• Trancefusion Power Of Elements 19.4.2014

  Nastal devatenáctý duben, den jarně naladěný. Teplota na teploměru se, ač bylo slunce po celý den schováno za mraky, pohybovala v příjemných hodnotách. Náš redaktorský tým ve složení Tomáš & Lukáš, se však spolu s několika stovkami dalších příznivců z celé Evropy, těšil na obrovskou halovou party, která se koná každý rok v Průmyslovém paláci. Řeč je o Trancefusion, která měla letos heslo “Power Of Elements”. To bylo zvoleno v jisté spojitosti se sílou všech čytř přírodních živlů, které na planetně existují. Lineup nám byl postupně odtajňovám prostřednictvím Facebookové stránky akce od konce minulého roku, a přítomnost hvězdných jmen, jako jsou Ferry Corsten, Andrew Rayel, Aly & Fila, nebo Solarstone, byla již předem zárukou příjemného trancového večera. Celá akce se navíc konala po dobu dlouhých třinácti hodin, a tak si fanoušci opravdu mohli přijít na své. K dispozici byla hlavní stage s názvem “Temple Of Elements”, umístěna v celém pravém křídle paláce, které sekundovala menší klubová “Johan Gielen and Friends” stage v hlavní části paláce, jejíž vystupující si vybral sám Johan. V rámci European Dj Contestu, který před akcí probíhal, byla zprovozněna ještě jedna, tentokráte mini stage pojmenovaná “YES/NO Stage”, umístěná v blízkosti kuřáckého sektoru. Vystupujícími byli čeští i zahraniční nováčci, talenti, a vůbec, průkopníci do trancového djského řemesla. Aby se příchozí neztratili a měli pojem o čase, dostali u vchodu malý “party book”, který obsahoval všechny důležité informace o akci. Pokud to někomu přišlo nevyhovující, bylo možno využít i oficiální aplikaci pro chytré telefony, která vás upozornila na vystoupení oblíbeného dje 10 minut před začátkem jeho hraní, rovněž zde byla možnost ohodnocení daného dje.

  Na akci jsme dorazili okolo půl deváté, kdy již naplněné pravé křídlo rozpumpovával tracky, jako “Character” od Marka Sixmy, nebo “Empire Of Hearts” od Arminova projektu Gaia, estonský zástupce Beat Service. Proti našemu chápání byla přítomnost zaparkovaného pestrobarevného karavanu jednoho nejmenovaného tanečního rádia poblíž vchodu do paláce, z nejž se linuly tóny electrohousu, a tak byli všichni návštěvníci trancové akce pobaveni již před začátkem show. Nás při vchodu do haly příjemně potěšily velké prostorné šatny, a také naší pánské pozornosti neunilky ani všudypřítomné sličné hostesky. Šatny spolu s uzamykatelnými boxy se nacházely v levém křídle, v relativně klidné odhlučněné části paláce, jehož součástí byla i “Relax and Game Zone”, kde si návštěvníci mohli na chvíli oddechnout od noční jízdy. Pár minut po nákupu praktických tokenů, bez nichž se nedalo zaplatit na akci nic kromě poplatku za šatnu, jsme hned spěchali na main stage na vystoupení anglického vokalisty Christiana Burnse, který má za sebou vydání svého prvního studiového alba s názvem “Simple Modern Answers”, z kterého pocházela také jedna z mála zazpívaných skladeb v této čtvrthodince – “We Are Tonight”, kterou Christian vyprodukoval ve spolupráci s Paul van Dykem.

  Po pěvecké vsuvce přišel čas na další várku pohodového trancu. Jeho distributorem se na hodinu stal irský průkopník vlny pure trance šílenství, Rich Mowatt, známý jako Solarstone. Ten, oděn v bílem triku s nápisem “ViveLa Trance”, spustil na start svého setu letos oprášenou věc – remasterovanou klasiku “Solarcoaster”. Ze svého playlistu vytáhnul Rich ještě řadu dalších věcí, kterými roztančil všechny přítomné. Singl “Jewel” s folkovou zpěvačkou Clare Stagg, si také našel v setu své místo. Duo Lemon, známé posluchačům EDM především díky vytříbeným spoluprácím se Solarstonem, rovněž zaznělo s posledním společně vyprodukovaným trackem “Lovers”. Fanoušci se oddávali vlně energie, kterou bylo možno z právě hrající hudby snadno načerpat. Hodina uplynula jakoby nic a přišlo další “střídání stráží”.

  Za mixážní pult se na hlavní stage Temple Of Elements postavil moldavský chovanec labelu Armada Music, Andrew Rayel. Tento oblíbenec samotného Armina van Buurena během své úvodní pětiminutovky doslova rozvášnil dav samotnou hymnou této akce, kterou dostal na starosti právě Andrew. Jeho “Power Of Elements (Trancefusion 2014 Anthem)”, následováno Arminovým “This Is What It Feels Like”, diktovalo tempo v hale. Andrew, skočiv na stůl s mixážním pultem, rozpumpoval atmosféru rukama nad hlavou při novém tracku “Ping Pong” právě zmiňovaného Armina, který byl navíc v mashupu od ruského producenta Bobiny s trackem od W&W a jejich “Bigfoot”. Nechyběl ani track, který se možná objeví na Andrewově novém albu “Find Your Harmony”, které bychází v polovině května, “Dark Warrior”. To jsme se my ale už rozhodli obhlédnout i další ze tří stagí, které byly pro tuto noc připravené. Na Johan Gielen and Friends Stage počal svůj set, a vůbec celou stage, holanďan Erik De Koning z projektu, který si říká Three Drives. Ten pouštěl všem přítomným příjemný progressive trance. Stage byla usazena v rohu místnosti, takže byl umožněn pohodlný přesun z této části paláce do hlavní chodby. Z ní bylo možno vyjít pryč do venkovní zóny, kde se všichni mohli nadýchat čerstvého vzduchu. Bylo zde také připraveno občerstvení. Poblíž baru u YES/NO Stage jsme na pár zakotvili při hrajícím tracku “Apache” od dvojky Fisherman & Hawkins, který hrál český dj Vikinz. Tato část paláce byla poměrně dobře klimatizovaná, což se nedalo říct o pravém křídle, kde se nacházela hlavní stage, kde Andrew dohrával svůj set svým Rebuildem, kde jsme mohli zaslechnout i track “If I Lose Myself” popové kapely OneRepublic. Rayel sklidil náležitý aplaus všech přítomných.

  A zpátky byl Christian Burns, který mimo jiných electro hitů zazpíval také “This Light Between Us”, singl Armina van Buurena. Nutno uznat, že kvalita Burnsova projevu oproti prvnímu vystoupení šla mírně dolů. Nastoupil BT, americký dj a producent, který vydáním svého devátého alba “A Song Across Wires” rozvířil vlny neklidu mezi svými fanoušky, neboť z alba čiší dost odlišné styly, než je trance. BT začal trackem “Skylarking”, který je úvodním trackem právě z tohoto alba. O remix se postaral Ilan Bluestone. Zazněl také loňský počin mladíka Artyho – “Flashback”. Zpočátku klidnou jízdu rozvrčel Heatbetův song “Nasty”, na kterém spolupracoval s Chrisem Schweizerem. Prostor dostal rovněž i Ummet Ozcan se singlem “Here & Now”.

  Něco před půlnocí nastal čas pro headlinera letošní Trancefusion, Ferryho Corstena. Během intra si střihli asi minutu času živě houstlisté. Začátek svého setu pojal Ferry poněkud netradičně, hymnou k Transmission 2013 “The Machine Of Transformation (Transmission 2013 Theme)” od Markuse Schulze & Elevation. Ferry také oprášil svým bootlegem věc legendárního Fatboy Slima, a to “Praise You”. Na řadu přišel i let 643 “Flight 643” od holanďana Johna Christiana. Z repráků se na konfetami zapadaný a umělou mlhou zahalený dav valily i beaty ze známého Ferryho “F The Bull$h1t”. Naše osazensvo se ale raději než dropovými prvky nechalo zlákat děním na Johan Gielen and Friends Stage. Tam se totiž za pult postavil sám velký Johan Gielen, kterého čekala tříhodinová jízda. Tento belgický producent se na Trancefusion nepředstavil poprvé, ale ani naposledy. K vidění bude i na další párty pod touto hlavičkou, a to na listopadové OldSchool Edition, kde se představí v legendární, dnes již zaniklou dvojici Airscape. A právě od tohoto projektu nás zaujal remix k tracku od Safri Duo – “Played A Live”, který Johan zahrál. Ten totiž výborně zapadl do rozpumpované atmosféry této klubové stage, a tak jsme se nechali unášet spolu s dalšími mnoha tančícími, kteří zaplnili halu, touto tvrdší progresivní trance podívanou.

  Před druhou hodinou již doba pokročila, a nastal čas prodrat se permutujícím všudypřítomným davem a vydat se opět na hlavní stage, kde dohrával Ferry singlem od William Orbit – “Barber’s Adagio For Strings (Ferry Corsten Fix)”, abychom přivítali egyptskou delegaci sekundovanou irským zástupcem z labelu Subculture. Aly & Fila B2B John O’Callaghan mělo být to jméno, které by se správně mělo zobrazit na obrovské projekční stěně za stagí. Ovšem, nestalo se tak. Nic není dokonalé, a tak po dvou minutách tmy a ticha spustila tato plešatá dvojka svůj set bez intra. To na výkonu hraní nic neubralo, set začal trackem “Until Monday” od italského Giuseppe Ottavianiho v našlapaném remixu od Mac & Mac. Fadi se jako zástupce dvojky Aly & Fila představil v Česku naposledy minulý rok na akci Future Sound Of Egypt 300, ovšem na této Trancefusion zahrál svůj speciální set s John O’Callaghanem, s kterým v poslední době obráží velká města ve světě. Tito dva se dali dohromady okolo roku 2012, kdy měli společné hraní, a jelikož se jim velmi dařilo, rozhodli se, že při vyjimečných příležitostech budou vystupovat jako B2B společně. V začátku setu padlo mnoho remixů z remixového alba Quiet Storm a také dosud nevydaných tracků, načež nechyběl ani Will Atkinson a jeho “Unknown Lifeform”. Následovalo anglické duo Neptune Project a jejich “Lost All My Tears” v remixu od kanadského upliftera The Noble Six. Tvrdší beaty zjemnily vokály Roxanne Emery v tracku Luka Bonda “On Fire”, který Alíci přepracovali do šťavnatějsí verze. Celý set ukončilo uskupení Andain, jejichž “Beautiful Things” přepracovala další egyptská dvojka, Fady & Mina.

  Kdo čekal od Seana Tyase po nadupaném setu předchozích dvou pánu nějaké polevení, byl zklamán. Sean se svého vystoupení ujal suverénně, a po bubenickém vystoupení v rámci intra připomínající Safri Duo, vpálil do natěšeného publika vokálovou verzi E-Craig a “Home”, kterým přitvrdil ještě víc. Vlastním remixem k tracku Lange a američanky Betsie Larkin – “Insatiable”, rozpumpoval všechny přítomné. To dovršil projektem Abstract Vision a jejich “Rocket”. Sean po sobě zanechal tleskající a jásající nadšený dav a odešel spokojeně do backstage, odkud se vynořil další vyvolený večera.

  Což takhle před půl pátou, dát si něco ostřejšího? Na vystoupení Johna Askew jsme se těšili velmi. Zejména díky jeho poslední produkci, třeba na labelu Mental Asylum, které čítá i například i monstrum Indecent Noise. Johnovi předcházelo opět pikantní intro s bubeníky, opřené o ohnivé motivy na projekční ploše. Poté už iniciativu naplno převzal mistr Askew a řeznictví bylo rázem otevřeno. To, co doposud předváděli všichni zúčastnění, nestačilo na tuto divokou hard progressive trance podívanou. Prvky psy-trance ždímaly z přítomných poslední zbytky energie (kterou, jak jsem psal výše, nám Solarstone dodal 🙂 ). Do takové jízdy se protlačil opět i Giuseppe, tentokráte jeho “Heal This Empty Heart” v John O’Callaghan mixu. Všichni jsme zjistili, že peklo existuje, a řezník John Askew je toho důkazem. Jako ohnivou třešničku na pomyslný dort přidal John, v té době ještě nevydaný vlastní singl “Mechanism”, který je specifický refrénem se zvoláním: “Here’s Johnny!”. Matador Askew naše očekávání naplnil.

  Byla to pro nás náročná noc, proto jsme se již odhodlali vzdálit se. Vyčkali jsme však ještě na počátek setu třetí B2B dvojice, o kterou se postarali pánové Ferry Tayle a Manuel Le Saux. Jako první pustili track Maxe Grahama – “The Evil ID” v mixu Marka Sherryho. Následovaly další petardy, to jsme si však už razili cestu k šatně. Z chodby jsme ještě zpozorovali nadupaný progressive trance v podání Virtual Vault na Johan Gielen and Friends Stagem, a těžko udýchatelný hard trance přesahující 140 BPM od českého zástupce K1aptchy na YES/NO Stage.

  Vlastní názor autora:
  Lineup se pomyslně rozdělil na dvě poloviny. První, konče Ferry Corstenem byla snůška komerčnější a vrzavější trance hudby (vyjímaje Solarstona), zatímco počínaje Aly & Fila s JOC se hrál progressive a hard trance. Náš redaktorský tým bavila především ta druhá část, která se na akcích v Česku jen tak nevidí. Už teď se těšíme na další eventy pod hlavičkou Trancefusion a věříme, že naše zážitky budou stále tak silné, jaké jsou doposud.

  Napsat komentář

  Informace

  20. 04. 2014, 19:08


 • Nejnovější příspěvky

 •