• AfterZOOM 38: The Black Eyed Peas – Where Is The Love?

  Jako oddych z uspěchaného života vám dnes přinášíme uvolněnější vydání speciálu AfterZOOM Music Revue, které je dnes zaměřeno na počin americké hiphopové skupiny The Black Eyed Peas. Jak pojednává už název songu – “Where Is The Love?”, poukazuje na nešvary dnešní civilizace, z nichž mnohé jsou velmi zbytečné a k ničemu. Singl vyšel v červnu roku 2003 na labelech A&M, Will.i.am a Interscope.

  “Kdyby se tvořila takováto hiphopová R&B hudba i v dnešní době, bylo by fajn. Zrovna v dnešních časech, kdy se na světě vyskytuje stále více nenávisti, si tento track přehrávám stále častěji. Je to výborný návrat do dob, kdy měla hudba hlavu a patu, texty měly smysl. A já se proto ptám – Where Is The Love?”

  Tomáš Vyšinský

  Člen skupiny, Will.i.am, vytvořil hudební smyčku a společně s dalšími členy kapely začal psát text. Justin Timberlake byl skupině představen díky tehdejší nové člence Fergie. Justin dostal možnost nahlédnout “pod pokličku” a podílel se na úpravě textu. Byl zrovna uprostřed propagace svého vlastního debutového alba “Justified” a jeho label Jive Records se obával možného přeexponování. The Black Eyed Peas se báli toho, jak získají pomoc od popvé hvězdy jako je Justin Timberlake. V tom byl ten největší háček. Kompromis nakonec udělalo vydavatelství Jive, kdy dalo skupině autorská práva na použitý Justinův zpěv, avšak pod podmínkou, že se Justin nezobrazí v oficiální videoklipu a nebude se skladbou spojován ani v jejím názvu. Track se brzy dočkal milionu prodaných digitálních kopií.

  Skupina v songu poukazuje na nejrůznější světové problémy, kterými jsou například terorismus, rasismus, kriminalita, znečišťování planety a mnohé jiné.

  Song “Where Is The Love?” byl nominován na track roku v kategorii “Best Rap/Sung Collaboration” prestižní ankety Grammy Awards. Stal se ve Velké Británii nejprodávanějším singlem roku 2003. Singl se jako jeden z hlavních singlů z třetího studiového alba skupiny The Black Eyed Peass, “Elephunk”, umístil na osmém místě v prestižním americkém hudebním žebříčku US Billboard HOT 100. Rovněž vyhrál patnáct národních hitparád a výroční hitparádu roku 2003 ve Velké Británii.

  Remixy

  Leex

  Chilloutovou verzi představil projekt Leex. V remixu je znít nádech indiánské civilizace.

  Napsat komentář

  Informace

  07. 08. 2015, 21:49


 • Nejnovější příspěvky

 •