• Příručka trancera 82

  O trochu později, přesto ale stále pravidelně se hlásí nová Příručka, která vám i v propršeném květnu přinese nějaké ty novinky v trance music. Enjoy it!

  Clare Stagg & Kayat – The Calling (Denis Kenzo Intro Mix)
  Moc fajn rozjezdový progresivní “Kenzo”  zvuk, který vás v houpavém rytmu připraví na příjemné chvilky s hlasem Clare Stagg. Tato paní si svůj folkový rozjezd směrem k trancovým zážitkům pěkně užívá a baví.

  Armin Van Buuren feat. Eric Vloeimans – Embrace (Arty Remix)
  Na první i druhý poslech v podstatě nerozpoznatelný titulní track z Arminovy nové placky Embrace. Arty řádně zaúřadoval, a i když si osobně myslím, že jeho starší produkce měla větší “koule”, stále mě baví. Nebýt moderních vrzy vsuvek, jednalo by se o adekvátní track na parties.

  Kyau & Albert – 7skies (Solid Stone Remix)
  Dvorní lokajové labelu Euphonic slaví v těchto dnech 20.výročí společné prudukce. Dříve ještě jako Kyau vs. Albert představili novinkové remixové “album” mapující hudební historii této dvojky. 7Skies si vzalo na remixérskou starost kanadské duo Solid Stone. Ona tajuplnost se přetavila do moderní proggy houpavé vlny, která mě baví.

  Armin Van Buuren pres. Rising Star feat. Betsie Larkin – Again (Armin Van Buuren Remix) == TIP MĚSÍCE ==
  ID track, který Armin zahrál na ASOT Festivalu je konečně odhalen! Po mnoha dohadech, jestli se jedná o nového Ferryho Corstena nebo Gouryellu bylo představení IDčka s Betsinkou Larkin mnohem prostější. Bokovkový projekt Armina van Buurena – Rising Star je tu s trackem Again. V originálu pravděpodobně 138čka, v remixu od Buurena krutá vykrádačka Anahery. Přesto vokál kulervoucí.

  Ørjan Nilsen – Iconic == TIP MĚSÍCE ==
  I když jsem nad prasátkem z Norska už dávno zlomil hůl, jeho novinková petelice Iconic se až příliš nápadně podobá jeho starší tvorbě. Ono je to totiž tak, že v poslední době je čím dál větší móda dělat retro tracky, kterým si staré, a odpadlé fanoušky zase přitáhnete k sobě, abyste jim metodou cukru a biče poté ukázali, že stejně vás baví dělat všechny ty Dony a podobné srajdy majdy. Přesto musím říci, že Iconic má ono oldschool kouzlo.

  Driftmoon feat. Eller van Buuren – Grindstone
  Eller je mladší brácha Armina, který to se svojí kapelkou Bagga Bownz parádně umí na kytárku. Jeho umění sem tam využívá Armin v jeho setech nebo Armin Only akcích, ale čas od času se Eller zavdá i některému prověřenému producentovi jako třeba Driftmoonovi. Kromě té rockové složky se jedná o víceméně klasický Armada klasicistní trance, který teď dělá kde kdo.

  Armin van Buuren feat. BullySongs – Freefall (Heatbeat Remix)
  Jásali jsme před nedávnem nad návratem Heatbeaťáků do trancu, kdy začali experimentovat se psy/tech prvky. No, netrvalo to dlouho, a podepsali se i nad remixovou verzí Freefall – tracku z Arminova alba Embrace. No jestli jste si mysleli, že se vrátili k časům BrontoBuenosaurů – vězte, že máte i nemáte pravdu. Je to pomalejší, vrzavých prvků tam máte taky, ale zároveň je to jistým kouzlem trochu urychlené a obsahuje to zajímavé beaty a celkově mi to přijde jako mnohem zábavnější, než provařený remix od producenta Manse.

  Eximinds feat. Natalie Gioia – I’ll Be Your Angel == TIP MĚSÍCE ==
  Překvapení měsíce. Čekal jsem unylý ruský proggy zvuk, ale dostal jsem 135tkový rázný vokálový nářez. Stačí si počkat na zimomriavkový breakdown, který naplno nechá vyniknout geniální ukrajinské operní zpěvačce Natalie Gioia. Teď, když mi tu zrovna hraje do uší, zase mě dojímá k pláči.

  M.I.K.E. Push pres. Plastic Boy – Now & Forever
  Jsem moc rád, že se M.I.K.E. alias Push po několikaměsíčním experimentování s nudným houpavým vrz vrz zvukem, vrátil tam, odkud přišel – tedy z vod parádních trancových melodických nádher. Jeho novinka schovaná pod projektem Plastic Boy, od kterého znáte asi Chocolate Infusion je v breakdownu sakra chytlavá.

  Giuseppe Ottaviani – Doctor Who
  Doktor Kdo? Aha, a kde prosím ordinuje? Že na Go On Air labelu? A v Itálii? Tak to asi jedu, protože i Pepík italský začíná používat zajímavé psy prvky a velmi znepokojivá melodie, kterou dodá, vám na štěstí nepřidá.

  Bryan Kearney & Christina Novelli – By My Side
  To máte tak, když neustále děláte techno a psytrancové rychtanice. Prostě občas dostanete chuť na něco méně ostřejšího, na něco jemnějšího, spíše upliftingového. A tak si zavoláte nějaké momentálně hodně oblíbené zpěvačce, třeba Christině Novelli a nazpíváte si hitovku By My Side. Taková ta prostě  zpívánka, ale máte podchycený celý trancový trh. Já teda radši tu temnější Bryánkovu stranu, ale jako poslechovka celkem ujde.

  Allen & Envy feat. Neev Kennedy – Without You (Dan Stone Remix)
  Podaří se Danu Stoneovi zopakovat loňský megaúspěch See The Sun? Má k tomu nakročeno třeba v další zpívanici z RazNitzanovy produkce Without You, ve které spojili síly Neev Kennedy a duo Allen & Envy. Prostě takový příjemný jarní trancík s ambientně laděným breakem 🙂

  Craig Connelly feat. Tricia McTeague & Rory O’Grady – Meet At The End == TIP MĚSÍCE ==
  A ještě jedna zpívanice, protože já je prostě rád, tuze rád. Novinka, která vyšla na RAMově Grotesque labelu, se jmenuje Meet At The End, je zpívaná Dykovým objevem Triciou McTeague a uslyšíte v ní i Connellyho typické kytárkové vsuvky. V těch mu pomohl nejspíš holandský rockový zpěvák a showman Rory O’Grady.

  Solarstone – Lost Hearts (Mark Sherry Remix)
  Remix, který vzbudil mnoho diskuzí. Je Lost Hearts originální od Solarstonea lepší než Sherryho tech verze? Já jsem na vážkách, sice Sherry o něco potlačil melodii, ale zase přidal celkem záživné techy beaty, a celé to nese spíše techno prvky než melodický pure trance. Přesto palec hore.

  Jorn van Deynhoven – We Can Fly
  Můůůůžeme tůůze dlouho letět. A to na vlnách aktuálního bigroom techpsy trancu. Jorn se nikdy netajil tím, že rád sem tam protáhne svoji produkci do bigroom trousových vod, ale přesto se zuby nehty drží tam, kde vyrostl. Jeho novinka We Can Fly je celkem zábavná blbina.

  Jase Thirlwall feat. Victoria Braiman – I’ll Still Have You
  Jase Thirlwall – holandská nová hvězda na poli 138čkového trancu, je teď Arminovým miláčkem, protože ho všemožně tlačí dopředu. Inu, stačí překopat Arminův singl Strong Ones, a hned je vymalováno. Novinka s vokálistkou Victorii Braiman je taková ta acid-tech prakticky neroznatelná roštovačka, kterou jen těžce rozeznáte od ostatních, podobných nářezovek. Vlastně jen to, co odlišuje tento track od ostatních, je zajímavý melodický vokál, který se bohužel neukáže na příliš dlouho.

  Gareth Emery feat. Janet Devlin – Lost (Adam Ellis Remix) == TIP MĚSÍCE ==
  Je dobře, že remixovou verzi 100 reasons to live – alba od Garetha Emeryho, dal na starost spíše rychlejším producentům. Utahaně popové je v základní verzi album dostatečně. Adam Ellis – britský tech ďábel okořenil vokálovou lahůdku Lost prvky Aly & Fila remixů. Proč ale sakra nemůže znít album už takhle v originálu?!

  Team Argentina – Alpha Omega (Sneijder Remix) == FUTURE FAVOURITE ==
  Jo aha???? Kdopak je Team Argentina a track Alpha Omega, co se vystavuje na albu A State of Trance 2016, míchané kompilaci od Armina? Chmm v podstatě nijak moc nevím – ale osobně tipuji na Bryana Kearnyho spolu s remixově uvedeným Sneijderem, který opět těžce odkazuje na Maura Picotta. V podstatě se jedná o takové pokračování Next Levelu. Zatím jen krátká ukázka a těším se na full verzi.

  ReOrder with Katty Heath – Our Nature == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Baví mě tahle poctivá hutná nálož kvalitního psytrancu od ReOrdera spolu s Katty Heath. Prostě nikdy by mě nenapadlo, že taková techno řežba může mít tak dokonale propojené vokály a třesu se na každý další poslech….

  Coming Soon!!! – Fucking Society
  Mno, je to takové unylé, stejné, nudné. Prostě tohle se úplně izraelským Coming Soonům moc nepodařilo. Příště lépe, ale pro jistotu to sem přidávám, abyste si udělali taky názor.

  Lange – Airpocalypse
  Kdo by to byl čekal, že utahaný progresivní zívař a studený čumák z Británie přinese prakticky něco podobného, do čeho teď valí celá UK tech scéna. Airpocalypse nabídne krapet vyprázdněný až apokalyptický breakdown, do kterého zašlehá současné techno prvky. Jednoznačně překvapení měsíce, roku, a možná i pětiletky.

  James Dymond – Defector
  Pááni. Tohle vydal James Dymond? Hmmm, ultimátní pecina z ranku – geninálně melodicky vykřičený breakdown a do toho typicky Dymondovy tech kudrlinky. Na FSOE si nedovolí vydat nic trapně jednoduchého.

  Myon & Shane 54 feat. Haley – Round We Go (Standerwick Remix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Ani vlastně pořádně nevím, proč jsem zvolil tento remix za měsíčního vítěze, ale je to tak, že za posledních pár týdnů nebylo nic tak strašlivě výrazně vepředu, že mě vlastně baví tato zpívánka, která je v origoš verzi opravdu otřesná. Tím to možná je, protože Standerwick z ní udělal sice jednoduchou, ale vlastně účinnou oddechovku. Od originálu je ale výrazně odlišená a tak dostala titul Remixu měsíce.

  Simon Patterson & Magnus – Evoke == VÍTĚZ DUBNA ==
  A jako novinkovou lubriku si tu budeme dávat kandidáta, kterého jsem v minulém měsíci, točil nejvíce do uší. Tím je Evoke, dnes již kultovka, která nabídne i ono pobreakové vzdychnutí, na které čekám jako na smilování :-)) Psajmůůn jede!

  Mark Sixma & Jonathan Mendelsohn – Way To Happiness == SHIT MĚSÍCE ==
  Uf, tak to je opravdu hnusně otřesná vokálovka, kterou chci zašlapat a zakopat co nejhlouběji pod zem! To je něco tak úděsně zavrzaného, že jsem se z toho málem počůral. Udýchaný, strojově vyhlazený Mendelsohn v popíkovém stylu nakopnutý na trousovkovou hrůzu.

  Josh Gabriel presents Winter Kills – Deep Down (Alex M.O.R.P.H. Remix) == BACK TO THE HISTORY ==
  Bokovkový projekt Winter Kills, který Josh Gabriel rozjížděl po tvůrčí pauze dua Gabriel & Dresden se proslavil nejen svým celým albem, ale kromě kolaboracemi např. s Arminem také svojí peckou Deep Down. Já jsem si dovolil Morfíkovou verzi, která sice možná není tak tajuplná jako základní verze, ale nabídne o něco rychlejší náladu.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   FLP

   Květen 14, 2016 v 12:15 pm

   Jenom pro upřesnění: Solid Stone není duo, ale čistá sólovka Kanaďana Eliase Baroucheho. No, a pod projektem Team Argenita jsou nakonec schovaní Agustin Servente a Matias Chavez (tedy Heatbeat) společně s Chrisem Schweizerem a Tomasem Herediou 😉

   Odpovědět

  Informace

  13. 05. 2016, 18:18


 • Nejnovější příspěvky

 •