• Příručka Trancera 71

  Dobrý den, hezký den. Tak nám ta pauza trvala o něco delší dobu, než jste vy, i já čekali. Ano, starý web se nám takřka rozpadnul, a jeho kompletní rekonstrukce byla trochu náročnější, než se původně čekalo. Vše je ale zdárně u konce, redaktoři se teď začínají učit psát v novém editoru, takže než se vychytají všecny mouchy, budete muset omluvit případné bugy. Nicméně odteď se Příručka Trancera vrací do svého pravidelného slotu, vždy první týden v měsíci a proto jsem se i já rozhodl, že oslavím nový web Příručkou, která po pauze má číslo 71. Čekejte vždy tipy i remixy měsíce, a samozřejmě i nějaké ty hrůzy + návrat do hudební historie. Jdeme na to!

   

  RAM & Susana – Someone Like You
  DJ RAM je ve světe trancu známý především díky dojemné RAMelii, kterou složil jako poctu své tragicky zesnulé manželce Amelii. Nicméně teď pustil do světa následovníka kultovní RAMelie. Popravdě mi to přijde značně ukňourané, Susana má sice skvělý hlas, ale náboj RAMelie to trochu ztratilo. Že by za to mohl hlavně sáhodlouhý breakdown? Uvidíme, každopádně jsem zvědavý, jestli tuto novinku zahraje RAM v b2b setu se Siedem na sobotní Transfůzi 🙂

   

  Paul van Dyk & Michael Tsukerman feat. Patrick Droney – What We’re Livin For
  Paul van Dyk je šílenec. Hodlá vydat po x letech výběrovou kompilaci Politics of Dancing vol. 3. Na ní mě zaujalo to, že tam umístil řadu svých nových singlů. Je vidět, že se po létech útlumu zase vrací do předních řad, o čemž svědčí účast na řadě gigs a akcí. Za druhé bych chtěl vyzdvihnout to, že se nebojí jít do řady kolaborací a tak z jeho rukou vychazí upliftovky i trousovky. Jednou z těch “moderních” variací je spojení s německým producentem Michaelem Tsukermanem a s vokály Patricka Droneyho.

   

  Dennis Sheperd feat. Christina Novelli – Starlight
  No, já vám přátelé nevím. Progressivně laděné Starlight mě popravdě nijak neuchvátilo, a to, že hlas tomuto modernímu tracku dodala božská Christina není důvod pro to, abych to nějak více poslouchal. Kromě hlasu je tato vrzanice spíš nudná šeď.

   

  Ruben De Ronde feat. Victoria Ray – Dreams Come True (DRYM Remix)
  Dobře si zapamujte projekt DRYM. Ještě o něm totiž uslyšíme. Jeho remixy totiž jsou opravdovou lahůdkou pro progressive house orientované uši. Nejde o žádné trousové rubanice, kterých je dneska všude mraky, nýbrž o poctivý houpavý proggy house, který má k melodičnosti trancu velice blízko. A důvod o to víc, abych do svého Winamp playlistu zařadil ghost producenta boha Armina – Rubena De Ronda. Příjemný poslechový song.

   

  Bestie Larkin pres. Larke – Robot Poetry
  Betsie Larkin, známá americká trance vokálistka, rozjíždí svůj vlastní trancový projekt Larke. Jeho prvotinou je (!) instrumentální pecka Robot Poetry, na kterém se podílela ona sama. Jde o upliftově – tech zaměřenou lahůdku, která potěší, i když mám takové pochyby, že jí s tím vydatně pomáhali ghostproducenti. Betsie se rozhodla, že už přestane být jen zaškatulkovanou holkou, co zpívá těm producentům, ale že se vrhne na vlastní DJing a producírování hudby. Prvotina Robot Poetry je zajímavým vstupem do tohoto nelehkého světa. Držme palce.

   

  Giuseppe Ottaviani & Jennifer Rene – Lean on Me
  Pepča z Itálie se v sobotu také zastaví  na dojemným rozloučením s edicí Trancefusion, a to spolu s jeho kámošem Solarstonem aka projektem Pure NRG. Mezitím nám masíruje novým singlem s Jennifer Rene – Lean On Me, a prý se kutí další autorské album. Jsem zvědavý, jestli nám nabídne druhou Magentu. Zatím z ukázky můžu říci, že se neodchýlil od svého typického rukopisu ani o píď.

   

  Craig Connely & Dan Thompson – Welcome To Earth
  Spojení upliftéra a trousera? Co to vyvede? Nojo, přece moderní úpravu ve stylu alá Jorna Van Deynhovena. Je to takový zvláštní hybrid, který se začíná objevovat čím dál více. Trouseři tam mají to svoje dududu a přitom se track pohybuje kolem 136 BPM, tedy tempa, které začínají uznávat upliftéři. Že by nová fúze trancu? Zkuste to.

   

  Pure NRG – Pump Up The NRG == TIP OF THE MONTH ==
  Napjatě očekávaná ukázka prvního singlu společného dítka Giuseppe Ottavianiho a Solarstone – projektu Pure NRG je naprostý luxus, totální retro a přitom obsahuje tech i psy trance prvky. Zároveň nám starším dává vzpomenout na dravou energii eurodancu z devadesátek. Za mě tedy velký lajk a těším se, až to tady v sobotu rozbalí v Průmyslovém paláci.

   

  Simon Patterson feat. Matt Adey – Time Stood Still
  Ano, také Psajmůn dokazuje, že je stále s námi, a že je nutné s ním počítat. I když je jeho nový singl až příliš nápadný jeho loňské hitovce Dissolve, nám to nevadí, protože tento styl nás prostě baví. Vokálista Matt Adey je známý z britské nezávislé scény, a jeho podání dodává tracku až mystický nádech.

   

  Aly & Fila feat. Roxanne Emery – Shine (Club Mix)
  Tak jsme se konečně dočkali. Když na festivalu ASOT ukázali alíci jejich novinkový singl s Roxanne Emery – Shine, bylo jasno, že se všichni zase strháme. Nedávno vyšla řádně oroštovaná klubová verze, která sice malinko potlačuje vokál (což je ale u klubové verze jasné, a s čím je nutno počítat), ale na druhou stranu rozpoutá pravé trance šílenství. Kdo by si chtěl poslechnout pohodovou verzi a trochu si zrelaxova, nechť sáhne pro Chillout verzi. Ostatně Roxanne Emery je nyní stoupající hvězdičkou na vokálovém poli a již brzy nahradí profláklou Christinu Novelli. Dodejme, že Roxanne je mladší ségrou Garetha, jehož uplift house poslední dobou nesnášíme 🙂

   

  Hans Zimmer – S.T.A.Y (Madis Remix)
  Hanzík Zimmerů neskutečně zabodoval povedeným soundtrackem k Nolanovu filmu Interstellar. Hlavní motiv STAY překopal progressive house projekt Madison a dodal mu další úroveň zasněnosti a melodičnosti.

   

  Paul van Dyk feat. Sue McLaren – Lights = FUTURE FAVOURITE ==
  Jakoby to vypadalo na velký letošní comeback mistra Paula Van Dyků. Na Ultra Music Festivalu sice představil set, ze kterého šla hlava kolem, kdy míchal tech rubanice spolu s trousovými shitkami, ale celkově se o něm začalo hodně mluvit. Lights je luxusní lehce upliftově orientovaná věcička, ke kterému přidává vokály Sue McLaren. A mám takové tajné tušení, že by z toho mohla být parádní hit pro měsíce příští. A retro jak blázen. Další důvod proč sledovat výběrovou kompilaci Politics of Dancing vol. 3.

   

  Robert Nickson pres. Re:Locate feat. Neev Kennedy – Not Made To Break == TIP OF THE MONTH ==
  Robert Nickson spolu s projektem R:Loceate a božskou Neev Kennedy představují neskutečně paradní track, který se veze na pomezí mezi upliftem a tech trancem. Co nás zaujme na první poslech je energická basová linka, taková, kterou dneska už skoro neslyšíme v té nekonečné šedi nudných sterilních upliftovek, kterými nás zásobují projekty jako A&Z nebo Kaimo K od RazNitzana a jemu podobných labelů. Když se pak přidá hlásek Neev, je jasné, že tohle je jeden z těch výrazných releasů, takové nevycházejí každý den. Jen je trochu paradox, že toto vydal také RazNitzan 🙂

   

  John O’Callaghan & Jennifer Rene – Games (The Noble Six Remix)
  Už trochu vousatá skladba Games, která loni docela rulovala, se dočkala po několika měsících další z řady remixových úprav. Tentokrát se remixu ujal projekt The Noble Six. A musím říci, že se drží zuby nehty svého stylu, který  nám ukázal třeba při remixu Tuly od Alíků nebo v jeho tracku Ocean Avenue.

   

  Alex M.O.R.P.H feat. Natalie Gioia – 4Ever (Dub Edit)
  Na výběrové kompilaci Armina Van Buurena – ASOT 2015 se objevil jako novinkový singl pokračování spojení chlupatého řidiče náklaďáků Morfíka s éterickou Natalii Gioia. Výsledkem je track 4Ever. Bohužel, asi ještě nejsou nahrány vokály, takže se dočkáme pouze jen lehkých náznaků. Podle vyjádření Alexe už ale brzy máme čekat i zpívané verze.

   

  A&Z and Flynn & Denton – Scota
  Tenhle release tak trochu paraxodně vyvrací to, co jsem napsal o pár řádků výše. Ano, i přes to množství sterilních upliftovek, co Á a Zetko tvoří, se najdou jisté vyjímky, které potvrzují pravidlo. Jako třeba Scota, jenž je společným dítkem spolu s božskými Flynnem a Dentonem. Melodická linka v energické basové lince mi trochu připomíná některé staré hitovky (ano, lehce mi to připomíná třeba Ballerinu od Whitea). Každopádně zase jeden z těch tracků, které se mi hodně vrývají pod kůži.

   

  Robert Nickson – Spiral 2015
  Původní verze Spirály vyšla již v roce 2006, a tak už bylo načase tomu dodat nový facelift. Omlazená verze pro rok 2015 je klasicky techtrance orientovaná, ale svému staršímu já nedělá rozhodně žádnou ostudu. Melodická linka zůstala hlavně zachována v rozkošném breakdownu a to okolo, to už je jenom aktuální tuc omáčka.

   

   

  Sam Jones – No Angel
  Jasně, v našém ateistickém Česku není místo pro nějaké anděly, a tak je pro nás novinka od mladíka Sama Jonese jako dělaná. No Angel je pořádná tech-psy rubanice, kterou jako když na Damaged labelu najdeš. Není divu, že si promo vzala na starosti samotná mateřská Black Hole Recordings.

   

  Liquid Soul & Zyrus 7 aka Talla 2XLC – The Future (Liquid Soul Remix) == TIP OF THE MONTH ==
  My tyhle rubanice prostě zbožňujeme pořád. I když to někomu už musí přijít stereotypní, my toto nařčení odmítáme. Naprosto božská psy řezničina, která má jen malinko z Tally – především pak z toho melodického Tally, a spoustu z Tekutých dušiček. A verze od nich je parádní.

   

  Coming Soon!!! – BadAss Disco
  Dobrého psýčka prostě není nikdy dost, a tak to tady musí rozbalit také Coming Sooni, kteří se nepáří vůbec s ničím. Na jejich releasech obdivuji především do detailu propracované booklety singlů, které parodují komiksovky a plakáty alá 70tá léta. Jejich nový singl BadAss Disco je humornou poctou starým 70′ disco flákům, které jsou ale zabalené jak jinak než v řádné moderní psytrance úpravě.

   

  REMIX OF THE MONTH
  Paul van Dyk and Roger Shah feat. Daphne Khoo – Louder (Ben Nicky Remix)
  A Pája potřetí. Zatímco originální Louder nese těžký pranýř v podobě totálního uspávače hadů Rogera Shaha, existuje pro nás i o něco veselejší verze z pera rychtáře Bena Nickyho. Ten totiž vytáhl z tracku to nejlepší (vokál a trochu melodii), a celé to brutálně ohulil na stočtyřicítku a výsledkem je luxusní řezanice. Ne nadarmo se v kuloárech šeptá, že Vandit se začíná rodit z popela.

   

  PEKLO MĚSÍCE
  Andrew Rayel feat. Jonny Rose – Daylight
  Ach jo. Takhle to končí, když dáte kdysi velkému talentovi labelu Armada Music, hodně slávy, velké peníze a čich na ještě více peněz. Výsledkem je kinderhouse trápení, jenž se nedá poslouchat. Takhle vypadá poprava jednoho schopného pianisty v přímém přenosu.

  SHIT OF THE MONTH
  Darude – Sandstorm (Mark Sixma Remix)
  Takže prosimvás, všichni, kdo jdete v sobotu na Trancefusion, nechoďte od osmi na main stage a radši se někde opijte. Bude to pro všechny lepší.

   

  BACK TO THE HISTORY
  Wubble U – Petal 7
  Legendární party pecka z doby dávno minulé, kdy elektronické hudbě kralovali britští kluboví pioníři Petal 7.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   Simír

   Duben 2, 2015 v 7:59 pm

   K té hitovce RAM & Susana – Someone Like You tak by mě docela zajímalo co zahrál za verzi na ASOT 700 live v Utrechtu. Protože to byla rozhodně nadupanější, trancovější a prostě daleko lepší verze, než je samotnej originál. Přesně jak píšeš, je spíš takovej ukňouranej, takovej utahanje, nemá tu trancovou energickou nálož 🙂 Ale ta verze z Utrechtu to je jiná…

   Odpovědět

  Informace

  02. 04. 2015, 16:57


 • Nejnovější příspěvky

 •