• Nové videoklipy 05-06/18 – Dva týdny hitů

  Vítejte u pátého dílu nového průvodce, ve kterém si probereme ty nejnovější videoklipy, jenž v posledních dnech spatřily světlo světa. Máme za sebou pátý a šestý týden roku 2018 a jdeme se podívat, co nám hudebně přinesl. Vše také ohodnotíme bodovou škálou 1-10 a samozřejmě budeme rádi i za Vaše hodnocení v komentářích. Jdeme na to!

  P!nk – Wild Hearts Can’t be Broken (9/10)

  P!nk kromě toho, že je dvojnásobná mamka, tak koncem loňského roku vydala své nové album “Beautiful Trauma“, na které si fanoušci počkali dlouhých 5 let. Jako třetí singl byla vybrána tato srdceryvná balada s úplně jednoduchým klipem, kde stačí pouze zaměřit pozornost na zpěvačku v tílku, pod které si zapomněla něco vzít. Silné, emotivní, funguje to, snad se dostane do éteru.

  Justin Timberlake – Man of the Woods (8/10)

  Ano, já vím. Za poslední měsíc už čtvrtý Justin Timberlake a navíc takhle vysoko. Ale ono to jinak nejde. Justin na nás vysypal v den vydání své nové desky stejnojmenný singl “Man of the Woods” a leč jde opět žánrově o něco jiného než už tří předchozích singlů, tak i tentokrát je to prostě pecka. Timberlake prostě umí točit klipy, vše skvěle naaranžovat a navíc hlavně umí zpívat. Ostatně jeho vystoupení na Superbowlu bylo důkazem toho všeho. A vůbec, pusťte si album, je vážně super.

  Papa Roach – Born for Greatness (8/10)

  Další z řad stálic, tak to jsou bezpochyby američtí Papa Roach, kteří nás svými tvrdými rify oblažují už od roku 1993, jejich osmá studiovka mě loni dost potěšila návratem ke kořenům a úderné hard rockové tóny potěšily hlavně u skladby, jenž Papa Roach nyní vybrali jako další singl. Když to vše doplníte originálně vyhlížejícím klipem, tak vše vynikne ještě mnohem více. Takhle má vypadat poctivá a řízná rockovka!

  AJR – Sober Up (feat. Rivers Cuomo) (8/10)

  Kapelu AJR tak nějak náhle proslavil hit “Weak“, jenž se náhle po světě začal rotovat do zblbnutí. Tahle americká kapela složená ze tří bratrů vydala v létě album “The Click” a i na něm je k nalezení tento další singlový počin. Pokud byste neměli AJR dost, tak kapela vydala náhle ještě další singl “Come Hang Out, pomyslný souboj u nás ale vyhrálo “Sober Up“, nicméně ani v jednom případě nešlápnete vedle, osobitý styl AJR nezklame.

  Halsey – Sorry (7/10)

  Američanka Halsey za sebou má už docela dost hitů a vypadá to, že nyní zadělala na další velmi nadějný a úspěšný. Novinka “Sorry” pochází z loňské studiovky “Hopeless Fountain Kingdom” a přestože jde o jednoduchý počin na klavírním základě, má díky hlasu Halsey slušnou sílu.

  Bowling for Soup – Catalyst (7/10)

  Je to docela těžké břemeno, když nesete typicky středoškolskou punk/rockovou kapelu od roku 1994 až dosud. Bowling for Soup mají na svém kontě neuvěřitelných deset studiovek a i po této době nemění styl, což už dneska moc kapel nezvládá. O to je to asi obdivuhodnější, máte kila navíc, už jste tátové od rodin a přesto se snažíte dělat styl, který jste nakopávali v mládí. Klobouk dolu a Catalyst rozhodně potěšil.

  Maroon 5 – Wait (7/10)

  Dobře, Maroon 5 dlužím omluvu. Ve třetím vydání nových klipů jsem novinku “Wait” proklel a dal jí slabé čtyři body. No, vlastně si za to může kapela sama, protože prezentovat verzi klipu, kde si Adam Levine nasazuje snapchat filtry jako music video je matoucí. Tím spíš, když už jsem tu verzi viděl v rotaci třeba i na Óčku. Dost možná ta náhlá změna přišla taky v poslední chvíli. Každopádně teď tu máme plnohodnotný klip, jenž najednou i tomu songu dodal lepší rozměr. To, že jde zase o one man show Adama Levina, to už asi nemá v případě Maroon 5 ani cenu řešit, takže napravujeme reputaci, tohle už by šlo a věřím, že to bude zase hit.

  Lipo – Ve Vzpomínkách (feat. Nela) (7/10)

  Když to funguje, tak to funguje. To platí v síle textů Lipa a volby talentované vokalistky. Nelu pravděpodobně nikdo z Vás nezná, ani já ne. O to je to příjemnější, že úplně nová tvář ukáže, co v ní je a jak silný hlas vlastně má. Rozhodně povedená kolaborace, jenž potěší jistě nejen dámské osazenstvo.

  Slza – Na Srdci (feat. Celeste Buckingham) (7/10)

  Jeden typicky rádiový hit v dost netypické kolaboraci, tak to nám nabízí kapela Slza, jenž si na svůj nový singl přizvala Celeste Buckingham. Výsledek docela funguje a už nyní bojuje v trendech na youtube hodně vysoko. Ono to taky není jen tak, když se Vám alespoň v klipu povede dotáhnout Celeste k oltáři. Gratulujeme!

  Sting & Shaggy – Don’t Make me Wait (7/10)

  Jsou kolaborace, které odhadnete, které čekáte a které nepřekvapí. To rozhodně neplatí, když se protnou dvě zvučná jména svých stylů a natočí spolu track. No, Sting a Shaggy i v klipu vypadají vedle sebe jako totální protipól a možná díky tomu to docela slušně funguje. Nečekaná a překvapivá kolaborace Vás doslova naladí na pohodovou vlnu a jde o jedno z nejlepších překvapení těchto dvou týdnů.

  Kylie Minogue – Dancing (6/10)

  Fanoušci této popové stálice už mají jistě zakroužkováno ve svém diáři datum 6. dubna 2018, kdy zpěvačka vydá své nové album. Deska s názvem “Golden” bude již neuvěřitelnou čtrnáctou řadovou deskou a pilotní singl “Dancing” se nese v rytmu moderního popu, který neurazí a ke Kylie se hodí. Uvidíme, co deska nabídne dál.

  Paramore – Rose-Colored Boy (6/10)

  I kapela Paramore nám lehce vyměkla a je to dost znát na loňském albu “After Laughter“. Jde již o čtvrtý singl, jenž tuto desku vyráží reprezentovat a kromě vtipného klipu zasazeného do hodně nevkusných osmdesátek jde bohužel o docela průměrnou záležitost.

  Digitalism – Holograms (6/10)

  Německá electro dvojka Digitalism o sobě dává vědět novým singlem “Holograms“. Ten oproti jejich dosavadní tvorbě sice není tak úplně chytlavá záležitost, ale úplně neurazí. Tím spíš v kombinaci s jednoduchým a lehce retro klipem.

  Skylar Grey – Stand By Me (5/10)

  Ano, Skylar Grey šlechtí, že skladbu vydala na podporu obětí živelných katastrof, ale skladba “Stand By Me” je už tak nudné a ohrané klišé, že zpěvačka jejího ražení má rozhodně na mnohem víc. Nicméně na výsledek se docela hezky dívá a její verze neurazí ani nenadchne, prostě takové lepší karaoke…

  PSH – Shitstorm (5/10)

  No, bohužel jedni z držáků české hip-hopové scény dokonale názvem vystihli to, jaký ten track je. Měl jsem PSH vždycky rád a docela často je protáčel, ale jejich poslední releasy přestávám chápat víc a víc. Texty o ničem, aranže dost zmatený a nezajímavý, prostě tohle už nejsou PSH, co jsem dřív měl rád. Ostatně posoudit to můžete i vy…

  Tujamo & Sidney Samson – Riverside (4/10)

  Píše se rok 2009 a všude v klubech nebo v rádiovém éteru na nás Sidney Samson se svým hitem řve “Rivrsájd madrfakr“. Madrfakr sice nedává tak procítěně jako Samuel L. Jackson, ale fungovalo to. Jsme o devět let dál a tak asi přišel ideální čas na to, aby se někdo pokusil zrecyklovat tento úspěch, tak k Samsonovi přispěchali Tujamo a hodili známou odrhovačku do nového, rádoby moderního kabátu. A je to teda dost levně odvedená práce, co nefunguje ani za mák jako originál…

  Flo Rida feat. Maluma – Hola (3/10)

  No já nevím, no. Možná jsem vůči některým interpretům zaujatý, ale Flo Rida má podle mě tolik talentu, co jeho latinská obdoba v podobě Pitbulla [čti žádný]. Všechno je buď postavené na vykradené melodii nebo na slušné porci nudy. V tomto případě je to hlavně o té nudě. A promiňte pane Flo Rido, ale ani nakrucující sexy tanečnice to nezlepší…

  Armin van Buuren feat. Conrad Sewell – Sex, Love & Water (2/10)

  Neodpouštím. Kor mým oblíbencům. Armin van Buuren se od svého stylu už oddaluje delší dobu a tak už člověka nepřekvapí v tomhle ohledu asi nic. No, ovšem pak přišel tento nový singl. A já se ptám na naprosto jednoduchou otázku. Co to ku*va je? Armine, chápu, že z tranceu odběhneš do electra nebo houseových vod, ale tohle? Funk? Tak zbláznil ses? Ne, tohle už fakt nezkousnu, tohle je prostě velkej průser, co se neměl stát a jestli máte rádi tvorbu Armina a zkousnete i tu současnější, tohle už asi nedáte ani vy….

  Napsat komentář

  Informace

  12. 02. 2018, 13:27


 • Nejnovější příspěvky

 •