• ATB – Distant Earth

  André Tanneberger aka ATB je jedním z top světových DJs, který dal fanouškům nejeden hit, který se dostal i k uším běžných smrtelníků (posluchačů Evrop 2, Fajn radií apod.). Z jeho bohaté tvorby asi nemusím připomínat Let U Go, Don’t Stop nebo Ecstasy. Proto, když ohlásil novou studiovou placku, rázem se po něm začaly otáčet pohledy celé jeho fanouškovské základny. A že tato základna patří k těm nejvěrnějším, to André ví již řadu let.

  ATB pojmenoval nové album Distant Earth, tedy Vzdálená Země a naverboval na něj jména vskutku veliká. Jmenujme třeba vokálistky a vokálisty Christinu Soto, Katie Louise Smith, dvorního vokálistu Jan Lochela alias JanSoona, Seana Ryana nebo DJe a producenty Amuraie, Armina Van Buurena či Dash Berlina. Nu zkrátka veliká jména, která slibovala nezapomenutelné zážitky. Po celý únor André vytrvale pracoval, aby dal světu jeho nové album, které, jak už to tak u ATBho bývá, rozdělil na dvě placky – první, ryze taneční a druhou, ryze chilloutovou. Celkem to dohromady dělá neuvěřitelných 25 skladeb (v exkluzivní edici ještě třetí placka s klubovými verzemi některých jeho tracků).

  Dance CD
  1. Twisted Love (feat. Christina Soto) (6:13) – vokálová verze jeho předchozího a velice povedeného singlu. André tuto novou verzi Twisted Love trošku více zpomalil, ale lahodné vokálky mu svědčí. Z prvního songu dýchne neuvěřitelná letní pohoda na kterou se určitě všichni těšíme. (8/10)
  2. Gold (feat. JanSoon) (4:16) – dvorní vokálista Jan Löchel si konečně vyrobil poměrně zajímavý pseudonym JanSoon. Gold je pilotním singlem tohoto alba. Videoklip můžete shlédnout v novinkách. Upřímně tenhle song se mi pranic nelíbí. Jakési bubínkové beaty jsou nicméně doplněny příjemným hlasem JanSoona, který je pro něj naprosto typický a takovou letní melodií. Nicméně nevím, proč, ale singl mě nikterak neohromil. (6/10)
  3. All I Need Is You (feat. Sean Ryan) (4:36) – rázný, úderný beat již od počátku dává slibovat nevšední věci. Kdo je onen Sean Ryan? Vokálový objev ATBho určitě, hlas má velice pěkný, celý song se nese v takovém naléhavém rázu. Myslím, že tenhle song, který opět nese stopy letní pohody, si vás podmaní, tak jako mě (8/10)
  4. If It’s Love (feat. Mellisa Loretta) (3:25) – zvuky jakoby z džungle, lehce pomalejší rozjezd, spíš popíkového ražení, ale pro rádia si myslím, že ideální letní track. Mellisa má opět dost zajímavý hlas. Upřímně jsem rád, že ATB vytáhnul na světlo boží nové tváře, ale Roberta Carter Harrisson nebo Tiff Lacey mi tu táák chybí. Jak se song rozjel na začátku, postupně nějak nemá, co nabídnout. A to si myslím, že je škoda… (7/10)
  5. Move On (feat. JanSoon) (5:09) – další track, který nazpíval JanSoon a hned v první větě na nás vybafne, že tě sice nesnáší, ale zároveň miluje. Trošku kýčovitý a klišoidní text, který jsme už měli možnost slyšet několikrát. A opět mě to nějak nebaví. Nejdříve trocha breakbeatu, poté se track rozjede do větších obrátek a nabere ten správný, typický trancový ATB zvuk, který je podpořen trochu progresivními bzučáky v pozadí. Nikterak vyndanej z toho teda nejsem a začínám být mírně rozčarovaný… (6,5/10)
  6. Chapter On (with Josh Gallahan) (6:53) – objev ATBho – Josh Gallahan z minulého alba se nám pěkně vytáhnul. A už to není tak trancové do stylu ATBho, ale je vidět, že Josh si jde svou cestou v mírně pomalejším rytmu s lehkými náznaky housu. Příjemné, ale nikterak kulervoucí. (6/10)
  7. Heartbeat (with Amurai feat. Mellisa Loretta) (6:08) – zářez alba. Již před vydáním jí ATB prezentoval na řadě koncertů, kde se tenhle song stal neuvěřitelnou petelicí. Dokonalá spolupráce s Amuraiem, podpořená vokály Mellisy je tato skladba úderná zároveň, ale přitom tak klasická a typická, jak ATBho tvorba je. (9,5/10)
  8. Killing Me Inside (feat. Sean Ryan) (5:22) – již druhá vokálová spolupráce se Seanem Ryanem, opět nese  známky letní, pomalé pohody, která v parnu panuje. Hlas Seana zní lehce utahaně a taky mi přijde, že ATB se tady nějak ztratil a nějak neví, co dál… Nosná melodie není tak výrazná, aby song utáhla… Nuda nuda nuda… (4/10)
  9. Apollo Road (with Dash Berlin) (7:26) – spolupráce se známým producentem Dash Berlinem je dokonalou ukázkou, jak má znít skvělý trance. Rázné Dashovy beaty a progresivní bzučení jsou podpořeny geniální fůzí ATBho klavírku a kytárek. A tak je tento track právem killer trackem na nejrůznějších parties. (9/10)
  10. Running A wrong Way (with Rea Garvey) (3:25) – ano to je ten Rea, který dal Paulovi Van Dykovi monstr hit Let Go. Tady zpívá zrovna ATBmu a pěkně. Nicméně mi přijde, že tenhle song byl dělaný účelně pro rádia. Nejdřív breakbeat, pak jakýsi housový podkres s klasickým klavírkem. Místy mám chut tančit, ale místy mě ten song neuvěřitelně točí. (7/10)
  11.Where Are You (feat. Katie Lousie Smith) (4:25) – klišé název, konečně více trancové beaty a příjemné vokálky a tak nějak v tomhle poznávám ATBho tvorbu nejvíce. Jo tak tenhle pohodový a zároven rázný song se mi líbí. (8/10)
  12.This Is Your Life (feat. Fuldner) (4:01) – brrr, tak tohle mi dělá husinu na zádech, ale ne tu příjemnou. Ten hlas mi přijde, že sem snad ani nepatří. Beat je také nějaký mimo, no nevím, tohle mě nezaujalo. Phil Fuldner má zajímavý hlas, ale nějak nepatří sem. Na co si to ATB hraje? Na nějakou popovou hvězdičku? (5/10)
  13. One More (feat. Christina Soto) (3:45) – další z řady příjemných songů, ale opět nikterak kulervoucí. Prostě pohoda. Christina umí zpívat a to je asi hlavní. Zvuk je zase trošku zvláštní, ATB nejenom se vrací ke svým kořenům, ale zároveň objevuje nové triky. Pěkné ale jak říkám, extra kulervoucí ne (7/10).
  14. White Letters (feat. Mellisa Loretta) (4:44) – breakbeatek musí být všude, André je tím typický, tak proč ho nešoupnout zrovna sem. Letní plážový track s neuvěřitelně zasněným hlasem Mellisy ve vás prostě vykouzlí pohodu a vy se budete přiblbe usmívat. Jojo, pohoda, léto, klídek… (8,5/10)

  Chillout CD
  Tuto placku hodnotit zvlášt nebudu, ATB tady prostě víceméně vytvořil to, co mám rád a co poslouchám, když se chci uklidnit, nebo před spaním. Zmíním jenom spolupráci s Arminem Van Buurenem na tracku Vice Versa, od které jsem teda čekal ale více. Jinak toto CDčko se povedlo a hodnotím celkově.  (8/10)
  15. ATB & Armin van Buuren – Vice Versa
  16. ATB – Magnetic Girl
  17. ATB feat. JanSoon – Be Like You
  18. ATB – Moments In Peace
  19. ATB feat. Kate Louise Smith – Moving Backwards
  20. ATB – Distant Earth
  21. ATB – Trinity
  22. ATB – City Of Hope
  23. ATB – Expanded Perception
  24. ATB feat. Anova – Sternwanderer
  25. ATB – Orbit

  Jak nakonec celá placka dopadla? Upřímně řečeno, jsem čekal místy více. ATB tak nějak pojal své album široce a naplácal na něj skladby, které by tam vůbec býti nemusely. Nicméně placka jako taková svůj účel splnila a mě alespoň na chvilku zabaví, ale nerad to říkám, protože předchozí Future Memories mě bavilo výrazně více. Na druhou stranu nudná popová Trilogy se neopakuje a tak ode mně dostane nějaké ty bodíčky navíc. André je navíc chlapík, který je mou srdcovkou, takže se na něj nemůžu kvůli pár zkomoleným trackům zlobit… Ale drobné výtky prostě má, to bez diskuse 🙂

  Napsat komentář

  Informace

  04. 05. 2011, 15:25

  7/10


 • Nejnovější příspěvky

 •