• Mista nebo Verona, kdo z Československa prorazí do Evropy?

  České ani slovenské hudbě se ve světě moc nedaří. Prorazit do Evropy se nedaří snad nikomu a nepomáhá tomu ani soutěž Eurovize. Český a slovenský trh si hity vyměňuje jen mezi sebou, což je velká škoda. Některé hity mají velký potenciál prosadit se v celé Evropě.

  Slovenská zpěvačka Mista se poprvé ukázala Slovákům na domácím kole Eurovize, kde se probojovala až do finále. Od té doby o ní nebylo moc slyšet, ale teď o sobě dává opět vědět. Posílá do rádií song Rock It (United), ve kterém použila refrén ze sladby United, kterou použil třeba také Mark Oh. Singl Rock It začala už hrát mnohá česká rádia a to je záruka úspěchu v ČR. Za pár týdnů se stane song megahitem. Ovšem jen u nás a na Slovensku, což je docela škoda, protože tato skladba má na víc.

  Dalším vývozním artiklem z bývalého Československa by mohla být skupina Verona. Té už se podařilo částečně prosadit v Polsku a některých dalších postkomunistických státech Evropy, ovšem bylo to vždy jen chvilkové. Teď Verona použila v novém songu Hey Boy znělku z pořadu Pozor zákruta. Song jede ve stylu moderní taneční muziky alá We No Speak Americano. Tyto hity přeci v Evropě frčí ne? Tak uvidíme, jestli Hey Boy prorazí i jinde, než v ČR. Podle posledních informací song vydává i rumunské vydavatelství, které stojí za celoevropským úspěchem zpěvačky Inny.

  Napsat komentář

  Informace

  18. 07. 2011, 15:30


 • Nejnovější příspěvky

 •