• Příručka trancera 80

  Máme tady další začátek měsíce – měsíce března, kterým snad odstartuje jaro, protože zpožděná zima, která vystrčila teď drápky, mě začala prudit. Snad vás potěší – tak jako mě – poměrně řádná dávka nové music. Tak se pohodlně usaďte, taneční proud čeká jen na vás!

  ALBUM TIP!
  Sean Tyas – DegenerationSean-Tyas-Degeneration
  Nové autorské album amerického DJ a producenta Seana Tyase dostalo název podle Tyasovy radioshow – Degeneration. Obsahuje celkem dvě placky, přičemž na prvním dostanete regulerních 14 (skoro) nových tracků, které ukáží různorodost tohoto producenta. Neskutečné změny směrů a stylů, přičemž většina se odehrává na vlně v současnosti módní psytrancu, ale potěšeni mohou být i fanoušci drum n bassu, dubstepu, techna, upliftových vokálovek nebo breakbeatu. Prostě od všeho něco. Každopádně mě svojí nápaditostí deska zatím baví. Zkuste jí také!

  Eric Prydz – Opusopus
  Po strašně dlouhé době rozsáhlý projekt Erica Prydze – a tou je deska Opus, konečně dospěl do finále. A neskutečný macek, který si pustíte, vám zabere více než dvě hodiny. V současnosti jev skoro nevídaný. Eric se veze na vlně progressive house, ale není to žádný vrzavý EDM shit, nýbrž krystalicky čistý proggy house, který vždycky měl v trancu velké zastoupení. Melodické pasáže, jasné basové linky, a přitom ctí zákonitosti housu. Opravdu mohu jen a jen doporučit.

  TRACKS
  ID feat. Betsie Larkin – Feel My Heart (pracovní název) == FUTURE FAVOURITE ==
  Na festivalu ASOT 750 v Utrechtu (ano, tam jak spadl Paul van dyk) v sobotu předvedli producenti spoustu nových IDček, expertem se stal především Bryan Kearney, který si IDčkový set vyloženě užíval. Každopádně samotný Armin ukázal taky pár nových kousků, přičemž největší diskuse se strhla nad novou vokálovkou od Betsie Larkin. A hned začala padat i jména producentů. Nová vokálovka od Rising Star (bokovka Armina)? Hmm, nemyslím si, Rising Star se bude orientovat spíše 138+ směrem. Nová Gouryella? Sound, který po breakdownu vyloženě kopíruje loňský megahit Anahera. Snad? Hmm, k tomu nesedí ten vokál, Gouryella si vždy hrála na instrumentální styl. Nový Ferry Corsten? Dost možná nejpravděpodobnější. Ferry se loni vrátil po odklonu k EDM zpět k trancu a na akcích valí vyloženě lahodný trancík. Ať se bude jednat o cokoliv, je jasné, že vokálový hit jara máme jak dělaný. Ovšem až příliš velká kopírka Anahery mě trochu způsobuje pachuť na patře

  https://www.youtube.com/watch?v=Co7wMxjrvbw (z nějakého důvodu nejde zobrazit video, tak se omlouvám, ale kdyžtak si klikněte na odkaz 🙁

  Solarstone feat. Basil O’Glue – Infatuation
  Novinka od Solarstonea se nese spíše v progressivních vodách, ostatně na to jsme už poměrně dlouho zvyklí, že se od svého pure soundu trochu odklonil jinou cestou. Každopádně razí celkem zajímavý způsob ve spolupráci s Basil O’Glue na tracku Infatuation.

  4Strings feat. Carol Lee – Emotions Away
  Ani fousatý projekt 4Strings, od kterého znáte spoustu komerčních vokál trancovek z přelomu milénia, nespí. Jeho současná tvorba se sice nese spíše na vlnách vrzavého trancu, ale většinou se stále drží vokálovek, takže mu to celkem s čistým svědomím můžeme odpustit.

  Betsie Larkin – We Are The Sound (Bobina Megadrive Remix) == VIDEOKLIP ==
  Betsie Larkin je poslední dobou hodně činná vokálistka, která ovšem myslí i na zadní vrátka a tvoří si i pár svých tracků, které si buďto sama produkuje, nebo jí v tom vždy pomůže nějaký producent. Nový singl We Are The Sound se rozhodl do 138čkového tempa oprášit Bobina z východu. Ten si občas ve svých megadrive remixech pustí prsty na špacír a překope je do trochu rychlejšího soundu. No, upřímně, z nápadu a vokálovky se dalo asi vytěžit mnohem více, než nám nabízí tato verze.

  Bobina – Music Box
  A u Bobinky ještě na okamžik zůstaneme, protože představil i nový singl Music Box, který obsahuje vše, co chcete od tohoho Rusa slyšet. Typické melodické pasáže, i beat,který prozradí, že tady řádí Bobina. V breakdownu vás navíc hodně rozmlátí skoro až xylofonní melodie.

  Ben Gold & Standerwick – Vindicta
  Je to něco, jako když zkřížíte Garuda sound a 138čkové tempo. Já vám nevím, tyhle v současnosti módní mašapy a dašapy mě poslední dobou nějak nerajcujou. Ono to totiž zní, jako když vezmete vrzavý “armada” sound, jenom ho ale ohulíte o pár beatů nahoru. Takže něco ve stylu: “Ať se to líbí všem – uplifterům i vrzalům…” Ve skutečnosti je to takovy trochu schizofrenní track.


  Yuri Kane & Ana Criado – Running Wild
  Na pohodové houpavé vlně se nese i nový singl od Yuriho Kanea. Ten si na Running Wild pozval božskou Anu Criado, která mu opět propůjčila nezaměnitelný hlas i podání. Prostě takový nádherný, zpívavý, naprostou pohodou nasaklý track. Ani bych na něj nepotřeboval pařit, jen poslouchat a nechat se unášet…

  RNX – Colorado (Solarstone Pure Mix)
  Robert Nickson a jeho projekt RNX nám ukazuje kam do Colorada. Nese to na typické pure trance módě, okořeněný tu Orkidea tmavým prostředkem, tu zase typickým Soláčovým pure synthem. Velmi sympatický release. I to je důvod, proč ho Solarstone zařadil na svojí výběrovou kompilaci Pure Rekonstrukcí vol.4.

  Hans Zimmer – Interstellar (The Blizzard Club Mix)
  Upřímně jsem čekal něco od severských kluků z Norska trochu více než jen temně zašlehaný a vlastně dosti nevýrazný hlavní motiv z Zimmerova soundtracku k filmu Interstellar, který mám naposlouchaný dosti. Tmavé progressivní nálady s vytyčeným breakdownem nedávají tušit nic moc. Ono to vlastně o ničem jiném,než o breaku není, ale tam zase úřaduje pevně stojící Zimmer. Takže vlastně spíše uzívaný průměr…

  Arkham Knights – Legacy
  Dva bratři z USA Stuart a Ben Turner, kteří si říkají Arkham Knights jsou hlavními jmény Schulzova Coldharbour. Schulz tento track hrál již v listopadu v Praze na Transmission, a prý tam sklidil celkem velké ovace. Celkem nepobuřující Coldharbour styl, který někdo nemusí, někdo miluje, já jsem spíše někde na pomezí. Legacy je ale neurážející track.

  Cosmic Gate – AM2PM
  Žhavá novinka z dílny Bossiho a Nicka Chagalla. Celkem sympatický název s motivem, u kterého máte pocit, že si podřežete žíly. Taková naléhavá melodie, to si musíte poslechnout.

  Pure NRG – Secrets of Sahara == TIP OF THE MONTH ==
  Na singl Secrets of Sahara, který si vypůjčil řadu prvků a motivů z tvorby od Oscara čerstvě nosicího Ennia Morriconeho, jste si mohli přečíst recenzi. V tracku můžete poznat řadu typických rysů, kterými jsou oba producenti – Solarstone a Giuseppe Ottaviani – proslulí. Navíc samotný Morricone prý posvětil oficiálně zapůjčení samplů do tracku a výsledkem je naprosto odzbrojující skvostný trance, o kterém se bude mluvit hodně dlouho.

  Artisan feat. Kate Louise Smith – I Follow
  Na RazNitzanu vychází i novinkový singl od Artisana a Kate Smith, která vokálově hodně potěší. Jasně, já rád ty vokálovky, ale když ono je tohle vážně hodně dobře udělaná zpívánka. Co na to říkáte?

  Ferry Corsten – Beautiful (MaRLo Remix)
  Remíchů legendárního Beautiful od Ferryho se objevilo nesčetně. V poslední době se hodně činili Aly & Fila, kteří verzi celkem zpizdili a kromě ukuchtění na 138 verzi s tím prakticky nic neudělali a navíc zabili náladu, kterou původně Ferry dokázal tak skvěle navodit. MaRLo na to jde trochu jinak, předvádí jinou melodickou linku, do které je hlavní motiv dotažen. Tohle mě baví o mnoho více.

  Armin van Buuren & MaRLo – ID
  Zatím stále nepojmenovaný společný track od Armina a, v současnosti hodně oblíbeného, MaRLa, který dokáže nemožné, a to, že prodá styl Armada vrzyvrzy i zarytému tech a psy trancerovi. Jo, kdo umí. Společná práce je celkem fajnová v breakdownu, pár nápadů se zde objeví, ale já z toho nejsem kdovíjak odvařený. I když na ASOT festivalech to prý hodně jelo. Nedivím se.

  Stoneface & Terminal – Earth To Brain == TIP OF THE MONTH ==
  Dalším tipem, který bych vám rád ukázal, je novinka od německého producentského dua Stoneface & Terminal, kteří KONEČNĚ pochopili, o co tady fanouškům jde. Vrátit se zpět do svých vln. A tak po krátkých experimentech se zpomalením BPM se vrátili k vysokooktanové nádheře, kterou dělali před deseti lety. Dvojsingl Earth To Brain / Wide Awake ukazuje, že i retro může znít moderně.

  Gareth Emery feat. Wayward Daughter – Reckless (Standerwick Remix)
  Gareth Emery kuchtí ve své Garuda továrně na sny nové autorské album, které se vydává směrem zpívánkové Armin popíčkové hitoffky. Ještě, že se kolem sejde partička schopných producentů, kteří z tohoto popového kolovrátku udělají 138čkovou…. uplift zpívánku. Pohoda džez, nic, z čeho bych si rval žíly, ale moc ve výsledku je to vlastně fajn.

  Masters & Nickson feat. Justine Suissa – Out There (Robert Nickson 2016 Remix)
  Starý dobrý vinyl orchestrální trance z roku 2003 stavěl na mocném vokálu Justine Suissa, o které si myslím, že je největší vokálová hvězda, která má jen jednu nevýhodu, a to takovou, že se moc neobjevuje. Kdyby tvořila i v dnešní době více, troufám si tvrdit, že sundá Susanu z pomyslného vokálového trůnu. Libovku od Masters & Nickson – Out There v letošním roce vymazleně překopal Robert Nickson a musím uznat, že se mu podařilo zachovat náladu z roku 2003 i v současné době.

  Talla 2XLC & Binary Finary feat. Sylvia Tosun – Believe in Everything
  Nádherná další vokálová petelice od operní divy Sylvie Tosun, která každý track dokáže svým sametovým hlasem přeměnit v klenot. Abych neupozazdil Tallu nebo Binary Finary, tihle dva (vlastně tři) se na tom také hodně podíleli, takže ve výsledku nádherná upliftová vokál prácička.

  Aly & Fila with Luke Bond feat. Audrey Gallagher – Million Voices == TIP OF THE MONTH ==
  A další vokálový skvost hned v zápětí a to přímo od Alíků, kteří se vrhli na spolupráci s Lukem Bondem a povolali nedávno zraněnou Audrey Gallagher. To letošní jaro bude narvané vokálovými trancíky, protože další lahoda v mých uších. Někdo namítne, že je to přesně to samé, co Alíci tvoří už pár let, ale uznejte sami – když ono to fakt funguje. Jo a slyšíte tam někdo toho Luke Bonda???

  NoMosk & Lucid Blue – Inside The Fire (Mhammed El Alami Remix)
  Marokánský producent Mhammed El Alami se v poslední době hodně činí, především pak Aly & Fila mu dávají hodně prostoru. Není se čemu divit, arabská trance scéna je velice hojná, současná mladá generace muslimů totiž trance považuje a hodně na něj dá, proto tento hudební směr na severu Afriky velmi vzkvétá. A mám z toho radost, protože když se podíváte na tyto lahodné vokálovky, musíte mít radost také. Jako třeba tento remix.

  Linkin Park – Castle of Glass (Arctic Moon Remix)
  Překopávky je třeba i v dnešní době. Polský producent Arctic Moon si proto připravil pro své fanoušky 138čkovou verzi Linkího singlu Castle of Glass, kterou si navíc můžete zcela zdarma legálně stáhnout. Mě osobně tento remix nijak zvlášť nerozstřílel. Zíív.

  Robert Vadney – Broken Home (Guitar Mix)
  Kdysi redakční oblíbenec, po nějakou dobu se motal tento řecký producent v nějakém hudebním vakuu, kdy nevěděl, co si se sebou počít, a tak zblbnul a dělal eurohouse, nakonec se vrátil zpět k trancu, ale už prý nikdy neudělá gothic trance, který vlastně proslavil, jakožto hudební směr. Nyní jede na oblíbeném psytrancu a musíme uznat, že i v Guittar Mixu k novému singlu Broken Home mu to celkem šlape. Co takhle Psytrance Mix :-)), Guittar je regulerní psýčko se vším všudy.

  Mark Sherry meets Space Frog and Derb – Follow Me (Psyburst Remix)
  Mark Sherry zavítá do Česka, ale vy si ho můžete vychutnat už právě teď v novém singlu, který jede na velmi rázné psy vlně a oblíbil si ho velmi silně i takový samotný Armin.

  The Thrillseekers – Just Because
  Projekt The Thrillseekers dokončuje svoje autorské album, a z něho nám nabízí ochutnávku Just Because. Já myslím, že za mě parádička lahodná.

  Gareth Emery feat. Christina Novelli – Ghost (Sneijder Remix)
  A další zářez na pažbě. A opět není od samotného tvůrce originální a původní verze songu Ghost – Garetha Emeryho. Ducha totiž naprosto fantasticky předělal Sneijder – tak trochu si troufám tvrdit, že je to malá spolupráce jako na Love of My Control, protože Christinka zní prostě dost podobně, ale to mi je jedno. Protože Ghost je prostě petarda… Ovšem v tom Šnajdeřím mixu.

  Luke Bond vs. CARTEL – Once More (Dan Stone Remix) == TIP OF THE MONTH ==
  Co se stane, když dáte dohromady Luke Bonda, Roxanne Emery a Christinu Novelli? Učiněný magický trancík. Právě tyto dvě paní se pojmenovaly jako CARTEL a jejich track Once More si ještě ohulil Dan Stone. Prostě nádhera.

  UCast – Portal
  Běloruská trance scéna také nespí. UCast je jejím nejznámějším producentem. Mistr, který svoje beaty rázně seká, takže se tím velice proslavil nám ukázal další singl, který nazval prostě a jednoduše Portal. Alexei Tsygankov – UCast svůj zvuk příliš nemění, což může být dobře, ale i špatně, protože vám to celé začne najednou tvořit jeden a ten stejný celek. No uvidíme.

  Heatbeat – Magic Princess Owl (Jordan Suckley Remix)
  Jordanovská odplata Heatbeatákům, kteří nedávno zremixovali právě Suckleyho singl Droid. Tihle tři si pravidelně v poslední době hodně pomáhají a novinkový singl Magic Princess Owl právě pokřtil Jordan Suckley. A povedlo se mu to !

  Chris Schweizer – Scorpion == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Ano, nepřekoukli jste se blbě někam do rubriky “Trouse měsíce”. Tenhle pán, vrchní odchovanec Armada Soundu se totiž ukázal i v jiném, než svém typickém vrzivrzy stylu. V labelu Who is Afraid a 138? nám jasně předvedl, že spojit techtrance okořeněný trochou acidu, dohromady s vrzavými trouse zvuky, nemusí být vždycky hrozný průser. A já mu to sežral, protože mě bodnutí škorpiona prostě jednoduše dostalo. Podobný styl razí třeba v poslední době projekt Heatbeat, kteří ve svých setech prý ukázali, že zase umí dělat trance, takže zase možná až tak špatně nebude. Uvidíme, ale jako jedna vlaštovka jaro nedělá, že 🙂

  Thomas Hayes feat. Kyler England – Golden (Ferry Tayle Remix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Melbernský rodák Thomas Hayes mě v minulém měsíci prostě naprosto rožšmelcoval singlem Golden. Zatímco původní verze je spíš utahaný EDM prvky okořeněná nuda, verze od Ferryho Taylea je prostě úžasná.

  Above & Beyond – World on Fire == BACK TO THE HISTORY ==
  Jeden parádní návrat do časů Tri-State – božského alba od Above & Beyond, na kterém se nacházela i tato legendární hitovka.

  Napsat komentář

  Informace

  10. 03. 2016, 16:57


 • Nejnovější příspěvky

 •