• Eurovision Song Contest 2012 (1. díl)

  Nejhudba.cz nově začala spolupracovat s nejpropracovanější a nejrozsáhlejší české stránce o Eurovizi. Těšte se na informace, které poskytují samotní autoři stránek http://www.eurocontest.cz. První část je tady.

  Evropský svátek hudby se nezadržitelně blíží. Eurovision Song Contest se odehraje koncem měsíce v hlavním městě Ázerbájdžánu, v Baku. Každoročně se tohoto mezinárodního klání více než 40 zemí Evropy včetně Slovenska. Česká republika však tuto soutěž bojkotuje, proč?

   

  Česká republika se Eurovizní písňové soutěže neúčastní kvůli nezájmu diváků České televize. Ta jako jediná může v Česku podat přihlášku Evropské vysílací unii, která v minulosti produkovala i oblíbené Hry bez hranic. Češi se museli spokojit prozatím se třemi účastmi v sedmapadesátileté historii soutěže a vždy jsme obsadili poslední místa. I toto však přispělo ke stažení ČT ze soutěže. Odhlášení Česka ze soutěže ani nezabránil fakt, že tato soutěž dala světu v minulosti velmi zvučná jména, která rotují rádii do dnešních dní. Málokdo by si nevzpomněl na švédskou skupinu ABBA, Kanaďanku Céline Dion, Ukrajinku Ruslanu či Nora běloruského původu – Alexandra Rybaka.

   

  Eurovize však i nadále láká čtyři desítky zemí v Evropě, do boje o nejlepší evropskou píseň. Slovenský TeleRozhlas se v letošním roce odhodlal k drsnému kroku a po loňských reprezentantkách TWiiNS, které si Eurovizi vyzkoušely v roce 2008 jako vokalistky Terezy Kerndlové, sáhla RTVS po Mirovi Šmajdovi, který se rebrandoval v Maxe Jasona Maie. Všechny zúčastněné země, které se rozhodly zapojit do soutěže musely zvolit své reprezentanty. Některé sáhly po stálicích hudební scény, jiné naopak zvolily nové, neokoukané tváře. Největší stálicí, která se na prknech Eurovize objeví je však Engelbert Humperdinck, jehož milovaly naše maminky již v 60. letech a nyní se vrací s baladou „Love Will Set You Free“.

  Slovensko, Max Jason Mai – Don’t Close Your Eyes

  Velká Británie, Engelbert Humperdinck – Love Will Set You Free

  Naopak v Rusku se pokoušela probojovat na post reprezentantky Yulia Volkova, kterou můžeme znát z již rozpadlé skupiny t.A.T.u. (reprezentovaly Rusko v roce 2003). Volkova se však do boje pustila s těžkým kalibrem, a to v duetu s Dimou Bilanem. Ten patří v Rusku mezi nejpopulárnější umělce a na Eurovizi zvítězil v roce 2008. Nicméně toto „hvězdné“ duo bylo převálcováno energetickými babičkami, které nejsou profesionálními zpěvačkami a chtěly si jen vydělat na opravu kostela v jejich rodném městě, od kterého mají svůj název – Buranovskiye babushki budou tudíž reprezentovat Rusku s písní prezentovanou v udmurdštině a frázemi v angličtině – Party for Everybody. Se svým černým koněm, v tomto případě orientálním plemenem se do souboje o nejlepší song Evropy pouští i Francie. Ta se účastní automaticky finálové části a do boje pozvala zpěvačku Anggun, kterou mohou znát posluchači z celého světa. Ta vsadila na kombinaci angličtiny a francouzštiny v písní Echo (You and I).

  Rusko (Národní kolo), Dima Bilan ft. Yulia Volkova – Back To Her Future

  Rusko (reprezentantky), Buranovskiye babushki – Party for Everybody

  Podruhé za sebou se na Eurovision Song Contest vrací irské duo šílenců, kteří si říkají Jedward a mohou je znát i posluchači v Česku. K nám prorazila tato dvojčata se svým debutovým singlem „Under Preasure“, kde jim sekundoval rapper Vanilla Ice. Eurovizi přivítají se songem „Waterline“. Uvidíme, zda John a Edward obhájí loňský výsledek, který byl pro Irsko nejúspěšnějším v posledním desetiletí. Mezi největší favority letošního ročníku však patří skandinávské země, a to konkrétně Island, Norsko a Švédsko. Tyto tři státy favorizují nejen bookmakeři v sázkových kancelářích, ale také fanoušci. Největší naděje má poté švédská reprezentantka Loreen s písní Euphoria. Za ní se drží Island s Gretou Salómé v duetu s Jónsim, kdy budou prezentovat píseň „Never Forget“.

  Francie, Anggun – Echo (You and I)

  Irsko, Jedward – Waterline

  Island, Greta Salóme & Jónsi – Never Forget

  Norsko, Tooji – Stay

  Švédsko, Loreen – Euphoria

  VÍCE INFORMACÍ O EUROVIZI NALEZNETE NA http://www.eurocontest.cz/

  Napsat komentář

  Informace

  06. 05. 2012, 19:28


 • Nejnovější příspěvky

 •