• Příručka trancera 84

  Hic jako prase, ale Příručka nespí ani o horkých prázdninových dnech. Proto, pokud jste zrovna on-line, a nemáte do čeho (a koho) píchnout, nebojte se otevřít dnešní report o současné tanyny produkci, která vás provede tím nejaktuálnějším, co zrovna frčí. Mějte hezké léto a třeba se uslyšíme i v prvních dnech měsíce srpna, zatím je tento termín s Příručkou poněkud nejistý!

  illitheas – Last Forever (Intro mix)
  Naší Příručku rozjedeme intříčkem od illitheas, kteří na Abora Skies rozjeli na singlu Last Forever fantastický andělský upliftový trance. V dnešní době už tohle musí znít jako něco z jiného světa. Tohle je totiž trance v té nejčištčí podobě!

  Sunlounger – Coconuts & Pineaples (High Noon At Salinas Remix) == TIP OF THE MONTH ==
  Začněme nečím, co se v těchto žhavých letních dnech naprosto hodí. Jde o nového Sunlougnera, aka Rogera Shaha. Tomu 25.května vyšel další díl mixované kompilace Magic Island, ze kterého bych vypíchnul – vedle spousty letních plážových pohodiček v chill a break ambientním stylu – i singl Kokosové ořechy a Ananasy. V originálu zasněný beach, v remixu od High Noon At Salinas (aka další z řady pseudonymů Rogera Shaha) velmi pohodový beat, který dává zapomenout na všední starosti, a odváží vás kamsi na prosluněné ostrovy a teplé moře.

  http://www.beatport.com/track/coconuts-and-pineapples-high-noon-at-salinas-remix/7977245

  MaRLo & Piotr – Magical
  V Darkside stylu rozjíždí MaRLo další ze svých šíleností, kdy fúzuje dohromady trousy beaty spolu s techy stylem aneb, jak já s oblibou říkám, bigroom psy. Tentokrát si na svůj nový projekt Magical pozval australského umělce, který si říká Piotr, a který tvoří především styly world music, aby na singlu přidal něco z dud (jakože pipes). Mno, docela slušný odvaz!

  Marc Marberg with Kyau & Albert – Megashira (Chris Schweizer Remix)
  Tak trochu úlet stranou. V současnosti hvězda, která na trancové scéně září čím dál oslnivěji – Chris Schweizer, se rozhodl, že sáhne trochu do šuplíků a začne remixovat staré hitovky. Někdy vytváří ve svém 138čkovém bigroompsy stylu, někdy je spíš usedlejší a těžce vrže. Tak jako třeba refreshovaná legendární Megashira, kterou v breakdownu opět pomilujete, ale vrzavých dodatků okolo si spíše všímat nebudete chtít. Jako jo, na současné parkety se to asi hodí, ale čekal bych i víc košér remix.

  Estiva – Power Core
  Nizozemský producent Estiva se vždycky spíše pohyboval v těch progresivnějších partiích trancu. Novinka Power Core dokonce zabředla do proggy housu, a okatě kopíruje produkci Erica Prydze. Kdo má rád houpavější zamyšlené, postupně se rozvíjející tracky, bude na koni.

  Armin van Buuren feat. Eric Vloeimans – Embrace (Andrew Rayel Remix)
  Už jsme k Embrace dostali velmi stravitelný remix od Artyho, teď se o toho pokouší další producent z východu. Tentokrát je to bzučák Rayel, který se nedávno kasal, jak se vrací zpátky k trancu a formu si mírně zlepšil remixem k novému singlu Rising Star. Tentokrát to chce v refreshovaném zvuku zkusit v trancu znovu. Embrace se hodí, Rayel to na začátku a na konci převrže k nepoznání, a breakdown nechá prakticky nepozměněný od originálu. Nuda.

  Cosmic Gate & Eric Lumiere – Edge Of Life == FUTURE FAVOURITE ==
  Cosmici vrzající jako nikdy předtím? Mám takový opatrný pocit, že už na singlu am2pm se lehce začali vracet tam, kde si byli vždycky jistí. Jejich nová kooperace na singlu Edge of Life je zpívaná prověřeným Ericem Lumierem a musím říct, že mě každým poslechem baví více a více!

  Mohamed Ragab & Attila Syah – Crux
  Ti, kdo mají, podobně jako já, rádi pure progressive trance, byli určitě u Cosmiců už mírně spokojeni, a určitě vás bude bavit i nový release FSOE Excelsior, který je pobočkou mateřského FSOE a vydává pure progresivní věcičky. A na tomto sublabelu vydává dvorní producent Mohamed Ragab, který si na pomoc vzal i Attilu Syah a společně vytvořili singl Crux. Co mě především baví, je lahodná melancholic melodie, která nechává vyniknout hlavně v breakdownu.

  Fisherman & Hawkins – Oblivion
  Ani chladný Coldharbour nespí. Jejich nový vlajkový singl Oblivion vytvořili Fisherman & Hawkins a v melodii vám vžene slzy  do očí. Zbytek je už taková nenáživná omáčka, bez které bych se spokojil. Ale ta melodie s vokály vás rozkope.d

  DRYM feat. Jennifer Rene – Smile == TIP OF THE MONTH ==
  A ještě budeme chvilku houpavě vrzat, dneska je toho trochu více na úkor stále více nudnější uplift produkce. Jenže když dokáže být progresivka a vzračka zajímavá, nebudu vám jí upírat. Tak jako nový DRYM, spolu s Jennifer Rene, u které si letní radostí přímo stříknete a název Smile vám nebude rozhodně dělat ostudu. Vokál je KULERVOUCÍ a melodie jednoduchá na zapamatování spolu s baleáric kytárkou v breakdownu. 135tka jako dělaná na letní radovánky.

  Orjan Nilsen – Between The Rays (MaRLo Remix)
  MaRLo je producent, u kterého si nebudete jistí, jestli nezavrže trousy track nebo jestli vás nerozmlátí svým Tech energy stylem. Jako třeba na remixu klasiky prověřené od Orjana Nilsena a jeho Between The Rays (jo tenkrát tenhle kapr dělal ještě trance). MaRLo ukázal, že i celkem nosnou melodii lze rozstřílet v taneční šílenosti, která po breaku nastane. Tohle opravdu moc poslechové není, ale jistým způsobem zvráceně geniální.

  Jorn van Deynhoven – Flashback
  Další z řady Jornových jobovek, které v současnosti mlátí komerční trance 138čkovou scénu. Flashback je takový přesný tip toho, jak se dělá generic 138čka. Duní to, v pozadí se objevují trousy motivy. Ale všechno to má tak zajímavou kompozici, že mě to dokáže bavit, i když jsem možná ostatním k smíchu.

  Chris Schweizer – Renegade
  Já nevim, prostě mě chytil už od Scorpiona a drží se mě pořád jako klíště. Novej Švajca má nápad.

  Heatbeat – Imperio == TIP OF THE MONTH ==
  Heatbeat patří také do neo vlny producentů, kteří jako MaRLo nebo Chris Schweizer dělají bigroompsy. Imperio vychází na Who is Afraid a opravdu je to docela mazec a definitivní návrat těchto zoufalců, kteří kdysi dělali pecky, pak srajdy (jejich Buenosaura jim nezapomenu!) a teď vlastně děsné generic trousy výplachy na tech pozadí. Ale Imperio je jejich asi nejlepší pecka za posledních x-let ne-li jedna z nejlepších ever!

  Gareth Emery feat. Gavrielle – The Story So Far (Alex Di Stefano Remix)
  Zase Stefano a pořád to samý – techno styl. Musím ovšem uznat, že nudná popová zpívánka od Emeryho byla předělána tak, že je to aspoň už trochu rázný a má to alespoň nějaký nápad, i když ve Stefano stylu pořád stejné. Na druhou stranu Wallbridgův remix je fakt nuda.

  Omar Sherif Feat. Crystal Blakk – Hear You Calling
  No pojďme taky dál, aby mě milovníci klasického upliftu nezabili. Předkládám vám proto jednu ryze egyptskou Hear You Calling, která splňuje do puntíku všechny ty generické tracky s nápaditým breakdownem a celkem milým vokálem.

  Simon Patterson – Smack (Waio Remix)
  Jedna klasická předělávka v psytrance stylu pro jednu naprosto geniální klasiku, která mi svého času dělala opravdové potěšení na tváři. Na taneční zničení na konci dlouhé noci, proč ne.

  Day Din – Breaking Dread (DJ Fabio Remix)
  Day Din svého času dělali velkou parádu, a i když už originání Breaking Dread je celkem solidním psytrancovým nátěrem, bylo načase ho zrefreshovat. Originální verze je spíše pomalejšího ražení mnohem komplikovanějšího a prostě více classic psytrance, nová verze pro změnu přidala tempo a celkově ho přednesla i současným lačným konzumentům rovnějších a plochých psytrance rytmů. Vlastně já radši původní verzi, i když chápu, že tři roky stará classic psytrance rychta je možná pro nové psytrance fanoušky až příliš robustní a nedynamická.

  Signum – Knock Knock == TIP OF THE MONTH ==
  Ťuk ťuk, kdo je? Signum. Jaký je? Techy a psáj! Je to dobrý? Hell yeah! A to moc.

  Sean Tyas & Darren Porter – Relentless
  Jeden track, který má opět šanci na velké letně – podzimní přijetí. Relentless je velkolepým spojením hutných Tyasovských beatů a nádherně sladké melodie, kterou umí Porter. Ve výsledku jde opět o jeden z těch releasů, které asi budou producenti hojně točit ve svých setech. Vychází na FSOE.

  Suncatcher – Clue Is In The Title
  Sluníčkově vymazlený nový singl. Každý nový track od Suncatchera má v sobě takovou tu pozitivní náladu, spojení všech těch melodických prvků a user friendly motivů, které dávají ve výsledku celkem rychle stravitelnou a jednodušše přijatelnou trancovku.

  Alex M.O.R.P.H. – Not All Superheroes Wear Capes == TIP OF THE MONTH ==
  Humorný název, a pod ním v dnešní době už jen ojedinělá věc, díky které mám rád trance. Totální pecka a jeden z nejlepších singlů letošního roku. A také další důvod, proč se těšit na nové Morfíkovo album.

  Gareth Emery & Ben Gold – Until We Meet Again (Ben Nicky Remix)
  Jeden z těch headfuck remixů od Nickyho, se dočkal i zběsile plodící Emery a jeho singl Until We Meet Again. Aneb jak ukázat, že cheese lze prodat bez servítků i trochu náročnému publiku.

  R.E.L.O.A.D. – Insadness == RYCHTA MĚSÍCE ==
  Pozor! Nic pro dámičky. Řízný tech trance, který je doplněn nejen rapem a breakbeatem, ale především pak naprosto zvráceným hardstylovým partem, aby byl pak opět vystřídám klasickým techy stylem. Z tohoto mám stále ještě zbytky vlasů vzpřímeny hrůzou.

  Armin van Buuren vs. The Ultimate Seduction – The Ultimate Seduction
  &
  Armin van Buuren vs. Human Resource – Dominator == PRASÁRNA ROKU ==
  Aneb jak zprasit klasiky? Armin se chlubil svým mini albem, které nazval Armin’s Oldskool. Tam v podstatě naprosto nevybíravým způsobem rozebral na základní části Human Resourse – Dominator z roku 1991 a The Ultimate Seduction se stejnojmenným singlem z roku 1992 – tedy tracky, které ve své době znamenaly hardhousovou klasiku tanečních parketů. Ačkoliv ani originální verze nejsou moje šálky čaje, přeci jen mám pocit, že tady Armin provedl něco zlého a hrozivého. Porovnejte nové verze s původními pod komentem.

  Freemasons feat. Amanda Wilson – Love on My Mind == BACK TO HISTORY ==
  Kolega Tomáš rozjíždí každou sobotu na jednom internetovém rádiu svojí čtyřhodinku s názvem Powershot a v něm mimojiné se věnuje i starým housovým klasikám. No a mě nenapadlo nic jiného, než přidat tuhle profláklou housovou zpívánku Love On My Mind z roku 2007.

  Napsat komentář

  Komentáře

  1. Profilový obrázek

   Pytel

   Červenec 11, 2016 v 4:22 pm

   Pěkný výběr jako vždy.
   K Dominátoru se ani nejde vyjádřit, aniž bych nepoužil sprostá slova… nevím co se to s Arminem děje…

   Odpovědět
   • Lukáš Pánek

    Lukáš Pánek

    Červenec 11, 2016 v 5:51 pm

    Ahoj, máš pravdu. Dominátor i Ultimate Seduction se těžce nepovedly. A opravdu bych to nenazýval Oldskoolem. 🙂

    Odpovědět
  2. Profilový obrázek

   Trance forever

   Červenec 11, 2016 v 4:33 pm

   Palec hore

   Odpovědět

  Informace

  11. 07. 2016, 14:39


 • Nejnovější příspěvky

 •