• AfterZOOM 22: Booty Luv – Boogie 2nite

  S prázdninovým speciálem AfterZOOM Music Revue, který vám servíruje jen a jedině hudební magazín Nejhudba.cz, se každý den máte možnost ohlédnout za hudbou, která prošla desítky měsíců nazpět hitparádovými žebříčky po celém světě. Nenahlížíme zde pouze na ty největší hitovky, poctivě pro vás vybíráme nejrůznější kousky z mnoha vrstev uplynulé hudbební tvorby a snažíme se vám zpětně připomenout některé singly s nahlédnutím na jejich světovou úspěšnost, dopad na hudební průmysl, ale také si rádi připomínáme jejich originální verze a všechny možné remixy a mashupy, které jsou se singlem spjaty. Dnes pronikáme na britskou taneční scénu do roku 2006 za projektem Booty Luv.

  “Velmi svižný track se šťavnatou podkresovou melodií, která dodává singlu dravost a živost. Podobné záležitosti s progresivním build-upem a kombinovaným synth základem jsem si zamiloval a v dnešní produkci se bohužel již neobjevují.”

  Tomáš Vyšinský

  Zajímavý osud měla hitovka od britské dvojice Booty Luv. Jednalo se o jejich track do stejnojmenného debutového alba. Na podzim roku 2006 se stal také jejich debutovým releasem, ačkoliv jen ve Velké Británii na labelu Hed Kandi. Reakce byly více než dobré, dj’s si ho taktéž oblíbili. V britské UK Singles Chart se hned třetí týden po svém vniku do této hitparády umístil na třetí pozici a osm dalších týdnů strávil v TOP 10. Popularita dalšího tracku od Booty Luv – “Say It” přispěla k návratu “Boogie 2nite” do UK Dance Charts tři roky po jeho britském releasu. Jako hlavní verzí singlu byl propagován remix od producenta Seamuse Haji. Navzdory světové popularitě se singl nedočkal plnohodnotného releasu.

  Singl je také součástí rozšiřujícího balíčku pro hru Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony.

  Originální verze

  Původní track z roku 2002 pochází z dílny textařky a zpěvačky Tweet. Ten je součástí jejího debutového alba “Southern Hummingbird”.

  Remixy

  DB Boulevard

  Stejně jako učinil Seamus Haji, tak i partička DB Boulevard zremixovala jak původní verzi singlu od Tweet, tak novou verzi od Booty Luv.

  Moto Blanco

  Remixér Moto Blanco se rovněž zhostil remixování singlu od Booty Luv.

  MashUpy

  Eric Prydz vs Booty Luv – Pjanoo vs Boogie 2Nite

  Prydzovo “Pjanoo” se stává terčem mashupů celkem často. Došlo na něj i v případě Booty Luv.

  Booty Luv vs Da Others – Boogie Monchita Tonight

  Na svět přišel i mashup se singlem “Monchita” od Da’ Others.

  Napsat komentář

  Informace

  22. 07. 2015, 16:41


 • Nejnovější příspěvky

 •