• Příručka trancera 77

  Lepší pozdě, než vůbec. Tohoto hesla se naše – vaše Příručka drží a tak s malým zpožděním, způsobeným technickými problémy, se nakonec vrháme po hlavě do aktuálního průřezu trance & progressive scény.

  Protože se blíží konec roku 2015, je na místě Vás – naše čtenáře informovat o možnosti zapojit se do hlasování o Best track roku 2015, aneb vytvořit spolu s Vámi dvacítku těch největších hitovek, které se letos na poli trancu urodily. Chcete být u toho? Není nic snazšího, než poslat na e-mailovou adresu Panek.L(zavinac)seznam.cz vaší TOP 20 hitovek, které letos podle vás vládly trancu. Pozor – jakékoli pokusy o vpašování Dmitriy Vegase, Hardwella nebo Bassjackersů do žebříčku Vám moc nepomůže. Jedná se o trance a příbuzné a odvozené žánry – uplift, tech, psy, progressive, pure… Nevzpomenete si na dvacet hitů? Pošlete klidně jen 10, 5. Hlavní je, že čím více lidí se zapojí, tím více bude žebříček objektivnější. Budeme se těšit na Vaše žebříčky a teď s chutí do průřezu trance hudby.

  Denis Kenzo feat. Sveta B – Let Me Go
  Producent z východu – Denis Kenzo je v poslední době velkým oblíbencem řady producentů jako třeba Armina i dalších. Jeho typické progresivní beaty potěší nejednu duši. Spolu s manželkou Svetou B už obstarali velkou řadu hitů – jmenujme třeba Lullaby Lonely. Se stejným receptem se pouští i do nového singlu Let Me Go. Velmi příjemná vokálovka, která se nese na houpavém proggy beatu a měkkého melodického podkladu. Před spaním ideální.

   

  Andrew Bayer – Celestial
  Taková míchanice, ve které můžete slyšet možná trochu Generate od Prydze a možná trochu od Never Fade Away od Callaghana. Ve výsledku jde ale o velmi zábavnou Anjuna věcičku, která na rozjezd každé párty patří.

   

  LTN & Ronski Speed feat. Cate Kanell – Live in Fire
  Další z ověřených proggy spojení se vyplatí při poslechu projektu LTN. Ten se na novém singlu, který velice příjemně nazpívala osvědčená Katka Kanálů, spojil s německým producentem Ronski Speedem. Výsledkem je možná až příliš uťápnutá a progresivně naladěná vokálovka Live in Fire. Vcelku neškodná záležitost, která staví na velmi vysokém a typickém hlasu pro Cate.

   

  4 Strings & Sue McLaren – Never Ever After == TIP OF THE MONTH ==
  Hodně vrzavé, skoro by se dalo říci, že až skoro oldschoolově vrzavé – v pure proggy rytmu. Takových záležitostí se dá v poslední době sledovat jen velice málo. O to větší potěšení nám přinese novinka od letitých dědečků 4 Strings. Z éry komerčního rozjuchaného vokálového trancu z počátku tisíciletí, se přenesli až do velké spolupráce s velkými jmény. Například se Sue McLaren na tracku Never Ever After. Geniální vokál spolu s velmi vlezlou melodií mi po dlouhé době vyvolaly zimomriavky.

   

  Lange vs Gareth Emery – Another You Another Me (Solis & Sean Truby Remix)
  Nová verze hitu od spojenectví britských jmen Garetha Emeryho s Langem od Solise & Seana Trubyho. Jo, tohle by šlo, ne vždycky je nutné zavrzat novinky do bigroomu. Tato oprášená verze se nese v lahodném proglift beatu a obsahuje i ony šeptající vokály, které působí hodně tajemně.

   

  Kyau & Albert – Lover in the Dark
  I z nory s názvem Euphonic vylezá na světlo boží dvojka Kyau & Albert, aby potěšila svoje vokálové stádo. Tentokrát možná trochu rychleji, než by se dalo na ně čekat, skoro by se chtělo říci do upliftu, BPM se sice pohybuje na 135, ale i přesto můžeme říci, že na ně je to velký pokrok. A ona vlezlá melodie – no, to oni umí.

   

  Tenishia & Ruben de Ronde feat. Nanje Nowack – Where Do We Go (Tenishia Mix)
  Maltské duo Tenishia se vrací ve velkolepé spolupráci s ghost šéfem Armady i celého Armina – Rubenem De Rondem. Jejich vokálovka Where Do We Go se povedla, ovšem jen pokud si zvolíte mix přímo od Tenishia. Jejich verze se nese skoro až do psytrancu, oni vždycky dokázali spojit spoustu směrů dohromady, tak tam uslyšíte i šmrcnutí upliftem, proggy linky, no takovej mišmaš, ale velmi solidní. Rondeho verze je nuda, klasický Armada vrzy sound.

   

  Mohamed Ragab feat. Jaren – Hear Me == TIP OF THE MONTH ==
  Na bokovkovém labelu FSOE – Excelsioru si můžete být jisti, že nedostanete žádnou současnou m.dku z bigroomu, ale poctivé vrzavé pure práce. Ragab mě zajímá čím dál více, protože jeho nová vokálovka s Jaren je jednoduše návyková látka, kterou můžu poslouchat pořád dokola.

   

  Feel & Jan Johnston – Skysearch (AWAR Remix)
  Další vokálová návykovka z dílny Suanda Music. Už dlouho jsem neslyšel Janičku Johnstonů, ale jak se rozezpívala, hned jsem si nostalgicky zavrněl, a zavzpomínal na časy, kdy její hlas táhnul celým světem vokál trancu. K singlu existují dva mixy – progliftový od AWAR, a ryze upliftový od Aimoon. Verze od AWAR mě baví více.

   

  Stine Grove – This World Is Full Of Goodbyes
  Vlastní singl, pod vlastním jménem dostala i vokálistka Stine Grove. S produkcí jí pomáhal projekt Dimension, proto můžete slyšet v její verzi typické Dimension kudrlinky. Dimension – velký produkt Corstenova Flashover je teď v kurzu, a tak se není čemu divit, že pomohl na svět i tomuto vokálovému klenotu

   

  Marcel Woods – Cherry Blossom (Ben Gold Remix)
  Legendární kultovní věc od Marcela Woodse – Cherry Blossom se dočkala překopávky od člověka, který má zlato v rukou, a poslední dobou mi dělá velkou radost – Ben Gold. Jeho verze není žádná zaprděná nuda, ale pěkně rychle ložená od podlahy.

   

  Mark Sherry & Paul Denton – Hostel == POSLECH NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ ==
  Mark Sherry a jeho dark temný styl – to poznáme na dálku. Hostel asi bude pěkně strašidelný bubu barák, kde lítají duše obětí, které zabil nějaký vrah. Taková atmosféra na mě jde, když si tohle znovu a znovu poslechnu. Velmi znepokojivý temnotou prosáklý singl, který vám rozhodně neudělá díky změnám melodie moc dobře. Je neskutečné, jak melodie dokáže u člověka vyvolat solidní depku i nepříjemnou husinu.

   

  Sergey Nevone & Simon O’Shine – Ethernal Rhapsody == TIP OF THE MONTH ==
  Abychom se rychle z té temnoty oklepali, je třeba si dát něco optimistického. Přímo andělského – na této vlně pohody a neskutečně nadpozemsky krásného přichází dvojka na slovo vzatá – Sergey Nevone spolu se Simonem O’Shinem. Autoři dnes už nesmrtelného Aprehension se opět pochlapili a neskutečně zaváleli s Ethernal Rhapsody, které se buhví proč spoustě lidem nelíbí. Já jim ukazuju vztyčený prostředníček! Tahle desetiminutová nádhera oplývá nesmírně silným breakdownem, které vás přenese do jiného éterického světa.

   

  Roysopp – I had this things (Solarstone Pure Mix) == TIP OF THE MONTH ==
  Soláčovy Pury mixy se nám v redakci poslední dobou už tak nějak omrzely, doba, kdy jsme tohohle plešouna zbožňovali, je tatam, a teď už jeho produkci příliš nesledujeme. Ovšem velmi potěšil posledním pure mixem k singlu od norského projektu Royksopp. Jejich I Had This Things je pecka na entou a v soláčově verzi neodolatelným kouskem.

   

  Kate Lousie Smith & Stargazers – Black Diamond
  Další vokálová nálož, která má neuvěřitelný kopák a nesmírně dojemnou melodii, která by se uchytila i jako filmový podklad do nějakého soundtracku. Mrazí mě znovu a zas, když si to pustím. Co vás?

   

  Giuseppe Ottaviani & Sneijder – Nero
  Císař Nero má být prý osazen i na první vlastní albové placce Sneijdera. Musím říci, že Nero má jen to nejlepší, co od obou pánů může dostat – slyším tady nejen Pepčovy rázné beaty a typickou melodii, ale i acidové tech linky tolik typické pro pana Šnajda.

   

  Robert Nickson vs Re:Locate & Neelix – Not Made to Break (Omar Sherif Remix)
  Výborný kus tech-upliftové práce, která mě baví neustále a neustále. RazNitzan vydává stále lepší a lepší kousky. Vokálovkový Not Made to break je toho důkazem.

   

  Kaimo K & Sarah Russell – Love Will Never Leave
  Na Amsterdam vokál trance vlně ještě chvilinku zůstaneme, nemůžeme totiž odejít, kdybychom si nedali do uší Kaima K. Pán má kromě Mayhemu snad samý vokálový zářez, a nejinak tomu je i u novinky se Sarah Russel Love Will Never Leave.

   

  Matt Cerf & Feel feat. Jaren – Leave The Light On (Suncatcher Remix)
  Sluníčkový chytač pan Suncatcher v poslední době hlásí návrat v plné polní. Dlouho o něm nebylo slyšet, ale teď se vrhnul na asi tři remixy a singl s Ferry Taylem. Jeden z remixů ukuchtil i pro manželské duo z USA – Jaren a Matta Cerfovi, kteří si přizvali k novému singlu Leave the light on v současnosti hodně oblíbeného DJ Feela.

   

  Talla 2XLC & Daniel Skyver – Split Second
  Talla 2XLC je sice už docela pán v letech, ale poslední dobou dělá neskutečně dobré porce uplift tech práciček. Rozhodně tak nechce dát zlým jazykům, že se má jít zahrabat a hrát spíš retro a oldschool sety. On totiž do žádných starých želez nepatří a snaží se to dokázat třeba v novém singlu, který vymyslil s Danielem Skyverem.

   

  Ferry Tayle & Suncatcher – Origami (Dan Stone Remix)
  A když je řeč o tom novém Suncatcher singlu, tak mám na mysli Origami, které vytvořil spolu s francouzským producentem Ferry Taylem. V míchu o Dana Stonea jde o parádní upliftovou nálož, kterou v dnešní době už málokdy slyším.

   

  A & Z vs. Amir Hussain – Dizzy Heights
  Na Who is Afraid vydavatelství sice už začali vydávat i Seven Lions a ještě to drze vydávali za 138+čkový trance, ale čas od času se zadaří, a na labelu vyleze nějaká zajímavá kolaborace – příkladem je třeba tenhle hybrid mezi tech a psy spolu s acidovými bzukanci od projektů A & Z spolu s Amirem Hussainem.

   

  Aly & Fila feat. EverBurn – Is It Love? (James Dymond Remix) == FUTURE FAVOURITE ==
  Z alba The Other Shore se ozvali Alíci s novým singlem Is It Love? Nebojte, nepředělali legendu od devadesátkových Twenty 4 Seven, ale jde o parádní vokálovou egyptskou prácičku. James Dymond se rozhodl ještě trochu přitopit pod kotlem a vytáhnout z tracku to nejlepší, a utvořit novou party pecku. Za zmínku stojí, že v tracku nechal alíkovské rytmy, jen je zrychlil a troufám si tvrdit, že připravil žhavou letní hitovku pro vánoční čas 🙂

   

  Cosmic Baby – Fantasia (Bryan Kearney Rework)
  Kosmické děťátko nás ve své fantasii baví už od roku 1994. Za celou tu dobu se sem tam vyskytly úspěšnější i ty méně úspěšné reworky. V poslední době se čím dál častěji na parties objevuje remích od Bryana Kearneyho a musím říci, že má v dnešní době velmi silnou podporu. Ostatně se není čemu divit. Stará dobře známá melodie je okořeněna v současném rychtovacím rytmu. Baví mě to!

   

  Sean Tyas – Hive A == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Američan Sean Tyas nám jeden čas dělal trochu starosti, aby ho nezlákalo volání EDM vlny, ale nakonec vše dobře dopadlo a my se tak můžeme radovat, že dokonce začal experimentovat se psýčkem. Nový singl nese název Úl a nejspíš bude pokračovat, protože máme teprve verzi “A”. Oakenfoldovo Perfecto poslední dobou má fakt dobrý čuch na tracky.

   

  John Askew – The Witch (Indecent Noise Hard Mix)
  Dosáhli jsme kožených hard tracků, jako je třeba tahle neskutečně temná čarodějnice od Johna Askewa. Hoši z Mental Asylum – Indecent Noise mu pomohli  a výsledkem je neskutečná temná darda. Waaau…

   

  Beat Service & Ana Criado – An Autumn Tales (Kaimo K Remix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Další skupina lidí mě asi ukřižuje, jak jsem si mohl dovolit dát na pozici remixu měsíce tuhle sázku na jistotu? Ano, mohl jsem si to dovolit, protože i přes tu prvoplánovitost je to nesmírně hitové a baví mě to od začátku do konce. Pojďte si zaposlouchat do Aniččiných slov, která nám poví podzimní příběhy.

   

  Adele – Hello (Dash Berlin Rework) == SHIT OF THE MONTH ==
  No tohle je teda ale ultimátní mrdka. Pardon, že se takhle vyjadřuji, ale zprznit celkem fajn novinkový singl od Adele se podaří jen a jen Dashovi. Ve výsledku jde o krapet zrychlený originál, a k tomu na počátek i konec zpívané části přidáme nějaké vrzavé hrůzy, které se teď děsně líbí každému. Bleeee.

   

  W&W – Mustang == BACK TO HISTORY ==
  Dneska jsem si chtěl zavzpomínat na časy, kdy tihle dva pánové dělali ještě rozumnou tech údernou muziku. Tohle byla pecka, které jela s Wéčky na každé dobré party.

  Napsat komentář

  Informace

  17. 11. 2015, 18:37


 • Nejnovější příspěvky

 •