• Příručka trancera 83

  Máme tady pomalý nástup léta. Uvidím, jak na tom budu s časem o prázdninách, ale zkusím alespoň jednu letní prázdninovou příručku sesmolit. Zatím se pokochejte aktuální přehlídkou toho, co je in a co letí na trancových parketech! Hezké čtení

  Kyau & Albert feat. In Gray – Sleeping Lions
  Jedna zasněná progresivní náladovka s velmi příjemnou melodií, celkem ucházejícím vokálem, a i zajímavým proggy beatem. Prostě taková houpačka, která neurazí.

  Rank 1 – Super String 2016
  Občas by se na staré klasiky nemělo sahat. Občas ale nové refreshe i potěší. Nové superstruny pro aktuální rok s číslovkou 2016 jsou více trousy, ale potěší, že nebylo odporným způsobem sáhnuto do základní melodie, která byla vytažena. Samozřejmě na klasický originál nemá tahle novinka ani přinejmenším. Objeví se i horší releasy. Tahle neurazí, nenadchne.

  Ferry Corsten pres. Gouryella – Neba == TIP OF THE MONTH ==
  Nová Gouryella, nástupce dnes už kultovní Anahery, která loni vyhrávala všechny žebříčky je tu! Neba já nástupce, který má v sobě onu tajuplnou energii, kterou disponovala už i Anahera. Ghost producenti, stojící za Gouryellou se opravdu činili a i proto má Neba v sobě všechny náležitosti děsně retro, v tak akorátním současném hávu. Troufám si tvrdit, že tu máme jeden z největších hitů letošního roku. Protože zimomriavky! A rovnou kupuju lupení na říjnovou Transmission.

  Mino Safy – Quantum
  Producent Mino Safy z Alžírska, který je známý svým vrzavým stylem vydal novinku. Quantum je nádherná melodická pecka, která si hraje se zvoučky, které úplně navozují pocit – tyjo, ATB. Jen je škoda toho trousy beatu, ten to hodně zazdil. Jenže je to Mino Safy no, co bychom čekali.

  Alexander Popov & Jonathan Mendelsohn – World Like This
  Ukničeného Mendelsohna už mám docela plný zuby. Popovův styl je tady sice znát, ale až příliš moc zbytečně trousový track, s výborným melodickým breakem skoro až s ambientní náladou, ve kterém bych asi Jonatána nepotřeboval.

  Aurosonic & Sarah Lynn – This Imaginary Love
  Houpavý ruský progg trance s klasickými vokály od Sarah Lynn? Většina si okamžitě řekne, že to je jasné. Jenže Aurosonic vytasili v 135tkovém rytmu, takže už je to solidní dupanice podpořená klavírním breakdownem a medový hlásek Sarah potěší.

  Miroslav Vrlik & Tribal Point – Inside The Pyramid
  Poctivý kus egyptského uplift trancu, tentokrát ne od Egypťanů Alíků, kteří pilně kutí nové album, ale od slovenského bratia Miroslava Vrlíka a mladé slovenské krve – dua Tribal Point aka Petera Sabola a Samuela Hricíka. Prostě libovka, která zní opravdu, jak kdybyste si zfleku dali Aly & Fila.

  Aly & Fila vs Luke Bond feat. Audrey Gallagher – A Million Voices == TIP OF THE MONTH ==
  A je to tady. Dlouho se na tento vokálový klenot prášilo, hrál se jen na akcích, a tak o něm víme již minálně od ledna nebo února. A začátkem června konečně vyšel. Dlouho očekávaný singl, kolaborace Alíků s britským Garuďákem Lukem Bondem. A vokály nemohl dodat nikdo jiný, než božská Audrey Gallagher. Jako pilotní singl nového alba Aly & Fila nemohlo být zvolen lepší kus!

  Mark Sixma Feat. Emma Hewitt – Restless Hearts (Ben Nicky Remix)
  Již trochu fousatá skladba od Marka Sixmy a Emičky Hewittů Restless Heart, která loni docela válela, se dočkala oprášení. A oprášení proběhlo ve velkém stylu, protože se jí chopil známý “headfucker” Ben Nicky. Čekal jsem nějakou brutální rychtu, a nakonec je z ní “jen” solidní uplift-tech vokálovka.

  John O’Callaghan & Clare Stagg – Lies Cost Nothing (Will Atkinson Remix)
  Zpívánka od JOC, kterému půlku jeho sladkého Lies Cost Nothing pomohla postavit Clare Stagg, se dočkala hned začerstva svěžím, možná až trochu vzdáleně disharmonickým remixem od Willa Atkinsona. Bál jsem se nějaké šílenosti, protože Will tu bude mít ještě jednu rychtovačku, ale nakonec jde o solidní tech-uplift. Na první poslech vám budou vadit jakoby disharmonické zvuky, které vám budou spíše evokovat nějaké nepříjemné dark pocity, nakonec se ale v breakdownu dočkáme celkem svěžího zvuku. Mám pocit, že Atkinson si vyhrál s remixem o mnoho více než O’Callaghan se svojí prověřenou a osvědčenou zpívánkou.

  Ben Gold x Ruben De Ronde – Era Festivus (Mhammed El Alami Remix)
  Zatímco origiální verze Ery Festivus je vcelku nikterak záživná kombinace garudoviny s aktuálním trousy zvukem Rubena De Ronde, ta remixovaná od Mhammeda El Alamiho je zajímavá svojí postupnou výstavbou s melodickými pípáky v pozadí, které se naplno rozvinou v melodickém breakdownu.

  Gareth Emery – I Could Be Stronger (But Only For You) (Giuseppe Ottaviani Remix)
  Garethovina na entou I Could Be Stronger se vcelku nezáživnou melodií, a tak nějak otázkou, proč tenhle zaměnitelný popový vývar vůbec vyšel. Naštěstí ještě existují schopní remixéři, tak jako třeba Pepík Ottaviani, který umí udělat divy. Jeho remix sice nepřekvapí, což po předchozím Doctor Who, ještě někoho může vyvést z míry, ale vězte, že dostanete vše, co od něho milujete. Prostě o několik řádů výše než origoš verze.

  Dennis Sheperd & Katty Heath – Dare To Dream (NoMosk Remix)
  A čeká nás taky povinnost, mít alespoň jedu RazNitzovinu. Tentokrát tu máme jak jinak než zpívánku od Katty Heath, kterou vystavil Dennis Sheperd. Zajímavé je jméno remixéra. Tím se stal NoMosk – producent původem z Běloruska, který dělal celkem dlouho progressivní houpavky, tentokrát se rozhodl zkusit si uplift. A jde mu to docela dobře. Co říkáte?

  Roman Messer feat. Robin Vane – Someday (Temple One Remix)
  Z té přehršle upliftových releasů, které díky té kvantitě v podstatě  zabily celý uplift sektor trancu, se dá občas vybrat celkem solidní řemeslo. Třeba Temple One remix singlu Someday, který vydal Roman Messer a o vokály se postaral Robin Vane. Mít mužský vokál v singlu je dnes v trancu docela překvapivé, ale příjemné.

  Paul van Dyk, Chris Bekker & Chris Montana – Berlinition
  Pája Dyků je zpátky, po několikaměsíční rekonvalescenci zranění, které prodělal při nešťastném pádu z podia během ASOT festivalu, se cítí opět ve formě a moc se těší na přerušené turné. První vlaštovkou je Berlinition, které spíše než on, produkovali Chris Bekker a Chris Montana, ale PvD tomu dal svoje producentské jméno a musím říci, že zní jako opravdu práce PvD. Uvidíme, s čím na nás přijde dále.

  Heatbeat – Aerys (Mark Sherry Remix)
  Argentinská dvojka Heatbeat, která se poslední dobou vrací zpátky do trancu, svůj singl Aerys svěřila Marku Sherry. A dostala od toho přesně to, co tento rodák z UK umí. Psýčkové variace, s acidovými vsuvkami, s techy zvukem.

  Greg Downey – Smoke & Mirrors
  Tvrdá techno řezničina se vsuvkami, které znáte od Aly & Fila. Dočkáte se i breakbeatových částí, upliftových částí, melodie, která nepůsobí zrovna příjemně a vyvolává nepříjemné pocity, a breakdown, který zní retro.

  ReOrder & Ferry Tayle – Tomorroworld == TIP OF THE MONTH ==
  A zase slovenská spolupráce, tentokrát ReOrdera, tentokrát s Fracouzem Ferry Taylem. Tomorrow World je nádherná melodická prácička, která spojuje opravdu to nejlepší z obou továren na trance. Tomečkovy melodie, s kopákem od Taylea. Troufám si tvrdit, že tohle bude zase hit!

  Will Atkinson – Pat Butcher == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Pat Butcher je singl, jehož jméno se skloňovalo už týdny před vydáním. Humorný přebal singlu s roztomilou paní pošťačkou s naušničkami ze smajlíků evokoval všem parodii na kultovní dětskou pohádku – jak jinak než z UK – Pošťák Pat. Tentokrát se Pat převlékl ne za pošťáka, ale za řezníka – butchera, a všem bylo jasné, co dostaneme. Zvrhlých 7 minut, ve kterých se vystřídá vše, co vás napadne. Ryzí techno beaty, breakdown alá Prodigy, strojené robotické vokály, vrzavé melodie, i variace na The Game Changera (předchozí singl právě od Atkinsona spolu s Kearneym). Prostě rychta jako hovado, které buď milujete, nebo k smrti nesnášíte. Nic mezi tím.

  Michael L feat. Alyona B – I Will Never Burn Again (Stoneface & Terminal Remix) == REMIX MĚSÍCE ==
  Sešlápneme trochu plyn k podlaze. Dáme si roštovačku z dílny S&T, kteří pochopili, jak moc je současný posluchač lačný po poctivém hutném retru. A oprášili svoje tech zvuky, které je kdysi dávno proslavili. Tak je tomu i v novém remixu pro Michaela L s jen naznačenými vokály Alyony B. Peckovní, neskutečně vymazlený techy zvuk, který miluju už po prvním poslechu.

  Glenn Morrison feat. Christian Burns – Tokyo Cries (Alex M.O.R.P.H. remix) == BACK TO THE HISTORY ==
  Jedna náladovka, kterou jsme už v Příručce kdysi dávno měli, to snad ještě na úplně první verzi Nejhudby, někdy v prehistorii. Glenn Morrison a dnes takřka zapomenutý Christian Burns vytvořili společný singl Tokyo Cries, který je v originálu laděný do proggresive housu. My si dáme parádní verzi od Alexe chlupatéhořidičenáklaďáků MORPHA, která je přeci jen nabušenější.

   

  Napsat komentář

  Informace

  12. 06. 2016, 14:39


 • Nejnovější příspěvky

 •