• BLOOD RED SHOES & DZ Deathrays 24.11.2012 (Roxy, Praha)

  Příjemné prostředí pražské Roxy, jako předkapela senzační australská dvojka DZ Deathrays, hlavní hvězdou indie-rocková kapela Blood Red Shoes. To všechno samo o sobě už zní jako slibný večer.

  Blood Red Shoes se do Prahy vrátili po dvou letech a to v rámci turné ke své třetí desce ”In Time to Voices”. Skromné duo s jednou dodávkou, několika kytarami a bicí soupravou pochází z britského Brightonu a hrají již od roku 2004. Už před tím s hudbou koketovali, ale až později se rozhodli, že vytvoří vlastní projekt. Blood Red Shoes tedy byli na světě. První debutové album ”Box of Secrets’‘ vyšlo v roce 2008 a přineslo hity jako ”I Wish I Was Someone Better”, ”It’s Getting Boring By the Sea” nebo “You Bring Me Down“. O dva roky později se na pultech objevila deska nesoucí název ”Fire Like This”. Za další dva roky zde byla již zmíněná ”In Time to Voices”. Toto album vyneslo stejnojmenný singl a nelze nezmínit song ”Cold”.

  V Roxy se vždy setkávám s tím, že většina návštěvníků dorazí až na headlinera. Tentokrát tomu nebylo jinak. Avšak dvojka DZ Deathrays skutečně potěšila. A kdybych řekla, že vypuštěním tohoto vystoupení z večerního programu o nic nepřijdu, lhala bych. Pánové Shane a Simon předvedli solidní trash show plnou skvělých kytarových riffů. Kapela ve stejné kombinaci jako BRS – kytara a bicí – pochází z australského města Brisbane. V tomto roce jim vyšlo EP ”No Sleep” a krátce poté plnohodnotná deska ”Bloodstreams”. DZ Deathrays a jejich popularita na domácím kontinentu vzkvétá, takže už jen chybí vydat něco, co definitivně zaútočí i na Evropu či Spojené státy. Kluci vběhli na podium a po třicetiminutovém vystoupení stejným stylem odběhli.

  Samotní Blood Red Shoes na sebe nenechali dlouho čekat a na stage vešli s prvními tóny svého klasického otvíráku ”It’s Getting Boring by the Sea”. Sympatická dvojka rozhýbala i toho posledního jedince, který během vystoupení předkapely snad jen na chvíli zaváhal. Start show byl rozhodně energický a podobně tomu bylo po celou dobu první části vystoupení. Následovaly songy jako ”Don’t Ask”, ”Say Something, Say Anything” nebo vytoužená ”Cold”. Tempo se zpomalilo až skladbou ”When We Wake”. Potom se už dav opět dostával do varu povedenou ”You Bring Me Down” nebo ”Colours Fade”.

  Čas letěl neuvěřitelně rychle a následovala krátká pauza po které si Laura-Mary Carter a Steven Ansell vyměnili své nástroje a předvedli známý ”Surf Song”. Následovala srdcová záležitost ”I Wish I Was Someone Better” a nakonec se s námi umělci rozloučili zavírákem ”Je Me Perds”. Setlist tedy obsahoval celkem 14 skladeb + 3 přídavky. Kapela na nás vytasila všechny možné hity a publikum se zdálo být velmi spokojené.

  Blood Red Shoes dokázali, že zde u nás mají početnou a pevnou základnu fanoušků, která se pomalu ale jistě rozrůstá a rozhodně nejde jen o nějaké sezonní příznivce. Dav byl v Roxy pohodový a bylo po čase skvělé zažít koncert, kterému nelze cokoliv vážného vytknout. My se těšíme na další jejich skvělé vystoupení.

  Setlist: It’s Getting Boring By The Sea, Don’t Ask, Heartsink, Say Something Say Anything, Keeping It Close, Cold, When We Wake, This Is Not For You, Lost Kids, Light It Up, In Time To Voices, It Is Happening Again, You Bring Me Down, Colours Fade, Surf Song, I Wish I Was Someone Better, Je Me Perds

  Pro

  komentáře

  Napsat komentář

  Informace

  26. 11. 2012, 19:39


 • Nejnovější příspěvky

 •