• Alex M.O.R.P.H. – Prime Mover

  Pokud bylo některé album v posledních měsících více očekávané, něž právě Prime Mover od Alexe M.O.R.P.H.a, tak se muselo jednat o obrovský skvost. Němec Alex M.O.R.P.H. se za 15 let, co se pohybuje v taneční scéně, dokázal vypracovat v respektovaného producenta a uznávaného dje nejen ve své vlasti. Jako pokračování na své ,,Purple Audio” z roku 2008 vydal v těchto dnech druhou autorskou desku. Ve čtyřleté pauze mezi těmito dvěma mezníky vyprodukoval Alex celou dlouhou řadu remixů pro světové djs, a zahrál si také na spoustě obrovských světových akcí. Už přes 6 let produkuje HeavensGate Radioshow společně se svým dlouholetým známým ze zaniklého Clubgrooves Records – Woody van Eydenem. Ke svému novému albu si přizval nemálo svých producentských kolegů a také zpěváků. Mezi nimi jsou například Protoculture, Sue McLaren, Christian Burns, nebo třeba Sylvia Tosun, se kterou má na kontě rovnou dva tracky. Alex M.O.R.P.H. se v rámci svého “Armada Music presents: Alex M.O.R.P.H. – Prime Mover worldtour 2012” představí i v České Republice, a to 29.09. na pražské Trancefusion Autumn. A jak jsme album ohodnotili? 🙂

  1) Alex M.O.R.P.H. – Eternal Flame 8/10

  Lehčí a pohodovější úvod Alex svému albu snad ani dát nemohl. Skvostný klavír, doplněn propracovanou melodií přináší posluchačům do uší uklidňující zážitek. I když je Eternal Flame jako konkurenceschopný singl téměř nepoužitelný, přináší na start Prime Moveru pozitivní náboj.

  2) Alex M.O.R.P.H. feat. Sylvia Tosun – An Angels Love 10/10

  Ano, i společná práce se Sylvií Tosun dostala na nové placce své místo. Loňský upliftový gigahit, který zbořil (nejen) světové zahraniční žebříčky, je na dlouhou dobu nenahraditelným kusem na poli trance music. Důrazný nájezd, skvostná melodie, a andělské vokály americké zpěvačky Sylvie Tosun podpořené nezaměnitelným party soundem, mě osobně zamotaly hlavu na dlouhou dobu. Alex zde sice použil melodii ze svého “Walk The Edge”, to ale nikomu nevadí 🙂 An Angels Love má již také vlastní videoklip, který jako jeden z mála nekončí šťastným happyendem.

  3) Alex M.O.R.P.H. – Sucker Punch 7/10

  Je známo, že Alex umí tvořit fantastické melodické kousky. Část ze svého umu zanechal také v tomto ráznějším tracku. Melodie je vskutku líbivá, progresivní beat ji dodává jakousi jedinečnost, a také celkovou “krásu”.

  4) Alex M.O.R.P.H. feat. Shannon Hurley – Monday Morning Madness 5,5/10

  Jak odvážné, popsat šílenství pondělního rána v tak klidném tracku 🙂 Američanka Shannon Hurley vypomohla svými báječnými vokály k ne příliš energickému songu, který po zvukové stránce také není nic extra.

  5) Alex M.O.R.P.H. & Protoculture – Walking Up The Stars 8,5/10

  Když se spojí dva pánové, a to Alex a Protoculture, je snad téměř jisté, že nevznikne žádná békovina. Nate Raubenheimer aka Protoculture, je Jihoafrický rodák, jenž svůj vrcholný posun zaznamenal před několika lety. Walking Up The Stars je skutečný skvost pro uši, prolínání několika melodií, nebeského klavíru a lahodné krásy trancu, jen tak někdo neodolá.

  6) Alex M.O.R.P.H. – Jawa 5,5/10

  Zde Alex znovu ukázal, jak dokáže posluchače okouzlit po zvukové stránce. Jedná se o další klidný track, i když už ne tak “nudný”. Asi nejlepší je zejména melodická část, kdy nás pro změnu Alex zavádí až někam k hranicím s trousem. Track si ale stále udržuje své trancové postavení a tak není vhodné dále spekulovat nad jeho zaměřením.

  7) Alex M.O.R.P.H. feat. Christian Burns – Secret Universe 8/10

  Sázka na “jistotu” se vyplatila. Oblíbený britský zpěvák Christian Burns, strůjce vokálů u singlu “This Light Between Us” Armina van Buurena, plánuje vydat své debutové album. Kdy, to zatím ještě není známo, jisté je, že Christian své kvality neztrácí. Secret Universe totiž nazpíval skvěle.

  8) Alex M.O.R.P.H. – Bay Of Bengal 4/10

  Jako kdyby k nám z hlubin baleárské temnoty vystupoval šedý mrak. Bengálská zátoka se ale ničím extra nepyšní.

  9) Alex M.O.R.P.H. – Connected 6/10

  Atraktivní melodii kazí jen zbytečný splašený nájezd, který se absolutně nehodí do tak skvělého počátku. Propojení beatu a melodie je sice úžasné, ale raději vyčkám na případný remix.

  10) Alex M.O.R.P.H. feat. Sylvia Tosun – Antara 8,5/10

  Pořadový druhý track se Sylvií Tosun nabízí k poslechu krásné spojení výtečných vokálů a báječně sehrané melodie. Teprve tady vynikl fantastický Sylviin hlas. Dalo se očekávat, že nevznikne druhý party bořič aka An Angels Love, Antara i přes to mé sympatie získala.

  11) Alex M.O.R.P.H. – Prime Mover 8/10

  Stejnojmenný singl jako Alexovo aktuální album nabízí nevídanou hard trancovou podívanou. Pekelný trvdý beat okořeněn neústupnou řádkou bassových linek má opravdu něco do sebe. I když Alex odbočil od svého oblíbeného melodic stylu, track se mě osobně líbí. Konečně něco nového.

  12) Alex M.O.R.P.H. feat. Sue McLaren – From The Universe With Love 8,7/10

  Máme tu další skvělou vokálovku. Britka Sue McLaren nás oslnila nádhernými vokály, které jednoznačně podtruhují to, že dobrých zpěvaček je ještě velká spousta. I když Sue není na pěvecké vlně žádným nováčkem, a má za sebou spolupráce například s Aly & Fila, je třeba takovéto počiny ocenit.

  13) Alex M.O.R.P.H. – Sun Of Ilena 8,9/10

  Pro změnu jeden z dalších melodických kousků 🙂 Takhle věc je ale v něčem jiná… Je plná kouzelné euforie a skvostné krásy. Nádherná věc s hlubokým baleárským nádechem, který by mohl i Roger Shah závidět 🙂 Singl je výtečně zpracován a působí letním, pohodovým dojmem. Takovým, jakým trance dokáže být 🙂

  14) Alex M.O.R.P.H. – Tales Of The Black Panther 6/10

  Celkem zajímavý nápad na dobrou melodii ukuchtil Alex do svého tracku. Sice do něj s jinou po celé 4 minuty nezasáhl, ale “Příbehy Černého Pantera” je party track jak má být!

  15) Alex M.O.R.P.H. & Woody Van Eyden With Tiff Lacey – I See You 7,8/10

  Holandský veterán Woody van Eyden, zakladatel zaniklého labelu Clubbgroove Records, do kterého mimochodem Alexe M.O.R.P.H.a na začátku století přilákal, a se kterým také produkuje HeavensGate Radioshow, spolu s britskou trancovou vokálistkou Tiff Lacey, přišli také s výpomocí na tracku I See You. Pohodové beaty doplněné kvalitní melodií, piánkem a skvělým hlasem jsou tím nejlepším, co tohle trio mohlo společně vyprodukovat.

  16) Alex M.O.R.P.H. & Claudia Clazau – Exstatic Avenger 6/10

  Tentokrát se Alex spojil s dámou v hudebním průmyslu za mixážním pultem. Původem rumunka Claudia Clazau spolupracovala na ne moc atraktivním singlu Exstatic Avenger. Basy a beat celkem ujdou, jen se pořád nudně opakují a nic víc…

  17) Alex M.O.R.P.H. with Hannah – When I Close My Eyes 6/10

  A nakonec jeden velice klidný song. Jako pohodové zakončení celého alba s příjemným hlasem zpěvačky Hannah. Nic moc, ale snaha za takovoutu věc se cení 😉

   

  Hodnocení kolegy Lukáše Pánka:

  Já jsem si tohle album poslechl jen jednou, než jsem odjel pryč, ale po prvním poslechu mě naprosto nezaujalo… Nudné, nikterak zajímavé popíkové tracky, docela zklamání.

   

  Tracklist:
  01. Alex M.O.R.P.H. – Eternal Flame 8/10
  02. Alex M.O.R.P.H. feat. Sylvia Tosun – An Angel’s Love 10/10
  03. Alex M.O.R.P.H. – Sucker Punch 7/10
  04. Alex M.O.R.P.H. feat. Shannon Hurley – Monday Morning Madness 5,5/10
  05. Alex M.O.R.P.H. & Protoculture – Waking Up the Stars 8,5/10
  06. Alex M.O.R.P.H. – Jawa 5,5/10
  07. Alex M.O.R.P.H. feat. Christian Burns – Secret Universe 8/10
  08. Alex M.O.R.P.H. – Bay of Bengal 4/10
  09. Alex M.O.R.P.H. – Connected 6/10
  10. Alex M.O.R.P.H. feat. Sylvia Tosun – Antara (The Circle) 8,5/10
  11. Alex M.O.R.P.H. – Prime Mover 8/10
  12. Alex M.O.R.P.H. feat. Sue McLaren – From the Universe With Love 8,7/10
  13. Alex M.O.R.P.H. – Sun of Ilena 8,9/10
  14. Alex M.O.R.P.H. – Tales of the black Panther, Pt. 1 6/10
  15. Alex M.O.R.P.H. & Woody van Eyden with Tiff Lacey – I see You 7,8/10
  16. Alex M.O.R.P.H. & Claudia Cazacu – Exstatic Avenger 6/10
  17. Alex M.O.R.P.H. feat. Hannah – When I close my Eyes 6/10

  CELKOVÉ HODNOCENÍ: 7  – Na albu se nachází krom zažitých věcí jako An Angels Love, i hodně vokálové věci a také méně povedené melodické tracky.

  Napsat komentář

  Informace

  28. 07. 2012, 20:45

  7/10


 • Nejnovější příspěvky

 •