• Aly & Fila, 19. 2. 2016 (Mecca, Praha)

  Na konci minulého roku byla česká trance scéna potěšena zprávou o nadcházejícím eventu. 19.února 2016 se v Praze představí Aly & Fila! Ačkoliv se k nám do České republiky egyptská výprava vydává celkem pravidelně (28.8.2015 místo zrušeného Future Sound Of Egypt eventu a hned nato 21.11.2016 na pražské Transmission), rozhodně to je stále důvod k radosti!

  Lineup měl kromě Aly & Fila doplnit Slovák Driftmoon, který se z rodinných důvodů nakonec nezúčastnil. Nahradil ho krajan ReOrder. Dalšími vystupujícími byli čeští Thomas Coastline a N-Rico.

  Na párty vyrazil redaktor Tomáš. Při příchodu na akci okolo jedenácté hodiny večerní se ze stage, kterou právě okupoval známý český trance dj a producent Thomas Coastline, linuly převážně tracky z labelu Coldharbour. Za všechny jmenuji počin od Arkham Knights s názvem “Knightfall”. Set byl příjemným rozehřátím před příchodem slovenské valby.

  DSC_0003

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Po půlnoci štafetu převzal ReOrder, producent vlastním jménem Tibor Tomecko, který je ve světě stále více na očích. Svůj set doslova rozdrtil úvodním psýčkovým trackem, čímž vyvolal náležité ovace. Jedním z prvních tracků, který zazněl v setu byla tvrdší předělávka klasického tracku ruského dua PKK – “Ressurection”. Těsně po tom jsme mohli zaslechnout i drsnější verzi “Follow Me” od Marka Sherryho inspirovaným Spacefrog a Derb.

  DSC_0006

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Následovala řada vlastní produkce, mezi níž stojí za zmínku kolaborace s djem Lee Obsorne a zpěvačkou Roxanne Emery na tracku “Where You Hide”. Dalším vlastním počinem byl i ten s kráskou Katty Heath – “Love Again” a také zbrusu nový release a ReOrderův první solo počin na labelu Future Sound Of Egypt s názvem “Way Finding Around”.

  Na akci byl přítomen jako pařmen také samotný britský Darren Porter, od nějž jsme mohli zaslechnout i loňský track “Deep Blue”

  Orchestrální atmosféra tracku velmi naladila všechny fanoušky v klubu a dala prostor jednomu tracku Tiborova a Standerwickova projektu SkyPatrol, a to konkrétně “Skyres”. V závěru nemohla chybět ani společná kolaborace Alíků se Skypatrol v tracku “Running”, jemuž vokály svěřila Sue McLaren. Text refrénu zpíval snad každý.

  Nabitá hodina neskutečně rychle utekla a na stage dorazil samotný Fadi, člen dua Aly & Fila. Jedním z úvodních tracků setu se stal ten od projektu Masters & Nickson, a to konkrétně nové svěží předělávky tracku “Out There” pro rok 2016, kterou ukuchtil remixér Robert Nickson. Vokály k songu nazpívala Justine Suissa.

  Párty pokračovala se singlem Ferryho Corstena “Beautiful”, který Alíci zremixovali do nové podoby. Remix vyjde na konci března.

  Z reproduktorů šlo rozpoznat i pikantní kolaboraci německého velikána Paula van Dyka s vrchním řezníkem labelu Damaged, Jordanem Suckleym, “City Of Sound” v mixu od Liquid Soul, které sekundoval také ještě nevydaný a žhavý singl od Alíků a Luke Bond ve spolupráci s úžasnou vokalistkou Audrey Gallagher. Track se nazývá “A Million Voices” a já osobně věřím, že se singl stane jedním z tahounů letošního jara.

  Fadi byl v průbehu setu velmi vlídný co se týká komunikace s fanoušky, i když ho co chvíli zavalovaly lesy rukou, chtě fyzický kontakt s egyptskou hvězdou. Stage v Mecce to umožňuje, vystupující je fanoušky obklopen ze všech čtyř stran. Set nabral na obrátkách jedním z hlavních tracků loňského roku na vydavatelství Future Sound Of Egypt, a to konkrétně trackem ze Sneijderova debutového alba s názvem “Everything Changes” “Love Of My Control”. Track zazněl mimo jiné i během Fadiho srpnového vstoupení v Mecce. Nechyběla ani krásná loňská baleárská věc “Es Vedra”, na které se podílel rovněž i The Thrillseekers.

  Dnes už trancová stálice, Matt Bowdidge, celkem pravidělně vydává své melodické tracky na labelu FSOE. Novinkou je singl “The Calling”, který byl rovněž v setu slyšet.

  Na akci nesměl chybět společný počin s producentem Ferry Tayle na tracku “Napoleon”, který je nominovám do cen ankety IDMA Awards jako Best Trance Track. Tento večer zazněl hlas Katty Heath již podruhé. Teď ovšem v songu Němce Dennise Sheperda s jmenovkou “Where I Begin”. Nikoliv však v originální verzi, ale té od Trance Arts, která je krapet rychlejší a šťavnatější.

  Druhá egytská trancová dvojka, Fady & Mina, se také dočkala své trochy slávy s remixem songu “The Other Shore” od Alíků se zpěvačkou Arunou. Následně klub rozdunil remix od dvojky Giuseppe Ottaviani & Solarstone (aka PureNRG) songu “Opus” od Erica Prydze.

  DSC_0016

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Žhavou upliftovou novinku od polské dvojice Simon O’Shine a Sergey Nevone s názvem “Extraterrestrials” byla rozprouděna dosud netančící menšina návštěvníků. Nesměla chybět ani jedna z velkých věcí dua Aly & Fila, a to už pět let starý počin se Jwaydan na “We Control The Sunlight”.

  Předposledním singlem setu se stal track roku 2014 podle Aly & Fila a zároveň jejich vlastní track z dosud posledního studiového alba “The Other Shore” s názvem “Altitude Compensation”. Set ukončil legendární track z roku 2008 “Lost Language”, po kterém následoval velmi dlouhý potlesk. Téměř všichni si všimli, že Fadi přetáhl svůj set o hodinu a půl. 🙂

  Posledním hrdinou noci byl český N-Rico, který byl postaven na stage s vědomím, že namísto původně plánovaného 3 hodinového setu zahraje pouze hodinu a půl. Zklamání však jistě nebylo tak velké a Fadimu bylo hned odpuštěno 🙂 Poslední set večera v úvodu rozdrtili Vini Vici se svým remixem indického počinu uskupení Hilight Tribe z roku 2002 a jejich tracku Free Tibet, který v letošním roce dostal velmi řízný psytrancový kabát.

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Další tvrdou petelicí byla ta, kterou ve svém úvodním setu rozdupal O2 Arenu Bryan Kearney na loňské Transmission. Jedná se o jeho kolaboraci s izraelskými producenty Coming Soon!!! s názvem “Anti Social Media”. Následujícím trackům jsem nevěnoval již takovou pozornost, neboť bylo na řadě fotografování a osobní kontakt s Fadim 🙂

  Hodnocení Tomáše Vyšinského: Předvídané trancové sucho v České republice se (zaplaťbuddha) nekoná. Však kolikrát se stalo, že se v České republice ukáže Bryan Kearney 3x za rok nebo Aly & Fila stejněkrát v Praze za půl roku? Malé klubovky začínají mít solidní a lákavé lineupy a jsem šťasten, že promotéři na trance music nezapomínají. Tato party s Aly & Fila byla pro mě osobně neskutečně povedenou. Thomas Coastline příjemně připravil půdu pro řezáče ReOrdera, který zahrál vynikající set. Fadi odehrál namísto 2 hodin tří a půl hodinový maraton plný jak upliftové produkce z jeho vlastního labelu Future Sound Of Egypt, tak i několik ráznějších petelic, kterými vytvořil velmi příjemnou atmosféru. Své dokázaly i balonky, které se vznášely nad hlavami návštěvíků. “Počasí” v klubu bylo o 100% lepší než to při srpnové akci. Takže sečteno podtrženo, LUXUSNÍ AKCE! Díky všem za organizaci a věřím, že se s Fadim zase brzo setkáme (což mi sám osobně s úsměvem slíbil 🙂 ).

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Foto: Tomáš Vyšinský

  Vlastní sestřih z akce od Tomáše Vyšinského

  Napsat komentář

  Informace

  25. 02. 2016, 20:40


 • Nejnovější příspěvky

 •