• DANCE SHOW Speciál 2/3: NEW ORDER – Blue Monday

  Prázdniny se kvapem blíží a na jejich startu je přichystána vytříbená plavba na Parníku Tyrš s názvem „Dance Show – nejúžasnější plavba léta!“ Aby bylo o důvod víc těšit se na tuto událost, přinášíme vám dnes v rámci parníkového minispeciálu další song, který Kuba Urban zaručeně zahraje.


   NEW ORDER – Blue Monday

  „Rád se vracím hudebně do historie. V osmdesátých letech vlastně vzniklo všechno podstatné, z čeho dance music čerpá dodnes. Elektrické syntetizátory, syrový zvuk a strašně silné melodie. Je to už třicet dva let, co britští New Order vydali „Modrý pondělí“ a dosud ten hlavní motiv neztratil nic z chytlavosti a atraktivity. Beru to jako jeden ze základních kamenů současné podoby EDM a proto bych na to nechtěl zapomenout.“

  Jakub Urban

  Punk-elektro skupina New Order vznikla na počátku 80. let jako pokračování zaniklé skupiny Joy Division po smrti jejího zpěváka. Další působení této čtyřčlenné hudební formace poznamenalo několik úspěšných vydaných alb. Roku 1981 jejich první album Movement, následováno dalšími osmi studiovými deskami, kdy poslední z nich, Lost Sirens, vydala kapela roku 2013 po svém druhém obnovení, a to již v pětičlenném uskupení.

  Jejich propojení elektonické hudby a punku, na kterém si kapela zakládala, bylo na tu dobu velmi nevšední. Kapela se tak stala hudebními kritiky velice uznávanou a vlivnou kapelou osmdesátých let. Právě hit “Blue Monday” se stal nejprodávanějším 12” vinylovým singlem všech dob. Tento hit se v posledních letech dočkal řady předělávek, dnes nejznámější je housová verze od německého producenta Kurd Mavericka.

  FB Událost akce: https://www.facebook.com/events/1110013712348924/
  FB Pořadatele: https://www.facebook.com/RiverpartyCZ

  Datum a čas: 4. 7. 2015, 18:00 – 22:00
  Místo: Praha, Rašínovo nábřeží, Parník Tyrš
  Vstupenky: 200 Kč, prodej před akcí přímo u vstupu na Parníku Tyrš (zhruba půl hodiny před časem vyplutí)

   DANCE SHOW – NEJÚŽASNĚJŠÍ PLAVBA LÉTA!

  Napsat komentář

  Informace

  20. 06. 2015, 11:22


 • Nejnovější příspěvky

 •