• P!nk, Good Charlotte, Butch Walker, Xindl X & Olga Lounová – 20. 7. 2010 Synot Tip Arena, Praha

  Do Prahy opět dorazila P!nk. Prvenství měla akorát v tom, že poprvé u nás vystoupila na nekrytém místě a s sebou si přivezla řádnou podporu v podobě hostů. Nechyběl ani český element.

  K velké škodě musím prohlásit, že jsem nestihl českého zástupce na tomto vystoupení a to dvojku Xindl X & Olga Lounová, ale hráli v tak nešťastnou dobu, že bohužel se to nedalo stihnout a tak jsem byl svědkem až dalšího předskokana v podobě zpěváka Butch Walkera.

  Butch Walker rozhodně nebyl špatný, jeho hudba měla něco do sebe, ale jeho pohyby a vystupování na mě působilo strašně komicky, místy až přehnaně. Rozhodně nemůžu říct, že by se mi nelíbil, ale nerad hodnotím něco, co neznám, takže to přenechám fanouškům tohoto zpěváka, který hrál asi 20 minut.

  Krátce po sedmé hodině se na scéně objevila hlavní předkapela a to Good Charlotte. Upřímně jsem na tenhle koncert šel hlavně kvůli nim, ale skoro bych řekl, že jsem byl jeden z mála. Kapela se snažila, ale publikum za začátku vážně moc nereagovalo. Když to zpěvák Joel Madden zkusil s tradičním vyvoláváním “yeah” a jiných opakovacích frázích, tak na první pokus byl ohlas tak nulový, že si Benji neodpustil hlášku: “That was fucking horrible.” Poté se to nepatrně zlepšilo a dav celkem reagoval, hlavně na osvědčené hity jako “The River“, “Dance Floor Anthem“, “Boys & Girls” nebo koncovou “Lifestyles Of the Rich And Famous“. Nicméně bylo vidět, že Charlotti tu vážně hlavní hvězda nejsou a viděli to zřejmě i oni, protože Benji působil dojmem, že se zrovna dvakrát nebaví. Pro těch pár fanoušků, co v davu měli alespoň přislíbili, že příští rok přijedou už v roli headlinerů a předvedou nám věci z nové desky, tak snad to dodrží a užijou si atmosféru, kterou si zaslouží. Charlotti zahráli slabých 40 minut a poté zmizeli krátce před třičtvrtě na osm. Začlo úporné čekání a před půl devátou se konečně objevila hlavní hvězda…říct ale, že se objevila na pódiu by nebylo až tak úplně na místě.

  P!nk opět musí mít něco extra a tak když se začal pohybovat obrovský jeřáb, který držel velkou krabici, která na dně měla balónky a na podiu se objevila kapela, která vyčkávala, tak už asi každého napadlo, kde že P!nk je. Zpěvačka si vyčkala, až krabice bude nad pódiem a poté se sklouzla po laně na podium a rozjela svojí hodinu a půl dlouhou show příznačnou skladbou “Get the Party Started“. Koncert měl mohutnou projekci, kde jste mohli sledovat P!nk v krátkých němých groteskách a zábavný park v pozadí. Zpěvačka nestřídala kostýmy ani nedělala na pódiu žádné velké šílenosti jako tomu tak bylo například při minulém turné, ale to rozhodně nevadilo, protože se zpěvačka hodně věnovala lidem, kteří za to byli vděční a náležitě jí za to odměnili. Velká dávka plyšáků, které si zpěvačka neustále nosila, když se přiblížila k davu (hlavně její oblíbené žabky), květiny a vzkazy, tak to bylo něco, čeho zpěvačka dostala vážně mnoho a byla velmi ráda. Problém byl s tím, že dav někdy nepochopil vtípky, které zpěvačka prohodila a někdy bylo vážně ticho, že zpěvačka prohodila, že v tomhle zaslechla i rádio pána támhle v davu. P!nk působila velmi sympaticky a bylo vidět, že večer si skutečně užívá, ostatně to i 20 000 lidí, kteří na tento koncert zavítali.

  Zpěvačka si s sebou přivezla skutečně šikovné spoluhráče, ať už japonské tanečnice, japonku s kytarou nebo velmi nadané černošské vokálistky, které zpěvačku na výbornou zastupovaly ve chvílích, kdy si měnila svůj oděv nebo při písních jako “Dear Mr. President“, kde vokály úžasně vynikají. Tuto skladbu a ještě “I Don’t Believe You” dala akusticky, sama si zahrála na kytaru se slovy, že jestli diváci rádi brečí, tak teď přijde ten správný okamžik. Po její akustické dávce se na podiu objevil předskokan Butch Walker, který si s P!nk zazpíval 3 songy. První byla skladba “Mean“, pak následoval mix “My Generation“, skladba kterou zpíval Butch Walker a do toho se přidala P!nk s “Basket Case“, neboli předělávkou hitu od Green Day. Poté si spolu ještě zazpívali “Roxanne” a Butch Walker definitivně zmizel z pódia. Zpěvačka vytáhla ještě jeden cover a to song “What’s Up” od 4 Non Blondes, což fanoušky potěšilo. Zpěvačka také dav překvapila, když najednou naskočila do zorbingové koule a projela se na rukou fanoušků. Po tracku “Leave Me Alone (I’m Lonely)” zmizela zpěvačka z podia a všechno zhaslo. Rozjetí fanoušci začli pískat a křičet, aby se dočkali alespoň ještě nějakého přídavku. Na podium se spustila guma, ze které musí mít P!nk poté, co z ní spadla určitě alespoň trochu respekt, ale obdivuhodně se ničeho nebála, zahákla se a rozjela poslední skladbu “So What“, při které doslova létala nad celou halou, točila se do všech světových stran a předváděla akrobatické kousky. Show zakončily mlhové efekty s příjemně chladící mlhou a plameny šlehající nad podiem. Zpěvačka se rozloučila a show byla u konce.

  Co dodat? Rozhodně to byla velmi povedená show, P!nk se předvedla v úžasném světle, jelikož není snad žádná chyba, která by se jí dala vytknout. Dá se očekávat, že po roční pauze, kterou po skončení turné chystá se v Praze určitě opět objeví. Už jenom proto, že si s maminkou zpěvačka oblíbila absint a to už je důvod k tomu, aby se vrátila. 🙂

  Tracklist Good Charlotte: Bude doplněn
  Tracklist P!nk: Get The Party Started, Funhouse, Ave Mary A, Who Knew, Bad Influence, Just Like A Pill, Sober, I’m Not Dead, Unwind, Please Don’t Leave Me, I Don’t Believe You [unplugged], Dear Mr. President [unplugged], Mean [with Butch Walker], My Generation / Basket Case [with Butch Walker] (cover), Roxanne [with Butch Walker], Try Too Hard, What’s Up (4 Non Blondes Cover), U + UR Hand, Leave Me Alone (I’m Lonely), So What

  Napsat komentář

  Informace

  21. 07. 2010, 15:15


 • Nejnovější příspěvky

 •