• Armin van Buuren – Yearmix 2012

  Každoročně rekapituluje světová djská jednička Armin van Buuren ve své dvouhodinové radishow s názvem A State Of Trance všechny zásadní a úspěšné tracky uplynulého roku. Poslední týden minulého roku tomu nebylo jinak, a my vám můžeme představit finální dvouhodinový výsledek měsíční práce, ve které můžeme zaslechnout celkem 103 nejúspěšnějších tracků ze světa trance music! To je oproti předchozímu Yearmixu 2011 o pár singlů víc. Armin v letošním Yearmixu 2012, který odehrál v 593. epizodě A State Of Trance, prolétl nejen čistě trancový svět. Zabrousil letmo i do trousu, ve kterém byla úroda také bohatá.

  Jako první zařadil Armin do svého Yearmixu jednu z věcí, kterou si sám pochvaluje. Jedná se o track “The Fusion” od ukrajinského producenta pod přezdívkou Omnia. K čistému trancu to nemá blízko ani daleko, track je spíš v trouse stylu, ovšem svůj úspěch sklidil.

  Pod hlavičkou Velvetine se skrývá překvapivě dvojice Myon & Shane 54 společně se zpěvačkou Arunou Abrams. Tohle trio stojí za úžasným vocaltrancovým kusem s názvem “The Great Divide”, jako jedním z dalších kusů zařazených do Yearmixu 2012.

  Ano, i Dash Berlin, ten, který loni dokázal zcela okouzlit a ovládnout svět svým producentským umem, nechyběl ani letos. A že tenhle holandký rodák neztrácí formu potvrzují i tři jeho tracky – “Silence In Your Heart” s brtitským zpěvákem Chrisem Madin, “Go It Alone” se Sarrah Howells a v neposlední řadě i poslední track s blonďatou kráskou Emmou Hewitt s názvem “Like Spinning Plates”. Ten Armin zařadil v remixu od Alexandra Popova.

  Téměř zapomenutým releasem z ledna uplynulého roku je basy nabitý singl “In And Out Of Phase” od mužíka labelu Anjunabeats Andrewa Bayera. Ten sice seděl tiše v koutě a ke konci roku jen vydal výroční set pro kamarády a kolegy z Group Therapy, aka původní Trance Around The World od Above & Beyond. Snad o tomhle mladíkovi něco zase brzy uslyšíme.

  Není to první spolupráce baleárského mága Rogera Shaha se sličnou kalifornskou černovláskou Adrinou Thorpe. Roger ji tehdy ještě jako “Dj Shah” roku 2007 představil v singlu “Who Will Find Me” na labelu A State Of Trance. O rok později se tato dvojka zasloužila o další track “Back To You”, ten už vyšel v Rogerovém Magic Island Recordings. Loni tato dvojice vyprodukovala společně s egyptskými upliftovými bohy Aly & Fila song “Perfect Love” s pohodovou melodií a Adrininým úžasným pěveckým výkonem.

  Projekt W&W nám má stále co nabídnout. V loňském roce na nás totiž nahrnuli řádku výtečných proggy tranových singlů, tři z nich se dokonce blýskají v Yearmixu. Jde o víteznou hymnu k jubilejnímu jarnímu vydání Arminova pořadu A State of Trance a názvem Invasion, o progresivní mazec “Shotgun” a také o melodický “Moscow”.

  Ani nám nemohl v této recenzi uniknout vynikající party track, který si dovolil zahrát i Alex M.O.R.P.H. ve svém zpackaném setu na pražské Trancefusion. Holanďan tureckého původu Ummet Ozcan tvoří vždy zajímavou hudbu a někdy se v nich objeví i velice tajuplné soundy. Jeho kvalitní tech-trance produkce je v dnešním přebzučeném světě velice vítána. “The Box” je track, jehož tajemný breakdown nenechá nikoho klidným.

  Letošním vítězem Arminova žebříčku pro rok 2012 se stal track, který poblouznil jako novinka snad úplně všechny. Někdo říká, že je to holý popík a komerční naplavenina, ovšem úspěchy v trancovém světě a vítězství v celoročním žebříčku ve staniční hitparádě Zlatka Chart rádia Zlatka mluví za vše. Epický breakdown, sladký hlas Christiny Novelli a šťavnaté melodické pasáže jsou skutečně kvalitní prací brita Garetha Emeryho.

  Projekt Lemon, skládající se z chlápků Thor Madsen a Roger Smith, z nihž ten druhý zpívá, se dočkal remixu ke svému “We Can´t Fly”. A že se to zařídil ten nejpovolanější – Solarstone, pan producent s velkým P. Track si vzal pěkně do parády a rázem je to jeden z top singlů roku.

  20 letý nadějný uplitový producent Faruk Sabanci loňský rok rozhodně nepromrhal. Tento kůň Armada Music vydal v průběhu roku několik tracků, které zahrál i Armin van Buuren v ASOTu. V létě to byl například “Starburst” na kterém se podílel i Tiestův rodák Mark Sixma. Poslední Fabrukovou vydanou věcí byla “Elveda”, natolik úspěšný upliftový singl, že nesmí chybět ani v Arminově Yearmixu.

  Po Facebooku v loňském roce kolovaly zábavné obrázky s textem “Andrew Rayel everywhere”, bylo tomu skutečně tak. Andrew, moldavský mladík, jenž se stal oblíbencem Armina, a nejen že během Yearmixu můžeme zaslechnout 3 jeho tracky a 3 remixy pro jiné producenty, dokonce se vyskytl jako jediný (vyjima samotného Armina) nejvíckrát v Arminově TOP 20, odtud tedy pramení ony ironické řeči o všudybylosti. Andrew zkrátka umí. “Coriolis”, “Aeon Of Revenge”, “550 Senta” (track, který nestačil na “Invasion” od W&W v boji o hymnu 550. vydání ASOTu) a “How Do I Know”, to je výčet nejlepších tracků od pana Rayela, a že jich není málo.

  Aliasghar Movasat není nikdo jiný než íránec Dj Aligator, postavička známá především z let nultých. Vydal také několik alb, nikdy ale trancu bezhlavě nepropadal. Ovšem stalo se nečekané a společně s Danielem Kandi spáchal výjimečně úžasný track “The Perfect Match”. Ten v sobě ukrývá líbezný náboj a rozmanitou melodii ukrytou v mrazivém breakdownu. Svižný beat jako by dával tracku nenahraditelnou party nálepku. “The Perfect Match” se může pyšnit náramně povedeným videoklipem, nebál bych se ho označit jako jeden z nejlepších v uplynulém roce.

  Říkat něco nového o egypťanech Aly & Fila by bylo jako nošení dříví do lesa. Stále si v žebříčku sta nejlepších dj´s Dj Mag udržují pozici nejlepších uplifterů ze které je jen tak někdo nesetřásne a i nadále pokračují v hledání nových talentů do trancového světa skrze své vlastní vydavatelství Future Sound of Egypt. K 250. vydání jejich stejnojmenné radioshow vydali i vlastní hymnu, jak jinak pojatou, než Sand Theme (Písečné téma), na které se nemálo podílel i další uplifter Bjorn Akesson. Track je to jako vždy parádní. Alíci jsou prostě zárukou kvality, proto si zasloužili umístění také v Yearmixu i s flákem “Coming Home” se Jwaydan.

  A Alíci dnes potřetí. Tentokráte zremixovali vlastní spolupráci s Richem Mowatt, známým jako Solarstone, jemuž tento rok bezkonkurenčně patřil. Nasázel do nás řadu vypečených čistě trancových tracků z jeho “revolučního” alba Pure a dalších několik remixů značky “Solarstone Pure Mix”. Jako lehký nástřel poslouží kurpříkladu již zmiňované “We Can´t Fly” od Lemon, “Unity” od Orkidei, či jeden z jeho posledních remixů a také Remix roku Příručky trancera – track “Days Turn Into Nights” kanadské kapely Delerium. Dále se tu můžeme bavit o dardě “The Spell“, která mou recenzí na Nejhudbě už jednou proběhla, úžasným songem “Falcons” v koprodukci Giuseppe Ottavianiho, a mnoho, mnoho další hudby. “Fireisland” byl sice původně pomalý, baleárský flák, ale až remix Alíků z něj udělal využitelný upliftový track na různé parties.

  Průlet Arminovým Yearmixem pro rok 2012 zakončíme u norského vikinga jménem Ørjan Nilsen. I on nám v loňském roce naservíloval do našich hlav lahodné beaty tracků “Endymion”, “Burana”, či “Copperfield” a také zahrál celkem vydařený set na jarní Trancefusion. Stále to je ale on, mladík tvořící tvrdý trance a příjemné melodické pasáže. Jeden z tracků pojmenoval po hlavním městě domoviny trancové hudby – Nizozemsku, tedy “Amsterdam”.  Všechny jeho zde zmińované tracky se objevily v Yearmixu, po Arminovi má tedy na kompilaci společně s Dash Berlinem nejvíce tracků. Není divu.

  Nutno říct, že loňský rok byl na trance singly opět bohatý. V lehkém průletu jsme vám představili Arminův Yearmix, který představoval pomyslnou tečku za hudebním rokem 2012. Kompilace je k dispozici jako 2CD na oficiálním e-shopu Armada Music, nebo na iTunes. Hodnotit můžeme jen kladně, 2 hodiny jsou skutečně výborně namixované s tím nejlepším výběrem hudby (Bohužel nejen čistě trancové).

  TRACKLIST:

  CD1
  1. Intro – The Year Of Two
  2. Omnia & Ira – The Fusion
  3. Jaytech feat. Steve Smith – Stranger (Kyau & Albert Remix)
  4. Cathy Burton & Omnia – Hearts Connected
  5. Arty, Nadia Ali & BT – Must Be The Love
  6. Gareth Emery – The Saga
  7. Rank 1 & Jochen Miller feat. Sarah Bettens – Wild and Perfect Day
  8. Andy Moor feat. Sue McLaren – Trespass (Antillas & Dankann Club Mix)
  9. Velvetine – The Great Divide
  10. Alexander Popov – When The Sun (Eximinds Remix)
  11. Paul van Dyk feat. Arty – The Ocean
  12. Dash Berlin feat. Chris Madin – Silence In Your Heart (Club Mix)
  13. Dash Berlin feat. Emma Hewitt – Like Spinning Plates (Alexander Popov Remix)
  14. Dash Berlin feat. Sarah Howells – Go It Alone (Club Mix)
  15. Andain – Turn Up The Sound (Gabriel & Dresden Remix)
  16. Rex Mundi – Bella Monaco
  17. Andrew Bayer & Matt Lange feat. Kerry Leva – In And Out Of Phase (Club Edit)
  18. Sunlounger & Zara Taylor – Try To Be Love (Roger Shah Naughty Love Mix)
  19. The Blizzard – Piercing The Fog
  20. Headstrong feat. Stine Grove – Love Until It Hurts (Aurosonic Progressive Mix)
  21. Chicane & Ferry Corsten – One Thousand Suns (Soundprank Remix)
  22. Cosmic Gate & Emma Hewitt – Calm Down (Omnia Remix)
  23. Armin van Buuren feat. Ana Criado – I’ll Listen
  24. Aly & Fila meet Roger Shah feat. Adriana Thorpe – Perfect Love
  25. Ana Criado & Omnia – No One Home
  26. Lange – Destination Anywhere
  27. Ben Gold feat. The Glass Child – Fall With Me
  28. Aruna – Save The Day (Myon & Shane 54 Summer Of Love Mix)
  29. Ferry Corsten feat. Betsie Larkin – Not Coming Down (Dash Berlin 4AM Remix)
  30. W&W – Moscow
  31. W&W – Shotgun
  32. Heatbeat – Chow Mein
  33. W&W – Invasion (Club Mix)
  34. Ørjan Nilsen – Endymion
  35. Ørjan Nilsen – Copperfield
  36. Ørjan Nilsen – Burana
  37. Ivan Gough & Feenixpawl feat. Georgi Kay – In My Mind (Axwell Mix)
  38. Zedd feat. Matthew Koma – Spectrum (Armin Van Buuren Remix)
  39. Above & Beyond feat. Richard Bedford – On My Way To Heaven (Above & Beyond Club Mix)
  40. Andy Moor – K Ta
  41. Andrew Bayer feat. Molly Bancroft – Keep Your Secrets (Myon & Shane 54 Summer Of Love Mix)
  42. Markus Schulz feat. Seri – Love Rain Down (Myon & Shane 54 Summer Of Love Mix)
  43. Ben Gold – Where Life Takes Us
  44. Dennis Sheperd & Talla 2XLC – Two Worlds
  45. Fady & Mina – Kepler 22 (Andrew Rayel Aether Remix)
  46. Tritonal – Slave (Tritonal & Ben Gold Club Dub)
  47. Omnia – Infina
  48. Heatbeat – Rocker Monster
  49. Ummet Ozcan – The Box
  50. Armin van Buuren – We Are Here To Make Some Noise
  51. Sandro Silva & Quintino – Epic
  52. Rank 1 – 7 Instead Of 8
  53. Armin van Buuren feat. Ana Criado – Suddenly Summer
  54. Gareth Emery feat. Christina Novelli – Concrete Angel

  CD2
  1. Ferry Corsten feat. Aruna – Live Forever (Shogun Remix)
  2. Tenishia – Where Do We Begin (Andrew Rayel Remix)
  3. Emma Hewitt – Miss You Paradise (Shogun Remix)
  4. Dash Berlin feat. Jonathan Mendelsohn – World Falls Apart (Club Mix)
  5. Super8 & Tab feat. Jan Burton – Black Is Back (Classic Vocal Mix)
  6. MaRLo – Megalodon
  7. Ralphie B – Icarus
  8. Lemon – We Can’t Fly (Solarstone Pure Mix)
  9. Andrew Rayel – Aeon Of Revenge
  10. Ørjan Nilsen – Legions
  11. Shogun – UFO
  12. Beat Service – Fortuna
  13. Markus Schulz feat. Ana Diaz – Nothing Without Me (Beat Service Remix)
  14. Abstract Vision & Elite Electronic – Kinetic
  15. Skytech – What’s Wrong (Skytech Stadium Mix)
  16. Armin van Buuren presents Gaia – J’ai Envie De Toi
  17. Faruk Sabanci – Elveda
  18. Wiegel Meirmans Snitker – Nova Zembla (Armin van Buuren Remix)
  19. Andrew Rayel – 550 Senta (Aether Mix)
  20. Andrew Rayel feat. Jano – How Do I Know (Club Mix)
  21. A.R.D.I. – Premonition
  22. Gareth Emery – Tokyo (Ben Gold Remix)
  23. Protoculture – Perpetual Motion
  24. Markus Schulz vs Ferry Corsten – Loops & Tings
  25. Alexandre Bergheau – Colors Of Persia
  26. Eco – A Million Sounds, A Thousand Smiles
  27. Bobina – The Space Track (Andrew Rayel Stadium Remix)
  28. Aligator feat. Daniel Kandi – The Perfect Match (Club Mix)
  29. Jorn van Deynhoven – Headliner
  30. Solarstone & Clare Stagg – The Spell (Solarstone Pure Mix)
  31. Armin van Buuren feat. Jan Vayne – Serenity (Andrew Rayel Aether Remix)
  32. SoundLift – Revenge (Original 2012 Mix)
  33. Running Man – Amnesia (SoundLift’s Emotional Take)
  34. Aly & Fila vs Bjorn Akesson – Sand Theme
  35. Aly & Fila vs Jwaydan – Coming Home
  36. Photographer – Airport
  37. SoundLift – Alexandria
  38. Paul van Dyk feat. Plumb – I Don’t Deserve You (Giuseppe Ottaviani Remix)
  39. Sebastian Brandt – Mana
  40. Simon O’Shine – Your Distant World
  41. Solarstone with Aly & Fila – Fireisland (Aly & Fila Uplifting Mix)
  42. Arctic Moon – Starships Over Alice
  43. Full Tilt feat. Katrina Noorbergen – Letting Go (Jorn van Deynhoven Remix)
  44. Armin van Buuren & Ørjan Nilsen – Belter
  45. Ørjan Nilsen – Amsterdam
  46. KhoMha – The Dark Knight
  47. Indecent Noise feat. Ridgewalkers – Full Moon Fever (Power Dub)
  48. John O’Callaghan – Stresstest (John Askew Remix)
  49. Outro – Every End Is A New Beginning

  Napsat komentář

  Informace

  03. 01. 2013, 20:35

  7/10


 • Nejnovější příspěvky

 •