• Nové videoklipy 01/18 – Plno českých interpretů a velkých zahraničních jmen

  Vítejte u nového průvodce, ve kterém si probereme ty nejnovější videoklipy, které v posledních dnech spatřily světlo světa. Máme tu první týden roku 2018 a jdeme se podívat, co nám hudebně přinesl. Běžně se budeme vracet jenom o týden zpátky, ale jelikož jde o první epizodu, vezmeme to nejzajímavějšího z posledního měsíce. Vše také ohodnotíme bodovou škálou 1-10 a samozřejmě budeme rádi i za Vaše hodnocení v komentářích. Pokud používáte Spotify, můžete odebírat náš playlist, kde se skladby z každého vydání budou objevovat (pokud tedy už na Spotify existují). Jdeme na to!

  Ed Sheeran with Andrea Bocelli – Perfect Symphony (10/10)

  A hned na úvod tady máme první plný počet. Nejde jinak. Můžete ho nesnášet, můžete ho mít plné zuby, můžete ho milovat, Ed Sheeran prostě budí emoce a rok 2017 byl bezesporu jeho rok. Jak také jinak, když hned na začátku roku vydáte jedno z nejočekávanějších alb a postupně chrlíte jeden úspěšnější singl za druhým. Hit “Perfect” už běhá éterem a má svůj klip. Pak je tu ještě verze s Beyoncé, která je pro mě naprosto mimo, ale verze vydaná těsně před svátky, to je prostě kolaborace roku. Ed si udělal výlet do rezidence Andrea Bocelliho a společně dovedli Perfect do aranže s naprostou lehkostí. A jestli při pasážích operního mistra nebudete mít husí kůži, je s Vámi asi něco špatně. Celá návštěva byla zaznamenána také ve video podobě, takže se můžete podívat, jak to pánům ladilo i při nahrávání. Tenhle zrzek prostě umí využít příležitost!

  Eminem – Walk on Water (feat. Beyoncé) (9/10)

  Chodí po vodě, ale neni Ježíš. Eminem je druhý z hrdinů roku 2017, který se vrátil s novým albem, narozdíl od Eda ale album vydal až v prosinci a právě i věc s Sheeranem na novince “Revival” najdete. Pilotní skladba “Walk On Water” má ale jako hosta Beyoncé a tato kolaborace funguje výborně. Eminem zase jede jak mlátička a chrlí ze sebe texty v neuvěřitelném tempu a vše doplňuje i příjemně zpracovaný klip. Tohle je prostě další hrdina konce roku 2017 a uvidíme, co nám přinese letos. Ambiciózních singlů má na desce víc než dost.

  Justin Timberlake – Filthy (8/10)

  Dost o hvězdách roku 2017, vypadá to, že letošní rok bude patřit dalšímu velkému jménu, které se rozhodlo vrátit. Po vzoru loňského návratu Eda Sheerana najel na stejný koncept i Justin Timberlake. První týden ledna a Justin přišel docela rychle a nečekaně s novým singlem “Filthy“. Nechybí ani oznámení nové desky, ta vyjde už za měsíc, konkrétně “Man of the Woods” zamíří na pulty už 2. února 2018. A pilotní singl? Jak už jsme si u Justina zvykli, tak jde opět o lehce nadčasovou věc, jak stylově, tak i zvukem. To vše doplňuje klip, kde android kopíruje pohyby Timberlaka, relativně jednoduchý a efektivní nápad. Uvidíme, jak se Justinův návrat chytne a jestli skutečně půjde o jeho rok.

  Perutě – Druhej Břeh (8/10)

  Hvězda Milana Peroutky po soutěži Tvoje Tvář Má Známý Hlas stoupá vzhůru a asi docela i právem. Milan má příjemný hlas a narozdíl od většiny českých interpretů i texty z dílny kapely Perutě dávají docela smysl. Nový singl “Druhej Břeh” sází hlavně na emoce, takže přízeň jeho fanynek bude jistě zachována. Je také více než jasné, že skladba je věnována otci Peroutky. Píseň už jste mohli slyšet také v Show Jana Krause, klip měl premiéru až těsně před sklonkem roku 2017 a byl pořízen na Islandu.

  Helena Zeťová – Save Me (7/10)

  O Heleně teď nebylo delší dobu slyšet, od alba “Ready To Roll” už uteklo dlouhých 13 let a jistě si mnoho z Vás přesto stále pamatuje hit “Impossible (Unstopabble)“. Letos by měla vydat novou desku a právě pomalá balada “Save Me” je první vlaštovkou a rozhodně nejde o špatný počin. Klip je jednoduchý, černobílý a zcela soustředěný na Helenu. Za sebe můžu říct, že jde rozhodně o milé překvapení a i nová deska určitě bude mít co nabídnout.

  DJ Aligator – Agmal Hayaa (feat. Talal) (7/10)

  DJ Aligator by měl spíš ze zvířat být chameleon, protože to by vystihovalo jeho vývoj. Když se v roce 2000 objevil s typickou taneční odrhovačkou “The Whistle Song” a řadou dalších, málokdo by čekal, že v roce 2011 se střelí s hitem “The Perfect Match” do tranceových vod, hlavně v momentě, kdy většina od tranceu spíš mířila jinam. Jsme zase o sedm let dál a DJ Aligator se nadále drží trance žánru a novinka “Agmal Hayaa” podtrhuje Íránské kořeny tohoto producenta. Talal totiž jede typicky arabské melodie, angličtinu nečekejte a možná je to dobře. Skladbě to dodává orientální a velmi originální nádech, který do taneční hudby přinese málokdo.

  O5 & Radeček – Budu Rád (6/10)

  Do kin zamířil film Špindl, který má jako většina českých komedií velmi rozporuplné reakce. Hodnocení kvality tohoto filmu necháme na každém z Vás, průvodní píseň obstarala kapela O5 & Radeček a kdyby každá skladba, kterou použijete ve filmu byla takového ražení, jako právě singlovka “Budu Rád“, tak by si asi mohl každý filmař a hudební fanoušek oddechnout. Klip je samozřejmě převážně o filmových záběrech, takže nic moc výpravného nečekejte.

  DJ Fatte – Flow (feat. Michajlov, Matys) (6/10)

  IdeaFatte byla pro mě dvojka, co vždycky fungovala a bavila mě na hip-hopové scéně asi nejvíc. Současný hip-hop už je bohužel převážně textově tak neskutečný klišé, že si některý rappery pustím jenom z toho důvodu, abych se pobavil nad tím, co jsou schopni vypustit. DJ Fatte vydá 1. dubna 2018 své sólo album “Fade In“, na něm se můžete čekat plno hostů a jako první ochutnávka vyšla skladba “Flow”. Beat se Fattovi nedá nijak kritizovat, jde o jasný tah na branku, ale textová zásoba Michajlova a Matyse mi už tak k srdci nepřirostla. Uvidíme, co nabídnou další tracky z alba. Klip si jede klasický scénář.

  Avicii – Friend of Mine (feat. Vargas & Lagola) (5/10)

  V dnešní době, kdy v podstatě veškerá taneční hudba jede na stejné melodii nebo na melodii, kterou si vypůjčili z minulosti, se musí ocenit trocha originality. Tu Avicii vždycky měl a snažil se udávat směr a stylově posouvat. Když se loni vrátil zpátky za mixy s novou tvorbou, byla to vlastně docela dobrá zpráva. Bohužel novinka Friend of Mine padá do šedého průměru a moc to nezachrání ani originální klip mládí vs. stáří.

  Voyta & Michael Burian – Cíle (feat. Lenka Konvičková) (?/10)

  Já Vám nevim. Nemám rád prvoplánovost a tady je jí prostě moc. Michael Burian si řekl, že zviditelní mladí. To ho šlechtí, jenže samozřejmě nic není zadarmo a tak se ke skladbě alespoň podepíše, přestože pokud jeho tvorbu znáte, tak ve skladbě neuslyšíte absolutně nic, co by ho alespoň vzdáleně připomínalo. Ve výsledku mi tak přijde, že poškodil svoje jméno, protože je to žánrově od něj úplně bokem a na druhou stranu pošlapal i Voytu, jehož zvuk vlastně teď asi nikdo vlastně nepozná, neb bude neustále každý hledat Buriana. Jediná opravdovost tohoto singlu tak zůstává na bedrech zpěvačky Lenky Konvičkové, která svou část odvedla na výbornou. Možná měl Michael radši skladbu jenom vydat na svém labelu bez zásahu a ve výsledku by to působilo všechno lépe. Za mě je tam těch rozporů tolik, že ponechám skladbu bez hodnocení. Jako pop do rádia super, jako něco, pod čím se podepsal člověk žánrově úplně jinde je to velký průšvih. Dojem, že jde o taneční věc vylepší asi hlavně remix od Jean Luca.

  Která skladba z dnešního přehledu Vás zaujala nejvíc? Dejte vědět v komentářích! Pokud používáte Spotify, můžete odebírat náš playlist, kde všechny singly budeme každý týden přidávat.

  Napsat komentář

  Informace

  06. 01. 2018, 18:27


 • Nejnovější příspěvky

 •