• Hadouken! – 30. 6. 2012 (Lucerna Music Bar, Praha)

  Kapela Hadouken! k nám zavítala do horkého dne s datem 30. června 2012 se svojí energickou show. Jak to celé vypadalo? To si teď můžete přečíst v našem skromném reportu.

  Na úvod samozřejmě musím zmínit rozčarování z toho, že místo, abych strávil tyhle krásně horké dny venku na Výstavišti a užíval si Blink-182, Simple Plan, The All-American Rejects, Lostprophets, White Lies a mnohé další, tak musím řešit, jestli vůbec uvidím svoje peníze za lístek. Už to samo o sobě člověka zklame, když si představí, že mohl být na vzduchu a užívat si festivalovou atmosféru. Pořadatelé Prague City festivalu jsou ovšem pakáž, která mě zklamala jako už dlouho nikdo, tak se nedalo svítit. Na Hadouken! jsem se hodně těšil, takže když pohotově pořadatelé D_Smack_U Promotion společně s Lucerna Music Barem a festivalem Rock for People dali dohromady za dva týdny (!!!!) tento náhradní koncert, neváhal jsem ani minutu. V takovém čase rychle něco uspořádat a ještě to docela zdárně zaplnit, to si zaslouží smeknout pomyslný klobouk, který nemám. Dost na tom jistě přidal také fakt, že Hadouken! tu vážně moc chtěla vystoupit a chystala se do Prahy i v případě, že by tu neměli kde zahrát. Naštěstí to dopadlo a tak fanoušci měli alespoň malou náplast a včera mohli vyrazit na tuhle energií nabitou partu.

  Cestou tramvají k Lucerna Music Baru jsem se vážně bál, protože už jenom tam bylo asi 70 stupňů, takže z uzavřeného prostoru jsem měl vážně v tenhle skutečně tropický den celkem respekt. Nakonec to nebylo tak zlé, teda alespoň ze začátku. V sedm se na podiu objevila česká předkapela A Banquet, s klukama jsem ještě neměl tu čest se vidět naživo, tak jsem byl celkem zvědavý na to, co předvedou, protože jejich tvorbu v posledních dnech celkem sleduju. Byla to taková sympatická podívaná, všichni koukali, kdo to vůbec je a co tam chce, pánové odehráli velmi příjemnou půlhodinku a pozvali lidi na možnou afterparty v nedalekém Chapeau Rouge, kde hráli od desíti celý set. Nakonec mi A Banquet přišli jako dobrá volba do role předskokanů, nezbývá mi, než jim popřát úspěch. Vůbec je obdivuhodné, že pořadatelé do dvou týdnů nějakého předskokana vůbec sehnali, takže opět plácám. Pak už se jenom bouřlivě čekalo na hlavní hvězdy, ti dodrželi svůj čas velmi přesně a ve 20:10 se objevili na podiu.
  Hadouken! Prague 30.6.2012
  Co vám budu povídat, kdo alespoň trošku znáte tvorbu téhle britské partičky, tak jistě víte, jak úderně věci mají. Já už je viděl loni na Prague City Festivalu a tam byla atmosféra hodně dobrá, ale pokud mám být upřímný, tak to, co se odehrálo v Lucerna Music Baru, tak to bylo podstatně větší peklo. Hadouken! nastoupili na podium, lidi naprosto ožili a už při prvních tónech bylo naprosto jasný, že tohle bude zatraceně akční záležitost. Úvodní “Rebirth” lidi naprosto navnadilo a peklo se zhmotnilo. Fakt, že kdo neskáče, nemá šanci přežít, tak to bylo asi motto večera. “M.A.D.“, “Oxygen“, “Get Smash Gate Crash“, “House is Falling” nebo taky novinka “Bad Signal“, to je jenom zlomek toho, co všechno znělo klubem. Skákaní, pošlapané nohy, kompletně propocený lidi v davu, že si člověk připadal, jak kdyby byl natřenej lubrikantem, prostě neskutečná atmosféra, které Pilau využil natolik, že si dokonce skočil do lidí. Někteří v davu přecenili své možnosti a bylo vidět, jak pomalu odchází síly, to byl případ jednoho rozjetýho týpka, který mi několikrát pošlapal nohy a to fakt tvrdým způsobem (au!), když už bylo vidět, že vážně nemůže, tak jsme ho spolu s rozjetými “skokany” okolo dostrkali až do zadních prostorů, aby to s nim někde neseklo. Vůbec ten popostrkující tlak davu byl neuvěřitelný, Lucerna Music Bar navíc není nijak obrovský, takže nebyl problém během koncertu přeskákat z úplně zadní části rovnou k podiu a zase naopak. Ostatně nebylo ani třeba skákat, nalubrikovaní spolupařiči vás popostrkávali prakticky pořád, někdy až moc silně, ale nikomu to nevadilo, to k tomu prostě patřilo. Hadouken! si to naprosto užívali a bavilo je neustále hecovat lidi k dalším a dalším skokům. Nikdo neměl dost, všichni neúnavně proskákali celý jejich set. Když kapela zmizela, tak byla velmi silně povolávána zpátky. To bylo nakonec úspěšné, zpěvák James pak přiběhl omotaný v naší vlajce a rozjelo se poslední třísongové šílenství, které zakončil jeden z nových kousků “Parasite“. To už se rozjelo šílenství do takovéh rozměru, že nikdo netušil, kde vůbec stojí, protože byl v každé vteřině někde jinde a bylo moc fajn být v tom šílenství. V půl desáté kapela zmizela, všichni na sebe koukali trošku s podivem, protože každý vypadal, jak kdyby ne něj někdo hrcnul kýbl s vodou a šlo se na vzduch.
  Hadouken! Prague 30.6.2012
  Venku bylo celkem příjemně, kor po doplnění tekutin. Zajímavá byla taky cesta domů, pohledy lidí na kompletně mokrého člověka od hlavy až k patě prostě nepřehlédnete, ale taky vám jsou tak nějak ukradené. Po inventuře jsem zjistil, že kromě pošlapaných nohou mám taky slušnou dávku modřin a schytal to taky můj kovový řemínek u hodinek, který mi někdo v zápalu urval. Nejlepší na tom všem je ale skutečnost, že si řeknete: “Sakra, stálo to za to!”. Hadouken! byli rádi, že dokázali za 2 týdny koncert uspořádat, proto také slíbili, že díky takové přízni se můžou zase v dohledné době vrátit. Já doufám, že tak vážně učiní a taky doufám, že tentokrát tam nebudete chybět i vy, kdo jste nedorazili!

  Setlist Hadouken!: Intro, Rebirth, M.A.D., Oxygen, Get Smash Gate Crash, Mecha Love, House is Falling, Levitate, As One, Mic Check, Ugly, Bad Signal, That Boy That Girl, Bombshock, Lost, Vessel, Turn the Lights Out, Parasite

  Napsat komentář

  Informace

  01. 07. 2012, 20:48


 • Nejnovější příspěvky

 •