• Příručka trancera 81

  I přes menší zpoždění, se nakonec dovalilo do vašich uší nové vydání pravidelně nepravidelného obšťastníku Příručka trancera. Osmdesáté první vydání přinese spoustu hudebních tipů, které by vám rozhodně neměly uniknout. Enjoy it!

  MaRLo – Darkside == TIP OF THE MONTH ==
  MaRLo – představitel svého jedinečného Tech – energy stylu, ukazuje novinku, která je tak trochu protáhnutá temnotou a hrůzou. Darkside je typický zástupce stylu, jak já s oblibou pojmenovávám bigroom psytrance. Tedy některé prvky, které byly vyzobány z trousové scény (která ostatně zanikla), a podpořena hutnými techtrance nebo psy trance prvky. Jinak doporučuji klip, který ukazuje jednoho vystrašeného králíčka, který si pěkně podá smrtku a její noshledy s velkými kopími.

  EXKLUZIVNĚ!!! GAIA – INYATHI
  Jen pár minut stará petelice z ASOTu. Nová Gaia – projekt Armina, i když v poslední době se hodně skloňuje, že za projektem stojí Benno De Goeij z Rank 1. Každopádně nová Gaia se mocně povedla a pořád čekám, kdy jako vyjde to album, které už vychází asi pět let, a pořád nikde… Hmmm, ale Inyathi je prostě brutálně skvělá melodická skoro 138čka..

  Heatbeat – TYNO
  Jak já jsem rád za ty všechny návraty. Říkám tomu Anahera efekt. Loni si všichni po retro vlně mohli utlouci, tak se letos všichni rozhodli, že budou dělat retrostyly. I argentinští Heatbeat buenosauři, kteří ještě nedávno vrzali, až jsme je v podstatě odepsali, a hodili na pranýř všech těch wéček a Tiëstů. Naštěstí se vzpamatovali, a vrátili se tam, kde jsme je začali poslouchat. Nedávno spolupráce s Jordanem Suckleym, Alexem Morfíkem…. Vždycky byli ale sví, takže jistých melodických bzukavých prvků se úplně nezbavili, ale k tomu si ještě přidali hutné techtrance britské beaty, které jedou ostrovní techtranceři. A novinka TYNO je toho důkazem.

  Heatbeat & Tomas Heredia – I Am Darkness
  Tomáš a Chýtbýťáci dohromady. Tyto jména možná vyděsí, ale věřte, že to zdaleka není tak hrozné, jak to vypadá na první pohled i první poslech. Nakonec si to zamilujete. Bigroom psy jedeee 🙂

  Freigeist – 7FT
  Mladý víděnský producent se nám loni dostal do povědomí díky účasti ve finále soutěže o hymnu 750.vydání pořadu ASOT. Tu jen těsně vyhrál Ben Gold, ale noname track se stal osobním miláčkem Buurena, takže nebylo překvapením, že se Armada Music postarala o oficiální vydání singlu, který nakonec dostal jméno 7FT. A osobně se mi líbí více než usedlejší Garuda I’m in state of trance.

  Ferry Corsten – Beautiful (MaRLo remix)
  Vousatá skladba Beautiful je mojí nejoblíbenější z Corstenova hitového alba L.E.F. A protože už je to nějaký pátek od vydání alba (počkat počkat – deset let??), je třeba na nějakou novou verzičku. O Beautiful 2016 se postarali Alíci a právě zde zmíněný MaRLo, který se s trackem popral víceméně lépe, než usedlejší a klasická verze od Alíků. Barevný, veselý, hitový náboj s energy prvky mě prostě baví více než vcelku obyčejná egyptská verze, která jasně, zboří parkety tak jako tak, ale známá Everything is beautiful je v MaRLově podání prostě dokonalejší, i když na originální verzi nemá ani jeden z refreshů.

  Mark Sherry & Jan Johnston – DejaVu (Outburst vocal mix) == TIP OF THE MONTH ==
  Jeden z těch songů, které vám vykouzlí takový ten nablblý úsměv na ksichtě. Prostě retro, jak se patří, protože jsem Janičku Johnstonů už megadlouho neslyšel, a okamžitě se mi asociovaly všechny ty vokálové hity z počátku milénia, kdy mi bylo hrozně málo, a já jí žral. Pecka jak hovado!

  Radion6 – Salvation
  Radion6 mě jeden čas docela bavili, pak zase ne, až poslední singl Salvation. I když se to zpočátku tváří dost bigroomovatě, docela se melodicky upíchnou na zapamatovatelné apokalyptické náladě.

  John O’Callaghan & Clare Stagg – Lies Cost Nothing
  Vlastně první spolupráce této britské folkařky, božské vokálistky a textařky s plešounem Johnem (ten přebal singlu vypadá, jako kdyby oba dva zfůzovali 🙂 . Clare Stagg nám do povědomí vlezla již v roce 2013 v souvislosti s Pure peckou od Solarstonea – ano mám na mysli časy The Spell. Tentokrát se nejedná o nic menšího a o nic méně významnějšího. Totální lahoda v podobě nové vokálovky Lies Cost Nothing je prostě taky strašně…. retro. Já si nemůžu pomoci, ale jako bych slyšel Find Yourself (ano, tu jak zpívala Sarah Howells) z roku 2009.

  Cosmic Gate – So Get Up (Alex Di Stefano remix)
  Techna se úplně nebojím, a tak je na čase trochu zrychlit. Alex Di Stefano totálně předělal Cosmičí sračku So Get Up. Výsledkem je celkem rozumná techno roštovačka, která i to uřičené Soo Geet ááááp podává celkem rozumným stylem. Jo, tohle by šlo.

  Misja Helsloot & Dirkie Coetzee Feat. Diana Leah – Won’t Stop Searching (Original Mix)
  Letitý veterán nizozemské trancové scény Misja Helsloot byl celkem dlouho známý pouze v klubové scéně. Jeho novinka, ve které se spojil s dalším jménem Dirkie Coetzee a vokálově opatřila jejich nový singl Diana Leah, je zaměřená uplift stylem. A mě celkem dost baví.

  Alex M.O.R.P.H. & Tempo Giusto – Majestic
  Na Morfíkově novém labelu Universal Nation začaly vycházet psytrance rubanice. I novinka, ve které se spojil s italským projektem Tempo Giusto jede v podobném stylu. Úderném techy a psy trancíku. Tento label mě začal zajímat čím dál více, a to jsme se už báli, že Morfík zůstane ve svém vokálovém skleněném zámku.

  UCast – Gearbox
  Párty s běloruským  producentem UCastem se prý v pražské Granatině povedla, půlka Czech Trance Family se tam nakazila angínou 🙂 ale jinak to prý byl řádný večírek a UCast na Prahu velmi mile vzpomíná. Tento mladý producent se opravdu předvedl svým rázným stylem, kdy jede o trochu více než 140 a nenechá nikoho stát. Novinka Gearbox vychází na FSOE a rozhodně doporučuji do vašich uší.

  Dan Stone – Venezuela
  Po loňském megaúspěšném remíchu See The Sun, který producenti valili od jara až do letošního ledna ve svých setech, se Dan Stone zase vrátil na výsluní, kde se před léty odpočíval, aby o něm několik měsíců nebylo moc slyšet. Jeho novinka Venezuela je kvalitním návratem, a opět je opečovávána pod křídly FSOE.

  Ben Gold feat. Christina Novelli – All Or Nothing (Allen Watts Remix)
  Benova novinka s nádhernou Christinkou se jmenuje All or nothing, a je to celkem jasná garudovina s typickými melodickými prvky. Nicméně, v podobě od nizozemského Allena Wattse se proměnila v pořádnou roštovačku.

  Gareth Emery feat. Christina Novelli – Save Me
  Oba protagonisté tvrdí, že se jedná o takového důstojného nástupce Concrete Angel, který vyhrál výroční ASOT v roce 2012. A já si troufám tvrdit, že nejsou daleko od pravdy, i když Andílek je jenom jeden. Tady se hraje víceméně na klasickou vokálovou garuda jistotku, která nemůže nikoho moc urazit. Inu, slyšet jsem celé Garethovo nové album 100 reasons to live, ještě neměl, tak nemůžu toto tvrdit i o ostatních traccích.

  Audrey Gallagher & ReOrder – Your Own Way
  A máme tady vlnu soběstačných a sebejistých vokálistek, kteří si jedou na vlastní triko a snaží se zjistit, jaké to je, když jsou ony tím hlavním jménem. Éra featuringů skončila nedávno, střídáná symbolem PRODUCENT & ZPĚVAČKA a teď se pomalu smiřujme s tím, že nejdříve bude zpěvačka jako producentka a pak teprve nějaký DJ, který jí ukáže trancové vody. A tím prvním se stal slovenský ReOrder, který prý podle slov Audrey Gallagher nejlépe vystihl její náladu songu, který si sama napsala a na Amsterdam Trancu vydala. Neříkám, že to není špatné, ale už jsem od ní slyšel i lepší a zapamatovatelnější hity.

  Headstrong feat. Stine Grove – I Will Find You (ReOrder Remix)
  A ReOrder ještě jednou. Tentokrát jako remixér songu I will find you od britského projektu Headstrong spolu s jeho dvorní vokálistkou Stine Grove. V originálu houpavé, v remixu klasicky FSOE upliftové s medově sladkým hláskem Stine.

  Ivan Mateluna feat. Christina Novelli – Not Alone (Signum Remix)
  A protože dneska máme hodně moc vokálů, ještě přitopíme jednou medově sladkou, až lepivou sýrovitou věcí s opět (jak jinak) Christinou Novelli. Signum remix bych ani nepoznal. No nic.

  Tiësto – Traffic (Sied van Riel Remix)
  Trafika je nesmrtelná, a dodneška asi největší hit Tiestovy trancové kariéry. A protože remíchů nikdy není málo, pokusil se kultovní mrdanici všech parties překopat Sied Van Riel. Přidal trochu více techna, které je teď hodně “in” a zkusil to celé nahodit na známou melodii. Jo, jde to, ale originál je jen jeden…

  Ben Nicky feat. Chloe – Anywhere
  I zabiják a představitel tvrdé linie britských technařů, se rozhodl trochu zabrousit do vokálových vod, a otestoval novou zkušenost se songem Anywhere, které nazpívala Chloe. Breakdown mě překvapivě nebaví, více mě zajímá ona tvrdá basová a psytrance linka, která následuje po něm. Morfova Universal Nation má další milou vlaštovku.

  Martin Roth – Off The World (Eddie Bitar Remix)
  U VANDITu se dali na oprašování svých starých luxusních trancových lahůdek. Překopávky se dočkal i Martin Roth s Off The World, který jsem miloval v exkluzivním intro mixu. O novou verzi se postaral Eddie Bitar, takže rozhodně nečekejte nic pomalého. Naopak jde o celkem nařachanou pecinu, ostatně, co byste asi čekali, že? 🙂

  Miroslav Vrlik – Fly Away
  Takový to, když jste si pustili trance ze svého archivu a mp3 soubor ukazuje datum 2007. Bože ten breakdown… Já chci více!!!

  Alan Walker – Faded (Talla 2XLC Uplifting Remix) == REMIX OF THE MONTH ==
  Stahovač všech pubescentních kalhotek Alan Walker s celkem už ohranou Faded mě nikdy nějak moc nebral. Jenže současná mladá teen generace to jede do otrhání těla. Takže je čas na něco rychlejšího a jiného. Tallův upliftový remix mě potěšil mnohem více, i když v breakdownu je to pořád jedno a to samé, ta vomáčka okolo je mnohem záživnější.

  Cosmic Gate – Exploration Of Space (Cosmic Gate Third Contact Mix) == SRAČKA MĚSÍCE ==
  Ježiš to je ale srajda. Tak neskutečně zohavit legendární Exploration of space. Už potřetí refresovaná verze. Zatímco původní verze byla neskutečnou párty peckou, na kterou jsem nejen já vyrůstal, remixovaná verze Back 2 the Future už víceméně jen neurazila, Cosmičí Third Contact vyvolá ošklivé výrazy na všech obličejích. Co to jako je??? Hraní si na EDM sračkery? Chmmm

  Deep Dish – Say Hello == BACK TO THE HISTORY ==
  Naší dnešní sondou do života dřívější taneční scény bude legendární housovka Say Hello od íránsko-německého projektu Deep Dish. Jejich Say Hello vyvolá plný parket i v dnešní době. Na to berte jed!

   

   

  Napsat komentář

  Informace

  14. 04. 2016, 19:31


 • Nejnovější příspěvky

 •