• IMAGINE DRAGONS & A Banquet 24.4.2013 (SaSaZu, Praha)

  Celá ta událost okolo Imagine Dragons – přesun do většího klubu a následné vyprodání bylo pro mě jedním velkým překvapením. Upřímně málokdo čekal tak obrovský zájem od českého publika. Ale už je po všem, zahráli tu, měli ohromný úspěch a rozhodně tu nebyli naposled.

  Dveře se do klubu otevřeli před 20:00 a pár minutek po deváté se na pódiu objevila předkapela. Tou byli Češi A Banquet. Pokud jde o české kotliny, vůbec mě výběr nepřekvapoval. Jde o jednu z nejnadějnějších kapel, které tu máme. Nedá se říct, že by publikum bylo nedůvěřivé. Bylo jasné, že velká část návštěvníků je neznala ale jako předskokana si je zvolili samotní Imagine Dragons, což o něčem vypovídá. Reakce byly vlídné a potlesk bouřlivý – zasloužený. Musím také nadzdvihnout perfektní ozvučení. Jejich set trval necelou půlhodinu a pak už zbývalo jen čekat na hlavní hvězdu večera.

  Po nějaké době přípravy pódia začal být dav už netrpělivý. Avšak po desáte hodině se světla mírně ztlumila a klubem začalo znít krátké intro. Kapela na sebe nenechala čekat a set mohl začít skladbou ‘Round and Round‘ z Continued Silence EP. Následovaly songy z úspěšné desky Night Visions a to ‘Amsterdam‘, ‘Tiptoe‘, ‘Hear Me‘ a ‘Cha-Ching (Till We Grow Older)‘ což je bonusový track zmíněného alba. Poté nám naservírovali hidden track ‘Rocks‘, který taky najdete na nejnovějším albu. Pak už následovala vytoužená pecka ‘Radioactive‘. To už byl na scéně pravděpodobně druhý nejoblíbenější člen po zpěváku Danu Reynoldsovi – jeho pověstný buben. Dav šílel a na řadě byl dosud nevydaný song ‘Thirty Lives‘. Poté opět klasika a to songy ‘Bleeding Out‘, ‘Demons‘, ‘Underdog‘, ‘On Top of the World‘ a ‘It’s Time‘. Následovala krátká pauza a poté jeden jediný přídavek a to song s výstižným názvem ‘Nothing Left to Say‘.

  Zpěvák nás často vyzýval ke zpěvu a odezva byla dokonalá. Na lidech šlo poznat, že jsou opravdovými fanoušky, kteří znají víc než jen rádiové hity – což mnozí mohli předpokládat. Setlist byl stejný, jako například v dánské Kodani. Jelikož si Dan Reynolds před několika dny zlomil ruku, někteří měli strach, že koncert bude zrušen. Neměli důvod, zpívat přece může a má i druhou ruku (pravda je vlastně taková, že bubnoval každý člen). Netřeba pochybovat o tom, že zde Imagine Dragons mají pevnou základnu fanoušku a jak už bylo řečeno – rozhodně je tu v budoucnosti uvidíme mnohokrát.

  Setlist: Round and Round, Amsterdam, Tiptoe, Hear Me, Cha-Ching (Till We Grow Older), Rocks, Radioactive, Thirty Lives, Bleeding Out, Demons, Underdog, On Top of the World, It’s Time, Nothing Left to Say

  Napsat komentář

  Informace

  25. 04. 2013, 19:23


 • Nejnovější příspěvky

 •