• Plány Nejhudby do roku 2018 – měníme koncept

  Zdravíme všechny čtenáře, kteří si ještě otevřeli alespoň tento článek. Asi netřeba nějak dlouze chodit okolo horké kaše. Poslední dva roky jsou obsahově velmi kritické a na webu se toho moc neděje. Znáte to, krize postihne občas cokoliv a to samé se stalo i nám. Proč? A bude Nejhudba ještě fungovat? To si pojďme společně objasnit.

  Nejhudba je tu už od roku 2005, což je už ukrutná doba. Web jsem zakládal jako své útočiště a jako něco, co jsem chtěl tvořit a prezentovat. Dařilo se obstojně, návštěvnost byla parádní, obsahově to tu taky kvetlo, vystřídala se zde i celá řada redaktorů, některým to vydrželo déle, některým jenom chvíli. S dalšími roky bylo času míň a míň. Jak opustíte školní lavice a naskočíte do vlaku pracujícího člověka, tak je to těžké. Dorazíte domů a než se k něčemu dostanete, je večer a už nemáte chuť ani moc času na to, aby se ještě něco vytvořilo. A tak čas utíká a utíká a vy zjistíte, že na webu už vlastně není nic aktuálního. Ze začátku letošního roku jsem si řekl, že výmluvy půjdou stranou a každý den vyjde alespoň jeden článek. Moc dlouho to nevydrželo a po změně práce je času ještě méně. Máme tu prosinec, což je měsíc bilancování a také měsíc, kdy dorazí od hostingu faktura na prodloužení služeb. Přiznám se, že už to platím spíše z nostalgie, aby web neumřel a nechce se mi vzdát svého “dítěte”. Dnes jsem fakturu těsně před splatností zaplatil a rozhodl se, že web pojede dál. Ale skutečně pojede. Jaký je plán?

  Plán je jasný. V dnešní době sociálních sítí nemá nejmenší smysl házet na web info o nových klipech, takže články typu “Ed Sheeran má nový klip z posledního alba, které letos vydal a vy se teď na něj můžete s námi podívat” už psát nechci. Statistiky mluví jasně, dle čtenosti Vás to stejně nebaví a pro mě to byl taky důvod, proč jsem to bral spíš jako povinnost než koníček. A jsme tedy v onom začarovaném kruhu, že nový obsah chyběl. Co tedy bude dál? Nové zajímavé klipy bych rád každý týden nějak zbilancoval, ať je všechno hezky pohromadě a jsme v rámci mezí i aktuální. Za týden se toho nasbírá docela dost. Pokud chcete mít přehled o novinkách v reálném čase, určitě nás sledujte na našem Facebooku. Pak se ale chci zaměřit na vlastní obsah, originální články s vlastním názorem, které budou o určité věci, která by Vás mohla zajímat. Něco na způsob mého článku “10 důvodů, proč používat Spotify“, který je od svého vzniku v roce 2014 i k dnešnímu datu jedním z nejčtenějších článků. Minimálně jednou do týdne bych od ledna chtěl typově takový článek přinášet, uvidíme, jak si to sedne a jestli to je reálné.

  Nebude tu tedy denně několik článků, ale zaměříme se na originální názory a hodnocení na základě zkušeností. To slibuji za sebe, co si pro Vás připraví se svými časovými možnostmi Tomáš Vyšinský a Lukáš Pánek jsme ještě neprobrali, na začátku ledna ještě naše plány upřesníme. Děkujeme za přízeň a budeme se v příštím roce těšit na to, že s námi budete. Pro aktuální zprávy rozhodně odebírejte náš Facebook Nejhudba.cz.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   Scuderio

   Prosinec 22, 2017 v 7:56 pm

   Přeji všem krásné vánoce a vím, jaký to je s časem, kdysi jsem měl něco podobného a musel jsem to bohužel z časových důvodů zavřít. Takže přeji všem mnoho pevných sil a přežít, jak se říká krizovku a doufat v lepší zítřky.

   Odpovědět

  Informace

  22. 12. 2017, 17:03


 • Nejnovější příspěvky

 •