duvodu proti. Hudbu chci poslouchat ve vyssi kvalite nez mp3. A za druhe co s hudbou, kterou v databazi nenajdu? Vzdam se ji? Nebo budu drzet dve reseni? To mi moc casu neusetri, ze? Prijde mi to jako “ovecko neres to, my Ti vybereme”. Nejlepe radio s novinkami a nejposlouchanejsimi pisnickami. Ale nebudu jen negativni, z deezeru jsem mel radost – objevovani nove hudby atd. Takze zkusim i Spofity i kdyz tusim, ze se rozloucime z vyse uvedenych duvodu.

   Odpovědět
  14. Profilový obrázek

   Michal L.

   Únor 2, 2018 v 7:21 am

   Dobrý den. Poradíte mi prosím, zda mohu u této aplikace nastavit tzv.režim spánku (vypnutí po nějaké době) a jak ?
   Děkuji

   Odpovědět
  15. Profilový obrázek

   Miroslava Šalátová

   Květen 17, 2018 v 11:54 am

   proč se nedostanu na číslo tuto službu zrušit

   Odpovědět
  16. Profilový obrázek

   Ales

   Červen 3, 2018 v 4:38 pm

   Dobry den, zaplatil jsem si sluzbu Spotify Premium (20.5. na 3M za 0.99 EUR/M, pote 5.99 EUR), prislo mi potvrzeni, ve Spotify uctu mam platebni udaje, platba odesla, nicmene stale nemam Premium – kde mam, prosim, aktivovat? Dekuji Ales

   Odpovědět
  17. Profilový obrázek

   nastvanyfreeuzivatel

   Červen 8, 2018 v 12:38 am

   Ulož.to je zdarma a nic vás nestojí. Serte na placení. S prominutím.

   Odpovědět

  Informace

  19. 01. 2014, 20:28


 • Nejnovější příspěvky

 •