• Příručka trancera 75

  Tak nám skončilo velmi žhavé léto, a my se přímo z tropů posunuli rovnou do chladného podzimu. Nevím, jestli jsem byl na takový šok připraven, každopádně se vám pokusíme letní pohodu alespoň trochu přiblížit v nové Příručce, která zase startuje po letní prázdninové pauze. Enjoy it!

  Oznámení měsíce:
  Armin van Buuren – Embrace
  Armin van Buuren oznámil na 29.října vydání svého šestého studiového alba s názvem Embrace. Pilotní singl Another You nazpívanou Mr. Probzem už nejspíš znáte, stejně tak jako spolupráci s Jeanem-Michellem Jarre – Stardust, a tak se prý máme těšit na další singl z alba, který podpoří prodej alba, které již zanedlouho vyjde. Osobně se na album raději netěším, ať jsem pak překvapen. Nečekám totiž nic jiného, než spolupráce s Hardwelly, Wéčky, Andrewy Rayely a jím podobné 🙂

  http://www.armadamusic.com/news/2015/09/armin-van-buuren-announces-new-artist-album-embrace/

  wk8jVg

  ATB & York – Endless Summer (York Endless Summer Mix) == TIP OF THE MONTH ==
  Nový vyvoněný singl vydal po téměř nekonečné pauze německý matador trancu – ATB. Ten se dal dohromady s kámošem Yorkem, a společně připravili nostalgií zavánějící track Endless Summer. Kdo by ostatně nechtěl mít nekonečné léto. A protože ta zima začíná nepříjemně klepat na dveře, je na čase pustit léto zpět do pokojů.

  Above & Beyond feat. Zoë Johnston – Fly To New York (Above & Beyond vs Jason Ross Club Mix)
  Teda ti Abováci to valí jak Baťa cvičky. Teprve měsíc a fous starý singl Counting Down The Days byl teď na začátku září nahrazen ještě novějším singlem Fly To New York, který nazpívala Zoë Johnston. Mrkněte na video, které mají Abováci jako vždy velice promakané, i si poslechněte klubovou verzi tracku, který nenabízí nic zajímavého 🙂 Mimochodem track se stal oficiální hymnou Electric Zoo Festival, který právě teď o víkendu běží v New Yorku.

  Omnia feat. Tilde – For The First Time ==VIDEOKLIP ==
  Pokračujeme trochu v trousovém rytmu, ale rozhodně je třeba tento singl uvést. Omnia, který se naposledy předvedl na dubnové Trancefusion, vydal nový, řádně tututududuu trousík s názvem For The First Time. Napadá mě přirovnání k rytmům Garetha Emeryho nebo Bena Golda, z jejichž tvorby si tento track vypůjčil řadu prvků.

  Gareth Emery & Alastor feat. London Thor – Hands
  Další naprosto typická garudovina, která by měla na zádech nést právě cejch “Garuda track”. Styl, kterému říká právě Gareth – uplift house, je tady jasným nosičem. Nikterak objevné, ani záživné, ale jako vokální popíček na poslech, proč ne.

  Jorn van Deynhoven – 101010 (The Perfect Ten)
  Jorní styl, který tento pán začal v posledních týdnech praktikovat, mě jednu chvíli celkem bavil, ale poslední dobou se mi začíná lehce zajídat. Jak zkombinovat progresivní trousovinu dohromady s relativně rychlým beatem, to umí jen málokdo. Perfektní desítka je dalším z řady podobně laděných songů, kdy vlastně nevíte, jestli to tenhle pán myslí spíš do upliftu, nebo podlehne matičce Armadičce, a udělá z toho další z řady šedivých neobjevných tracků alá Armin van Buuren. Jsem na rozpacích.

  Protoculture – Southbound
  Vrzanice, která se ale chvílemi tváří i sympaticky “pure progresivně”, ale nemyslete si. Když něco vychází na Armada Captivating, nemůžete si myslet, že by to bylo sympaticky pure progresivní. Breakdown je v pohodě, ale nakonec z toho vyleze celkem nezáživný vrzyvrzy track.

  Dennis Sheperd & Katty Heath – Where I Begin
  Ani Dennis Sheperd ještě není ztracený, i když mi jeho tvorba poslední dobou přijde taková podivná, míchající řadu různých stylů. Skoro jako by to vypadalo, že neví, do čeho přesně se uchytit. Co ale tenhle pán z Německa umí celkem dost, jsou vokálové projekty. Jeden nám nabízí ve spolupráci s Katty Heath. A třeba breakdown je přesně to, kvůli čemu mi to přijde fakt dobrý. Kdyby se tam pak neobjevovaly ony moderní vrzy prvky, asi bych tomu zfleku nalepil i nálepku Tip měsíce.

  MaRLo feat. Jano – The Dreamers == TIP OF THE MONTH ==
  Jedna parádní vokálovka, která mě neskutečně baví i po několikátém poslechu. MaRLo totiž poslední dobou začíná dávat přednost jeho vynalezenému stylu zvaného Tech Energy Mix. V tomto čerstvém soundu je totiž skrytá jistá poetika, která se líbí velkým vydavatelstvím, ale zároveň nabízí celkem sympatický zvuk i trancerům. Novinka The Dreamers je parádní energickou, melodickou vokálovkou, která mě zahřeje na srdci a občas se dostaví i zimomriavky.

  4 Strings – In Our Hearts
  Zombie komerčního vokal trancu z přelomu milénia se jen tak neztratili. Řeč je o projektu 4 Strings, kteří byli známí svými sympatickými vokálovkami. Poslední dobou se vždycky občas objeví s nějakým více či méně zajímavým trackem. Zkoušejí to i novinkou In Our Hearts, která se snaží navodit vzpomínky, nostalgii v podobě naléhavého voice overu, který je umně nastíněn do celkem zajímavého melodického soundu. Musím říci, že to má svojí poetiku, i když mi to místy silně připomíná projekt Dimension, který se nedávno hodně uchytil na Flashover Recordings Ferryho Corstena.

  Aly & Fila vs. Ferry Tayle – Napoleon == FUTURE FAVOURITE ==
  O Napoleonovi už bylo napsáno moře jásajících recenzí i postřehů. Je to přesně jeden z těch tracků, kvůli kterým jsem si oblíbil trance jako styl. Neuvěřitelná nálada, povznášející energie, která vás uchytí kolem prstů a nepustí, dokud nebudete v trancovém edenu. Pecka jako prase, kterou pasuju na obrovský podzimní hit. A další z důvodů, proč zvolit Future Sound of Egypt jako jediné vydavatelství, které valí poctivou muziku už pěknou řádku let. Vydržte klucí.

  Alex M.O.R.P.H. & Heatbeat – Amistad == PŘEKVAPENÍ MĚSÍCE ==
  Nikdy v životě by mě to nenapadlo. Heatbeat, šílení buenosauři, kteří teď valí jednu hnusotu za druhou, se dali dohromady s chlupatým řidičem náklaďáků – Alexem M.O.R.P.H.em a vytvořili nebývale zajímavou techtrance nálož s psy prvky. Úderný rytmus zjevně poskytnul Alex. Tenhle pán ostatně v poslední době zase překvapuje, protože přešel od jeho nezaměnitelného vokálovkového upliftu do techtrance polohy. Melodii asi pro změnu odněkud z dávných časů, kdy ještě tvořili parádní tracky, poskytli Chýtbýt. Mimochodem, breakdown je prostě jedním slovem ukázkově geniální. Už jsem dlouho neslyšel tak silný break, který by se hodil z fleku jako nějaký relaxační podklad. Prostě skvělé spojení. Škoda, že to je jen jedna vlaštovka a příště už zase čekám od Heatbeat jen humáče, které dělají. Rád bych se pletl.

  Giuseppe Ottaviani – Encore (The Anthem)
  Hymna k patnáctému výročí známé elektronické akce GoodGreef, která během léta cestovala po evropských městech, a která vyvrcholí v listopadu v Amsterdamu. Pepík k ní připravil jedinečnou hymnu, která je zatraceně temná a poctivě úderná.

  Dan Stone – Mirzam
  Jedna parádní upliftová nádhera, která v té šedi upliftových, strojově vydávaných vokálovek, přeci jen trochu vynikne. Nabízí přesně tu esenci upliftu, která mě baví. Nájezd, parádní breakdown a nakonec sympatický energický dojezd.

  Kaimo K feat. Sue McLaren – Treasure Of Your Heart
  Jedna techtrance vokálovka z dílny Kaima K, který nás naposledy rozřezal trackem Mayhem. Teď to zkouší na vokálovkovém poli s veleváženou Sue McLaren, která zpívá prostě dokonale, jen si osobně nemyslím, že je tech styl pro ni přímo vhodný.

  Bryan Kearney – The Things We Should Say
  U Bryana jsou všichni zvyklí, že vydává psytech nálože, ze kterých padají gatě. On umí ale vykouzlit i čistou uplift-techníčkovou záležitost, jako je třeba tahle novinka, která sice vyšla někdy na začátku roku na Pure Trance vol.3, ale teprve zanedlouho se má stát dalším Bryanovým singlem.

  Darren Porter  – Deep Blue
  Porter umí dokonalé melodie, a proto si v breakdownu, který je silně melodický, asi podřežete žíly. Dlouho jsem neslyšel tak melancholický, a smutný break.

  Eric Prydz – Opus (Pure NRG Remix)
  Pepík a Solarstone – to je dohromady projekt Pure NRG. A když se to dá dohromady, tak je z toho vždycky nějaká řezničina a ujetost. Jako třeba remix Prydzova singlu Opus, který je jedním slovem – sick.

  Jordan Suckley – Who Cares
  Koho to zajímá? Kdo se stará? No co, přeci my. Jordanek pokračuje v nastaveném stylu i nadále a valí do nás jednu techtrance řezničinku za druhou. Jeho novinka je stejně zvrhlá a obsahuje drobné psytrance prvky, které celému konceptu dodávají na zajímavosti.

  Ben Nicky – Red Alert == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Jedna pravověrná psytrance rubanice, kterou Vandiťák Ben Nicky vydal na labelu Who is Afraid 138?. A hned překapivé Future Favourite. To je mi teda nějaké podezřelé :-). No nic, každopádně musím říci, že se jedná o výtečnou řežbu, která z vás vysaje energii jako nějaký psytrance upír.

  Bryan Kearney – Te Amo (Amir Hussain Remix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Legendární track, kterým se vlastně Bryan dokázal včlenit do našich myslí, dostal nový refresh, který mě neskutečně baví. Zachoval totiž nosnou linku Te Amo originální verze, krapet ji oturoval, a vymyslel acidové a psy prvky, které jí dodají na originalitě.

  Orjan Nilsen – Don == PERVERZE MĚSÍCE ==
  Jedna prasárna od prasátka na konec :-)))

  Sufjan Stevens vs Signalrunners – Chicago == BACK IN TIME ==
  Nejslavnější track amerického indie zpěváka Sufjana Stevense z roku 2005 – Chicago proslavila v trancovém světě verze od projektu Signalrunners.

   

  Napsat komentář

  Informace

  06. 09. 2015, 15:49


 • Nejnovější příspěvky

 •