• Linkin Park – Living Things

    Kapela Linkin Park se vrátila s novou deskou. Po trošku odlišném posledním albu slibovala návrat ke kořenům a původnímu zvuku. Jak slib dopadl? Je tomu skutečně tak? Pojďme se na novinku “Living Things” podívat.

    Novinka “Living Things” je již pátým studiovým albem kapely Linkin Park. Nutno vypíchnout taky to, že na desku jsme od minulé “A Thousand Suns” čekali pouze dva roky, což fanoušky jistě potěšilo. Nechci se vracet k minulé desce, ale kapela stále díky ní čelí dost velké vlně kritiky, protože z ní prostě nevzešlo skoro nic zapamatovatelného, co by někdo vzal jako zásadní hit, jako tomu bylo u většiny singlovek, které se hrají dodnes. Rozhodně se nedá říct, že by byla předchozí deska špatná, ale skalní fanoušky prostě ta popovější vlna asi moc nenadchla a možná právě díky tomu přispěchali pánové s novou deskou tak rychle. A slibovaný návrat ke kořenům? No, jak se to vezme. Je tu pár prvků, které skutečně známe ze starých časů. Chester ukazuje svůj hlas ve všech možných polohách, pěkně mu to křičí, Mike je opět pořádně slyšet se svými rapovými vsuvkami, občas si dokonce i zazpívá a dokonce ve většině singlech jsou opět pořádně slyšet kytary. Jasně, jsou tu zase nějaké ty elektro prvky, ale proč ne? Když se to udělá dobře jako v případě singlu “Burn it Down” nebo až překvapivě fungujícího bzukotu u “Lies Greed Misery“, tak nevidím problém, proč by to nešlo, trendy holt nikdo nezastaví a kapela formátu Linkin Park si nemůže dovolit usnout na jedné vlně a nesledovat trendy.

    Hlavní je také, že album dokonale funguje jako celek a každý si tu najde něco, co se mu prostě zalíbí. Skladby jsou vyvážené a všechno se k sobě hodí, což u některých alb bývá velký problém, který vás nutí přeskakovat nebo vypínat v půlce. To mě v případě “Living Things” nepotkalo. Je fakt, že u konce jsou některé slabší kousky, které připomínají cajdáky z minulé desky, které tam úplně být nemusely, ale různorodosti se bránit nemůže. Deska vám přinese celkem nových 12 kousků, které vás zdrží na 38 minut. Fanoušci starší tvorby Linkin Park jistě nejvíce ocení kousek “Victimized“, který je skutečně velký nářez, bohužel vás zklame zjištění, že jeho stopáž je slabá dvouminutovka. Příznivci kytar tu mají i jiné volby v podobě tracků “Lost in Echo“, trošku electrem říznutou věc “In my Remains” nebo sympatickou věc “I’ll Be Gone“. Poté tu následuje také hodně zastoupená část desky s pomalejším typem skladeb, ty tu reprezentují počiny jako “Castle of Glass“, který potěší fanoušky Mika Shinody, protože v ní se za mikrofon postavil on, “Roads Untraveled” je zase silná věc s gradujícím koncem, “Skin to Bone” zase pomalá věc, kde do značné míry opět útočil vliv electro zvuku a “Powerless” funguje jako velmi důstojný ukončovák celé desky. Pokud patříte vyloženě mezi příznivce electra, tak pro vás je tu zvukově vybzučený hit “Lies Greed Misery” a taky skladba “Until it Breaks“, kde dominuje na electro podkladu Mikův rap. Asi by to nebyli Linkini, kdyby na albu nebyla alespoň jedna mezihra, intro nebo jiná výplň. Tu najdete před poslední skladbou a jmenuje se “Tinfoil“.

    Dá se očekávat, že “Living Things” bude mít podstatně větší úspěch než jeho předchůdce. Slibovaný návrat ke kořenům to sice není, ale Linkini dokázali udělat album, které funguje a funguje hodně dobře. Věřím tomu, že kdo nad Linkin Park zlomil hůl, by je mohl díky tomuto počinu vzít opět na milost a dát jim ještě šanci. Další otázka je, jak budou skladby znít naživo, nezbývá než doufat, že budeme mít také příležitost a kapela zavítá do Česka, ale o tom je zbytečné tady spekulovat. Pokud máte rádi Linkin Park, tak desku rozhodně zkuste, myslím, že si na ní něco zaručeně najdete a taky vás potěší.

    Tracklist:
    1. Lost in the Echo
    2. In My Remains
    3. Burn It Down
    4. Lies Greed Misery
    5. I’ll Be Gone
    6. Castle of Glass
    7. Victimized
    8. Roads Untraveled
    9. Skin to Bone
    10. Until It Breaks
    11. Tinfoil
    12. Powerless

    Napsat komentář

    Informace

    24. 06. 2012, 20:51

    8/10


  • Nejnovější příspěvky

  •