• Lady Gaga, Semi Precious Weapons – 17.11.2011 (O2 Arena, Praha)

  Když to vememe od začátku, O2 Arena nepatří mezi moje oblíbené prostory kvůli přehnaným bezpečnostním opatřením. Chvíli před sedmou jsem dorazil před halu, kde čekalo mnoho nadšených fanoušků, až ochranka dovolí postoupit do další části fronty, díky které se už konečně všichni dostanou dovnitř. Když jsem viděl některé modely, tak jsem si říkal, že třeba alobal v šatníku Lady Gaga ještě chybí. Když jsem se dostal před vstupní bránu, tak zklamal validátor a lístek mi to hlásilo jako “již použit”. Místní security zde vtipně prohlásil: “Tak teď už nemůžete dovnitř a můžete jít domu, nashledanou.” Poté zázračně přejel terminál kartou a konečně jsem se dostal do haly. Co mě nepotěšilo je fakt, že si člověk koupí předražené pití a pak při vstupu na plac Vám řeknou: “S pitím tam nemůžete”. Tak s lehkým rozčílením jsem přišel na plac a našel si celkem fajnové místečko s výhledem na podium a čekal, až show konečně začne.

  19:30 – 20:00 Předkapela Semi Precious Weapons
  Přesně v 19:30 vypukl celý večer. Ten otevřela kapela Semi Precious Weapons, kterou jsem znal jenom podle jednoho videoklipu, na který jsem se podíval krátce před odchodem na koncert a jinak jsem o nich nikdy neslyšel. Co k nim dodat? Jejich frontman na mě působil jako úchylný exhibicionista. Po pár minutách ze sebe sundal kalhoty a já byl upřímně v šoku, že pod nima nic nemá. Naštěstí to nebyla tak úplně pravda. Pán měl totiž roztrhané silonky, pod těmi ovšem už skutečně nic neměl. Na podiu působil ovšem jako neskutečný živel a bylo vidět, že si svoje minuty před plnou halou užívá. Jelikož je mi jejich tvorba cizí, tak netuším, co a kolik toho vlastně hráli, protože zpěvák neustále komunikoval s davem a na podiu se předváděl a vyzíval dav ke skandování “Lady Gaga”. Evidentně mu dělalo dobře také chlubit se svým pozadím, jelikož se často otáčel k podiu zády a při předklonu byl výhled na jeho pozadí prakticky jako kdyby na sobě nic neměl. Koncert pojal také jako možnost sebepropagace, protože do davu naházel svoje trička, dokonce i CDčko (nechtěl bych, aby mě trefilo, au) a skoro to vypadalo, že do davu hodí i svoje krásné lesklé botičky, ale těch mu asi bylo moc líto. Kapela je to vážně zvláštní, ale k Lady Gaga se rozhodně hodí díky svojí extravaganci. Po půl hodině kapela zmizla z pódia a pozvala fanoušky na autogramiádu po skončení koncertu.

  20:30 – 22:30 Lady Gaga
  Po půlhodinovém čekání doprovozené hity Michaela Jacksona konečně zhasla světla a hlavní hvězda byla připravená. Za zvuku “Dancing in the Dark” se spustila projekce, dav začal šílet a zpěvačka začla za oponou zpívat. V lidech budilo trošku podezření, že se neukázala a byla pouze za oponou. Pobavil mě komentář kousek ode mě: “Takže Lady nepřijela, dali tam nějakou transku a ta bude celej večír tancovat za oponou.” Když už tento úvod byl dostatečně dlouhý, tak se konečně zvedla projekční opona a Lady se ukázala v celé své kráse na podiu, které přípomínalo ulici plnou blikajících transparentů. Lady Gaga není z těch interpretů, kteří své největší hity vypálí hned na úvod a tak se dav probral až při kousku “Just Dance“, který dobře zná. Zpěvačka komunikovala s publikem, dá se říci, že někdy až moc, protože plno lidí nerozumnělo, co vůbec říká a jenom bylo v dáli slyšet, jak svým doprovodům narychlo lidé překládají, co zpěvačka říká, aby z toho taky něco měli. Zpěvačka na sobě měla neuvěřitelné množství kostýmů. Téměř na každý song měla na sobě něco jiného, pauzy mezi písničkami vyplňovala natahováním kapely a tanečníků nebo projekcemi, které někdy byly dost zvrácené. Z projekce, kde je Gaga celá od krve a jí srdce budou mít mladší návštěvníci koncertu možná ještě dlouho děsivé noční můry, nevábná byla i ta, kde si Gaga stojí a najednou na ní začne jiná osoba zvracet v neustále opakující se smyčce. Holka prostě musí mít něco extra.

  Podium se také během projekcí měnilo, kromě blikajících nápisů zde bylo k vidění také metro, tornádo, strašidelně udělaný park nebo fenomenálně udělaná příšera, která doprovázela zpěvačku při hitovce “Paparazzi” před koncem. O tanečnících nemá ani cenu nic psát, naprostá sehranost a propracovanost vystoupení s Lady Gaga byla hlavní náplní této show. Že zpěvačka umí dělat show je naprosto jasné, to umí i její kolegyně Madonna, jenže narozdíl od ní se Gaga může pochlubit tím, že má zatraceně dobrý hlas. Ten nejvíc vynikl při songu “Speechless” a novince z chystaného alba “You and I“, který si Lady Gaga dala za vlastního doprovodu na klavír. U ostatních songů byl zpěv spíše jenom taková kulisa, která doplňuje show na podiu. Ale to se nedá zpěvačce takového ražení vyčítat. Naprosto dokonalá atmosféra celou halu ovládla při konečném dojezdu, kdy Gaga naservírovala své největší hity hezky za sebou. Trojice hitů “Alejandro“, “Poker Face” a “Paparazzi” rozproudila úplně celou halu k šílenství a nejinak tomu bylo také u posledního přídavku v podobě “Bad Romance“, po kterém se dav rychle začal klidit z haly.

  Ještě nutno zdůraznit úspěchy českých fanoušků. Podařilo se jim na podium dostat transparent, který si Lady Gaga přečetla. Poté se jedné fanynce podařilo natáhnout ruku v pravou chvíli a zpěvačka si od ní vzala bloček s propiskou a podepsala se jí. Někteří měli také to štěstí, že jim Gaga podala ruku, když byla “od krve”, kterou na ní napatlali tanečníci hrající si na monstra při tracku “Monster“. Jestli se dá považovat za úspěch to, že nějaký fanoušek hodil zpěvačce plyšáka a ona ho bez váhání roztrhala a začla házet kolem sebe je dost diskutabilní, mně osobně by to celkem nakrklo vyhodit prachy za plyšáka a pak vidět, jak ho zpěvačka rozcupluje. 🙂

  Jak to tedy celé shrnout? Show to byla povedená, plná kostýmů, tance, projekcí, komunikace s fanoušky, krve a zajímavých kulis. Nevím, jestli úplně zpěvačka ukojila moje očekávání, přece jenom, když vstupenka stojí 2000,- Kč, tak má člověk velká očekávání, ale nedá se říci, že by mě zpěvačka zklamala, jen jsem očekával možná ještě trošku víc. Každopádně dvouhodinová show rozhodně fanoušky velmi potěšila, a věřím tomu, že “little monsters”, jak Gaga své fanoušky nazvala se sejdou zase na další zastávce zpěvačky v Česku.

  Prohlédněte si videa z koncertu od fanoušků!

  Tracklist: Intro, Dance in the Dark, Glitter And Grease, Just Dance, Beautiful Dirty Rich, Vanity, The Fame, LoveGame, Boys Boys Boys, Money Money, Telephone, Speechless, You And I, So Happy I Could Die, Monster, Teeth, Alejandro, Poker Face, Paparazzi, Bad Romance

  Napsat komentář

  Informace

  18. 11. 2010, 15:12


 • Nejnovější příspěvky

 •