• Příručka trancera 79

  Měsíc se s měsícem sešel, a máme tady zase další Příručku. Ve světě trancu se toho událo hodně, především pak probíhá oslava 750.vydání pořadu A State of Trance, které se za velkého humbuku dostalo speciálních dílů. Do Česká míří spousta producentů a svojí párty již zanedlouho odpálí i náš server spolu s dalšími spolupořadateli. Párty to bude velká – zamíří k nám samotný Allen Watts, takže si příští sobotu 13.2. rozhodně na nic jiného nezabírejte a doražte do klubu Granatina. Určitě se tam potkáte s většinou redaktorského týmu, a to nejen na parketu, ale i za mixážním pultem. Ještě než se tak stane, dovolte pár tipů na nějakou tu příjemnou music.

  Hilight Tribe – Free Tibet (Vini Vici Remix) == TIP OF THE MONTH ==
  Minulý měsíc jsme byli u vytržení z teaseru pro nový Vini Vici remix americké organic – goa trance partičky Hilight Tribe a jejich tracku Free Tibet. Jak se ukázalo, jde ve full verzi o nesmírnou pecku, která se rozhodně promítne do výročního žebříčku řady našich redaktorů. Klidný začátek tracku je střídán neskutečnou psychedelic částí, která vás rozmašíruje na kaši, abyste vzápětí dosáhli nirvány v modlitbách za osvobození Tibetu. Jedním slovem totální pecka!

  Allen & Envy with Andy Ellias with Natalie Goia – In Love == TIP OF THE MONTH ==
  Tato spolupráce nemohla dopadnout lépe. Nejdřív celkem nikterak objevný upliftík, který je ale vystřídán odzbrojujícím breakdownem, který vás nejen dojme, ale nechá s naprosto otevřenou hubou dokořán. A to ještě nepřišel vokál v podobě neskutečně nádherného zpěvu Natalie Goiy. Nádhera, ze které se mi nechce uniknout.

  Stoneface & Terminal feat. Neev Kennedy – Lost
  Stoneface & Terminal se nám celkem dlouhou dobu ukrývali a nebylo o nich moc slyšet. O to více mě těší, že se vrací do přední linie s obrovskou párty peckou, a ještě víc jsem nadšený, že nejde o žádnou vrzanici, jak byste si třeba mohli myslet. Jde o krásný středně rychlý trancík, který dokonale vynikne v pobreakdownové části, který je melodicky tak vlezlý, že ho z hlavy jen tak nedostanete. A ten beat vám možná bude taky povědomý – ano, S&T oprášili svůj hudební styl a vrátili se o pár let do minulosti. Do let, kdy je máme rádi.

  Driftmoon – Moving The Mountains
  Vychází sice na labelu Who is Afraid 138?, ale ve skutečnosti jde spíše o klasickou, o něco zrychlenější pure trancovku, která je přesně taková, jakou projekt Driftmoon tvoří. Breakdown je výtečně vymyšlený i vystavěný, obsahuje poctivou dávku breakbeatových melodií a tak nějak dýchá nostalgickou náladou.

  Ronski Speed with Ariella Maren – Fall Into Tides == TIP OF THE MONTH ==
  Těch návratů starých dobrých jmen je poslední dobou spoustu. Kamarád Stoneface & Terminal – Ronski Speed, z jejichž společné práce pár kousků znáte, se rozhodl, že se zajde podívat zase na hranici 138čky a stvořil výtečný upliftový vokálový klenot, ve kterém válí krásná Ariella Maren. Breakdown tradičně vymazlený, ale ta prává návykovost přijde až posléze. Spolu s předchozími pány jsem si tuto vokálovou lahůdku zamiloval v poslední době hodně moc.

  Markus Schulz – BOMBAY (Mumbai) (Jordan Suckley Remix)
  Markus nedávno pozval do své show Global Dj Broadcast hosta Jordana Suckleyho, a ten mu ukázal, že i v dnešní Coldharbour baště umí roztočit gramce pořádně rychle. Zároveň představil jeho exkluzivní remix k aktuálnímu singlu Bombay, který je pokračováním Schulzova seriálu vybraných světových metropolí (Praha také nechyběla). Nejde sice možná o megarychlovku, ale to v tomto případě zrovna moc nevadí. Svoje kouzlo má.

  Liquid Soul & Zyce feat. Solar Kid – Anjuna
  Nebojte se, nejde o žádnou velepoctu Abováckému vydavatelství, každopádně jsem možná čekal ještě o něco rychlejší odvaz. Ve výsledku jde celkem o pohodové psýčko, které se točí někde kolem techy a psy zvuku. A těch vrzanic je tam možná někdy až zbytečně moc. Aneb, že by šlo o další hudební fúze?

  Paul Oakenfold – Bla Bla Bla (Eddie Bittar Remix)
  Bittar začínal na tech vlně, nyní se orientuje spíše na psy. A takový je i jeho aktuální remix k Bla bla bla – neskutečně vtipnému singlu od letitého veterána Oakenfolda, který se rozhodl na stará kolena, že už ho nebaví škatulkování jednotlivých žánrů taneční muziky, z vysoka na všechny kašle, a tak si tvoří zrovna co mu přijde pod ruku. Jednou vrzanice, podruhý psy rychtu. Pro někoho frajer, pro někoho debil.

  The Noble Six – Meteora == TIP OF THE MONTH ==
  Dalším z vybraných tipů měsíce je hitovka Meteora od projektu The Noble Six, který jsem poprvé zaregistroval remixem k singlu od Aly & Fila. Jejich Meteora začíná jako totální kopie právě tvorby Alíků, nicméně už v breakdownu víte, že se tady rýsuje velmi důležitý singl, který vás nakopne životní energií. A když už máte pocit, že je konec, přijde ještě závěrečný zákusek jako odkaz na Darudovu Sandstorm. Jo, tak tohle mě baví.

  ReOrder – Way Finding Out
  Jeden zástupce od bratia z východu. Way Finding Out vyšlo na FSOE a stalo se celkem zásadním trackem tohoto labelu, v poslední době. A i když se možná jedná o celkem jednoduchou formuli, obsahuje ten návýkový motiv, který chcete slyšet.

  Photographer – Atlas
  4.března vyjde Atlas – nový singl od Photographera a jde o docela říznou masakrální skladbu, která je beatově typická právě pro Photographera, ale melodicky přitom tak odcizená, a tak prostě … jiná. Tak trochu dark, tak trochu tech…

  Sean Tyas – Reach Out (Giuseppe Ottaviani Remix)
  Sean Tyas brzy vydá své první producentské album, a jako takové bude obsahovat celkem velké množství kolaborací a remixů. Jedna z nich je právě představená a je jí už celkem profláklá Reach Out v remixu od Pepíka. Máte na první poslech jasno, protože tenhle track znáte, a přece je v italské úpravě tak jiná.

  Alex M.O.R.P.H. & Liquid Soul – The Journey == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Alex M.O.R.P.H rozjíždí svůj vlastní label a jako první vlaštovku na svém vlastním písečku ukazuje naprosto luxusní řezanici, ve které je přesně vše, co byste si přáli od chlupatého řidiče náklaďáku a izraelských psytrance řezbářů. Morfův typický beat, který byste poznali i o půlnoci na školním výletě, a do toho psýčkové motivy, které vás donutí být vzhůru. Alex nemohl rozjet svůj label lépe.

  Will Atkinson – Subconcious
  A přecházíme do tmavého světa dark trancu. Ne zrovna hudebně přívětivá techno řezanice, ve které dostanete sice pořádnou depku, ale melodicky vás to nikam neposune. Subconcious – nebo-li česky podvědomí  je totiž tak temné, že máme pocit, že patří minimálně nějakému vrahovi. Nebo spíš psychickému deviantovi. Husina na zádech…

  Mohamed Ragab feat. Jaren – Hear Me (Aly & Fila Remix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Zásadní release na FSOE Excelsior v minulém roce. V originálním stavu výtečný pure progresive, ale přeci jen, takový uplift háv by tomu slušel mnohem více. A tak se do práce pustili mateřští Alíci a představili skvělou rychlou verzi, která se skvěle hodí na rozhicovaný upliftový parket. Hear Me je možná v Aly & Fila remixu zbytečně usedlá a tak celkem jasně narýsovaná, ale věřte, že tuhle esenci chcete znova a znova slyšet. Není třeba měnit to, co funguje bez problémů.

  ATB – Hear With Me == BACK TO THE HISTORY ==
  Nevím, proč jsem dostal chuť zrovna na tuto už 12 let starou hitovku z kultovního ATB alba No Silence. Ale tak nějak se to semlelo a prostě to tak je. Podělím se s vámi.

   

  Napsat komentář

  Informace

  07. 02. 2016, 16:20


 • Nejnovější příspěvky

 •