• Příručka trancera 78

  Skončil nám rok 2015, zabilancovali jsme si, jak jste se mohli několikrát na naší stránce dočíst, a tak je čas otevřít hudební trancový rok 2016. Možná o něco méně novinek bude v tomto vydání, ale vězte, že jsme se snažili přinést kvalitu. Ještě jednou přejeme úspěšný rok 2016 a doufáme, že naší Příručce budete opět věrní. Vážíme si vaší podpory i ohlasů a startujeme!

  7.1. 2016 – Proběhlo vysílání pravidelného pořadu Armina Van Buurena – A State of trance, tentokrát s podtitulem Who Is Afraid 138? Armin nám celkem 30 nových nebo i starších tracků, které se 138čkového tempa vážně nebojí. Doufáme, že podobných speciálů bude i více, přeci jen máme o toho usměvavého pána trochu strach. Zahrávání si s ohněm v podobě b2b setů s Dmitriy Vegasem a Like Mikem neudělalo fanouškům zrovna mnoho radosti. Ať už namíchal tuto speciální epizodu kdokoliv, máme radost, že jsme mohli slyšet v éteru i o trochu veselejší trance, než ten, který se aktuálně na nás valí odevšad. Jo a pro slovenského producenta Unbeat byla tato epizoda také veselá, protože se poprvé dostal do takto vysoké společnosti.Armin_van_Buuren_A_State_of_Trance_Who_is_Afraid_of_138_img747-520x520Unbeat – The Beast == TIP OF THE MONTH ==
  Bratislavský rodák Juraj Glonec jen a znovu potvrzuje naspídovanou slovenskou trance scénu. Velehvězda Reorder, Driftmoon a teď i další nadějný producent – Unbeat, který s novinkou The Beast, jež vyšla 14.12. dokazuje, jak se dělá tech trance. Tajemná astmoféra, dokonalý beat, breakbeatově laděný breakdown, acidový trip v energickém dojezdu, jo tohle já rád. My fandíme a přejeme Jurajovi stoupající kariéru.

  Simon Patterson feat. Lucy Pullin – Now I Can Breathe Again == TIP OF THE MONTH ==
  Psajmůn si to v novém roce jenom dává. Na svou novinku pozval prověřenou vokálistku Lucy Pullin, která znovu dodala nádherný zpěv do psytrancové jízdy, kterou je Simon tolik známý. Nejdříve nenápadný rozjezd, poté skvělý zpěv, neskutečně dlouhý breakdown, který je až překvapivě melodický, a následně v šíleném tempu rozjetá smršť, která všem producentům 138+ trancu ukáže v novém roku zdvižený prostředníček. Jen škoda, že jí Armin v ASOTu trochu utnul a nechal nás navnadit na full release, který vyjde již za 14 dní. My se jen těšíme, na ARMIND si Armin bere jen prověřené producenty.

  Headstrong with Aurosonic feat. Stine Grove – I Want Fall (Headstrong Progressive Remix)
  S celou kupou remixů vyšel tento macatý release v prvních dnech letošního nového roku. Ruská progressive škola ukazuje opět svoje kvality. Vokálový I Want Fall nádherně předvedený Stine Grove dostal remix třeba od Reordera nebo Aurosonic, ale mě nejvíce zaujala houpavá verze od samotného Headstronga.

  Above & Beyond pres. Oceanlab – Another Chance (Above & Beyond Club Mix) == FUTURE FAVOURITE ==
  Konečně poslouchatelná kvalita netrpělivě očekávaného nového tracku od projektu Above & Beyond – Oceanlab. Justine Suissa se vrací opět do první ligy vokálistek a s ní i tento nádherný kus melodického trancu. Možná zbytečně usedlý a krapet profláklý Abovácký remix, který jde ve šlépějích toho, co se v současnosti děje na Anjuně, ale jinak moc fajn a natěšenost na nové album, které prý má letos vyjít. Tak uvidíme.

  Mat Zo – Don’t Say The T World
  Jedna oldskůlová techno rubanice dokazuje, že i v dnešní době se dá připravit nádherný kus techna pro staré fandy, které musí okouzlit i mladou krev. Mat Zo nebyl slyšet dlouho, ale tímto releasem ukázal, že se vrací do první ligy trancu.

  Highlight Tribe – Free Tibet (Vini Vici Remix)
  Rozjížďková meditační masáž s Vini Vici psytrance nášlehem. Nejdříve máte pocit, že jste někde vysoko v tibetském chrámu, a spolu s budhistickými mnichy se modlíte za lepší zítřky, a pak vás najednou rozseká izraelské komando Vini Vici. Jo, tohle my rádi, a moc.

  Coming Soon!!! & Bryan Kearney – Anti Social Media
  Please, put down your phones. Už pár týdnů známá petelice, se mi dostala pod kůži až teprve nedávno. Kearňák s ní otevíral svůj set na Transmission, a sklidil obrovský úspěch. Klasická práce, která brojí proti všemu komerčnímu a dává to nestydatě najevo. Typické vokály, kterými je v posledních měsících známý Kearney je doplněn izraelskou psytrance školou. Těch koťátek ve videu se nebojte, Trance-O-Jeroen se zase vyznamenal 🙂

  Denis Kenzo feat. Sarah Lynn – Ashes (Cold Rush Remix)
  Jeden klasický vokál uplift je také potřeba. Skvěle urychlená progressivní práce ruského producenta Denise Kenza spolu se Sarah Lynn. Cold Rush je na tyto rychlejší trancovky specializovaný.

  Indecent Noise – Get Some Noise
  Horší kvalita videa,  i trochu kratšího, než jste zvyklí, vynahrazuje neskutečné očekávání, kdy tato pecka konečně vyjde.

  Paul van Dyk & Jordan Suckley – City Of Sound (Liquid Soul Remix)
  Možná ač nečekaně při zemi se ocitla tato remixovka od Liquid Soul pro společný trancík Paul van Dyka s Jordanem Suckley a jejich City of Sound. Proti originálu je přidáno jen o trochu více acidových prvků, styl jede spíš než v psýčku v tech trance vodách a vůbec v tom ti Liquid Soulové nejsou nějak moc cítit. Každopádně Dyk zase překvapuje a ukazuje, že jeho remixová Politika Tančení mě bude zajímat ještě více než originální verze.

  David Forbes feat. Emma Gillespie – Hope You’re Ok (Will Rees Remix)
  Podařený release k nám míří z Callaghanovy Subculture. David Forbes spolu s neznámou vokálistkou Emma Gillepsie ve verzi od Willa Reese ukazuje, jak přistupovat na pořádný britský tech trance i s vokálem. Emmě sice neni po většinu času moc rozumnět, ale vám to vadit nebude, protože budete zaujati jejím hlasovým projevem, který je přinejmenším poněkud – zvláštní. Ale ve výsledku to funguje.

  Hoyaa feat. Dora Foldvary – Stars Collide (Original Mix)
  Rumunský projekt Hoyaa přinesl na label Verse Records celkem slušný vokálkový uplift, který v současné produkci sice možná  zapadne, ale má celkem silnou podporu v zajímavém hlase Dory Foldvary. Uvidíme, jak se bude dařit.

  Armin Van Buuren Presents Rising Star – Clear Blue Moon (Will Rees Remix)
  Armin si neodpouští návratu jeho starého projektu Rising Star. Vydává proto novou refresovanou verzi legendární hitovky Clear Blue Moon v aktuálním tech trance soundu od Willa Reese. Vydává samotný label Who is Afraid 138?, takže Armin si pohlídal kvalitku této práce.

  The Cracken feat. Angel Falls – Save You
  V Polsku se rodí solidní základna uplift trancu. Toto potvrzuje i tento nový projekt The Cracken, o kterém sice nejde najít pomalu vůbec nic, ale to nevadí, protože track Save You je velice rázný energický a přitom vokálově melodický trance, který baví i se svým vymazleným breakdownem.

  Dash Berlin Feat. Christon Rigby – Underneath The Sky (Amir Hussain Remix)
  Trochu té komerčárny si tu musíme také přihrát. Možná napnete uši, protože jméno Dash Berlin se tu u nás většinou objevuje v Shitech, ale Underneath The Sky (ano pořád toho uječeného Christona nemusím) překopal Amir Hussain a to celkem obstojně. Nejedná se o kdovíjakou převratnou věc, ale v rámci mantinelů, které nastavuje Armada, je toto víceméně přijatelná upliftová verze.

  Harmonic Rush – The Acid Test
  Já to řikám pořád, že na Perfectu od Paula Oakenfolda vycházejí v poslední době neskutečné nátěry. Toto moje tvrzení potvrzuje i psýčková rychta od Harmonic Rush, která se svým testem kyselosti nastavuje ráznou vlnu, která vás pohltí a vyplivne až na konci.

  Andrew Bayer vs. Sylvermay – Nobody Told Redlight (Giuseppe Ottaviani Mashup) == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Nějakou tu míchanici si tu ještě dáme, třeba tu od Pepíčka, který se postaral o to, že s míchal Bayerovu Nobody Told Me spolu se Sylvermay Redlight. Výsledek se trochu podobá poslední Pepíkově tvorbě, kterou ukázal v Crossing Light – a to celkem ráznou techníčkovou rychtu, která vás semele na s.ačky. Nahypovaná jízda jak prase.

  Vini Vici vs. NoMosk & Roman Messer feat. Robin Vane vs. ReOrder & Katty Heath – Alone To Love A UFO (Standwerwick Mashup)
  Ještě jeden mashup si tu dovolíme ukázat. Ten totiž udělal Standwerwick a smíchal kde se dalo, a co se dalo. Výsledek se trochu podobá housovým EDM producentům, kteří v setech smíchají padesát s.aček. Tento mashup samozřejmě neobsahuje žádné podřadné hrůzy, ale celkem příjemné trancíky od vokál trancu až po psy trance rychty.

  Filterheadz – Yimanya == BACK TO HISTORY ==
  Projekt Filterheadz z Belgie je na poli trancu a techna celkem dlouho, ale z jejich celkem bohaté kariéry si nejvíce vybavím ten z roku 2004 a to legendární Yimanyi.

   

  Napsat komentář

  Informace

  09. 01. 2016, 17:42


 • Nejnovější příspěvky

 •