• Lipo vydá nové album, ochutnejte nový singl Město co spí i s videoklipem

  V pondělí 12. května 2014 vydá Lipo – básník před mikrofonem (BPM) – své druhé sólové album, které ponese název „O duši“. Naváže tak na debut z roku 2012 „Víc než hudba“, kterým se zapsal do povědomí široké veřejnosti a ze kterého pochází i megahit „Ležím v tvé blízkosti“ s hostující zpěvačkou Debbi.

  První zveřejněnou skladbou z připravovaného alba se stává píseň „Město, co spí“, kterou Lipo představí formou výpravného videoklipu. Rapper, který se jako jeden z mála umělců současné populární hudby nevyhýbá společensky citlivým tématům, se i tentokrát pokusil zachytit pocit, který vypovídá o jeho rodném městě Liberci. Téma, které se v Lipově tvorbě neobjevuje poprvé (Pozdravy z Liberce, Trvalo tři generace), se však tentokrát dočkalo netradičního zpracování. Lipo je známý svým neortodoxním přístupem k překračování hranic mezi hudebními žánry. Ale i přesto bude pro mnohé překvapením, že jeho originální a odvážný umělecký tvar tentokrát podtrhuje přítomnnost klasicky školeného hlasu mladé operní mezzosopranistky Ester Pavlů.

  Sám Lipo o svém novém songu říká: „Město, co spí je elegickou skladbou za Liberec. Šlo mi v ní spíše o výpověď mojí generace než o politickou agitaci. Zajímaly mě osudy lidí, kteří žijí prakticky ve vybydleném centru města. Asi se objeví poznámky, že vše nahlížím moc kriticky, ale právě odstup od města, ve kterém jsem vyrůstal, mi dává možnost vidět ho v jeho pravých barvách. Jsem si ale jistý, že problémy, kterým čelí Liberec a o kterých se v textu zmiňuji, mají podle mě i jiná podobná města. Jen tady je vše umocněno specifickou atmosférou Sudet. Možná právě ony můžou za to, že je tohle téma pro mě pořád inspirací. Liberec je mým rodným městem, které vždycky budu mít rád. Věřím, že je jen otázkou času, kdy se probudí.

   

  Napsat komentář

  Informace

  07. 04. 2014, 21:08


 • Nejnovější příspěvky

 •