• Příručka trancera 76

  Máme zase začátek měsíce – tentokrát října, a s ním se pomalu vkrádá do našich domovů nepříjemný deštivý podzim. Abyste však neměli chmury, připravili jsme pro Vás nějaké ty příjemné tracky, které Vás alespoň malinko zahřejí na duši. Příručka Trancera je tady a opět vám servíruje ty nejaktuálnější novinky.

  Armin Van Buuren feat. Eric Vloiemans – Embrace
  Armin jako pilotní singl svého již brzy vycházejícího alba vybral stejnojmenné Embrace. Už jsme se o tom v redakci bavili, že to zní trochu jako kdyby pejsek s kočičkou vařili dort. Na Embrace si Armin pozval řadu holandských umělců, a celý koncept alba chce uchopit trochu jinak. Popravdě mě ten první singl fakt nevzal. Zní to totiž opravdu dost podivně. Zatímco trubkové pasáže nejsou špatné, jsou dost necitlivě vloženy do Arminovského armada soundu. Jako celek mě tak tenhle “rádobyretrosound” fakt nevzal. Navíc vrzací části, které chtějí silně odkazovat nejspíš na Sail nebo jiné Arminovy staré legendy místy zní až moc křečovitě a mě se občas tak ježí chlupy na zádech – ale bohužel ne z toho, že by přišly pozitivní zimomriavky. Takhle asi ne…

   

  Mark Sixma & Emma Hewitt – Restless Heart == FUTURE FAVOURITE ==
  Na druhou stranu – Sixma si jede stále ten svůj stejnej (sračkoidní) vrzací trouse zvuk, a já mu na jeho hru přistoupil. Myslím si, že je jeden z mála producentů, kteří si nehrajou na nějaké rádoby kdybytrancery, a tak celou svou kariéru postavil na svém typickém vrzavém soundu. Na novinku si pozval bohyni vokál trancu, která už dneska moc neprodukuje – její éra skončila tak před třemi lety a od té doby zpívá na produkcích jen hodně poskrovnu. Tenhle nový vokálový kousek je příjemný v breakdownu, navíc opět podpořen silným hlasem Emmy, která opět ukazuje svým kolegyním vztyčený prostředníček. K tomu si přidejte vrzavý zbytek od Sixmy  a máte tady aktuální hitovku z dílny Armádičky.

   

  Somna feat. Jennifer Rene – Back To Life
  Jennifer je naopak vokálistka – oproti Emmě – které se letos neskutečně daří. Jezdí po koncertech, vydává jednu produkci za druhou – zkrátká má celkem dost plodný rok. Její poslední novinkou je spolupráce s producentem Somna. Jejich společné dítko Back To Life je příjemný progliftově orientovaný trancík podpořený skvělými vokálky.

   

  BT & Ilan Bluestone feat. Stef Lang – All These Wounds
  Na Anjunabeats vycházejí v poslední době nepříliš zajímavé kousky. Jeden z těch lepších je od spolupráce legendárního producenta Bryana Transeau aka BTho spolu s Ilanem Bluestonem. Jejich nový singl All These Wounds je zpívaný celkem zajímavým hlasem Stefa Langa a určitě by si ho neměl nechat ujít žádný milovník progresivního soundu.

   

  Dudestadt feat. Cozi – Ordinary World
  Kdysi velké jméno na trancovém poli – producent Duderstadt se vrací s velkou parádou a to v celkem úderném trancíku s názvem Ordinary World. Hlasově přispěla zpěvačka Cozi a je to celkem překvapivě dost poslechové.

   

  Boom Jinx & Meredith Call – Bring Me Back Around
  Tuhle libovku jsem sem musel zařadit, protože osobně zbožňuju hlas Meredith Call – ano to je ta paní z projektu Winter Kills od Joshe Gabriela. Celkem nevýrazný sound Boom Jinxe je prolnut výtečným vokálem z dílny Meredith.

   

  Cosmic Gate feat. JES – Yai (Here We Go Again) (Super8 & Tab Remix)
  A vrací se další jméno, které kdysi v trancu vládlo. Dneska se nechává zle ovlivňovat nejrůznějšími hovnaři – řeč je ano o Cosmic Gate. Jejich singl Yai, zpívaný JES se dočkal vymazleného remixu od DJské dvojky Super osmičky a Taba. A musím uznat, že jejich verze zní vážně o mnoho lépe než nevýrazný současný EDM sound originálu Superovská verze je alespoň jasně profilovaná a jede si v progresivních vodách.

   

  RAM – Heartfelt == TIP OF THE MONTH ==
  Pro mě osobně asi nejvýznamější pecka z výborného alba Forever Love od DJ RAMa. Ten tuto placku našlapal víceméně andělskými chorálovými tracky, které jsou velkou poctou zesnulé manželce Amelii. K dvouletému výročí tragického úmrtí vydal emotivní pecku Heartfelt, která je jednoduše odzbrojující a čelisti upadávající árií na lidskou smrtelnost.

   

  Faithless – We Come 1 2.0 (Armin van Buuren Remix)
  Jeden Burení remix pro album refrešovaných kultovních hitovek od Faithless. Nic víc, nic míň…

   

  Tiësto – Lethal Industry (Jorn Van Deynhoven Remix)
  Tiësto – Suburban Train (Jordan Suckley Remix)
  Ne, neblázníme. Tiësto (nebo nějaký jeho manager) se rozhodl, že trochu opráší jeho notně poplivané jméno v trancových vodách, a ukáže starým trancerům, že na to má. A tak se vyrojila řada jeho starých hitovek v nových hávech.  Ty nejlepší jsou právě zde:

   

  DJ Xquizit feat. Tim Hilberts – First to Go (Soniq State Remix)
  O velké překvapení se postaral v ASOTu tenhle rodák z Denveru z USA. Předělávka First To Go od remixérské dvojky Soniq State totiž sebrala titul Future Favourite a jednoznačně se postarala o velké pozdvižení. A má důvod. Je to totiž pecka.

   

  Signum – BlockBuster  == TIP OF THE MONTH ==
  Tak tenhle bourač bloků – ten by chtěl mít každý filmový producent ve svém portfoliu. Aby ne, když se o něj postaral samotná legenda v podobě producenta Signum. Pecka jako kráva.

   

  Pure NRG – Era
  Dvojka z Itálie a Velké Británie – Pepík Ottaviani a Solarstone – šlape na sto procent. Jejich producentský projekt Pure NRG se postaral o další mlátičku tanečních parketů. Seznamte se, je tady Era.

   

  Craig Connelly – History
  Takové ucho to bylo, a pak si k němu ve videoklipu Black Hole lehla ve vaně rajcovní Christina Novelli a hned se z něho stala velká producentská superhvězdice. Zkoušel to i v EDM vodách, ale nakonec se stejně vrátil ke svému Connelly stylu, který ho proslavil. Aktuální novinka History to zkouší podobně a je to pecka.

   

  Driftmoon feat. Kim Kiona – Who You Want To Be (Effervescence)
  Prý to tady bude tahle dvojka (nebo trojka?) zkoušet na podzimní listopadové Transmission. Vrabci na střeše si šuškají, že spolu prý něco mají, ale minimálně tenhle vokálový kousek se jim povedl.

   

  Bryan Kearney – The Things We Should Say (Solarstone Pure Remix)
  Bryanův nový singl se strašně dlouhým názvem, který se mi zase nechce opisovat :-), se vydal do jiných, než psy vod, spíše si jede po upliftových obroušených hranách, ale to mu nezabránilo si vybrat nějakého prověřeného producenta. Tím se nemohl stát nikdo jiný než osvědčený Solarstone. A zabralo to.

   

  Kaimo K & Cathy Burton – You Deserve Life
  Jedna upliftová vokálovka z dílny RazNitzanu – na tu nemůžeme nikdy zapomenout. To by nám Kaimo K neodpustil. A musíme říci, že tenhle producent je velice plodný. Za poslední dva měsíce už asi třetí singl.

   

  ReOrder & Katty Heath – Love Again
  A pokračujeme ve vokálové nadvládě Amsterdamského RazNitzan boha. Ten se nejspíše rozhodl, že veškerou trancovou vokálovou produkci seskupí k sobě. A nejinak tomu je i u nové slovenské produkce ReOrdera s Katty Heath. Lahůdka.

   

  John 00 Fleming – If I Don’t Come Home (John O’Callaghan Remix)
  Rychtovní remix od Honzíka Kalaganů. Nářez a totální lahůdka.

   

  Jean-Michel Jarre & Armin van Buuren – Stardust (Armin van Buuren pres. Rising Star Remix)
  Našlapanější verze Hvězdného  prachu – společného dítka Armina a Jean Michela Jarre. Musím říci, že jde opravdu o mnohem lahodnější a natřískanější verzi, než (i tak dobrý) originální mix.

   

  Sied van Riel feat. Chloe – Hear You Calling
  Aktuální novinka od Riela, který se poslední dobou začal od progliftového soundu klanět spíše na stranu tvrdších stylů se opět věnuje vokálu. Chloe nazpívala výtečnou Hear You Calling.

   

  Giuseppe Ottaviani – Crossing Light == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Inspirováno semafory – je tenhle neskutečný nářez z Itálie. Pepík se odprostil od svého klasického stylu a předvedl něco tvrdšího – tu něco z tech, tu něco z psy prvků, tu něco z deep trancu a řady dalších stylů – včetně acidu. No prostě velkolepá rychta, která vás zničí.

   

  John Askew – Shine (Sean Tyas Remix)
  Předělávka Shinu – nářezu od blázna Johna Askewa se dočkala schopných rukou – Seana Tyase. Perfektní techníčko s hutnými basovými náložemi.

   

  Angry Man & Harmonic Rush – Purple Haze
  Jedno psy-tech peklo z dílny dvou zasvěcených pánů, kteří tyhle styly umí prostě nejlépe. Angry Man s Harmonic Rushem stvořili perfektní Purple Haze. Na Perfectu vychází poslední dobou fakt dobrý věci.

   

  Alex Di Stefano – I’ve Got The Power (Talla 2XLC vs. Cold Blue Remix)
  Techno producent Alex Di Stefano se nedávno proslavil právě touto temnotou nasáklou rubanicí. A teď přichází s novou náloží maximální zabijačky. Tentokrát od Tally 2XLC spolu s Cold Blue nebo třeba Signum.

   

  Eric Prydz – Opus (Pure NRG Remix)
  Taková veselá, pípací v breakdownu tak trochu ujetá věc od Erica Prydze se dočkala famozního 138+ provedení. Autorem není nikdo jiný, než již jednou oslovená dvojka Pure NRG

   

  Paul van Dyk vs. Alex M.O.R.P.H. & Heatbeat – Nothing But Amistad (Matt Bukovski Mashup) == MASHUP MĚSÍCE ==
  Mash-upy moc nemusím. Přijde mi to jako znásilnění obou (více) songů, které se DJ rozhodl všechny navalit do jednoho na posluchače. Jeden se ale moc povedl. Připravil ho polský chlapec Matt Bukovski. Spojil perfektní nálož a atmosféru kultovní Nothing But You od PvD spolu s aktuální rychtovkou od Morfa s Heatbeat.

   

  Dan Stone feat. Victoria Shersick – Only The Memories
  Na FSOE vychází poslední dobou prostě jedna totální pecka za druhou. Jako je například tahle od Dana Stonea, který se postaral nedávno o dokola omílaný rework pecky See The Sun. Nádherná vokálová poctivá upliftová práce. Tak jako už dlouho jsem neslyšel.

   

  Jordan Suckley – Droid (Heatbeat Remix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Luxusní nálož. Nejdřív jsem se bál vůbec otevřít song. Bál jsem se totiž toho, že na mě dorazí nějaká zpizděná zavrzaná verze určená brontosaurům, co hltají jeden nepovedený track téhle brazilské dvojky za druhým. Jenže,  tihle pánové se poslední dobou docela zmátožili. Nejdříve výtečný Amistad s M.O.R.P.H.em a teď luxusní psytrance rubanice hitovky Droid od Suckleyho. Tak takhle pánové by to fakt šlo!!!

   

  ATB – Justify == BACK TO HISTORY ==
  Pilotní track alba Trilogy, které znamenalo příklon Andreho Tannebergera k popovému proudu.

  Napsat komentář

  Informace

  08. 10. 2015, 21:25


 • Nejnovější příspěvky

 •