• Který song se stane letním hitem roku 2012?

  Léto se nám nezadržitelně blíží. Jistě jste si toho všimli, že v létě rádia hrají taneční odrhovačky ještě více než přes rok. Podzimní a zimní měsíce patří spíše pomalejším skladbám a proto teď už jsou pasé doby, kdy v rádiích frčela Lana Del Rey nebo Christina Perri. Teď nadešel čas na letní odrhovačky největšího kalibru. Summer hit dotváří atmosféru celého léta a jen těžko se těmto hitům můžete vyhnout. Loni by se za summer hity daly označit skladby On The Floor od Jennifer Lopez, Mr. Saxobeat od Alexandry Stan nebo Hey (Nah Neh Nah) od Milk & Sugar. V předešlých letech se letní peckou staly třeba We No Speak Americano od Yolanda Be Cool nebo Rap das Armas.

  V dnešním článku vám představíme několik singlů, které mají šanci v létě ovládnout česká rádia.

  TIP: Alice Konečná – Jedna noc (summer hitem na 30%)

  První song je překvapivě z České republiky. Od zpěvačky Alice Konečné, která se už na české scéně pohybuje několik let. Hraje v muzikálech a také byla členkou dvojice Le Monde. Teď vydává nové album a také singl. Ten dostal název Jedna noc a text k němu napsal Tomáš Klus. Song má poměrně chytlavou melodii, ovšem nemyslím si, že se nějak prosadí. Vzhledem k nepřízni českých rádií k novým umělcům, ale malá šance tam je, tak 20%.

  TIP: Maroon 5 & Wiz Khalifa – Payphone (summer hitem na 30%)

  Maroon 5 dobyli celý svět s Christinou Aguilerou a jejich společnou skladbou Moves Like Jagger, která kdyby nevyšla na podzim by se rozhodně stala letním hitem. Teď přicházejí Maroon 5 využít toho, že jsou opět na vrcholu a jsou tu s novou skladbou Payphone, se kterou jim pomohl Wiz Khalifa. V současné době se točí videoklip. Ve skladbě chybí pískání a chytlavý refrén, tak proto dávám 30% úspěšnosti.

  TIP: The Wanted – Chasing The Sun (summer hitem na 40%)

  The Wanted byla nenápadná pětičlenná skupina z Velké Británie, která neočekávala veliký úspěch. To se ovšem změnilo s hitem Glad You Came, který zbláznil celou Evropu a dokonce se ujal i v Americe. V létě se pokusí svůj úspěch zopakovat se skladbou Chasing The Sun, která je stylově podobná předchozímu Glad You Came. Tento song jim napsal Example a to je v tom docela slyšet. Takže pravděpodobnost 40%.

   

  TIP: Nelly Furtado – Big Hoops (Bigger The Better) (summer hitem na 50%)

  Kanadská zpěvačka Nelly Furtado chystá velký návrat. Po nepříliš úspěšném španělském albu se v červnu vrací s albem The Spirit Indestructible. Z něj poslala do světa skladbu Big Hoops (Bigger The Better), která má jistý potenciál prorazit do českých rádií. A už jen proto, že je to prostě Nelly Furtado, kterou mají česká rádia rádi už od dob debutové skladby I’m Like a Bird. Dával bych jí tak 50%.

  TIP: Serebro – Mama Luba (summer hitem na 60%)

  Každý rok se objeví nějaká rusky zpívající kapela, která se snaží dobýt Čechy. Ať už to jsou Mirami s písní Sexualna nebo Code Red a jejich Kanikuly. Pro letošní rok je to trojčlenná ruská dívčí parta Serebro. Do Evropy posílají skladbu Mama Luba. Pravděpodobnost prosazení – 60%.

  TIP: Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe (summer hitem na 70%)

  Další Kanaďanka, o které jsme nedávno psali Carly Rae Jepsen. Kde se vzala, tu se vzala, prorazila do celého světa se skladbou Call Me Maybe, která sice má do taneční pecky daleko, ale myslím, že v létě tutově prorazí. Ohrozit ji může ledatak tvrdohlavý tvůrce playlistů. Dávám 70%.

  TIP: Katy Perry – Dressin’ Up (summer hitem na 80%)

  Katy Perry patří mezi nejpopulárnější zpěvačky na světě, ale i u nás. Téměř každý její singl se stane hitem. Z její reedice alba Teenage Dream už poslala song Part of me a teď na léto posílá skladbu Dressin’ Up. Uvidíme, jestli zopakuje megaúspěch letního hitu California Gurls, já dávám 80%.

  TIP: TacaBro – Tacata (summer hitem na 90%)

  Nikdo neví, kde se vzali, ale zjevili se se skladbou Tacata, která už v ostatních evropských zemích hraje o 106. Jednoduchá melodie, nesmyslný cizojazyčný text (tacata blablabla) a saxofon. To všechno nasvědčuje tomu, že Tacata bude hrát v létě v rádiích o 106, i když se tomu budeme bránit. Český trh je těmito odrhovačkami ale už přesycen. 100% dát nemůžu, protože nikdy nic není stoprocentní, tak aspoň 90%, co kdyby náhodou by se už nikomu nechtělo poslouchat tyhle tacatablabla.

  TIP: summer hitem na 100%

  Na sto procent nás samozřejmě nějaký hit překvapí. Třeba rádia vyhrabou nějakou skoro rok starou pecku a budou jí považovat za nejnovější novinku. Takže nechme se překvapit, s čím zase rádia přijdou. Některé skladby možná taky v létě prorazí, ale do našeho žebříčku se už nevešly. Jedná se o Jennifer Lopez & Pitbull – Dance Again, Aura Dione – Friends nebo Pitbull – Back In Time. A určitě se s nějakými novými super letními hity zčistajasna objeví skladby od Dona Omara, Milk & Sugar, Edwarda Mayi a můžeme jen doufat, že se do léta všem ohraje Michel Telo – Ai Se Eu Tu Pego a neprorazí Michel s dalším hitem.

  Napsat komentář

  Informace

  22. 04. 2012, 19:55


 • Nejnovější příspěvky

 •