• AfterZOOM 44: FKN feat. Jahala – Why?

  Speciál AterZOOM Music Revue, který má za cíl každý den nabízet pohledy na významné, i méně známé singly a skladby z nejrůznějších hudebních žánrů, dnes nahlédne na trance scénu, kde se před osmi lety zrodil melodický singl od projektu FKN.

  Proč? Protože remix od Aly & Fila je nadčasový a zvukově i melodicky obstojí i v dnešní době. Škoda, že tohle uskupení toho nevydalo víc.

  Vratislav Šálek

  Projekt FKN vydal na jaře roku 2007 melodickou věc s názvem “Why?”, kterou podpořil svým hlasem norský zpěvák Jan Hallvard Larsen, známý pod pseudonymem Jahala. Singl sklidil zasloužené ovace až díky jedinému oficiálnímu remixu od Aly & Fila.

  Remixy

  Aly & Fila

  Egyptské trance duo Aly & Fila vyždímalo z původní skladby od FKN to nejlepší a zaslouženě se tímto trackem blýskli na poli dance music. Teto verze se totiž umístila i na kompilacích od Dave Pearce a jeho “Dance Anthems”, ale rovněž i na jiných, světem osvědčených výběrech a v rámci několika radioshows. V remixu je slyšet dnes již tradiční “alíkovský” zvuk. Remix se stal vlajkovou lodí singlu a předčil svou oblibou samotný originál skladby.

  D-Mad

  Až o několik let později vyšly další remixy skladby, mezi nimiž je například progresivní remix od D-Mad.

  Napsat komentář

  Informace

  13. 08. 2015, 21:55


 • Nejnovější příspěvky

 •