• Ashley Wallbridge – The Inner Me

  Ashley Wallbridge je mladý talentovaný producent a britský rodák. Své první krůčky v trance hudbě začal v roce 2008. V současnosti je vyhledáváným remixérem a producentem řady tracků. Velmi pilně spolupracuje například s Garethem Emerym a jeho labelem Garuda nebo například s váženým producentem Andym Moorem. S Garethem jsou mimo jiné i velcí kamarádi a společně vydali také například track Mansion. To, že se chtěl Ashley někam hudebně posunout je jasné. Jeho cílem se tak stalo vlastní producentské album. To bylo pojmenováno The Inner Me. Na albu nalezneme řadu spoluprácí například s vokálistkami Audrey Gallagher nebo Meighan Neelon či Elleah (tu jak objevil Andy Duguid) či kanadský projekt Kobalt Infusion nebo Mathias Lenthola. Ashley na desce pracoval více než rok. CD singl obsahuje patnáct tracků, převážně instrumentálních, na digitální edici přes itunes lze nalézt ještě dva tracky navíc.

  Album otevírá melancholické intro Emotions, nikterak nepřekvapující. Klasická Ashleyho práce. Následuje poměrně nenápadný, spíše pomalejší chilloutově laděná vokálovka s Elleah nazvaná These Walls. Tento track mě zatím moc nenadchnul. Asi to je právě těmi vokály, ale rozhodně se nedostavil onen wow efekt. Třetí track Kopanang je o něčem jiném. Vyšel ze spolupráce s kanadským projektem Kobalt Infusion,což je DJ a mimo jiné také hráč na violu. Právě tento strunný nástroj můžete slyšet v hlavním motivu celé skladby, k tomu velmi příjemná melodie nebo dokonce štěbetání vrabců. Prostě letní pohoda s typicky zapamatovatelnou Ashleyho atmosškou. Vůbec, tohle může být třeba z prvních z pověstných vrcholů celé desky. Další vrcholy zajisté ještě přijdou.

  Pokračujeme nevýrazným Carefull. Trošku razantnější progresivní ladění, ale tak nějak zapadne. Průměr. To šestý track Zorro ve vás zanechá určitě velký dojem, neboť hlavní melodie je výrazná, lehce zapamatovatelná a tak trošku vlezlá. Možná se až lehce podobá Arrivalu od Garetha Emeryho, kterému právě Ashley tvořil remix. Ale co, když to ladí, proč se nenechat strhnout. Nová verze Faces – tzv. The Inner Me Mix – nazpívané zpěvačkou Meighan Nealon ztratila své původní tajemné, až mystické kouzlo a místo toho přišly vrzavé progresivní beaty. Asi jsem spíše fanouškem starého Faces, tohle mě moc nepřesvědčilo. Pokračujeme energetičtější prací Soul Seek. Tenhle track se třeba hodí na nějakou skvělou party a rozhodně má v sobě spoustu náboje, který se na Vás zajisté přenese. Vision je už také několik týdnů známý singl, který je na albu upraven opět do The Inner Me mixu. Nějak v něm postrádám přílišné změny. To samé platí i o důvěrně známém Meta4, který Armin umístil na svou výběrovou kompilaci ASOT 2012. Prodíráme se kupředu do velice úderných vod celé desky. Přichází skladba Mumbai Traffic, a jak to asi vypadá během dopravní zácpy v Bombaji to se dozvíte právě díky tomuto hektickému, silně energickému kousku. Rozjede se to nenápadně, ale vězte, že o to větší pařící peklo přijde posléze.

  Další výtečná vokálová spolupráce s Elleah nese název Keep The Fire. Možná krapet lehce se nehodící vokály jsou ale podpořeny velice progresivně vrzající jízdou a vězte, že konec této skladby ve vás vyvolá až euforické pocity. Rozhodně další z vrcholů alba, i když škoda těch nepasujících vokálů. Nemusely tam ani být. Nemáte pařby ještě dost? Výborně, stačí si poslechnout následující track Ibiza. Zpočátku se tváří jako hodně nenápadná baleárská vybrnkávačka, která vás v okamžiku přenese na baleárské pláže, nasadí vám koktejl do ruky a kolem spousta krásných tanečnic. Konec vygraduje v neuvěřitelné a takřka dokonalé těžce beatové, proggy záležitosti, kdy máte přes tu neuvěřitelnou energii chuť začít trsat. Mě se to třeba minulý týden málem povedlo. Jen škoda toho, že tato tvrdá jízda trvá asi tak 20 sekund a potom skončí. Možná by to mohlo trvat déle. Nová spolupráce s Andym Moorem a zpěvačkou Gabrielou nese název World To Turn a opět byla umístěna ve verzi “The Inner Me Mix” mě tak nějak nikterak nedostala. Podivný proggy house-trance (jak my rádi říkáme trouse) se mísí s klasickou výstavbou tracku od Andyho Moora a jak říkám, nemá mi nic moc co říci. Ani vokálová spolupráce s Audrey GallagherBang The Drum není až tak dokonale euforická, jak jsem od Audrey očekával. Její hlas je tady standartně dobrý, ale ne kulervoucí. Škoda. Album uzavírá track Feel Again s Mathiasem Lentholou, příjemná tečka na závěr.

  Album mě v poslední době plné samých housů a podobných sh.tů velice příjemně potěšilo. Mísí v sobě klasický Ashleyho “angel sound” s progresivně vrzající notou a vůbec je vystavěné velice konzistentně. Není plné žádných nudných výplňových tracků, ale naopak obsahuje spoustu zajímavého materiálu. Možná zamezí hodně očekávaná spolupráce s Audrey Gallagher, nebo některé “nové” verze klasických Wallbridgeovek, ale jinak album hodnotím velmi pozitivně. Ashley si totiž udělal desku pro své fanoušky s vidinou toho, že nebude zkoušet některé nové soundy a soundíky, kterými by potěšil house obecenstvo.

  TRACKLIST:

  01. Ashley Wallbridge – Emotions 7/10
  02. Ashley Wallbridge feat. Elleah – These Walls 6/10
  03. Ashley Wallbridge feat. Kobalt Infusion – Kopanang 10/10
  04. Ashley Wallbridge – Careful 7/10
  05. Ashley Wallbridge – Zorro 8/10
  06. Ashley Wallbridge & Andy Moor feat. Meighan Nealon – Faces (The Inner Me Mix) 8/10
  07. Ashley Wallbridge – Soul Seek 8/10
  08. Ashley Wallbridge – Vision (The Inner Me Mix) 8/10
  09. Ashley Wallbridge – Meta4 8/10
  10. Ashley Wallbridge – Mumbai Traffic 9/10
  11. Ashley Wallbridge feat. Elleah – Keep The Fire 9/10
  12. Ashley Wallbridge – Ibiza 9/10
  13. Ashley Wallbridge & Andy Moor feat. Gabriela – World To Turn (The Inner Me Mix) 7/10
  14. Ashley Wallbridge feat. Audrey Gallagher – Bang The Drum 7/10
  15. Ashley Wallbridge feat. Matias Lehtola – Feel Again 8/10

  Napsat komentář

  Informace

  24. 03. 2012, 21:03

  9/10


 • Nejnovější příspěvky

 •