• AfterZOOM 2: Ian Oliver – Bucovina

  Neleníme a přinášíme Vám další song, na který se zaměříme v rámci speciálu serveru Nejhudba.cz s názvem AfterZOOM Music Revue. Pozastavili jsme se nad velmi známým počinem z Německa. A to nad Bucovinou od Iana Olivera.

   

  Tuším, že se psal rok 2007? Byl to hit, který nezklame ještě dnes, když se pustí na akci. Jednoduché, přehledné a hlavně harmonika a trochu té „balkánské“ hopsavosti dělá z tohoto songu něco výjimečného, na co budou lidi křepčit ještě za 10let. Já osobně preferuji Ian Oliver´s Clubovina Mix 😉

  Kamil Ratajský aka Dj LeeMac

   

  Nadějný Němec Ian Oliver vydal na konci roku 2007 svůj debutový singl “Bucovina”, který otřásl hudebními žebříčky po celém světě. Skladba se tak stala navzdory zimnímu releasu jednou z letních hitovek roku 2008. Temperamentní a nápaditá balkánská melodie společně se svěžími housovými prvky zpříjemňovala celý následující rok po vydání. Ve videoklipu hraje hlavní postavu sám Ian.
  Singl se umístil i na mnoha kompilacích u nás i ve světě, za zmínku stojí například Taneční liga 102.

  Originální verze

  Track pochází z roku 2003 od německého dje a producenta Shantel. Ten je známý svou prací s balkánskými melodiemi a jejich předělávkami. Jeho prarodiče pocházejí z Rumunska, konkrétně z východoevropské oblasti Bukovina.

  Málokdo však ví, že pro úplný originál se musíme vrátit až do roku 1931. Původní člen karnevalového uskupení African Millionaires se ve dvacátých letech minulého století vydal na sólovou dráhu zpěváka. Jedná se o Wilmotha Houdiniho, který válcoval tehdejší hitparády svými R&B hitovkami. A právě v songu “Black But Sweet” můžeme nelézt základ dnešní Bucoviny.

  Remixy

  Ian Oliver’s Clubovina Mix

  Mírně svižnější a údernější verze Bucoviny, kterou si smíchal sám Ian.

  Markus Gardeweg

  Remixová verze od německého producenta Markuse Gardewega obletěla mnoho známých radioshows a zazněla na spoustě parties. Nápaditý housový track.

  MashUpy

  Ian Oliver vs. Yves Larock – Bucovina Rise Up

  Povedený mashup kombinuje dva melodické letní tracky – Bucovinu a Rise Up od Yves Larock.

  Christina Aguilera vs Ian Oliver – Cant Hold Bucovina (DJ Leemac Bootleg Remix)

  Vydařená verze od Dje LeeMaca (který je autorem komentáře k článku) kombinuje Bucovinu s R’n’B hitovkou od Christiny Aguilery – Cant Hold Us Down. Bootleg zazněl například v pořadu Factory Bootleg Monopol – v dílech 087, 103, 219.

  Napsat komentář

  Informace

  02. 07. 2015, 19:55


 • Nejnovější příspěvky

 •