• Info o Rock For People + první kapely

  Každý už ví, že královehradecký festival Rock for People už není jen pohou rockovou záležitostí, na kterou naráží ve svém názvu. A pokročilý hudební posluchač také ví, že ro(c)k co ro(c)k zajišťují organizátoři svým návštěvníkům lepší a lepší podmínky. A které že to z těch letošních jsou?

  K tomu abychom si mohli popovídat o současnosti, se nejdřív vraťme k dnům po předešlém Rock for People, který byl sužován silnou bouřkou (kvůli které nemohla vystoupit hlavní hvězd festivalu Faith No More). Toto je vyjádření Jiřího HlinkyPR manažera:


  „Jednou z nejposlednějších variant je i ta, že by se v roce 2013 Rock For People neuskutečnil,”

  řekl pro iREPORT.cz.

   

  Tato citace s naší radostí nevzešla v platnost a my si tak nyní můžeme říct, co je tedy konečně to nové.

  Prostory

  Vývoj areálu nezahálí a na další ročník slibuje v celkovém součtu minimálně 10 scén. Velkou novinkou v této oblasti je bezpochyby zastřešení jedné ze dvou největší stagí – vznikne tak velkokapacitní stan s místem pro 10-12 tisíc lidí. Další krytá stage, která se osvědčila už z let minulých zůstane nadále (nevýhodou malého stanu je jen špatná akustika, která dodávala hudbě až příliš vysoké hlasy a nečitelné výšky). Zajímavostí je, že stany jsou anglické produkce a jsou certifikovány na ještě větší zatížení. Vedení festivalu uvažuje o novém rozvodu pitné vody po celém areálů a inspiraci hledá u velkých evropských akcí. Areál by se pak měl rozšířit až o pět hektarů.

   

  Hudba 

  V návaznosti na minulé ročníky zůstává tento festival multi-žánrový. Dramaturg festivalu Petr Fořt povrdil, že s kapelami intenzivně jedná. „Plánovaná jména by měla odpovídat různorodostí multižánrovosti z posledních let, přičemž kvalitu by měla podpořit právě potvrzená spolupráce s Martinem Elbournem. Ani na zvučnosti jmen by se nemělo nijak ubírat.” podotýká vedení Rock for People na profilu na jedné ze sociálních sítí.  Petr Fořt, dramaturg RfP vzápětí na dotaz novináře dodává: Jména se kterými se jedná jsou velké kapely, o které je nemalý zájem. V našem termínu je několik obrovských evropských festivalů a desítky středních… S mnoha kapelami je jednání velmi nadějné a dá se skoro říci, že těsně před podpisem…”. Ohlášení jmen všech kapel by pak mělo proběhnout během několika dní či týdnů. Jisté už však je, že na interprety se letos vynaloží vyšší finanční částka.

  Velkým přínosem při získávání podpisů kapel je pro Rock for People Martin Elbourn který loni festival navštívil a líbilo se mu tu. A koho tedy jde? Martin Elbourn – jedna z největších jmen světové festivalové branže, které zařizuje (bookuje) vystupování kapel a interpretů na festivalech.

  „Rock for People na mě docela zapůsobil. Je na pěkném místě, o moc hezčím, než na jakém jsou V Festival nebo Reading.”. říká Martin Elborun.Líbí se mi, že jsou na Rock for People různě zaměřená pódia.”  vzápětí dodal.

   

  Kapely

  Po několika dnech od uveřejnění článku nám pořadatelé Rock For People nabízí první jména:

   Queens of the Stone Age – alternative/hard rock

  Kalifornským Queens of the Stone Age předchází pověst nejžhavějšího jména letošní festivalové sezóny, která má talent pod pódiem vytvořit úžasnou atmosféru. Letos plánuje tato kapela, která na hudebním poli působí už od roku 1996, své šesté řadové album.

  Papa Roach – nu-metal

  Tato agresivně hrající kapela se může pyšnit prodejem více jak deseti milionů alb a loni vydanou deskou „The Connection“. Takto popsal svou kapelu při příležitosti vydání alba „Metamorphosis“ frontman skupiny – Jacoby Shaddix: „Jsme kapela, která se snaží jít po linii vedoucí mezi metalem, hardcorem, punkem a pop music. A děláme, co je v našich silách, aby to bylo všechno v pohodě…“

  THE PAROV STELAR BAND – downtempo, electroswing

  Projekt DJ Marcuse Füredera aka Parova Stelara, který ve 21. století zelektrizoval swing, se stal velmi úspěšný a hluboko pronikl i do České republiky. Každý koncert (včetně toho posledního v Lucerna Music Baru) je beznadějně vyprodaný a vězte, že i pokud se o hudbu tohoto druhu nezajímáte, jistě jste někdy nějakou skladbu od Parova Stelara slyšeli (častá součást televizních znělek nebo reklam).

   

  KLAXONS – new rave, indie rock

  Zakladatelé stylu new rave, kvůli kterému musí občas snášet kritiku, že jen díky tomu jsou úspěšní. Za sebou však mají mnoho získaných cen prestižních titulů a úspěchy na největších festivalech světa. Na začátku své kariéry kombinovaly prvky taneční a nezávislé rockové hudby. Pokud to tak bude pokračovat i nadále, nebo zda-li to bylo jen přizpůsobení módnímu trendu, zjistíme už na nové desce, která vyjde tento rok.

   

  A co o tomto prvním čtyřlístku říká ředitel festivalu Michal Thomes?

  “Co hudební skupina, to jiný žánr, jiný příběh. Výběr dokládá naši snahu o dramaturgickou pestrost se společným jmenovatelem: kvalita, energie a rovněž překvapení v podobě nových nahrávek,” říká o prvních čtyřech zveřejněných jménech ředitel festivalu Michal Thomes.

   

  Jen dodávám, že lístky na tento festival, který se koná 2.-5. 7. 2013, vás vyjdou na 1400 Kč a můžete si je zakoupit v síti Tickets for People.

  Napsat komentář

  Informace

  05. 02. 2013, 15:31


 • Nejnovější příspěvky

 •