• Peace – In Love

  Taky už máte až po krk toho sněhu za oknem? Ne a ne se oteplit a vy máte chuť jenom sedět doma a nedělat nic jiného, než přemýšlet nad tím, kam by se dalo od téhle zimy utéct. Do toho všeho festivaly oznamují další a další kapely a člověk by dal cokoli za to, aby zase na nějaký mohl jet. Procházet staré fotky z dovolených už vás nebaví a osvědčené summer songy, kterými jste zaháněli zimní depresi loni už taky nezabírají. Asi je čas najít si nové, a rovnou celé album. Album jako „In Love“ od Peace.

  Tahle Birminghamská čtveřice okouzlila indie svět už na podzim svým melounovým EP „Delicious“ a prvním singlem „Follow Baby“. Přiznejme si ale hned na začátku, že o žádnou převratnou desku nejde, ale ten zvuk a energie, pro kterou je kapela přirovnávána k The Vaccines, Vampire Weekend, Foals, Two Door Cinema Club nebo Blur prostě funguje. A je to slyšet už na otvíráku „Higher Than the Sun“. Ten summer feeling, který je propletený i následujícími skladbami a text „You wanna play it cool, you wanna be the man, you wanna hold my heart in your hand.“ nebo Gallagherovské „We gonna live forever “ ve „Follow Baby“… Vážně, kdy už konečně bude léto?

  To samé platí i pro „Love Sick“ nebo „Drain“. Druhá zmiňovaná ovšem něco postrádá. Nebo spíš je toho v ní až příliš. Několikrát se tahle kytarovka mění na (ne)kontrolovatelný chaos a zase zpět, asi pokus napodobit „A Day in the Life“ od The Beatles. Možná by neuškodilo ji trošku zkrátit (má něco málo přes 6 minut), i když druhá, instrumentální polovina je velmi podařená. Říkám si ale, proč se na desce neobjevil jiný song, který byl už součástí EP.  Cover „1998 (Delicious)“ od dua Binary Finary je přesně ten případ, kdy kapela vezme něco, co by vás nikdy nenapadlo si pustit a udělá z toho klenot.  Slovo „Delicious“, které Peace do názvu přidali tak dokonale vystihuje, co z té původní „vymývárny mozku“ udělali. Nádech psychedelie a Pink Floyd, délka něco málo přes 10 minut a jeden poslech je stejně málo. Albu by na kvalitě rozhodně neubrala, spíše naopak.

  Na albu tak název „Delicious“ připadl jiné skladbě, která se nese přesně v duchu celého alba. Občas ale tuhle energickou dávku antidepresiv přeruší klidnější, zasněnější „Float Forever“ nebo „California Daze“, která se původně na albu neměla objevit. Na „Delicious“ ale uchvátila a i v žebříčku 50 nejlepších songů roku 2012 podle NME skončila na 13. místě. (Singly „Follow Baby“ a „Bloodshake“ skončily na 47. a 43. místě.)

  A neodpustím si ještě trošku srovnávání. Kytara na začátku „Waste of Paint“ je jen pár tónů od „There’s no other way“ od Blur  a i ve zbytku skladby zvuk připomíná ranou tvorbu kapely. A o „Bloodshake“ si moje spolubydlící myslela, že to je nějaká novinka od Two Door Cinema Club. A vlastně se jí ani nedivím.

  Pojmenovat kapelu Peace a album „In Love“ je perfektní způsob jak zabránit jakémukoli googlování informací o kapele i albu. Těžko tak najdete něco víc než třeba to, že album produkoval Jim Abbiss, který spolupracoval na debutu Arctic Monkeys nebo na obou deskách Adele. Jen čas ukáže, jestli se kapela v konkurenci udrží, ale teď patří přesně mezi to, co byste neměli minout.

  Napsat komentář

  Informace

  02. 04. 2013, 20:06

  8/10


 • Nejnovější příspěvky

 •