• Eurovision Song Contest 2012 (3.díl)

  Máme tu třetí díl miniseriálu o soutěži Eurovision Contest 2012, který vzniká ve spolupráci našeho portálu Nejhudba.cz a nejpropracovanější a nejrozsáhlejší české stránce o Eurovizi http://www.eurocontest.cz. A dnes se podíváme na první semifinále.

  57. ročník mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest začíná již v úterý 22.05.2012 přímým přenosem prvního semifinálového kola, kterého se účastní celkem osmnáct zemí. Nyní navážeme na předchozí díly informací o soutěžících v tomto contestu. Již jsme vás o několika interpretech informovali, teď si představíme všechny zbylé z tohoto semifinálového klání v pořadí, v jakém vystoupí na prknech Baku Crystal Hall.

  Celou Eurovizní show zahájí kontroverzní umělec z Černé Hory – Rambo Amadeus, který se skladbou Euro Neuro patří mezi outsidery. Chuť diváků poté spraví reprezentanti Islandu – Greta Salóme a Jónsi se svou baladou Never Forget, kteří naopak patří mezi favority. Jako třetí vystoupí na pódiu převtělená Afrodita do těla krásné Eleftherie Elefhteriou z Řecka. O všech těchto interpretech jste se již dočetli.

  Naopak Lotyšsko reprezentuje zpěvačka Anmary, která vypráví svůj příběh v písni „Beautiful Song“. Diváky milována kvůli jednoduchému a srozumitelnému textu písně, odborníky zatracována kvůli kýčovitosti.

  Albánii reprezentuje poprvé v soutěži kosovská Albánka s písní zpívanou v Albánštině – Suus. Rona Nishliu disponuje jedním z nejsilnějších hlasů v soutěži, jež jej dokazuje právě ve svém eurosongu!

  Rumunsko, země kvalitní taneční hudby, která chrlí jednoho umělce za druhým možná do svého seznamu přidá i partičku s názvem Mandinga. Ta do soutěže odjela se svým hitem „Zaleilah“. Ten v sobě kombinuje prvky Rumunska, Kuby a tradičních tanečních beatů. Možná nebude dlouho trvat a skupina se uchytí i u nás. Dopomůže k tomu i půvabná frontmanka Elena.

  Ve švýcarském národním kole se o návrat do mezinárodního klání pokoušela i Lys Assia – historicky první vítězka Eurovize, v roce 1956. Po 56ti letech ji však překonala skupina Sinplus a hitem „Unbreakable“.

  Belgie naopak vsadila na jednoduchost a kouzlo zpěvačky Iris, která se si pro svou účast vybrala baladu „Would You“.

  Finové naopak sází na svůj druhý národní jazyk, kterým je švédština. Píseň När jag blundar má na svědomí Pernilla Karlsson, která ji skládala společně se svým bratrem pro svou matku k jejímu životnímu jubileu.

  Soutěžní stát, kterému bylo losem přiděleno číslo 10 je Izrael. O jeho účasti či neúčasti v soutěži panovaly taktéž spekulace, jelikož finále Eurovize, které proběhne v sobotu je v kolizi s tamním svátkem Shavu-Ot, během nějž je zapovězena veškerá zábava a zábavné pořady na obrazovce.

  O San Marinu a jejich skladbě o sociálních sítích jsme vás již informovali, místo se ale najde pro reprezentantku Kypru, která se společně s reprezentantkou Řecka potkala ve stejném ročníku soutěže X Faktor v Řecku – dokonce byla děvčata i ve stejné skupině. Možná mají proti sobě nevyřízené účty, které teď rozsekne právě Eurovize. Kypr tak hájí zpěvačka Ivi Adamou s písní „La La Love“.

  Dánsko naopak sází na kosmopolitní světoběžnici Solunu Samay a její baladou „Should’ve Known Better“ s níž je žhavou kandidátkou na přední příčky ve finále.

  Po Dánsku vystoupí s číslem 14 nejstarší soutěžící letošního contestu – Buranovskiye babushki z Ruska, o kterých sjte se již také dočetli. Kontrastně s nimi vystoupí po nich Maďaři Compact Disco, jež si pomalu nacházejí cestu do českého éteru s eurosongem Sound of Our Hearts.

  Poslední tři výstupy v prvním semifinále budou opravdu chuťovky. S číslem 16 se představí Rakousko, kde za své reprezentanty zvolili duo Trackshittaz a jejich Woki mit deim Popo (Zavrť prdelkou), během jejichž performace vystoupí i tři půvabné tanečnice v reflexních šatičkách.

  Místo reflexních šatiček využívají naopak svatební šatičky doprovodné tanečnice Moldavana Pashiho Parfenyho, který bude soutěžit se skladbou Lautar. Ta obsahuje patřičnou kombinaci národních i moderních prvků.

  Při losování se osud řídil zřejmě pravidlem to nejlepší na konec a jako poseldní výstup byl zvolen počin Waterline irského dua Jedward, který uzavře první semifinálové kolo.

  Od Eurovision Song Contest v ázerbájdžánském Baku jsou očekávány jen ty nejlepší zážitky, jelikož tamní samospráva uvolnila na pořadatelství nevídaně velké množství peněz a tento ročník se stává bezkonkurenčně nejdražším v celé historii. Všech osmnáct soutěžících v prvním semifinále tak bojuje o deset míst, která pro ně jsou určena ve finále soutěže, kdo bude patřit mezi deset šťastlivců se dozvíme v závěru pořadu.
  Čeští diváci jsou o přenos ze soutěže ochuzeni, ale v příhraničních oblastech je možné chystit signál veřejnoprávních televizí na Slovensku, Rakousku a Německu, kde show vysílají od 21:00 hod. Slovenská televize však nebude poskytovat ani internetový stream soutěže, ten naleznou diváci na oficiálním webu soutěže Eurovision.tv nebo skrz web EuroContest.cz na jednotlivé vysílatele…

  Pro

  komentáře

  Napsat komentář

  Informace

  22. 05. 2012, 19:22


 • Nejnovější příspěvky

 •