• Giuseppe Ottaviani – Magenta

  Italský producent a DJ Giuseppe Ottaviani je jedním z posledním matadorů stylu, který v dnešní době všichni označujeme jako “Pure trance“. Spolu s takovými producenty jako Solarstone či Talla 2XLC tak brání pevnost nazývanou trance music, jako poslední. “Pepík”, jak všichni familierně Giuseppeho oslovujeme, se opět vydal cestou, kterou mu rozhodně velmi schvalujeme. Druhé studiové album bylo nazvané Magenta a od předchozí placky GO! ji dělí čtyři roky. Za tu dobu se na poli trance music udála spousta věcí, všichni se zbláznili do housu a trousu a není prakticky jediný producent, který by v tomto stylu netvořil. Proto velice kvitujeme Magentu, že si udržela tvář i v této “neklidné” době.

  Pojďme si album blíže rozebrat. Magenta je harmonie. Ano, tak Giuseppe koncipuje celé album a zároveň o něm říká, že Magenta reprezentuje univerzální lásku na nejvyšším levelu. Magenta stimuluje spiritualitu a také je barvou svobodného ducha. Každý track alba znamená určité motto, nějakým způsobem vyjadřuje a vysílá k nám jakési poselství, které může být skryto uvnitř tracku. Je jen na Vás, jak s ním naložíte. Nalezneme zde celkem 15 tracků, z větší části, tak jak dnešní styl velí, vokálové. Pouze pět tracků bylo vsazeno na istrumentální notu. Pepča zvolil taktéž v dnešní době oblíbené kolaborace. Z těch opravdu velkých jmen tady nalezneme především spolupráci s egyptskou upliftovou dvojkou – Aly & Fila a také holandským producentem Ferrym Corstenem. Vokálisti a vokálistky byli vybráni ti, kteří v dnešní době také skutečně něco znamenají. Například letitý matador, objevený dnes už zaniklou dvojkou Filo & Peri – ano mluvím tady o Ericu Lumiérovi, nebo pak také víceméně profláklá jména jako Lo-Fi Sugar, Audrey Gallagher, Linnea Schossow, objev loňského roku – vokálistka Seri, oblíbená spolupracovnice Pepíka – Faith a řada dalších. Styl, který se na albu vyskytuje, je víceméně upliftově – progliftově laděný pure trance. Naštěstí se zde skutečně nevyskytují žádné trousové zhůvěřilosti a podobné multižánrové odskoky. Jedinou vyjímkou tak je úvodní první track nazvaný Rush, který znovuobjevuje dnes už přežitý breakbeat, a který vokálově podpořila Lo-Fi Sugar. Na úvod si říkám proč ne, zní to celkem pěkně, ladné zlámané beaty doplňuje příjemný vokál, prostě na úvod jako dělané. Následuje track Love Will Bring It All Around, který už rotuje jako pilotní singl po celém světě, a dokonce k němu byl natočen i videoklip. Vokály Erica Lumiéra působí v této podivné době velice nostalgicky, tak, jako je laděna celá kompozice songu.

  Stars je třetí track a v drtivé konkurenci ostatních vymazlených klenotů tady působí spíše jako do počtu a tak trochu jako šedivá myš. Nezní vůbec špatně, progliftově laděný track s decentními vokály Linney Schossow (ano ta ségra Marcuse Schossowa) netrpí žádnými nešvary trousových bratříčků, a rozhodně potěší, i když vyloženě kulervoucně nepůsobí. Illusions je track č. 4 a zpočátku se rozjíždí velice nenápadně. Vokály obstarává pán z Velké Británie – Stephen Pickup. Tenhle zpěvák a textař s Pepíkem už častokrát spolupracoval a rozhodně to není vůbec na škodu, že tu má další zpívaný zářez. V druhé části tracku se Stephenovy vokály rozjedou do neskutečně vlezlé jednoduché melodické linky, která Vás zaručeně bude provázet v uších dalších několik večerů. Jako hit na první poslech, a potenciální další singl, je tohle jasný kandidát.

  Cold Flame je úderná elektronická, lehce zavrzaná instrumentální pecka, která se místy tváří trochu až coldharbourovsky, ovšem s mnohem větším počtem BPM, a místy trochu jako produkce Ferryho Corstena. Bombice, na párty jak stvořená. Trochu uklidnění nám přinese další vokálová lahůdka, zpívaná objevem Markuse Schulze – zpěvačkou Seri. Gave Me je sice jednoduchá, leč výborná a vlezlá, lehce vrzavá party pecka.

  Vyloženě Paul Van Dyk. Ano, prostě to je oldskůl Pája. To si řekneme v úvodních sekundách tracku I am Your Shadow, na kterém spolupracoval producent Audio Cells a vokály obstarala známá Shannon Hurley. Po chvilce se track od zvuků PvD sice trochu odpoutá, ale funguje i nadále, i když na zadek jsem se z něho vyloženě neposadil. Na poslech, proč ne? Inspirace Vanditem, i když v dnešní době je tohle vydavatelství požráno Armadou, je cítit v lehce nostalgických záchvěvech dalšího tracku Nothing Wrong, zpívaného oblíbenkyní Pepy – vokálistkou Faith. V tomto tracku můžete slyšet prakticky jeden z mála záchvěvů hnusných trousových dududududu beatů, naštěstí opravdu jen na chvilku. Celý track je vůbec tak nějak více zavrzaný, než je koncipováno album a ani energie z něho nečiší taková, jako od jeho bratříčků. Pojďme cítit tu energii v tracku Feel The Music. Tohle je brutální pařící party (lehce acid) bomba, na kterou chci s přáteli pařit celou noc. Yeaah. A taky asi největší oldskůl celé Magenty.

  Jedeme dál. Album je připraveno nabrat na palubu další “puristy”. Heal This Empty Heart vám vyléčí rozhodně všechna prázdná srdíčka. A určitě tomu pomůže výtečná Alana Aldea. Komu bude po poslechu téhle výtečné peciny smutno, tak je emo. Tady si také prvně všimnete nádherně vystaveného melodického breakdownu, ve které se hlas Alany plně rozvine v nádhernou ódu. Waterpark je opět instrumentální, až upliftově laděná skladba, možná trochu inspirována egyptskou vlnou uplift trancu. Kombinace klasického trancu, s lehce navrzanými částmi vydá dohromady celkem příjemný track.

  Vitamin B není jen název důležitého prvku pro život, ale také přezdívka zpěváka, který nazpíval další track Waiting On Someday. A musím říct, že další “roztejkačka”. Možná trochu vsazeno na vlnu Solarstone tracků. Ano, tady slyším velkou inspiraci právě loňskou bombou Pure, ale co. Když je to luxus, tak proč ne? Všichni stejně ale čekáme na Briliant People, že? Ano, těžký uplift servírovaný na stříbrném podnosu přímo z Egypta, je naprosto typickou ukázkou dvojky spolupracovníků Pepy – Aly & Fila. Na můj vkus je tento track ale možná trošku předvídatelný, a možná trošku sázka na jistotu, že pánové? Ovšem energie z toho srší na všechny strany.

  Závěrečný fight obstarává Audrey Gallagher s dalším potenciálním singlem Walk This World With Me. Ano, ano, ano. Miluju hlas Audrey, zkombinovaný ještě s údernou basovou linkou, skvělou melodií a lahodným breakdownem. Nádhera… … Stejně tak jako závěrečná, pro někoho možná trochu překvapivá, spolupráce s holandským mistrem a mágem – Ferrym Corstenem, na tracku, podle kterého byla Magenta pojmenována. Jak už všichni poznamenávají, Ferry je z toho slyšet tak na 20 %, Giuseppe Ottaviani na 80 %. Ovšem už jen to, že se Ferry alespoň na chvilku dokázal odpoutat od té hordy nesmyslných trousových housových sraček, je totální výhra. A já mám radost dvakrát, protože Magenta je naprosto epesní luxusitka, která zakončuje perfektní album. Jednoduchá, zapamatovatelná melodie, elektro vsuvky (Ferry), stavba tracku + beaty (Ferry), energie a drive a vše ostatní (Pepe). Celé to zní ke všemu ještě naprosto epicky a vám lezou zimomriavky po zádech… Pro mě osobně asi track alba. A že se mi to říká těžce 🙂

  Závěrem bych chtěl říci, že jsem nesmírně rád, že tu existují ještě v dnešní době takoví matadoři, kteří nezblbnuli, a dál tvoří (a doufám, že budou ještě hodně let tvořit) pro nás “normální” lidi. I když se možná nejedná o genialitu, jakou byl loni Pure od Solarstonea, na to je tady (i přes absenci vyloženého propadáku) těch hluchých míst celkem dost, rozhodně je tohle album skvělé a musím ho doporučit všem ke koupi. Ve srovnání s tímhle všechny “intensivní” současné hudební věci blednou. Hozená rukavice je Quiet Storm ze země pod pyramidami.

  Tracklist:
  01. Rush (featuring Lo-Fi Sugar) 7/10
  02. Love Will Bring It All Around (with Eric Lumiere) 7,5/10
  03. Stars (featuring Linnea Schössow) 7/10
  04. Illusion (featuring Stephen Pickup) 9/10
  05. Cold Flame 8/10
  06. Gave Me (featuring Seri) 8/10
  07. I Am Your Shadow (with Audiocells featuring Shannon Hurley) 7/10
  08. Nothing Wrong (featuring Faith) 7,5/10
  09. Feel The Music 8,5/10
  10. Heal This Empty Heart (featuring Alana Aldea) 8/10
  11. Waterpark 7,5/10
  12. Waiting On Someday (featuring Vitamin B) 8/10
  13. Brilliant People (with Aly and Fila) 8,5/10
  14. Walk This World With Me (featuring Audrey Gallagher) 8,5/10
  15. Magenta (with Ferry Corsten) 9,5/10

  Napsat komentář

  Informace

  29. 05. 2013, 20:24

  8/10


 • Nejnovější příspěvky

 •