• Příručka Trancera 70

  Vítejte v závěrečném měsíci. V měsíci, kdy nepravidelně zamrzají troleje, ale pravidelně přichází také různé bilancování právě končícího roku – 2014. Ani letos nebudeme pozadu, a také se zúčastníme vyhlášení BESTofky letošního roku. Aneb Příručka Trancera Best Of 2014. Jako obvykle bude rozdělena do dvou částí. V té první se dozvíte jména nejlepších umělců, DJs, producentů, akce roku a mnoho dalšího z pozice a hodnocení redaktora Příručky. Druhé části BEST ofky se můžete ale zúčastnit také vy – čtenáři. Jak to udělat? To se dozvíte na této stránce. Zkráceně – pošlete 20 vašich nejoblíbenějších tracků letošního roku. Nemusí to být podle pořadí, stačí jen dvacet hitů, které, podle Vás, udělaly tento rok trancově lepší. Na vaše hlasy se budu těšit stylově do 24.12. 2014 do 12:00. Vyhlášení potom proběhne mezi svátky a Silvestrem. Dozvíte se dvacet největších trancovek letošního roku, a pořadí si sestavíte právě vy. Ještě jednou, všechny podmínky, i to, jak zahlasovat, se dozvíte na této stránce. A teď už várka nových hitovek, které se urodily v počítačích producentů.

  IRA & Ana Criado – help me find == TIP OF THE MONTH ==
  Andulka Krajdou je činná holka, která je poslední dobou skutečně na roztrhání. Teď se objevil její vynikající, zastřený hlas na nové produkci ukrajinského progressive projektu IRA. Zaslouží se říci, že jde o velmi kvalitní pure progresivní práci, jakou umí východní Evropa vysoce nadprůměrně.

  Tenishia & Somna feat. Michele C – Show Me A New World
  Tenišovci jsou prostě dítka, které si matka Armada řádně opečovává. Novinka se nese v progresivním stylu a spolupracoval  na ní ještě, v současnosti hodně oblíbené jméno, Somna, a vokálově přispěla Michel C. Neurazí, příliš nenadchne.

  Shogun – Laputa
  Již zanedlouho vychází americkému DJs, původem z Číny, první autorské album. Jednu chvíli to sice vypadalo, že se ztratil z doslechu, ale vrátil se se vší poctou do ASOTu, i k posluchačům. Nejdříve jeho rozpustilý Dragon, s vokálovou podporou od Adary, ale mnohem větší pecka, která si tak trochu hraje na Andrewa Rayela nmb. 2 – Laputa. Podpora je od samotné mocné Armady, která nový singl mohutně podporuje, stejně tak jako Armin Van Buuren, který si tento singl vydal na jeho vlastním labelu Armind.

  Andrew Rayel & Sylvia Tosun – There Are no words
  A když jsme u toho Rayela, tak se na něj nemůžeme vykašlat, a musíme ukázat, že i on umí stále (stejně) dobře. No, někdo sice bude provokovat a brblat, že je to stejná kopírka, ale zdá se, že u posluchačů notně boduje. V souvislosti s novým singlem There Are No Words, který nazpívala velebená Sylvia Tosun, se musíme také zmínit o novém albu Find Your Harmony 2015, což je vlastně zremasterovaná verze stejnojmenného alba, které vyšlo loni, doplněné o pár nových singlů.

  Denis Kenzo & Kimberly Hale – find the light
  V houpavém, progressive stylu ještě nějaký chvilku zůstaneme. Velečinný producent je ten Denis Kenzo. Neustále vydává nové a nové singly, které se rychlostí spíše zaobírají v pomalém 130- stylu. Find the light je pecka, která navozuje svojí chmurnou atmosférou současné počasí.

  Armin van Buuren – Together (In A State of Trance) (#ASOT700 Anthem)
  Jo, máte pravdu, on to opravdu vydal. Kdo? No přece Armin. Vydal hymnu ke své show ASOT, která na začátku roku 2015 bude slavit své 700 sté vydání. K tomu se přece hodí hymna, která se mi tak nějak prostě nelíbí, a tak nějak mě nebaví. Příliš zabzučeno, zbytečně moc úliteb současnému modnímu stylu zvaný trouse, a tak nějak si ale říkám, že to bohužel bude zase pecka, která bude trhat rodidla na tanečních parketech.

  Lana Del Rey – Old Money (Bobina Remix)
  Motivy a songy od severské Lany Del Rey jsou v trancovém podání dosti vděčné téma. No, tak určitěěě, si řekl Bobina, a rozhodl se, že si taky přidá svou do mlýna. Nemůžeme říci, že by se nám to nelíbilo, protože Old Money je srdceryvné bolestivé vyznání, a svým způsobem sázka na jistotu. Ale zimomriavky vyvolá řádné i v tomto remixu.

  4 Strings & Katty Heath – Hold In Silence
  4 Strings jsou nezmaři z éry 00′ komerčního trancu, ale přesto se i po tolika letech stále drží, zuby nehty, hlavního proudu. A pořád mě tak nějak baví.

  Markus Schulz feat. Lady V. – winter kills me (Fisherman & hawkins remix)
  Jo, i zástupce Coldharbouru nemůžeme vynechat. Zima zabíjí kde koho, ale Lejdyna Ví to ví nejlépe. A k tomu dvorní Žánové právě tohoto chladného vydavatelství. Proč ne?

  Hazem Beltagui – Hyperion
  Nové vydavatelství FSOE Excelsior, které se od mateřského FSOE nedávno odštěpilo se hodně rozjelo. Začalo sice slibně, kvalitní pure progresivní kousky, ale poslední dobou se na něm začaly nenápadně objevovat věci, které se o původního záměru trochu odlišují. Naštěstí Hazem Beltagui má ještě rozum a plodí klasicistní Armada kousky, jako třeba Hyperion.

  Somna & Jennifer Rene – Because You’re Here (Johann Stone Remix)
  Ještě jedna trochu ubzučená věcička z dílny progresivce Somny. Novinku zremixoval Johan Stone a přidal tomu trochu koule. Jennifer je kostička, a kromě toho opravdu umí zpívat. Jen mi ten track přijde nějakým zvláštním způsobem komerční. Vůbec bych se nedivil, kdyby ho začali hrát v rádiu (smích). Prostě asi toho mám už dost 🙂

  Dennis Sheperd feat. Chloe Langley – Bring You Home (Ronski Speed Remix) == TIP OF THE MONTH ==
  Největší překvapení není singl od Šeprda, ale to, že Ronski Speed změnil styl, ve kterém tvoří, a místo progressivu, se zaměřil na upliftové partie trancu. A to mě trochu šokovalo, ale na druhou stranu musím říct, že mi taková milá překvapení vůbec nevadí. Bring You Home je v jeho remixu opravdovou trancovou nádherou, kterou nemůžu přestat poslouchat.

  Dash Berlin feat. Roxanne Emery – Shelter (Photographer Remix)
  Dash Berlin válí se svým aktuálním singlem Shelter, a na něj si připravil potichu remích Photographer. Jenže Dash se o tomto velmi úspěšném remixu vůbec nezmiňuje, nepromuje ho, nikde o něm na jeho FB stránkách není řeč. Je to trochu podivné, protože Shelter nezní v této verzi tak hnusně, a dokonce je v ASOTu velmi populární. Mno, tak uvidíme, jak to ve skutečnosti je.

  Reorder & Sue mclaren – hands of time
  Slovenský producent Tibor Tomečko v současnosti prožívá zářný vrchol kariéry. Produkuje hudbu o sto šest, neustále ho hrajou v ASOtech. Mě jeho produkce baví, ale z přehršle poslední doby bych vypíchl asi tu jednu pohodovou vokálovku s oblíbenou Sue McLaren.

  Dreamy – those sudden feelings (ahmed romel remix)
  Egyptský trance rádi opravdu máme, a tak nás baví i aktuální žhavá produkce z pod pyramid. Projekt Dreamy v remixu od Ahmeda je prostě božským 138 upliftem, který v dnešní zabzučené době skutečně potěší.

  Peter Santos – Under The Same Sky (Aly & Fila Remix)
  Vydavatelství Go On Air také nespí. Producent Peter Santos na něm vydal třeba pecku Under The Same Sky. Původní melodickou pecku okořenili svými typickými zvuky Aly & Fila a zase je to něco, pro co stojí žít a poslouchat trance music. Prostě vydatná porce kvalitních beatů a nádherných melodií.

  daren porter & ferry tayle – Neptune’s Siren (Neos & TranceEye Remix) == TIP OF THE MONTH ==
  Neptunovy sirény jsou sice už nějaký ten pátek staré, ale proč se k úspěšné produkci ještě nevrátit. Tak se rozhodlo polské Trancové očíčko a spolu s kámošem Neosem společně  vytvořili naprosto famozní poctu uplift trancu s neskutečně catchy breakdownem. Děkujeme!

  Allen & Envy ft. Jess Morgan – The Heart That Never Sleeps (Amir Hussain Remix)
  A v rychlých beatech budeme pokračovat. Jedna klasická upliftová produkce z dílny kámošů Allena a Envyho v remixovém podání Amira Hussaina je prostě božská. Mimochodem nevypadá to, že by úspěšná producentská společnost Allen & Envy měla skončit. Ti to totiž rozjeli fakt ve velkým.

  RAM – Clockwork Orange
  DJ Ram prý kutí následovníka kultovní Ramelie, a opět to má být track se Susanou. Ještě než nám pomalu odhalované střípky mozaiky ukáže v plné parádě, dáme si jeho aktuální singl Clockwork Orange. Ten totiž čerpá z nesmrtelného motivu od Deadmau5e, a v upliftovém podání zní překvapivě mnohem depresivněji.

  Mohamed Ragab feat. Eli – Passionflower (ReOrder Remix)
  Květina vášně je velice slibný track, a na vydavatelství FSOE Excelsior je hodně velkým releasem. Aby ne, vydal jí guru tohoto labelu Mohamed Ragab. No, a ještě větší koule tomu dodává Reorderův remix, který je zase prostě božský.

  Ron Hagen & A.R.D.I. and Sarah Lynn – Gold In The Sky (Signum Remix)
  Tisíce kolaborací jsou v dnešní době něco naprosto normálního. A tak Ron Hagen aka Signum představil nový singl s vokálovou podporou Sarah Lynn. A nikdo jiný, než samotný Ron, tentokrát v nicku projektu Signum, se nemohl ujmout remixu. Mno, já nevím, poslední dobou mi přijdou všechny produkce takové depresivní, a jiné to není ani u tohoto singlu.

  Simon Patterson – Whites Of Her Eyes
  Armin tento singl představil s velkou pompou v ASOTu, ale překvapivě se nesetkal s tak velkým ohlasem. Všichni asi čekali psy rychtu, a ve skutečnosti jde o víceméně klasický návrat do řádně olajnového Patterson tech trancu, jen s drobnými prvky psýčka.

  Jordan Suckley – Elation (Joint Operation Centre Remix)
  Ještě před spaním si musíte dát tuhletu dark rychtičku od temného alterega Johna O’Callaghana. Teda ten to v podání Join Operation Center zremixoval. Původní verzi Elation obstaral Jordan Suckley, a už to je náhul jako prase. Takže palec hore.

  Ben Nicky & Standerwick – Drop == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Label Vandit přiveze již příští pátek do Prahy veleúspěšný koncept Vandit Nights, ve kterém bude hlavní hvězdou Paul Van Dyk. Bena Nickyho ovšem uvidíme také, tak se těšíme, že zmasakruje místní obyvatelstvo. Ben Nicky si totiž poslední dobou začíná hrát s psy prvky, tak možná čekáme změnu stylu, a kdoví, třeba nás úplně rozstřílí. Každopádně nás jeho počínání řádně zajímá.

  Armin van Buuren – Hystereo (Wach Remix)
  Že je to nějaká zremixovaná Hysterka, to už jsme věděli na Arminově nešťastném vystoupení v Ostravě. Jenže ID remixér byl zatím tajemný jak Hrad v Karpatech. Armin roušku tajemství odhalil včera v ASOTu a hned jsme věděli, že jde o projekt Wach. Upřímně musíme říct, že Hystereo dostalo svojí 138+ podobu pro závěrečné části Arminových setů, kterými tutově zbourá všechny lidi na parketu. Nevadí mi to, i když k uplift remixu bych se postavil asi ještě o mnoho odvážněji. Je to spíš sázka na jistotu.

  Flynn & Denton feat. Audrey Gallagher – Say My Name (Alex M.O.R.P.H. Remix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Už trochu fousatá skladba, která má na zádech nějaký ten týden, ale poslední dobou prošla opět rekonstrukcí a obnovou. Vyšly totiž remixové balíčky a nachází se na něm třeba tento luxusní, vychrochtaný remix od Alexe Morfíka. A pozor, je to dlouhý přes devět minut, což je v dnešní době malý zázrak. A Alex tenhle klenot hrál i na TM jako premiéru.

  Ferry Corsten – Pogo (Faruk Sabanci’s Dirty Rock Remix) == SHIT OF THE MONTH ==
  Tak upřímně, už za původní verzi Poga bych Corstena vypískal, ale v remixu od Faruka bych na ně všechny poslal rozčilené pogující punkery, aby jim trochu přičísli ty jejich číra. Tohle je hnus na entou. Na co si to jako hrajeme? Na pankáče, kteří jedou v rytmu W&W? Odpadek roku.

  https://soundcloud.com/faruksabanci/pogofs

  Ronski Speed & Ana Criado – Deep Devine == BACK TO THE HISTORY ==
  Návrat do roku asi 2007, do doby, kdy jsme Anu Criado teprve objevovali. Do doby, kdy jsem Deep Devine totálně zbožňoval.

  Napsat komentář

  Informace

  05. 12. 2014, 12:27


 • Nejnovější příspěvky

 •