• Příručka trancera 73

  Měsíc uplynul jako voda a před námi jsou letní pohodové dny plné slunce. I Příručka, ačkoliv se trochu opozdila, nesmí zůstat pozadu a přináší vám trancové štěstí do vašich duší. No, tak dost bylo radosti, příště asi méně drog a my se můžeme vrhnout po hlavě do nové várky music, která se za ten měsíc urodila, nebo se v brzkých týdnech urodí. Hezky se usaďte a jdeme na to!

  Šok měsíce: Zemřel Zdeněk Masopust, zakladatel BTL Agency. Minulý týden nás náhle opustil nejlepší dance/trance promoter, který se kdy v Česku urodil. Přinesl do našich srdcí spoustu radosti, edici Trancefusion, na které se v rodinné atmosféře setkávali fanoušci trancu z celého světa s DJs a producenty, kteří účastí na Trancefusion vytvořili jedinečný koncept, který ve světě neměl obdoby. Jeho nečekaná smrt tak šokovala řadu lidí, kteří mají co dočinění s trancem. Snad se na nás pan Masopust dívá tam seshora a my mu “tam” posíláme jednu andělskou…

  Událost měsíce:

  Ferry Corsten pres. Gouryella – Anahera
  Padlo to naprosto nečekaně. Ferry oznámil návrat retro projektu Gouryella, který tehdy vydával ještě spolu s kamarádem Tiëstem. Tiësto sice od Gouryelly po nesmrtelné Walhalle a Tenshi odešel, ale samotný Ferry vydal ještě Ligayu a pak projekt zastavil. Neméně teď,  po 13 letech, se vrací v plné síle track Anahera, která obsahuje přesně tu esenci, díky které jsme si trance zamilovali. Ať už to bude jen jeden singl, který Corsten na znovuzrozené Gouryelle chce vydat, je to jedno. Anahera budí pozornost u většiny producentů po celém světě, včetně Armina, a jeho ASOTu, protože titul Future Favourite Anahera právě urvala.

  Jean Michel Jarre & Tangerine Dream – Zero Gravity (Above & Beyond Remix)
  Nemusíte je mít rádi, ale vězte, že kamkoliv zavítáte, na kteroukoliv párty, určitě tam uslyšíte tento track. Přinesl totiž jedno z neskutečných spojení klasického elektronického světa s tím současným. Legenda elektronické hudby – francouzský kult s názvem Jean-Michel Jarre i ve svých šestašedesáti totiž dokazuje, že umí ještě říci hodně současné generaci producentů. Spolu s projektem Tangerine Dream vydal track Zero Gravity a oslovil britské trio Above & Beyond, aby mu pomohlo tento track prodat i mladé generaci EDMloverů. A jak se řeklo, tak se udělalo. Agresivní nájezd Tangerine Dream spolu s Michelovými variacemi alá Oxygen 6 okořeněné Abováckou melodičností…

  JES, Shant & Clint Maximus  – Hold On (Fatum Remix)
  Ještě jedna vrzanice na úvod, aby si tu zase někdo neřekl, že jsem nějakej fašista, co nedává prostor progresivu. Ano, je to tady. Jeden ze současných zásadních zpívánek, na které je nejlepší hlas JES Brieden. Jinak asi nic.

  Gareth Emery – Huracan (Ben Gold Remix)
  Známý uplift houser, který svým stylem neví, jestli se pohybovat na hranici šíleného EDM bigroomu, popu, či se stále ještě věnovat trancu, přidal novinkový singl Huracan. Ten okořenil hlavní Garuda “žán” Ben Gold. Sami nevíme, jestli vydává tuto stylovku, vzdáleně se podobající tvorbě Bobiny, na Garudě nebo na Goldrushi. Ono je to totiž jedno, tracku bez nápadu se více pozornosti stejně nepřísluší. Hezký den.

  Ben Gold feat. Eric Lumiere – Hide Your Heart
  A Ben Gold ještě jednou. Tenhle týpek si na Goldrushi teď objednal velkolepou spolupráci s nesmrtelným Ericem Lumierem, který nazpíval legendární bombici pro Filo & Peri – Anthem. I když jsme Lumiera už mohli slyšet i na dalších spoluprácích, v hlavě mi utkvěl jen právě Anthem. Teď se to pokusí změnit i Gold s Hide Your Heart. Tak uvidíme, jako melodická zpívánka to není vůbec blbý a má to celkem nápad.

  Mohamed Ragab & Mino Safy – Meronym
  Na FSOE Excelsior vychází poslední dobou moc pěkné pure progressive trancíky. Zástupcem v něm je společné dítko egyptské omladiny – Meronym. Ten spojuje dohromady vše, co jsme na klasickém progressivu měli rádi. A to, co už dneska, když se progressive řekne, už neslyšíme. Melodii, a přesně to vrzání, které mě baví.

  Lange – Origin
  Pozor, tento track vydal Lange zcela zadarmo, a proto si ho můžete bez obav stáhnout na jeho FB stránkách, kde naleznete odkaz pro stažení. Jinak se jedná o progresivní práci, která obsahuje zajímavé nádechy vokálků, a v breakdownu použije temné prostředky k tomu, aby se dostavila tajemná atmosféra. Velmi zajímavé. Lange takové kousky prostě umí.

  Ramin Djawadi – Game of Thrones Theme (Armin Van Buuren Remix)
  Máte rádi seriál HBO – Hra o Trůny? Tak by vám rozhodně neměl ujít tento remix, pod který se oficiálně podepsal Armin (nebo jeho armáda ghostů). Každopádně se jedná o velmi zajímavě komponovaný remix, který složí dohromady zrychlený hlavní motiv a klasickou verzi této legendární hudební znělky.

  Markus Schulz – Mumbai (Bombay) == VIDEOKLIP ==
  Další z řady Schulzových “městských” názvů jmen, ve kterých vystupoval. Měli jsme tu už Miami, Los Angeles, nebo i Prahu. Teď je na řadě město, které v Indii znamená spoustu lidí, a také chaos.

  Sied Van Riel & Radion6 – Warpdrive
  Warpovou rychlostí se vydáme do nitra galaxie na vlnách Riela a stále populárnějšího projektu Radion6. Čekejte lehce rychlejší progresivní let na kosmické lodi trance, která nápadně vykrádá třeba Nilsena, Rayela tam, kde byli tak před dvěma lety.

  Radion6 & Sarah Lynn – A Desert Rose
  U Radionu ještě zůstaneme, protože se tomuto projektu letošní rok docela daří. Tento nizozemský projekt tvoří jeden člen – Ruud Kretzers a dříve začínal hlavně na Raz Nitzan nebo Black Hole. Dneska se jedná o jeden z pilířů Armádního trancu. Pouštní růže je velmi zpěvný melodický kousek, který táhne nahoru božsky zasněný hlas Sarah Lynn.

  Ronski Speed feat. Lucy Saunders – Calm Before The Storm == VIDEOKLIP ==
  A pomalinku začneme zrychlovat, i když se ještě budeme mírně držet u země. Ještě jednu zpívánku bych vám rád chtěl doporučit. Má jí na svědomí Ronskáč, spolu s Lucy Saunders. Ticho před bouří velmi příjemně navnazuje, i když se už neobejde bez klasických EDM kudrlin dneška.

  Philippe EL Sisi & Sarah Russel – Into The Flame
  Kdysi známý egyptský uplifter, který mě jeden čas hodně bavil, přešel na temnou stranu síly. Notně zpomalil a začal se hrabat v progresivních vodách. Inu, za zlé mu to nesmím mít. Každý producent prostě chce občas vyzkoušet něco nového. Progresivní práce Into The Flame, zpívaná Sarah Russel, je velmi příjemným progresivním trancíkem, který rozhodně neurazí.

  Talla 2XLC – The Spring is My Love == TIP OF THE  MONTH ==
  Píseň s optimistickým názvem, které se hodí pro každého, který nemá rád dlouhou zimu a naopak se raduje z rozkvétajících kytiček a stromečků. A taky pylu :-), prostě song pro alergiky. Talla se s tím nemaže a předvádí další z krasojízd, které se nesou na oldschool vlně. Tentokrát track doplnil i vokály, které přímo volají po nějakém údernickém nářezu.

  Fisher & Sean Tyas – Something is in the Way == FUTURE FAVOURITE ==
  Sean Tyas prý kutí album, prý se o tom ještě nemá říkat, ale je to na dobré cestě. K tomu, aby placku něčím začal, je nejlepší trochu zpomalit a předvádět spíše progliftovou práci. A proto Tyas zvolil za vydatné podpory jeho typických hutných Tyas beatů, vokálovou věc, které pomohla Fisher a musím říci, že se jedná o velice příjemnou petelici, která mě vážně baví. Nenápadně se rozjíždí, ale každou chvílí se track rozvíjí a následně přichází hlas Fisher. Jo, tak tohle by šlo. Natěšenost index level 100

  Dimension – Morgana
  Projekt Dimension byl v podstatě až do vydání tajemného tracku Origami jednou velkou neznámou. Stačilo si na Flashover Records zahrát tak trochu na pana tajemného, a udělala se z h*vna velká věc. Origami nebylo špatné, jen si to hrálo zbytečně na něco, co to nebylo. Aby Dimensionovská vlna neodezněla, bylo potřeba pracovat na značce nadále. Sem tam vydat nějaký Corsten styl, sem tam Gaia styl, a do toho přesně zapadá Morgana. Gaia, ale tak před dvěma, třemi lety. Neurazí.

  Pulser – My Religion (Astuni & Manuel Le Saux Re-Lift)
  Jedna klasika převedená do nové liftingové podoby od Manuela Le Sauxe. My Religion v novém vydání zní v aktuálním 2015 verzi velmi příjemně a velmi aktuálně. Takhle by se měli učit současní producenti.

  Bryn Liedl feat. Bethany Marie – Statues (Bryan Kearney Remix)
  Kerňák tak trochu hazarduje. Nejen, že si tvoří ty svoje zabijácké neopsytrance nálože, ale k tomu si jen tak pro radost vydává i uplift-tech trance vokálovky. Minulý rok na podzim to byla Plumb a její How Many Times, letos je to Bryn Liedl a vokálová paní Bethany Marie. Celý singl Statues vychází na italském Go On Air, a i když  už v originále je to hodně příjemný trancík, teprve verze z Irska má tu správnou šťávu.

  Allen & Envy feat. Katty Heath – I Wasn’t The One (Cold Rush Remix)
  Nesmíme zapomenout ani na klasický trancík od Allen & Envy, kteří nás pravidelně zásobují vokálovkami. Tentokrát si svojí polívčičku přišel ohřát i projekt Cold Rush, který z nevýrazného upliftu udělal tech rubanici.

  Dark Fusion feat. Amy Kickpatrick – Silver Lining
  Jedna uplift-tech jízda s vokálovými nádechy od profláklé Amy Kickpatrick. Nebývá zvykem, že by se v techtrancu objevovaly vokály, Amy je to slibným příkladem, že to jde. Musím říci, že její hlas stačí použít alespoň v breakdownu, a pak se to dá spojit i s úderným technem.

  Paul Miller & Nicole McKenna – This Time Last Year
  Návrativší se syn plochých uplift náloží Paul Miller je plný síly. Nicole McKenna také není ve světě trancu neznámé jméno. A tak tu máme zajímavou vokálovku, která se ale v té přehršli současné vokálové tvorby trochu ztrácí. I když breakdown se příjemně rozjede v energické vyvrcholení.

  Aly & Fila feat. Karim Youssef & May Hassan – In My Mind (UCast Remix)
  Ani v dnešním vydání nemůžou chybět Alíci. Tentokrát jsem pro Vás vybral pecku In My Mind, která otevírala album The Other Shore – In My Mind. Jenže nečekejte žádnou ufňukanou chilloutovku, ale peklíčko v remixu od projektu UCast. To totiž spojilo nejen lahodné beaty spolu s nádhernou melodií od Alíků.

  Sam Jones – Let Loose == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Jedna pekelná rychta přímo z dílny techtrance ďábla Sama Jonese. Let Loose je nálož jako prase, která z vás vystřílí všechnu energii a jedná se o velmi zásadní singl, který vychází na Kearneyho labelu Kearnage. Přidejte si k tomu agresivní přebal singlu, na kterém štěká pěkně nasraný pes, a máte tu jednu techtrancovou rubanici s psytrance prvky.

  Jase Thirlwall – Stand By
  Prostě techtrance jízda se vším všudy. K tomu nemám co dodat.

  Bryan Kearney & Will Rees – Prime Example
  Co nám tu chybělo ještě? No jistě nějaké to psýčko. To si dopřejeme od Bryana Kearneyho a Willa Reese s názvem Prime Example. Celá tato rychtice vychází na míchaném dvojalbu This is… Kearnage vol. 1, které upekli Kearney spolu s Willem Atkinsonem. Ten na druhém disku nabízí aktuální tech rychty, Kearney jede spíše na vlně psy. Každopádně si dávejte u tohoto tracku pozor, ať nedostanete infarkt. Po breakdownu navíc přidávají pánové i prvky z goa trancu.

  Aly & Fila With Aruna – The Other Shore (Solarstone Pure Mix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Do škatulky Remixu měsíce se tentokrát protlačil Solarstone. Ten pán nás nedávno hodně bavil, poslední dobou nás lehce znudil, protože jeho pure mixy začaly být na jedno brdo a tak nějak vyčpělé. Nicméně teď se pořádně držte, protože Pure mix pro Alíkovské The Other Shore je jednou z nejkrásnějších pure verzí, které jsme kdy od něj mohli slyšet. Dokonce se může směle měřit s jeho legendárními kousky jako The Spell apod. Prostě razantní nástup, úchvatný chillout plážový break a skvělý dojezd. Yes. Takhle se to má dělat.

  Andrew Rayel feat. Johnny Rose – Daylight == SHIT OF THE MONTH ==
  Je vidět, co z producentů udělají šustivé dolárky nebo euříčka. Kdysi největší naděje melodického trancu – Andrew Rayel se zpronevěřil a zaprodal hnusnému odpadu s názvem EDM. Jeho Daylight je naprosto nezáživná vokálovka, která se snaží napodobit tvorbu Dash Berlina, Orjana Nilsena a další vlny současných producentů. Popravdě řečeno, Hardwella a jeho Echo uznávám více, než tuhle s prominutím sračku.

  Milan Lieskovsky – Elenya (Introida Mix) == BACK TO THE HISTORY ==
  Jeden z nemála slovenských producentům, kterým se podařilo dostat se až do ASOTu, byl i Milan Lieskovsky. Ten s jeho Elenyií před osmi lety zbořil žebříčky a jako velká voda se stal Future Favourite. Od té doby nevydal už žádný další zásadní track, kterému by se podařilo úspěch Elenye zopakovat.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   Tomáš Vyšinský

   Červen 10, 2015 v 4:26 pm

   Solarstonův remích k The Other Shore jenom chválím… Stejně jako všechny řezničinky.

   Odpovědět

  Informace

  09. 06. 2015, 18:57


 • Nejnovější příspěvky

 •