• Příručka Trancera 69

  Tak nám začal listopad, měsíc plný mlh a hnusného počasí. Za sebou máme žhavý konec října, zejména co se Ostravy a Košic týče. Zainteresovaní jistě vědí, my se k tomuto problému věnovat nebudeme. Čemu se ale věnovat určitě budeme, je nová porce žhavé trance music. Aneb Příručka Trancera začíná!

  Paul van Dyk & Jessus & Adham Ashraf feat. Tricia McTeague – Only in a Dream
  Pája Dyků sice v poslední době moc nevydává, ale když už se zadaří, vznikne celkem povedený trancík v proggy rovině. Pomoci museli notně další ko-producenti, které osobně podezřívám, že si stejně vzali hlavní prim při skládání tohoto tracku oni, a PvD se jen zaštitil svým jménem. Nicméně, ať je to, jak chce, jde o celkem příjemné překvápko.

  Above & Beyond feat. Zoë Johnston – We’re All We Need == VIDEO ==
  Pilotní singl připravovaného alba britské trojice Above & Beyond sází na jistotu v podobě, pro někoho trochu uječené, Zoë Johnston. Osvědčená spolupráce, takže proč měnit něco, když to funguje. Osobně s tím to singlem nemám problém, nabízí solidní, sice trochu pop-trancík, ale na dnešní poměry stále nadprůměr. Bál jsem se trousovin, vrzovin, které teď na Anjunabeats vychází, ale po tomto kousku nemám problém se na album i trochu těšit.

  Super8 & Tab feat. Julie Thompson – Let Go
  Super osmičce a Tabovi vyšlo nedávno celkem povedené album Unified, na kterém se nachází mimojiné současný aktuální singl Let Go, který nazpívala Julie Thompson. Musím říci, že origoš verze je zdaleka nejlepší. Remixy vytvořili Juventa (house vrzanice), Andy Duguid (trouse vrzanice) nebo asi nejlepší remix Going Deeper, který se nese v deep housovém, pomale houpavém rytmu.

  Cosmic Gate & Kristina Antuna – Alone (Maor Levi Remix)
  Hodně provařený si asi většina z vás řeknete, když ale Maor Levi překvapivě Alone udělal do docela poslouchatelné verze. To nemění nic na faktu, že Start To Feel je album spíše špatné, než dobré.

  Susana & Tenishia – Never Let You Down
  Maltská dvojice, a bohyně vokál trancu? Jde to vůbec dohromady? No, já říkám, že jde. Susana vyplodila zase další majstrštyk, a ani “Teniša” se nemá za co stydět. Sound poplatný současné Armada produkci je sice slyšet, ale kvůli Susaně jim to i odpustíte. Dokonce se mi zdá, že se právě tihle producenti lehce odprostili od trousových vrzanic, a nabídli spíše sázku na klasický progressive trance. Opatrný palec hore.

  Dennis Sheperd & Sylvia Tosun – We Are
  Dennis Sheperd je takový ten typ producenta, co přispěchá s nějakou vokálistkou, která je teď hodně v kurzu. Třeba Sylvia Tosun, která proslula spoluprácí s Alexem M.O.R.P.H.em. No, tak nic. We Are je spíše nuda, i když se v něm nešetří breakbeatem – tedy stylem, který už je téměř zapomenut.

  Ferry Tayle & Ludovic H feat. Sarah Shields – The Most Important Things (Cold Rush Remix)
  Zatímco původní verze je typická na Ferryho, mě se osobně spíše zalíbil progresivně orientovaný remix od Cold Rush. Sarah se činí, ko-producent Ludovic H  je, stejně jako Ferry, z Francie, takže rozhodně nejde o nijak špatnou tvorbu.

  Roger Shah pres. Sunlounger & Jes – Glitter And Gold (Denis Sender Remix)
  Sunlounger je vedlejší projekt Rogera Shaha. Jeho Magic Island alba jsou pravidelně vyhledávnou základnou balearic trancu, který bohužel i v dnešní době podléhá módní značce s názvem trouse. Naštěstí se občas vyskytnou parádní remixy, jako právě tento od Denise Sendera, který k tracku Glitter and Gold dodal ten správně pure trance-balearic feeling. A Jes pořád fajnová kočanda.

  Armin van Buuren – Hystereo (ID Uplifting Mix)
  Zatím netušíme, kdo tento remix připravil, ale s upliftovým feelingem vyřvávačky Hystereo se nesetkáváme příliš často. I když styl se místy podobá Rayelovi, nevěřím, že by tomu dodal 138 kopanec.

  Heatbeat & Avenue One feat. Jaren – Left Standing
  Nové album Heatbeat je jedním slovem – sračka. Naštěstí se mezi tou tunou odpadků válí docela podivudně dobrý kus trancu. Ano, jde o spolupráci s Avenue One a Jaren. Track Left Standing je prostě nadprůměr, co teď Heatbeat tvoří.

  The Thrillseekers – Find You
  Další z řady povedených trancových petelic od projektu The Thrillseekers. Find You se nese spíše v pure trance rovině, a dává radost z poslechu. Zajímavě ztvárněný track s decentními vokály a nesmírně oldskůlově přitažlivým breakdownem je přesně to, co k podzimní náladě potřebujete.

  Plumb – Need You Know (How Many Times) (Bryan Kearney Remix)
  Plumb, ano ta pani, kterou světu EDM představil PvD na svém Evolution, vydává celkem čině hudbu jako na běžícím pásu. Její poslední singl Need You Know se rozhodl remixovat světuznalý Bryan Kearney, který podniknul na svém pražském Transmission zastavení celkem slušnou rychtu. I tento track zahrál. Ačkoli jde spíše o uplift-tech sázku na jistotu, tedy žádné psýčkové šílenství se nekoná, jde o velice zdařilý převod původně popového songu do EDM provedení.

  Solarstone – Shield (part I)
  Na výběrové kompilačce Pure trance vol. 3 se nachází i jeden křišťálový pure trance klenot s názvem Shield part I, který vybrousil k obrazu Pure trancu, jeho autor a velký zastánce, Solarstone. Krása!

  Sied van Riel & Standerwick – In a Perfect World (Solarstone Pure Mix)
  Soláč mě sice na TM docela zklamal, ale jeho výběr Pure trance vol.3 je našlapaný peckami. První placku mixoval Rich, druhou si vzal na starost Bryan Kearney. Na Soláčově placce se tak objevují výkvěty v pure mixech. Jedním z nich je výtečný In a Perfect World.

  Sean Tyas & Giuseppe Ottavianni – Plan B
  Máte také záložní plán Bé? Ještě ne? Tak si alespoň poslechněte nový singl od Pepíčka a Šóna. Ten dodal typickou hutnou basovou linku, do které nacpal Ottaviani ráznou melodii, i když jde spíše o drsnější výlet, který na labelu On Air vychází. Na druhou stranu náznaky na předchozí Magenta album tady taky najdete.

  Fred Baker – Rebirth (Adam Ellis Remix)
  Prastarý track Rebirth se rozhodl omladit do současného tech soundu i britský talent Adam Ellis. Jeho verze nepostrádá rozhodně náboj a i když původní track je asi “da best”, i Ellisova verze má co nabídnout.

  http://www.beatport.com/track/rebirth-adam-ellis-remix-edit/5913972

  Fady & Mina feat. Romi Cage – Don’t Wait == TIP OF THE MONTH ==
  Vezměte si Alíky a vohulte je na stopadesát procent. Takoví jsou jejich druhé mladší já – mladíci z Káhiry Fady & Mina. Nový singl je vokálový, pozvali si na něj neznámou Romi Cage, která se rozhodně nenechá zahambit, a společně na nikoho nebudou čekat. Takže nastupujeme vážení.

  Ben Nicky & Thomas Mengel feat. Sue McLaren – Heart Go == TIP OF THE MONTH ==
  Label Vandit je v poslední době ukázkovým příkladem, jak se vrátit do podvědomí trancerů. Kdysi téměř zaniklý label, který zfúzoval do všemocné Armady se opět nenápadně začíná vracet zpět. A kromě tuny nudných vrzanic se můžeme těšit i na Bena Nickyho, který se tu se zakladatelem Vanditu – Paulem Van Dykem, objeví v Praze. Jeho současný singl Heart Go sází na geniální hlas Sue McLaren. A taky možná okatě kopíruje styl Simona Pattersona, ale to mi teda rozhodně moc nevadí, protože jde o pořádný tech-psy kopanec.

  Ahmed Romel & Hazem Beltagui – Nihavent
  Také další trochu upliftová sázka na jistotu. Nihavent prolétlo nedávno ASOTem a sklidilo velké úspěchy. Aby ne, když Romela podpořil i Arminův chráněnec Beltagui. Nihavent je magický název, který musíte v tomto songu naposlouchat do začátku do konce, protože decentní vokály, i všudypřítomná tajuplnost vás nepustí. Ostatně arabské motivy se prolínají celým trackem, a mě dokážou pořád fascinovat.

  Mark Sherry & Dr. Willis – Here Come The Drums
  Jeden z mnoha rychtářů, kteří trance dělají ještě poctivě, je i Mark Sherry. Ten se po hlavě vrhnul na hardtrancovou rubanici Here Come The Drums, která se fakt nikoho a ničeho nebojí.

  The Noble Six & Chris Metcalfe – Ocean Avenue == TIP OF THE MONTH ==
  Překrásná jízda upliftovou melodií. To je Ocean Avenue, který pohladí na srdci. Jeden z top tracků letošního roku, alespoň pro mě to tak je. Nesmírně dokonalý, poctivý kus práce, který musí každého trancového fanouška prostě dojmout až k slzám.

  Bobina – Winter (Simon O’Shine Remix)
  Ačkoliv je Winter celkem prověřená sázka na jistotu od Bobiny, tak nějak nikoho ani nemůže překvapit. Aby ne, jde spíše o typický vrzavý Bobina zvuk. Musíte si vzít někoho, kdo je expertem na melodie a zaručený mistr na emoce. Winter v remixu od polského producenta Simona O’Shinea totiž ctí původní Bobina melodii, a navíc dodává další přidanou hodnotu – dojemnost, která citlivější jedince může rozplakat. Radostí, nebo vzpomínkou?

  Orkidea – Purity (Sneijder Remix) == RYCHTA MĚSÍCE ==
  A jdeme do psýčka trošku. Cvičme v rytme, aneb deep progresivní přemýšlivou Purity od Orkidey si trošku obohatíme panem Šnajdrem. Jeho tvorba je v poslední době podobná jako jeho kamarádů z ringu. Tech, až psy trance rubanice. Ani tento remix není jiný a z Purity dělá tak trošku něco jiného. Ale rozhodně hodně přitažlivého.

  Gai Barone – Mr. Slade (Solarstone Pure Mix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Remix měsíce to tentokrát dostal po dlouhé době zase Soláč. Jeho Pure mix k Mr. Slade od Gai Barone je totiž ukázkovým příkladem pure trancu jako takového.

  Coldplay – O (Jochen Miller & First State Bootleg)  == SHIT OF THE MONTH ==
  Já vám nevím. Nová deska Ghost Stories od Coldplay je super, stejně tak jako track “O”. Nicméně spolupráce s Millerem a First State na podobě tohoto singlu v bootleg podobě mě nijak nerozjásala. Spíše naopak. Navíc není ani nijak objevná. Breakdown zůstal skoro nepozměnen, a do toho přidáme motorovky a jiné vrzavé objekty.

  Napsat komentář

  Informace

  09. 11. 2014, 12:25


 • Nejnovější příspěvky

 • loading…


 •