• Hudební rok 2015 na Nejhudbě

  Rok 2015 se již definitivně chýlí ke svému konci a nastává ten správný čas ohlédnout se za vším, co nám přineslo uplynulých 12 měsíců… Nahlédneme za našimi pravidelnými speciály, za tím, co jsme vám přinesli z publicistiky, reporty z akcí, kterých jsme byli součástí, zvolíme článek Nejhudby pro rok 2015, ukážeme si žebříčky poslechovosti našich redaktorů na last.fm a svoje slovo hned na začátek připojí také šéfredaktor našeho magazínu Lukáš Grega. 🙂

  Slovo na úvod:

  “No, co Vám budu povídat. Stačí se podívat na náš web a vidíte, že zrovna mistrovství světa v aktivitě asi nemůžeme vyhrát. Ano, bohužel se stalo to, čeho jsme se všichni obávali už když jsme s webem začínali. Všichni radaktoři mají své práce, kde tráví často možná více času, než by chtěli, plno starostí, co je potřeba řešit a taky nějak efektivně je občas potřeba vypnout a relaxovat. Time management nám moc nevychází a kdyby měl den trochu víc hodin, možná by to šlo o něco lépe. Rád bych slíbil, že v příštím roce se polepšíme a bude to lepší, ale to už jsem se pokoušel loni a moc to nevyšlo. Pořád si říkám, že se třeba najde čas to nějak dát dohromady, kor, když teď máme skutečně funkční a moderní web se vším všudy, tak třeba bude rok 2016 právě ten zlomový, co nám nabídne něco víc než ten loňský, co se obsahu týče. Chtěl bych poděkovat všem, co se i přes nástrahy času a dalších negativních vlivů snaží stále něco dělat. Díky patří především kolegovi Tomáši Vyšinskému, který je v současné době i přes své mizerné časové možnosti skutečně nejaktivnějším prvkem našeho webu, úspěšně mu sekunduje Lukáš Pánek, který úspěšně nevynechá žádný díl Příručky Trancera, pokud mu neházel klacky pod nohy náš předchozí polorozpadlý web. Díky patří hlavně Vám, že i přes upadající obsahovou část stále navštěvujete náš web a nás to neskutečně motivuje a pořád drží u toho, že to má smysl něco dělat. Snad bude příští rok i pro Nejhudbu zajímavější, než ten letošní. První krok už je úspěšně splněn, fakturu za hosting jsem zaplatil, takže tu s Vámi budeme nadále. Díky za podporu a mějte si v roce 2016 co nejlépe! A teď už si s Tomášem pojďte trochu zabilancovat, jaký vlastně tento rok byl.”

  (Lukáš Grega šéfredaktor Nejhudba.cz)


  Začátek roku se pro nás nesl ve znamení práce. Se starým webem jsme se již definitivně rozloučili a vyčkávali na web nový, který nám začal vytvářet na míru náš nový skvělý administrátor Václav Brzezina. A tak jsme mohli 1. dubna vyjet v novém kabátě. Kromě nového kabátu, který kompletně vytvořil Tomáš Vyšinský, jsme se rovněž mohli těšit z mobilní verze webu, která usnadnila pročítání našich stránek.

  slide_new

  Naší stálicí, která k Nejhudbě neodmyslitelně patří, je zcela jistě pravidelný měsíčník Lukáše Pánka s názvem Příručka trancera, vycházející na našem webu už několik let. Letos také s novým logem v novém kabátě. Poslední letošní vydání má číslo 77 a mimo to jsme se letos mohli dočkat například tradičního dvouvydání ke konci roku. První zhodnocuje hudební rok 2015 jako celek, ve druhém je představen žebříček TOP 20 tracků, pro které jste hlasovali i vy.

  prirucka_slide-thebestof2-01

  Novým speciálem na Nejhudbě se stal seriál AfterZOOM Music Revue, započatý o letních prázdninách. Redaktor Tomáš Vyšinský v něm připomínal každý prázdninový den ve valné většině tracky, které se vyskytly v hudebním průmyslu v několika posledních letech. Koncept je zaměřen na připomenutí originálních a nových verzí tracku, úspěšných remixů a vzniklých mashupů společně s náhledem na okolnosti vzniku a i na to, jak singl ovlivnil hudební průmysl. Nechybějí ani vlastní komentáře osobností. AfterZOOM Music Revue pokračuje i nadále.

  afterzoom_poutac

  Spolupracujeme s pořadatelskou skupinou Riverparty. Ta pořádá oblíbené parníky, zejména ty s Lubošem Novákem, který letos oslavil svou devatenáctou sezonu na Parníku Tyrš. Vlny Vltavy letos brázdil i parník Time:Tunnel vs. Trance Is The Air, Dance Show s Jakubem Urbanem, který redaktor Tomáš Vyšinský podpořil na Nejhudbě i třídílným stejnojmenným speciálem. Dále plul i parník Summer Party, na kterém si naši redaktoři Tomáš Vyšinský (Thomas Verden) a Lukáš Grega (LukeUp) odbyli svou úspěšnou djskou premiéru. Ten byl následován Classics Parníkem, kde se oba představili podruhé v retro setech. Na podzim jsme se přesunuli do klubu, kde se odehrál Parník In The Club Vol.1 s Lubošem Novákem, Thomasem Verdenem a BluEyem.
  Těšíme se na nadcházející akce, a to druhé pokračování klubovky konané 30. ledna a 14 dní potom (13. února) na vymazlenou party v čele s nizozemskou vycházející hvězdou Allenem Wattsem!

  small logo

  Z řad publicitiky jsme nahlédli do Izraele, kde se nám rodí poctivý psytrance kádr, který v posledních měsících nabírá na obrátkách. Přítomnost tamních hvězd jako Coming Soon, Astrix nebo Vini Vici na velkolepých trance akcích jako je A State Of Trance Festival, či Luminosity, dává jasně najevo, že se tato scéna rozhodně neskomírá.
  Článek zde. (Autor: Tomáš Vyšinský)

  izrael_psy

  Navštívili jsme listopadový koncert Scooter, který se uskutečnil v Praze 13.11.2015. Frontman HP Baxxter rozohnil Malou sportovní halu těmi nejznámějšími tracky. Více v reportu. (Autor: Tomáš Vyšinský)

  1692263_1088980_scooter

  Byli jsme rovněž součástí i party s Aly & Fila v pražském klubu Mecca (28.8.2015). Akce proběhla s mírným zklamání po zrušení velkého oficiálního partyeventu k výročí oslav 400. vydání radioshow Future Sound Of Egypt. Fadi v klubu však vystoupil v tříhodinovém setu, což nám zklamání částečně vynahradilo. Více v reportu. (Autor: Tomáš Vyšinský + Lukáš Grega, Lukáš Pánek)

  11903759_600093833464470_2199063186308115123_n

  Zajeli jsme také na výpravu do Brna na akci Citadela (13.2.2015) v čele s Ferry Corstenem, Bryanem Kearneym a Giuseppem Ottaviani. Report však nevznikl z důvodu, že jsme neměli 4 měsíce funkční web. Každopádně byli jsme tam 🙂 (Tomáš Vyšinský, Lukáš Grega)

  2015-02-13-CITADELA-0000A2-Citadela

  NEJOBLÍBENĚJŠÍ ČLÁNKY:

  Rozhodli jsme se zrekapitulovat to nelepší, co jsme vám letos přinesli (podle vašich liků k článkům). Letošní rok byl skutečně narvaný akcemi, proto jsou 3 nejúspěšnější články složeny z REPORTŮ k akcím! Pojďme na to! 🙂

  3. místo (39x like)

  Na podzim se v pražské O2 Areně uskutečnilo dvanácté pokračování velké halové akce s názvem Trasmission. Kromě headlinera Markuse Schulze na ní vystoupil Bryan Kearney, Andrew Rayel, Aly & Fila, Jorn van Deynhoven a další djs, kteří se postarali o skvělou atmosféru a hudbu, která rozhodně nezklamala, jak někteří předvídali. Více v reportu. (Autor: Tomáš Vyšinský)

  transmission-plakat

  2.místo (74x like)

  Průmyslový palác zažil letos 4. dubna jednu z těch největších trance akcí ve střední Evropě. Projekt TranceFusion se rozhodl v tom nejlepším odejít z party scény a tak se její poslední edice, pojmenovaná “Time To Say Goodbye”, uskutečnila v opravdu velkolepém stylu. Na hlavní stagi vystupovali umělci v neskutečných B2B setech, a někteří i ve světových premiérách. Společně si v Praze zahráli například dvojice Bryan Kearney B2B Sneijder, PureNRG (Solarstone B2B Giuseppe Ottaviani), Orjan Nilsen B2B Andrew Rayel a mnoho dalších. Druhá stage byla klasická.

  Jsme hrdi na to, že náš obsáhlý a podrobný report na Nejhudbě k poslední TranceFusion se stal agenturou BTL Agency oficiálním reportem této akce. Zároveň ještě jednou posíláme velký pozdrav a jedno velké díky tam nahoru do trancového nebe Zdeňkovi Masopustovi. Více v reportu. (Autor: Tomáš Vyšinský + Lukáš Pánek, Lukáš Grega, Vratislav Šálek)

  tf_poster

  1.místo (79x like) – NEJÚSPEŠNĚJŠÍ ČLÁNEK NEJHUDBY 2015

  Až do poslední chvíle bylo o prvním místu rozhodnuto. Dva dny po Štědrém dnu se ale v Praze ukázal na akci IN Trance v pražském klubu Uhelna, vůdce labelu Mental Asylum Indecent Noise. Společně, například se slovenským mladíkem Unbeat, vytvořili výbornou vánoční atmosféru s řadou upliftových a tech-trance tracků s mnoha povedenými náhledy do minulosti. Report za pouhých 12 hodin porazil v počtu like report z poslední Trancefusion a zaslouženě vyhrál cenu o nejlepší článek Nejhudby roku 2015! Více v reportu. (Autor: Tomáš Vyšinský)

  1936625_10153366541028129_355050341348362382_n

  LAST.FM

  Nabízíme vám pohled na TOP5 žebříčků našich redaktorů z účtů na last.fm za posledních 365 dní 🙂
  last-fm-nejhudba15

  Napsat komentář

  Informace

  31. 12. 2015, 14:39


 • Nejnovější příspěvky

 •