• Letošní Eurovize zná šestici českých kandidátů, kdo nakonec pojede do Lisabonu?

  Eurovision Song Contest se opět nezadržitelně blíží a i tentokrát nebude chybět český zástupce. Kdo dostane šanci nás reprezentovat v Lisabonu? Dnes byla odhalena šestice kandidátů na post našeho zástupce.

  Do národního výběru Česka Eurovision Song CZ dorazilo přes 400 písní, z toho 36 jich bylo od domácích autorů. Šest z nich bylo speciální komisí zvoleno do užšího výběru, ve kterém o definitivním vítězi rozhodnou hlasující fanoušci a mezinárodní porota. Hlasování pro veřejnost začíná dnes přes oficiální aplikaci Eurovision.tv. Podpořit můžete jednu ze šesti nabízených skladeb, a to pouze jednou. Započítány budou pouze hlasy z Česka. Celý proces potrvá dva týdny, český výběr bude ukončen v pondělí 22. ledna.

  Hlasovat bude také mezinárodní porota. Každá hlasující skupina ovlivní celkové výsledky z 50 procent. Interpret na prvním místě obdrží 8 bodů, za druhé místo si připíše na své konto 6 bodů a další umístění budou hodnocena body 4, 3, 2, 1. Vítězem se stane ten, kdo získá v součtu od obou skupin nejvíce bodů. V případě remízy budou rozhodující hlasy diváků. Jména porotců a jejich bodování bude zveřejněno 22. ledna. Celkové výsledky budou odkryty v pondělí 29. ledna. V tento den tedy budeme znát jak českého reprezentanta, tak i jeho soutěžní eurosong.

  A interpreti bojující o přízeň?

  Debbi / High On Love

  Doctor Victor / StandUP

  Eddie Stoilow / We Rule This World

  Eva Burešová / Fly

  Mikolas Josef / Lie On Me

  Pavel Callta / Never Forget

  Vybrali jste si svého favorita? Pokud ano a o Eurovizi se zajímate, tak určitě sledujte web http://escportal.cz a více informací o jednotlivých interpretech hledejte také na webu české televize.

  Napsat komentář

  Informace

  08. 01. 2018, 16:53


 • Nejnovější příspěvky

 •