• AfterZOOM 16: Fedde Le Grand – Put Your Hands Up For Detroit

  Léto roku 2006 odstartovalo příval hitovek, na které dnes, nejen v pravidelném letním speciálu AfterZOOM Music Revue, vzpomínáme rádi i dnes. Jednou takovou věcí se stala i věc od nizozemského housového mazáka Fedde Le Grand. Ten se vytasil s dnes již dobře známým singlem “Put Your Hands Up For Detroit”. Další pokračování exkluzivního speciálu AfterZOOM Music Revue je tady.

  “Ohromně chytlavá věc, jedna z TOP věcí roku 2006. Velmi jednoduchá progresivní melodie se skromným hlasovým samplem, nic navíc. Proč také. Jako celek vše zní povedeně.”

  Tomáš Vyšinský

  Singl zvítězil v hitparádách Velké Británie, Maďarska, Belgie, Finska, Bulharska, Španělska a Ruska, stejně jako v českém tanečním dj žebříčku Factory TOP 40. Singl se umístil opakovaně na převelkém množství kompilací, včetně domácí Tanční ligy (vydání 93 a 101), Tekna, Best Of Dance, zahraničních kompilací od Floorfillers, Clubland, Ministry Of Sound, Dave Pearce….  Vzhledem ke kvalitnímu samplu se track využil pro mnoho mashupů.

  Track byl vydán v létě roku 2006. Fedde Le Grand v rozhovoru pro anglickou rozhlasovou stanici uvedl, že jeho hit “Put Your Hands Up For Detroit” vznikl jako odkaz na vlnu Detroit Techno, přičemž producenti této doby jeho samotného hudebně velmi ovlivnili. V jeho nejdivočejších snech nečekal, že singl sklidí celosvětově takový úspěch. Pro něj to byl, jak sám uvedl, zlomový bod jeho producentské kariéry.

   

  Originální verze

  O originál se postaral roku 1999 americký producent Matthew Dear, který ve svém tracku s názvem “Hands Up For Detroit” použil vokálový sample, který si vypůjčil Fedde Le Grand.

  Remixy

  Willcox

  Jeden z nových remixů v bigroomovém provedení, z dílny Willcox.

  Claude Von Stroke

  Jeden z oficiálních remixů od Claude Von Stroke.

  MashUpy

  Justin Timberlake vs. Fedde le Grand – Sexyback in Detroit

  Velmi oblíbeným se stal mashup singlů “Put Your Hands Up For Detroit” a “Sexy Back” zpěváka Justina Timberlake.

  Fedde Le Grand vs Pink Floyd – Put Your Hands Up For The Wall (Fedde Le Grand Bootleg)

  O další z mashupů se postaral sám Fedde Le Grand a smísil svůj track s hitem od Pink Floyd – “The Wall”

  Duck Sauce vs Fedde Le Grand – Put Your Barbra for Detroit (Cleiton K’s Mash-Up Mix)

  Ani oblíbená “Barbra Streisand” neunikla mashupu.

  I u této hitovky platí, že remixů a bootlegů vzniklo daleko více, mnoho z nich je k dispozici k poslechu na serverech typu YouTube a Soundcloud 🙂

  Napsat komentář

  Informace

  16. 07. 2015, 17:07


 • Nejnovější příspěvky

 •