• Příručka trancera 74

  Léto je tady, a s ním i do běla rozpálená Příručka trancera, kterou můžete s chutí hned okusit. Hned na začátek musím říci, že i když přichází okurková sezona, červen byl nabitý novou music, protože producenti se předháněli v nových singlech, aby měli na fesťácích co hrát. My si dáme jako obvykle aktuální nálož taneční muziky, proletíme se od pomalejších stylů, až k těm nejrychlejším, samosebou i nějaký ten remix a vyhejtíme zase nějakou producentskou tvář. Připravte se, jdeme na to!

  Album měsíce:
  RAM – Forever Love
  os4fE8xNa konci června vyšlo DJ a producentovi RAM, vlastním jménem Ram Boon první producentské album. To nese název Forever Love a RAM jej koncipoval jako placku plnou emocí, které věnoval své tragicky zesnulé manželce. Album je plné typických skladeb, díky kterým RAMa poznáte naprosto jasně. Orchestrálně aranžované styly, mírně upliftový beat a melodicky velmi silně vykresleno. Celkem potěší, i když kdovíjak překvapen jsem nebyl. Okuste na preview.

  SINGL MĚSÍCE:
  Robert Vadney – Man on the Moon
  Ano je to tak! Kdysi velký král gothic trancu, který se před pár lety zbláznil do housu, aby se následně a neúspěšně vrátil zpět ke gothice se nám po nějaké době zase vrací a zase v jiném stylu. Chápu, že v Řecku je krize, takže Robert Vadney dělá co se jen naskytne, ale protentokrát mě velmi mile překvapil.
  Original Mix: Že se Robert dá na psýčko, to by mě ani ve snu nenapadlo, holt je ale jiná doba, a všichni teď blázní po psy trancu, tak proč nepřihodit troškou do mlýna, že? A popravdě se mu tento přístup daří, protože Man on The Moon je úderný, rychlý, klasický psytrance s tajuplnou atmosférou a vokály Roberta. A po breakdownu něco jako náznak gothic trancu. Chtělo by se zvolat: “Král je zpět!”, ale takhle si Roberta a jeho Fallen Angels Symphony vážně nepamatuju. 9,5/10
  Dr. Clarke Remix: Orientální trance, který nedokážu přesně zařadit do nějaké škatulky obsahuje netradičně pojatý beat, který zní děsně oldschoolově a přitom sexy. Do toho asi Doktor zařadil i vysamplované prvky z tracku Laila od Aly & Fila. Zajímavé, ale kule mi to neurvalo. Jen ten beat je sakra super. 7/10
  Vince Aoun Remix: Progresivně pojatá prácička, přesně zaměřená na pure progresive. Tato verze si hraje nejvíc s melodií a poutá posluchače od samého počátku. Velmi pěkné pure vrzání, které jsem už dlouho neslyšel. 8/10
  Všechny verze si můžete poslechnout v tomto mixu:

  PROGRESSIVE:
  Hazem Beltagui feat. Sarah Lynn – Water Runs Dry (Melo Mix)
  Emocionální pecka, která vás donutí si trochu poplakat. Celý track je stylizován velmi smutně, teskně a melancholicky a vůbec je to něco, co by se němělo  poslouchat pořád. Na druhou stranu velmi labilně stylizovaný tracky právě v mixu Melo, je to, kvůli kterému jsem si tento singl velmi zamiloval. Ano, Sarah vokály jsou asi taky tím důvodem, to musím přiznat. Nicméně jeden z progressive kandidátů na track července!

  Morgan Page feat. Lissie – Open Heart (Markus Schulz Remix)
  Morgan Page je elektro housový producent z USA a na svém kontě má již řadu tracků, které jsou stylizovány trochu jiným směrem, než na který se normální trance fanoušek zaměřuje. Nicméně jeho nový singl Open Heart zremixoval samotný Coldharbour kápo – Markus Schulz. V jeho podání se tak singl mění v klasickou “harbourovinu”, která je ale překvapivě celkem příjemná na poslech, asi zejméně díky vlezlému vokálu Lissie. Každopádně milá vlaštovka.

  Cosmic Gate & Eric Lumiére – Falling Back (Luke Bond Remix)
  Dneska se s těmi remixovými verzemi přímo roztrhl pytel. V tom pytli toho je celkem dost, a jedna z progresivních práciček mě zaujala. Jde o kolovrátkovou Falling Back od Cosmiků v remixové verzi od Luka Bonda. Ten přináší klasický “Garuda” styl, který jde poznat i ve stavu velké opilosti. Nicméně věřim, že tenhle vlezlý melodický shit bude leckomu vyhovovat.

  Andy Duguid & Audrey Gallagher – This Is Life
  Andy Duguid, můj osobní oblíbenec, který přinesl božské album On The Edge, které jsme v naší výroční Příručce vyhlásili albem roku 2013, mi teď radost moc neudělal. Jeho oznámený nový singl This Is Life sice nazpívala Audrey Gallagher, a to podotýkám že melodicky a vokálově jako jeden z nejsilnějších momentů její kariéry, ale celé je to zazděno neskutečně odporným beatem a vrzáním těsně po breakdownu, že mi to vážně zkazilo nadšení z té zpívané části. No chápu, penízky jsou třeba. Klip jsme vám už pouštěli na FB, tak ještě jednou pro opáčko.

  Aurosonic & Ana Criado – The Force of The Blow == TIP OF THE MONTH ==
  Jedna ruská prácička přímo z rukou na progressive nejpovolanějších. Duo Aurosonic mám rád, protože si v dnešní době fakt na nic nehraje a tvoří si typickým rukopisem a přitom osciluje na tolik propírané hranici progressivu – trancem i housem. A vždycky umí dokonalé melodické singly, jako je právě ten s Aničkou Criadou, která se letos nějak moc nevytahuje a jejího hlasu je tak jako šafránu. Progresivní tip června!

  Mumford & Sons – Believe (Kyau & Albert Remix)
  Oblíbená anglická folk-rocková kapela Mumford & Sons je také ta, která následuje současný styl populární hudby. A to ten, aby každý dělal minimálně s Aviciim za producentskými zády, nebo měl remix od nějakého prověřeného EDM producenta. Mumfordi jsou naštěstí soudní a místo provařených jmen sází spíše na ty méně známá. Kyau & Albert sice všichni tranceři celkem znají, ale ve středním proudu to moc jasné jméno není. K pilotnímu singlu Believe z jejich alba Wilder Mind se o oficiální remix postarala německá euphonic dvojice Kyau & Albert. A největší pozitivum tohoho remixu? Asi, že nejlepší je původní verze :-)))

  Rank 1 vs. M.I.K.E. – Juno
  V té záplavě současného pípání a vrzání se objeví čas od času něco, co pípá a vrže taky, a ještě se to sprostě jmenuje Rank 1 a legendární M.I.K.E. aka Push. Tihle dneska už vyčpělí producenti se rozhodli, že přispějou svojí troškou do současného EDM mlýna a vydali singl Juno, po kterém se  hned v ASOTu strhla hotová bitka jakože nejlepší track, vítejte zpátky a blablabla. Není to vyloženě hnusné, ale je to naprosto šedivé, nudné, stejné jako xtisíc dalších podobných tracků.

  Ferry Corsten – Reborn == TIP OF THE MONTH ==
  Ferry nám dělá čím dál větší radost. Nedávno Anahera od znovuvzkříšeného projektu Gouryella, teď nový singl Reborn, který jakoby tématicky i názvoslovně odkazoval k tomu, že se Ferry hodlá napravit. Ať už jde v Rebornu o cokoliv, je mi to jedno. Hlavním je, že Reborn je parádním klubovým trancíkem, který Ferry moc dobře umí a zároveň se neztratí ani na nejrůznějších festivalech. Zároveď jde o pilotní singl druhé části jeho EPčka Hello vol. 2.

  Heatbeat – Bloody Moon (Uplifting Mix) == ÚLET MĚSÍCE ==
  Abyste se alespoň trochu pobavili, je tu upliftový mix Chýtbýt singlu Bloody Moon. No jako jo 138+ to má, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že na typické trousové prvky navěsili jen rychlejší beat a to je tak všechno 🙂 Mno, jestli je tohle uplift v Brazílii, tak jo no. A ještě ve mě hlodá červ pochybnosti, že jde o kopírování práce Bobiny, Jorna Deynhovena a Rayela dohromady.

  UPLIFT & TECH & PSY:
  Solarstone & IKO – Once (Pure Mix)
  Dvě legendy – Solarstone a folková skupina IKO se už dali svým způsobem kdysi dohromady. Solarstone totiž zremixoval jejich singl Heart of Stone, písničku, která  zazněla na soundtracku k filmu o upírech a vlkodlacích – posledním dílu Twilight sagy. A protože spolupráce se líbila oběma stranám, rozhodl s Richard Mowatt i kapela IKO o pokračování spolupráce. Výsledkem je melodická, především zpěvná pecka Once, řádně okořeněná Pure mixem. Má všechno, co taková pure pecká má mít – silné beaty, kytarové riffy, pianové efekty a silný hlas. A je to balzám na uši.

  Yahel & Liya – Shadows (Stoneface & Terminal Remix) == BACK IN TRANCE ==
  Zpátky v trancu se ocitá i producentské duo Stoneface & Terminal. Mistři řádně našlehaného techy trancu, kteří nejvíc váleli někdy v druhé polovině první desetiletky nového milenia – Stoneface & Terminal se vracejí do své 138+ ligy, tam kde se cítí nejjistěji. Jejich remix k psytrancové rubanici od Yahela a Liya je totiž neskutečnou poctou a návratem zpět do nejvyšší ligy. Víc takových!

  Craig Connelly feat. LJ Ayrten – Veins 
  Craig Conelly, kterého proslavila Černá díra Christiny Novelli (roztomilý dvojsmysl), je jak v mlýnských kamenech. Jednou udělá současnou EDM proggy věc, podruhé zase parádní uplift nebo spíše proglift vokálovku, která mě dokáže bavit i po několikátém poslechu, ba navíc si dokážu najít pokaždé i něco dalšího. Nejvíc vás asi nakopnou kytarové riffy, které se vkusně prolínají s nenásilným zpěvem LJ Ayrten. Paráda jak sviň

  Tenishia & Jonathan Mendelsohn – A New Dream (Liam Wilson Remix)
  Maltézský projekt Tenishia vydal tento track již celkem dávno. Vokálově ho okořenil Jonathan Mendelsohn a už tehdy mi připadala velmi zajímavá. To se potvrzuje v následujícím remixu od Liama Wilsona, protože v upliftové poloze tento track našel něco navíc.

  Somna feat. Michele C – Love Your Scars Away
  Upliftu je v poslední době všude spousta, ale bohužel kvantita se rozhodně nerovná kvalitě, a tak jde o přehršel singlů, které prostě už nestíhám sledovat. Uplift se tak dostává do začarovaného kruhu, kdy chrlí čím dál větší množství vokálových věcí, které jsou si podobné jako vejce vejci a průměrný fanoušek se v tom ztrácí. Z té záplavy vyčnívá vokálová prácička od Somny a Michele C s názvem Love Your Scars Away.

  ReOrder – Zephyr
  Tibor Tomečko aka ReOrder je velmi činným producentem. Jeho novým producentským kouskem je melodický Zephyr, který v breakdownu odkazuje na klasicistní trance, který v dnešní době už skoro nikde neni slyšet. Rayel ho opustil, když se mu zalíbilo šustění EDM penízků, tak ho nahrazuje, byť v poněkud rychlejší podobě, ReOrder.

  Dark Fusion & Amy Kickpatrick – Silver Lining
  Stříbrná linka se táhne celým trance světem uplift-tech trancu. Jedním z představitelů tohoto žánru je i projekt Dark Fusion, který spolu s vokálistkou Amy Kickpatrick náznakově kopíruje tvorbu Aly & Fila. Ale za zlé mu to nemám, protože mě baví.

  Lee Osborne & Roxanne Emery – Safe In The Sky (Cold Rush Remix)
  I když už původní verze zněla dost fajnově, teprve omlazení a uhlazení od Cold Rushe dodalo tomuto tracku to pravé ořechové. Roxanka Emeryů mě baví stále více, rozhodně více než její ulítlý bratr uplifthouser Gareth.

  Adam Ellis & Katty Heath – Made It Through The Rain == TIP OF THE MONTH ==
  Adam Ellis je britský techtrance živel, který to dokáže pořádně rozproudit a v poslední době je o něm slyšet čím dál více. Jeho nejnovější singl je překvapivě vokálový a nese textovou i zpěvnou stopu od známé Katty Heath. Přitom se nijak nezpomaluje a stále jde o nařachanou techy rubanici, do které je vložen hlas a vůbec to není nijak násilné. Už dávno neplatí, že techno věci musí být nutně jen instrumentální. Vůbec ne! Navíc v melodickém breaku nastoupí i zimomriavky a to je známka toho, že se jedná o něco vyjimečného.

  James Poulton – Anodyne (Amir Hussain Remix)
  Další z řady peckoidních techy práciček od Brita z Winchesteru. Vůbec ti Britové umí tech trance jako málokdo. A přitom bezpečně poznáte, že jde právě o tech trance z Británie. Verze od Amira Hussaina je okořeněná ještě o mnoho lépe. Krásná melodická práce s lehkými náznaky vokálů.

  John Askew – The Door (John Askew Remix)
  The Door od blázna Askewa vyšlo už před nějakým tím pátkem, ale proč neudělat ještě zvrácenější zremixovanou verzi od toho samého Askewa. Táákže se nadechněte a vyčkejte na ortel. Podařilo se Askewovi udělat rozruch? Zpočátku se nic neděje, John variuje celkem nenápadné tech prvky s drobnými vsuvkami aka 80.léta. V breakdownu je překvapivě melodický, až se tomu nechce věřit. Po breaku přichází změna stylu, přidávají se lehké náznaky psy trancu, ale celkem nic zvráceného nečekejte. Taková skoro až nepříjemně průměrná Askewovka.

  Starfighter – Apache (John O’Callaghan Remix)
  Jedna klasika v novém podání od Johna O’Callaghana zní teda těžce temně, až násilně. A věřte, že vás rozseká i nyní, v této omlazené verzi. Temnota na stodeset procent!

  Ben Nicky – 680
  Na Vanditu vychází v poslední době vůbec spousta zajímavých kousků. Jako by to vypadalo, že se pod vedením Armady rozhodlo kdysi velké vydavatelství zaměřit se na rychlejší styly trancu. Třeba Nickyho 680átka je ztělesněním neskutečně krásného breakdownu, který je všechno, jen ne rychlý – nádherná výstavba melodie, která je pak následně rozvinuta v překrásný energický dojezd. Překvapivě umírněný Nicky.

  Eddie Bitar – Come On
  Jedna úchylnost, která spojuje nejen prvky psy a tech trancu, ale hlavně se silně odkazuje na nejrůznější změny rychlosti, vrzavé vsuvky a další řadu ulítlých změn tempa, které vás rozhodně překvapí. Jinak celkem šílenost.

  Adam Ellis – Badadook == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Řezničina, která vás nezničí jako podobně laděné psy tech kousky, ale na druhou stranu i regulerní tech-trance, když je pěkně našlehaný, má rozhodně co do sebe. Pecka Badadook je perfektní tech skladbou, která se postupně rozjede ve velmi slibně rozjetý track, v breakdownu prokládaný tajemným mumláním jakési paní, a potom přijde taneční energické peklo.

  Arctic Lake – Limits (Aurosonic Progressive Remix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Nezbláznil se? Proboha, co to je? Remix měsíce a takhle pomalý? What the fuck? Mno jo přátelé, je to tak. Nezbláznil jsem se, ba naopak. Červnový remix měsíce pro mě uzurpovala tato nenápadná, houpavá, rozvážná progressive prácička opět z ruské dílny s názvem Aurosonic. Ti zremixovali chillout-ambientní věc od skupiny Arctic Lake s názvem Limits. A upřímně je remixová verze o sto kulí lepší než základní houpavý ploužák. Aurosonic si vyhráli s klavírkem, vokálem a přidali právě onu tajemnou houpavou atmošku. A breakdown vás totálně rozštípe. Už hodně dlouho jsem neslyšel něco tak silného. Tohle je petelice jak prase! A jako bonus přidávám smutný videoklip k origoš verzi.

  Dash Berlin feat. Syzz – This Is Who We Are == SHIT MĚSÍCE ==
  Jooo, videoklip si hraje na drsný akční letní styl, přesně takový, který se k plážím, bikinkám, holkám a pařbám do nocí hodí. Spousta sponzorů, rychlá auta, luxus v Jakartě – hlavním městě Indonesie (to je ale oxymorón, že?). Do toho všichni pořád někam utíkají… Prostě pecka! Hudba je přesně taková, jaká sedí ke klipu. Kinder house :-))) Hezké sledování přeju!

  Stoneface & Terminal with Ronski Speed – Soulseeker (Stoneface & Terminal Mix) == BACK IN HISTORY==
  A na oslavu k tomu, že se S&T vrátili do starých zajetých kolejí si dáme jednu řezničinu. Track Soulseeker už je nějaký ten pátek, sobota, něděle starý, ale přesto neztrácí nic ze své půvabnosti. Existují dvě verze – od Ronskiho Speeda, která je spíše melodická a pak jedna rychtářská od Stoneface a Terminála. Právě tahle verze mě baví mnohem více.

  Napsat komentář

  Informace

  02. 07. 2015, 16:13


 • Nejnovější příspěvky

 •