• AfterZOOM 28: John Legend – Green Light

  Každý den vám, čternářům hudebního magazínu Nejhudba.cz, přinášíme prázdninový speciál AfterZOOM Music Revue, který je zaměřen na hudbu, která brázdila hudební étery v uplynulých letech. Mnohdy nahlížíme na již zapomenuté tracky, jindy vzpomínáme na velké počiny slavných zpěváků, kapel či producentů. Dnes si připomeneme R&B singl zpěváka a producenta Johna Legenda, který v létě roku 2008 vstoupil do U.S. Billboard Hot 100.

  “Svěží singl, který si dokážu představit na jakékoli typicky americké party. Je až podivné, jak dokáže být souhra rapu a elektronického zvuku působivá”.

  Tomáš Vyšinský

  Hudební kritici označili tento song za “petardu”. Osahuje také zvuky saxofonu, trombónu a trumpety. V belgické hitparádě se singl zvládl probojovat na druhou příčku. Ve Spojených státech amerických a Belgii strávil svůj čas také v TOP 10. Oficiální videoklip startuje v momentě, kdy John sedí u klavíru a zpívá svou, tu dobu nejprodávanější hitovku “Ordinary People”. Potom se video vyvine v divokou párty.

  Remixy

  Karmatronik

  Často hraným remixem je ten od projektu Karmatronik. Zazněl v mnoha světových rozhlasových pořadech, včetně těch v České republice.

  Afroganic

  Vznikla také afro verze.

  MashUpy

  John Legend vs. Alica Keys – Like You’ll Never See the Green Light – John Legend vs. Alicia Keys

  Mashup se singlem od Alici Keys a jejího “Like You’ll Never See Me Again.

  Napsat komentář

  Informace

  28. 07. 2015, 21:55


 • Nejnovější příspěvky

 •