• BEST OF TRANCE 2017 (2.část)

  Před pár dny jsme si tu rekapitulovali a shrnuli zásadní události letošního roku,  v této druhé části dostanete TOP 10 těch největších trance tracků, které jste si společně odhlasovali. Proč jen 10? Protože ze zaslaných pěti (!) žebříčků nešel udělat nějaký zásadní průřez na TOP 20 a víceméně by se jednalo o žebříček z poloviny jen natipovaný mnou, takže jsem to nakonec zúžil na desítku největších tracků. Na konci pak dostanete i zaslané žebříky od čtenáře Mikea, Lukáše Gregy, Vráti Šálka, Thomase Verdena a samozřejmě také můj – Lukáše Pánka. Doufám, že si společně zavzpomínáme na zásadní tracky letošního roku a do nového roku 2018 přeji jen vše dobré. Uvidíme, jak to s Příručkami bude, nechci už nic slibovat. Hezký kocovinový první den nového roku!

  #10
  Chris Schweizer – Shadows [Who is Afraid of 138?]
  Úderný techtrance, který tento mladý talentovaný Argentinec tvoří, je díky jeho nezaměnitelnému rukopisu prakticky okamžitě poznatelný, rozvířil na začátku roku 2017 sety techtrance producentů. Jednoduchý, silný beat, s agresivní melodickou vrzavou linkou se líbil natolik, že se dostal do desítky těch největších tracků letošního roku.

  #9
  Solarstone & Meredith Call – I Found You (Giuseppe Ottaviani mix) [Black Hole Recordings]
  Z dílnu pure trance producenta Solarstonea pochází i chválená vokálovka, s nádherným hlasem Meredith Call, která se proslavila především spoluprací s Joshem Gabrielem na projektu Winter Calls. Už tak parádní melodický trancík, který úplně přesně definuje podstatu Solarstoneho labelu Pure trance, je okořeněn mixem od Peppeho Ottavianniho, který je specialista na tyto melodické pasáže, jenž I Found You obsahuje. Vám se líbila natolik, že jste ji poslali na deváté místo.

  #8
  Susana – Only Summer Knows [RazNitzan Music]
  Pouze léto, a možná i holandská vokálová diva Susana ví, co vedlo k tomu, poslat tento track na osmé místo. No, ono to zase není tak těžké. Jde totiž o prověřenou kombinaci nádherného, silného hlasu Susany, jenž už nazpíval celou řadu zásadních trance tracků a loni například díky španělskému Unbreakable vyhrála i titul Tune of the Year 2016, a jednoduchého, byť možná trochu generického zvuku od stále neoznámeného ghostproducenta. Only Summer Knows má být tak trochu pokračování této upliftové pecky, i když to není vyloženě chytlavá hitovka na první dobrou. Například mě osobně úplně nedostala, nicméně vy jste si ji v žebříčcích vyhlasovali 🙂

  #7
  Will Atkinson – Leave a Message [Kearnage]
  Hlavně prosím nechte zprávu, protože až si tento silný technem ovlivněný track pustíte, možná utečete. Od všech těch messengerů a podobných sociálních kecálků. Atkinson je specialista na takové řezničiny podobného kalibru. Track sice vyšel relativně nedávno v listopadu, ale o to více bavil! Seven seven, nine, nine, seven seven seven four… Z hlavy to nedostanete! Zaručeno a odzkoušeno na redaktorovi.

  #6
  RAM & Arctic Moon & Stine Grove – A Billion Stars Above [FSOE]
  DJ RAM je klasickým příkladem producenta, kterému za zády stojí silná ghostproducentská armáda, a která mu na zakázku vytvoří cokoliv. Například jeho nejnovější počin Melbourne je takový mix psýčka, hardstylu a upliftu. To sázka na jistotu v podobě vokálové pecky A Billion Stars Above, si vedla ve výročním žebříčcích velice vysoko. Ono se není čemu divit. Stine Grove už dávno není žádná vokálová otloukánka, která by zpívala jen béčkovým producentům. A spolu s vražedně návykovou melodií se jedná o sázku na první dobrou. Stejně podezřívám, že Arctic Moon je vyloženě přiznaný ghost, protože stavba této upliftové krásy je až příliš podobná jeho remixům a vlastní produkci, ale to tak nějak nevadí. Až se rozjede breakdown, přijdou klasické “zimomriavky”!

  #5
  Purple Haze – Neiloj [Doorn Records]
  Sander Van Doorn a jeho velkolepý návrat k dark trance projektu Purple Haze, se stal velkou událostí letošního roku. Na začátku září vydal i album SPECTRVM, které obsahuje spoustu podařených progresivních kousků, jaké kdysi pod tímto pseudonymem tvořil. Neiloj byl pilotem tohoto alba, a už na jaře se objevil nejprve jako ID v setech DJs a právem sklidil velký povyk. Neiloj je totiž neuvěřitelně drzým trackem, který se agresivně zakousne pod kůži a díky jednoduchému motivu s minimem melodie, vám z hlavy jen tak neodejde.

  #4
  Aly & Fila with Ana Criado – All Heaven [FSOE]
  A Alíci ve výročních žebřících samozřejmě nesmí chybět, protože ačkoliv mě jejich album Beyond The Lights docela zklamalo, obsahuje pár totálních pecek, ze kterých jsem odvařený. Bohužel jen pár. Zbytek alba je taková trochu nemastná neslaná nuda. Ale All Heaven není tím příkladem, protože je naprosto klasickým příkladem “Aly&Fila” trancu se všemi trademarky. Jasná, vlezlá, návyková melodie, nádherný hlas Any Criado, která na trancovém poli působí už řadu let a prostě celková koncepce, včetně vymazleného breakdownu.

  #3
  Craig Connelly & Jessica Lawrence – How Can I [Higher Forces Records – Black Hole Records]
  Trojku nemůže dostat nikdo jiný, než pro mě number one letošního roku. Už od pozdních zimních měsíců roku 2017 mě tento track totálně zlikvidoval, a když pak nadělil John O’Callaghan svůj remix, skákal jsem až do nebes. Nádherná, nekoncepční melodie, parádní hlas vokálového objevu Jessicy Lawrence, zimomriavkový breakdown, ve kterým hlas Jess vynikne naprosto dokonale. I když tento trancík poslouchám už minimálně po padesáté, pořád mě dokáže dojmout. Craig Connelly vytvořil album, které letos nemělo (skoro) konkurenci.

  #2
  Aly & Fila with Philippe El Sisi & Omar Sherif feat Karim Youssef – The Chronicles [FSOE]
  A dneska Alíci podruhé a naposledy. Jejich druhý track, který letos hýbal trance světem, je oficiální hymna 500. vydání jejich pořadu Future Sound of Egypt. Velkolepé spojení všech uplift egyptských trance producentů, včetně sázky na jistotu v podobě back vokálů od dvorního zpěváka Karima Youssefa, s tímto nabušeným lineupem nemohli šlápnout vedle. Exotické ladění tracku nás okamžitě přenese do vzdálených písečných dun Sahary a celé to naprosto stříká létem a sluníčkem. Ano, to je těsná dvojka letošního roku.

   

  Příručka trancera BEST OF 2016
  A než si vybubnujeme to první místo, pojďme si zavzpomínat na loňskou TOP 3!
  #3 Aly & Fila Meets Roger Shah & Susana – Unbreakable [FSOE]

  #2 The Thrillseekers pres. Hydra – Amber (Original Mix & Skylex Remix) [FSOE]

  #1 John O’Callaghan & Clare Stagg – Lies Cost Nothing (Original Mix & Will Atkinson Remix)

  No a zpět k roku 2017! Pojďme na první místo, které je v tuto chvíli skoro všem jasné…

  #1
  Bryan Kearney & Plumb – All Over Again [Subculture]
  Jedničku letos uzurpoval velký hit, který nemohl stvořit nikdo jiný, než irský řezník Bryan Kearney, který na přání zlikviduje posluchače třeba 145 BPM v podobě hitu Futura, nebo naopak rozněžní při poslechu dokonalých vokálů americké zpěvačky Plumb právě v největším hitu letošního roku – v All Over Again. Všechny ingredience, díky nimž můžeme chrochtat blahem u této petelice, totiž byly přisypány v přesně odměřeném množství, tak aby potěšilo naše sluchové buňky a navodilo slast. A mě to zase a znova dojímá. Při každém poslechu více a více… Vítej nový vládce roku 2017!

  A jak jste hlasovali vy?

  Mike   Lukáš Grega
  1.Ferry Corsten presents Gouryella – Venera 1. Bryan Kearney & Plumb – All Over Again
  2.Aly & Fila – Beyond The Lights 2. Will Atkinson – Leavve a Message (Original Mix)
  3.Alan Morris – Prestige 3. Armin van Buuren vs. Vini Vici feat. Hilight Tribe – Great Spirit
  4.Rene Ablaze featuring Aylin – Break Away 4. Allen Watts & Alessandra Roncone – The Hymn (Darren Porter Remix)
  5.Aly & Fila with Ana Criado – All Heaven 5. James Kiedis – Tribal Nights (Original mix)
  6.RAM & James Dymond ft. Aelyn – Paradise 6. ReOrder – Venice Beach
  7.Aly & Fila with Philippe El Sisi & Omar Sherif feat Karim Youssef – The Chronicles 7. Kaimo K & Jo Cartwright – Don`t Let the Pain Get in the Way
  8.Ben Gold & Standerwick – Vendetta 8. Chris Schweizer – Shadows
  9.Paul van Dyk – Touched By Heaven 9. Heatbeat & Jordan Suckley – Brutal
  10.Susana – Only Summer Knows 10. Paul Denton – Curtain Call

   

  Vráťa Šálek
  1/ Aly & Fila – Beyond the Lights
  2/ Aly & Fila, Philippe el Sisi, Karim Youssef, Omar Sherif – The Chronicles
  3/ Ram & Arctic Moon & Stine Grove – A Billion Stars Above
  4/ Bryan Kearney feat. Plumb – All Over Again
  5/ Ana Criado – Still There’s You (A.R.D.I. remix)
  6/ Solarstone & Meredith Call – I Found You (Giusepe Ottaviani mix)
  7/ Susana – Only Summer Knows
  8/ Armin van Buuren feat. Ray Wilson – Yet Another Day (UCast remix)
  9/ Craig Connelly & Jessica Lawence – How Can I
  10/ Sneijder & Christina Novelli – Love of My Control (Sam Jones mix)
  11/ DJ Ton TB – Electronic Malfunction (Paul Denton remix)
  12/ DJ Xquizit &Fredd Moz – Lifeles Eyes
  13 / Elles de Graaf – Tears from the Moon (Steve Allen & Kinetica remix)
  14/ Yahel & Eyal Barkan – Voyage (Omar Sherif remix)
  15/ Victoria – Nothing Remains (F.G. Noise remix)
  16/ Signum & James Dymond – Keep On Moving Up
  17/ Solarstone & Scott Bond – 3rd Earth (Scott Bond & Charlie Walker rebooted remix)
  18/ Suncatcher & Sarah Lynn – Sweet Submission
  19/ Abstract Vision & Aimoon – Joker
  20/ Kyau & Albert – Mein Herz (Davey Asprey remix)

   

  Thomas Verden
  Bryan Kearney & Plumb All Over Again
  Shugz All Systems Go
  Aly & Fila With Philippe El Sisi & Omar Sherif The Chronicles (feat. Karim Youssef) (FSOE500 Anthem)
  Vini Vici Fkd Up Kids (Original Mix)
  Purple Haze Contrast
  Chris Schweizer Shadows
  Dan Stone & Victoriya I Can’t Tell
  Avalon & Waio Shiva (Original Mix)
  Solarstone & Meredith Call I Found You (Giuseppe Ottaviani Remix)
  Cosmic Gate & Emma Hewitt Tonight (Allen Watts Remix)
  Paul Denton Splinter
  Tempo Giusto & Jace Headland Super Cool
  Armin van Buuren pres. Rising Star Again (feat. Betsie Larkin) (ReOrder Extended Remix)
  Suncatcher & Sarah Lynn Sweet Submission
  ReOrder & Driftmoon #Slovakboys (Extended Mix)
  Allen Watts Generator
  Purple Haze Neiloj
  Armin van Buuren pres. Rising Star Again (feat. Betsie Larkin) (ReOrder Extended Remix)
  Etherculture Rot
  Lange The First Rebirth

   

  Lukáš Pánek
  Craig Connelly & Jessica Lawence – How Can I (John O’Callaghan Remix)
  Bryan Kearney & Plumb – All Over Again
  Aly & Fila with Ana Criado – All Heaven
  Aly & Fila with Philippe El Sisi & Omar Sherif feat Karim Youssef – The Chronicles
  Heatbeat – Section 9
  Ram & Arctic Moon & Stine Grove – A Billion Stars Above
  Gabriel & Dresden with Jan Burton – Waiting for Winter
  Purple Haze – Neiloj
  Bryan Kearney & WAIO – Futura
  Will Atkinson – Leave a Message
  Above & Beyond feat. Zoe Johnston – My Own Hymn
  W&W with Vini Vici – Chakra
  Aly & Fila with Ferry Tayle – Concorde
  Ruben De Ronde x Rodg – Alone
  Pryda – Stay With Me
  Shinovi – Run or Stay
  Giuseppe Ottaviani feat. Tricia McTeague – Loneliest Night (On Air Mix)
  John O’Callaghan – Two Trees
  The Space Brothers – Shine (Jorn van Deynhoven Remix)
  Robert Nickson – Heliopause

   

   

  Napsat komentář

  Informace

  01. 01. 2018, 17:31


 • Nejnovější příspěvky

 •