• Přehled všech hvězd z X Factoru

  Už v neděli 9. března odstartuje československá verze celosvětové soutěže X Factor. V Čechách se už sice jeden X Factor objevil před šesti lety, ale málokdo si vzpomene na nějakého účastníka. Federální X Factor odvysílá TV Prima a Joj a obě televize sází na nové tváře. V porotě se tak objeví vycházející hvězda Celeste Buckingham, hudebník Ota Klempíř, herec a zpěvák Ondřej Brzobohatý a operní pěvkyně Sisa Sklovská. Moderátorem soutěže bude Martin “Pyco” Rausch. Celý X Factor odstartuje už v neděli ve 20:20. My bychom Vám rádi připomněli hvězdy, které z této soutěže vzešly.

  VELKÁ BRITÁNIE 2. SÉRIE:

  Vítězem druhé série britského X Factoru se v roce 2005 stal mladičký Shayne Ward. Shaynovi songy následně uspěly po celé Evropě. Jednalo se o hity jako No Promises nebo If That’s OK With You. Shayne byl také hostem české verze X Factoru v roce 2008.

  VELKÁ BRITÁNIE 3.SÉRIE:

  Vítězkou třetí bristké série se stala Leona Lewis. Ta má na kontě několik britských number one hitů. Za všechny lze jmenovat třeba Bleeding Love, Run či A Moment Like This. S poslední jmenovanou coververzí od Kelly Clarkson právě soutěž vyhrála. Nedávno uspěla Leona i s vánočním hitem One More Sleep. Leona se stala první vítězkou britské soutěže, která dosáhla na číslo jedna v USA.

  VELKÁ BRITÁNIE: 5.SÉRIE:

  Vítězkou páté série se stala Alexandra Burke. Ta má rovněž na kontě mnoho hitů jako třeba Bad Boys, Broken Heels nebo Start Without You. Soutěž vyhrála se skladbou Hallelujah od Leonarda Cohena.

  VELKÁ BRITÁNIE 6.SÉRIE:

  Málokdy se stane ve Velké Británie, že se někdo ze soutěže prosadí více než samotný vítěz. Šestou sérii vyhrál Joe McElderry, jehož skladby později zcela pohořely. Mnohem úspěšnější se stal druhý Olly Murs. Jeho songy zněly i českým éterem. Jednalo se o skladby jako Troublemaker, Heart Skips a Beat nebo Dear Darlin’.

  VELKÁ BRITÁNIE 7.SÉRIE:

  Nejpopulárnější boyband současnosti One Direction vzešel také ze soutěže X Factor. V divadelním kole těchto pět kluků dal dohromady Simon Cowell. Ačkoliv v soutěži skončili až třetí, mají na kontě více hitů a milionů než vítěz Matt Cardle.Spekuluje se, že se objeví jako hosté v Československém X Factoru.

  VELKÁ BRITÁNIE 8. SÉRIE:

  Historicky první vítěznou kapelou v britském X Factoru se v roce 2011 stala dívčí parta Little Mix. Tato dívčí skupina ovšem nebyla jediná, kdo se z osmé série X Factoru uchytil. Třetí skončila Amelia Lily, která zaujala loni svou skladbou You Bring Me Joy.

  VELKÁ BRITÁNIE 9.SÉRIE:

  Zatím posledním Britem, který se dokázal prosadit na světovém trhu je James Arthur. Úspěch zaznamenal už s vítěznou coververzí Impossible a teď zažívá úspěch s deskou, kterou pojmenoval podle sebe. Minulý týden vystoupil James i v Praze.

  ČESKÁ REPUBLIKA 1.SÉRIE:

  Ať už chceme nebo ne, jedna hvězda z českého X Factoru vzešla. Zajímavostí je, že se tento zpěvák nedostal ani do semifinále, ale známe ho dodnes. Jedná se Rudu z Ostravy alias Michala Kavalčíka. Ten se právě prvně představil širší veřejnosti v X Factoru. Následně začal pracovat ve Frekvenci 1 a na TV Barrandov. Známý je pro své coververze slavných hitů jako třeba Ostrava (Empire State of Mind – Jay- Z) nebo Cysta (Cesta – Kryštof)

  Napsat komentář

  Informace

  03. 03. 2014, 18:21


 • Nejnovější příspěvky

 •